dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 132
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuńczyk Zobacz post
    Więc tak, z placu boju, po trochę ponad 12 m-cach niespodzianka - woda przestała praktycznie odpływać w domu, tylko jakieś bulgotanie dochodziło... Od razu tel po szambo (oczywiście po weekendzie, bo jakby się nie zapchało szambo w weekend to Murphy w grobie by się przewracał. Okazało się, że było już tak pozabijane wszystko, że opróżnienie POS-ia samego nic nie dało. Dobrze, że mam rewizję wypuszczoną ze dwa metry przed oczyszczalnią, to pomogło wyciągnąć cały syf z rur.
    Facet zalecił wybieranie 2x do roku i chyba będę się tego trzymał : wiosna i jesień, aby zimę ominąć bez potrzeby wzywania wozu.

    Mam tylko problem z zapachem, czy też raczej smrodem, który się z bio hero wydobywa... Sypałem jakiegoś bioklara czy coś tak, w miarę regularnie, nawet czasami więcej niż na opakowaniu podano, ale niestety, smród nie ustał. Testował ktoś różne specyfiki i może najlepszy poradzić?
    Czy możliwe jest, by przypadkiem jakiś z cif-ów stosowanych w domu mi przy okazji baterie wytruwał?

    Aa, i po deszczach, jak ziemia namoknie porządnie, to mi przy samej oczyszczalni powietrze jakoś bokiem z ziemi bąbęlkuje... Co to może być?
    Ja dostałem z oczyszczalnią starter bio, - do rozwodnienia w wiadrze wody i zalania po 24 godzinach oczyszczalni, potem przez 6 tygodni mam stosować preparat do zaszczepienia bakteri beztlenowych, mija 5 tydzien i zapach jako taki tragiczny się nie wydobywa - nie pachnie to fiołkami, ale i nie śmierdzi....może spróbój aktywatora bio i przyjżyj się czego używasz w chemii domowej...aktywator nazywał się BioStart Złoże firmy BIOZYM, co tydzień dodaję Ultra Microbec firmy Bros (www.bros.pl) wydaję mi się najskuteczniejszy i w miarę tani - 2 PLN saszetka na tydzień. Powodzenia
    PS. A to powietrze to moze nieszczelność węża doprowadzającego powietrze z kompresora??

  2. #62
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wojtek1985

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-311
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    coś słabo szukałeś, mi wyskoczyło kilka odnośników między innymi do forum muratora. Poczytaj trochę ten i podobne wątki.
    nie ma lekko
    Witaj Wojski!
    Możesz coś napisać na temat użytkowania oczyszczalni z ekopolu skoro ją posiadasz? Jak wygląda oczyszczona woda i czy posiada jakiś zapach? Chcę odprowadzić wodę z oczyszczalni do oczka z rybami...

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek1985 Zobacz post
    Witaj Wojski!
    Możesz coś napisać na temat użytkowania oczyszczalni z ekopolu skoro ją posiadasz? Jak wygląda oczyszczona woda i czy posiada jakiś zapach? Chcę odprowadzić wodę z oczyszczalni do oczka z rybami...
    co tu pisać, po prostu działa
    co jakiś czas dosypuję bakterii, w tym roku muszę się przymierzyć do opróżnienia pierwszej komory. Co do zapachu to określiłbym go jako "neutralny" nie jest nieprzyjemny i do zapachu z szamba mu daleko. Ostatnio zepsuła mi się pompa i musiałem ją wymienić, a ponieważ kominki mam przedłużone, musiałem "do pasa" zanurzyć się w otworze ostatniej komory, do szamba bym tak nie zajżał
    Oczyszczona woda jest koloru lekko brązowego i posiada lekką zawiesinę (chyba w zeszłym roku wrzucałem zdjęcie).
    no i to chyba tyle

  4. #64
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wojtek1985

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-311
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    Oczyszczona woda jest koloru lekko brązowego i posiada lekką zawiesinę (chyba w zeszłym roku wrzucałem zdjęcie).
    no i to chyba tyle
    Dzięki Wojski za odpowiedź. Szkoda że trochę mało odpowiedzi od innych użytkowników BIO HERO na forum, ale pomimo to chyba się zdecyduję. Otrzymałem całkiem dobrą ofertę również na montaż z odprowadzeniem wody do stawu. Więc jakby co to przecież biorą odpowiedzialność za rybki i mam ich w garści Pozdro.

  5. #65

    Domyślnie

    witam wszystkich,
    nad wyborem oczyszczalni zastanawialem sie ok dwoch miesiecy przejzalem chyba wszystkie oferty dostepne online
    miesiac temu zakupilem oczyszczalnie bio hero,z uwagi na to ze jestem budowlancem montaz wykonalem we wlasnym zakresie moja opinia jest jak na razie bardzo pozytywna oczyszczalnia pracuje poprawnie nie ma zadnych przykrych zapachow woda ktora schodzi do studni chlonnej jest przezroczysta , srodki stosuje te ktore zaleca producent, jestem ciekawy jak bedzie pracowac za rok i dalej

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skyterr

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-627
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    I jak? Jakieś nowe opinie na temat Bio_hero? czy macie coś innego do polecenia?

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    Witam.
    Jak sprawują się wam oczyszczalnie Bio hero ? godne polecenia ?
    Muszę się w końcu zdecydować.
    Aha, czy oryginalnie dmuchawa (kompresor )ma pracować cały czas, czy jest opcja z tymi czasówkami 30 min/30 min.?
    Pozdrawiam.
    Krzych

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bioexpert.pl Zobacz post
    Witam serdecznie,

    reklama
    Jest jeszcze kilka wątków o oczyszczalniach, tam też koniecznie napisz. Trzy prawie identyczne posty mogą być mało przekonujące.

  9. #69

    Domyślnie

    Ja sobie zamontowałem tą oczyszczalnie, porównywałem do innych i jest najtańsza.
    Ja ją będę odpalał dopiero za ok 2 miesiące.
    Na razie wkopałem , zalałem trochę wodą i sobie stoi
    Coś nie za dobrze właz poskręcałem i mam teraz zasyfioną całą woda z piachem Nie wiem czy mam tak zostawić czy ją przepłukać czy wsypać coś?
    Ostatnio edytowane przez pancio11 ; 10-10-2017 o 12:29 Powód: mała zmiana opinii na rynku...

  10. #70
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nemapl

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-141
    Posty
    3

    Domyślnie

    No to niezły orzech do zgryzienia - już byłem zdecydowany na szambo (kanalizacja w Warszawie niedaleko Czajki jest w odległych planach) a tu dzisiaj kumpel mi podesłał link do firmy eko sum - czytam, czytam a tam bio hero - co za diabeł. Z jednej strony piszą, że to be rozsączania a na obrazkach jednak widać, że gdzieś trzeba to wylać. Podlewanie trawy trzeba by codziennie chyba robić? A może jakiś taki ładny zbiornik na wodę wkopać i mieć zapas pod ziemią?
    Na dodatek jeszcze ktoś o dopłatach napisał w WFOŚIGW w Warszawie?

  11. #71

    Domyślnie

    Posiadam tą oczyszczalnie Bio Hero od 2 do 6 osób. Fakt że siedzi w ziemi od dziesięciu miesięcy ale więcej z tej oczyszczalnie budowlańcy korzystali niż ja. Montowałem sam, jak ktoś napisał wcześniej opaski zaciskowe to lipa mnie śrubki na wylot przeleciały jak próbowałem zacisnąć, jeśli chodzi o kominek to tego to się nie da dobrze założyć, przykreciłem jak w instrukcji. Po wymianie spostrzeżeń z majstrem na budowie kominek uszczelniłem jakimś klejem dekarskim z żywicą. Dalej nieszczęsny przewód do pompki, po naszukaniu się po marketach budowlanych i sklepach ogrodniczych stanęło na Alu pex 20 mm. Pompka stanęła w garażu. Ktoś się pytał czy po zasypaniu startu i bakterii się pieni oj pieni się myślałem że coś jest nie tak. Pompka chodzi non stop jak do tej pory mi nie smierdziało nawet z kominka, bakterie staram się sypać raz w tygodniku. Kupione w castoramie innego na szybko nie dostałem. Szamba jeszcze nie opróżniałem. Jak coś pytajcie jak będę wiedział napiszę.

  12. #72
    Banned
    Sunsin

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    22

    Domyślnie

    Wszystko fajnie, z tym, że nigdy bym się nie zdecydował na zakup na allegro. Jakby nie patrzeć jest to dość spora inwestycja, a wiadomo tam gdzie są pieniądze tam pojawiają się oszuści już kilka osób się nacięło kupując jakieś buble, dobrze opisane na stronie Aqua Clear http://www.aquaclear24.pl/ostrzegamy...-podrobkami/52. W każdym razie firm, które profesjonalnie zajmują się oczyszczalniami jest coraz więcej na rynku sam przeglądałem ofertę jak 3 miesiące temu montowałem u siebie więc jestem na bieżąco. W każdym razie jest z czego wybierać więc nie sądze, że trzeba sie ograniczać do jednej czy dwóch firm.

  13. #73

    Domyślnie

    Mi działa kilka tygodni ten SUM i jest wszystko ok - nie wiem jak ustawić programator czasowy. Wracamy z pracy ok 18 tej codziennie więc narazie ustawiłem pompkę codziennnie od 18-23 - nie wiem czy dobrze?

  14. #74

    Domyślnie

    Witam użytkowników BIO HERO.
    Czy możecie napisać z której komory wybiera sie osad( zakładam ze z 1)? co z osadem który wytrąca sie pozostałych komorach, nie widzę na filmiku z Youtub'a żadnego "systemu" recykrulacji osadów z kolejnych komór. Może jest to jakoś inaczej rozwiązane?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  15. #75

    Domyślnie

    Tak jak pisałem powyżej - sąsiad wkopał oczyszczalnię w ziemię w 2011 roku i do dzisiaj mu pracuje bezproblemowo. Ja niestety się wystraszyłem i w nadziei na przyszłą możliwość podpięcia do kanalizacji wybrałem "tymczasowe" szambo.
    Aktualnie nadzieja na kanalizację powoli umiera, a szambo sobie jest. I woła co chwilę, żeby je opróżnić Nie wiem, ile kosztuje taka przyjemność w innych regionach polski, ale u mnie jest to 162zł za odpompowanie 7m3.
    Reasumując: cholera mnie bierze, że w ogóle wtedy miałem wątpliwości.

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    A czy ktoś z Was używa takiej z firmy eko-lux z Myszkowa: http://www.przydomowe-biologiczne-oczyszczalnie.pl/ ?
    Mają trochę większe zbiorniki niż Biohiro, kontakt w firmą narazie dobry, mają wszystkie certyfikaty itp ale zero informacji w necie od użytkowników
    Na razie jestetm na etapie walki z krakowskim starostwem, bo nie chcą się zgodzić na POŚ, ale tak czy siak muszę w najbliższym czasie coś wybrać
    Do tej pory brałem pod uwagę własnie BIO-EKOLUX 2300, ale po tym wątku zaczynam się zastanawiać jeszcze nad tym hero
    pozdr

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesny_83 Zobacz post
    A czy ktoś z Was używa takiej z firmy eko-lux z Myszkowa: http://www.przydomowe-biologiczne-oczyszczalnie.pl/ ?
    Mają trochę większe zbiorniki niż Biohiro, kontakt w firmą narazie dobry, mają wszystkie certyfikaty itp ale zero informacji w necie od użytkowników
    Na razie jestetm na etapie walki z krakowskim starostwem, bo nie chcą się zgodzić na POŚ, ale tak czy siak muszę w najbliższym czasie coś wybrać
    Do tej pory brałem pod uwagę własnie BIO-EKOLUX 2300, ale po tym wątku zaczynam się zastanawiać jeszcze nad tym hero
    pozdr
    Tradycyjnie polecam korzystanie z narzędzia wyszukiwarki forum.
    Żeby się nie powtarzać, podeślę link do wcześniejszego wpisu - http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6952549
    Wszystko, co napisałem jest wciąż aktualne, a nawet aktualniejsze, bo sądząc po ilości zapytań na tym forum, firma stawia na marketing. Budzi to moją czujność.

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    Hej Beja
    to co napisałeś już czytałem ale nie wiele w tym konkretów o akurat tej oczyszczalni. Z tego co pisałeś i ja zweryfikowałem to mają certyfikat z TUV SUD Czechy (jednostka notyfikowana przez UE do sprawdzania oczyszczalni wg tej normy która aktualnie obowiązuje - ciężko w ogóle znaleźć listę tych całych jednostek) więc na papierze wygląda, że wszystko jest ok ale to tylko na papierze.
    Nawet azot i fosfor mają przebadany, ale łapią się tylko na małe aglomerację. Na duże za słabo oczyszcza. Ogólnie DTRka wygląda na rozsądnie napisaną ale znawcą nie jestem. Strony za bardzo nawet nie czytałem.
    Teoretycznie mam aglomerację do 5 tyś osób więc wg nowego rozporządzenia azot i fosfor mnie nie dotyczy co ułatwia trochę poszukiwania.
    Znalazłem jeszcze SBR za 400 zł drożej więc może warto dołożyć bo większy i z automatyką tylko jeszcze nic nie wiem o producencie (chyba Intech i na stronie nie ma totalnie nic), a oczyszczalnia taka: http://eko-centrum.pl/bio-inte-logic...sob-p-400.html
    Ewentualnie na co radzisz zwrócić uwagę w przypadku oczyszczalni do 5 osób i dla aglomeracji do 5 tyś osób i kwoty najlepiej do 6 tyś zł?

    Na razie najważniejszy problem to przekonać Krakowskie starostwo, że nie czegoś takiego jak zakaz budowy oczyszczalni w aglomeracji. Twierdzą, że regionalny zarząd wód w Krakowie wprowadził zakaz budowy oczyszczalni w rejonie Górnej Wisły. Problem polega na tym, że to teren prawie 1/4 Polski i jakiś tam ziutek lokalny w Krakowie nie ma uprawnień, ani kompetencji wydawać takich zakazów.
    pozdr

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesny_83 Zobacz post
    Na razie najważniejszy problem to przekonać Krakowskie starostwo, że nie czegoś takiego jak zakaz budowy oczyszczalni w aglomeracji. Twierdzą, że regionalny zarząd wód w Krakowie wprowadził zakaz budowy oczyszczalni w rejonie Górnej Wisły. Problem polega na tym, że to teren prawie 1/4 Polski i jakiś tam ziutek lokalny w Krakowie nie ma uprawnień, ani kompetencji wydawać takich zakazów.
    pozdr
    No to będę niecierpliwie czekał na wyniki tej batalii.
    Taki przepis faktycznie jest.

    Powodzenia!

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    No przepis niby jest tylko uchwalający go nie ma prawa go uchwalać taki problem. Na jakiej podstawie prawnej krakowski zarząd wprowadza sobie taki zakaz? Znalazłem już parę wyroków sądu administracyjnego gdzie starostwo przegrywało tego typu sprawy. Sądy twierdzą, że to rozporządzenie ministra reguluję takie rzeczy i jest nadrzędne. Tak czy siak opisze dla potomnych tą batalie.
    A może jakieś praktyczne rady?
    pozdr

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony