dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 132 z 132
  1. #121
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Zgadzam się z tym co napisałeś o tym, że oczyszczalnia bez automatyki i odpowiedniego sterowania to nie oczyszczalnia. Pisałem o tym juz wiele razy, ale za każdym razem słyszę tylko tekst że automatyka to problemy. Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury. Bez odpowiedniego programu nie ma prawa prowadzić procesów biochemicznych, niektórzy naprawdę nie zdają sobie sprawy jak jest to ważne. Niekiedy dodatkowe kilka minut napowietrzania lub braku napowietrzania może decydować, że proces zachodzi prawidłowo lub nie. Zawsze zastanawiałem się jak to możliwe tak jak w przypadku Bio-Hero w "pseudo-oczyszczalni" bez automatyki zejść z fosforem do poziomu poniżej 1 mg. Zresztą nie tylko tutaj, ale w wielu innych rozwiązaniach.

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Można jeszcze dodać o jednej patologii w tym segmencie rynku - czyli o automatyce. Duża część klientów szuka i pyta o oczyszczalnie biologiczną, widząc pod tym pojęciem tylko zbiornik i dmuchawę. Jednak bez porządnego sterowania za dużo nie będą mieli po tym korzyści z jej działania. Niestety to jednak kosztuje i zapewne bardzo ciekawe byłoby zestawienie, w którym producenci podawaliby osobne ceny za oczyszczalnię, a osobno za sterowanie. Wówczas ciężej byłoby wytłumaczyć się tym tańszym dlaczego jest taka różnica w cenie i dlaczego nie potrzebują w swoich oczyszczalniach elektrozaworów

  2. #122
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomOko

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sławków
    Kod pocztowy
    41-260
    Posty
    10

    Domyślnie

    A mam pytanie. Skąd wiadomo czy przy tej cudownej automatyce fosforu mam powyżej czy poniżej 1mg w danej objętości?

  3. #123
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Jak zrobisz badania ścieków oczyszczonych to wtedy będziesz wiedział.?

  4. #124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomOko

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sławków
    Kod pocztowy
    41-260
    Posty
    10

    Domyślnie

    Jak często? Czy raz ustawiony proces zagwarantuje takie wyniki? Jakoś nie chce mi się wierzyć że ludzie biegają z próbkami i czekają niecierpliwie czy jest 0.9 mg czy 1.1. Podsumowując wygląda to tak jak by na forum np skody chcąc poczytać o skodzie czytał bym posty, że skoda to dziadostwo, tylko audi jest super. Tyle że w audi naszego prezesa po 100 tys km zerwał się rozrząd i silnik poszedł do remontu. Może automatyka jest potrzebna a może to tylko techniczny bełkot i fajnie wygląda ( i kosztuje). Dziękuję za rzeczowe opinie. Pozdrawiam.

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomOko Zobacz post
    Jak często? Czy raz ustawiony proces zagwarantuje takie wyniki? Jakoś nie chce mi się wierzyć że ludzie biegają z próbkami i czekają niecierpliwie czy jest 0.9 mg czy 1.1. Podsumowując wygląda to tak jak by na forum np skody chcąc poczytać o skodzie czytał bym posty, że skoda to dziadostwo, tylko audi jest super. Tyle że w audi naszego prezesa po 100 tys km zerwał się rozrząd i silnik poszedł do remontu. Może automatyka jest potrzebna a może to tylko techniczny bełkot i fajnie wygląda ( i kosztuje). Dziękuję za rzeczowe opinie. Pozdrawiam.
    Pozwolę sobie wtrącić co nieco i wykorzystać porównania motoryzacyjne. Skoda kontra Audi, to raczej porównanie związane z jakością wykończenia i przestronnością - choć to może być uproszczone podejście - przyznaję się do tego . Wracając do sedna Skoda, kontra Audi, to jak pojemność oczyszczalni i konstrukcja jej korpusu. Ja wolę pojemniejsze i wytrzymalsze oczyszczalnie, które też mogę wkopać głębiej, gdy zajdzie taka potrzeba. Teraz jednak sedno sprawy, czyli sterowanie lub jak kto woli, automatyka. To jak porównanie manualnej skrzynki biegów z napędem np. na tył, a skrzyni automatycznej z napędem 4x4. Tym i tym da się jeździć - proste . Jednak to dotyczy dobrych warunków, np. letnich na autostradzie, a ciekawe, co być wybrał na zimową ślizgawicę w mieście. Czyli z mojego punktu widzenia oraz doświadczeń - automatyka, to wygoda i podstawa do poprawnego działania oczyszczalni
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 20-10-2017 o 21:15

  6. #126
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomOko

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sławków
    Kod pocztowy
    41-260
    Posty
    10

    Domyślnie

    Chodziło mi tylko o to że chciałem poznać opinie użytkowników BioHero. Póki co mnie nie stać na audi. Jak się zawiodę na skodzie to pomyślę o czymś lepszym na pewno.

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomOko Zobacz post
    Chodziło mi tylko o to że chciałem poznać opinie użytkowników BioHero. Póki co mnie nie stać na audi. Jak się zawiodę na skodzie to pomyślę o czymś lepszym na pewno.
    Oczywiście masz do tego prawo i nie krytykuję tego. Jednak o ile samochód możesz wymienić, to oczyszczalni już nie. Po paru latach będziesz trawnik, czy kostkę od nowa robił po tym jak koparka tam wjedzie. Czy może będziesz chciał ją modernizować, gdy jej słabe działanie zamuli drenaż lub studnie chłonną. Dlatego w dziedzinie wyboru oczyszczalni jak i stosunku jakości do ceny to w sumie zupełnie inny wybór niż auta. Modernizacja, czy jej wymiana jest o wiele droższa niż większy wydatek za pierwszym razem

  8. #128

    Domyślnie

    Jak już porównuje się Skodę do Audi to powiem jak to wygląda z mojego doświadczenia. Ja wybrałem ok 3 lata temu Skodę bo Audi 2 razy było droższe. Przez okres gwarancji Skoda działała w miarę ok - trochę czasem śmierdziało jej z rury, trzeba jej najdroższe paliwo kupować ( ok 270zl/rok), uważać co się do niej wrzuca ( środki bio), filtr paliwa powoli przestał działać i cały syf już jest w silniku (drenaż). Czy gdybym kupił Audi to też bym miał tyle bieżących wydatków i zmartwień ? - myślę, że nie. Teraz wiem, że kupując Audi to wlewam najtańsze paliwo (30zl/rok) , wrzucać mogę prawie wszystko i wiem że filtr zawsze będzie działał. Audi daje 10 lat gwarancji. Myślę że po podliczeniu kosztów , wydatków, serwisów itp to Skoda tyle samo kosztuje co Audi.

  9. #129
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Pancio11 - tutaj wcale nie chodzi o "paliwo" jak piszesz. Zgadza się, jedno i gie będzie pracowało, zazwyczaj jedno lepiej i skuteczniej od drugiego. Automatyka w oczyszczalni t nie jest wymysł i naciągaie przez producentów, automatyka w głównej mierze to przede wszystkim ma za zadanie pomóc realizować jednostkowe procesy biochemiczne jakie zachodzą podczas oczyszczania, a dopiero na drugim miejscu jest większy komfort użytkowania. Zrozum, że procesy jednostkowe jak usuwanie węgla, nitryfikacja, denitryfiakcja cz nawet defosfatacja wymagają różnych warunków, raz więcej raz mniej tlenu, czasem warunków beztlenowych. Jak nie masz automatyki, która posteruje za pomocą odpowiedniego programu najcześciej dmuchawą to nie ma szans na skuteczną pracę oczyszczalni. Owszem procesy jednostkowe zachodzą także w przyrodzie, same ale są one zdecydowanie wolniejsze, potrzeba więcej czasu. Mała oczyszczalnia czy nawet duża oczyszczalnia to takie zintensyfikowanie tych samych procesów jednostkowych zachodzących w przyrodzie. One w zamkniętych zbiornikach zachodzą szybciej, ale muszą być wspomagane przez człowieka i odpowiedni sprzęt technologiczny. Wracając do zbyt duże uproszczenie porównując Audi ze Skodą.

  10. #130

    Domyślnie

    I jak tam oczyszczalnia po pierwszych roztopach ?
    Domek ok 150m2, ściany keramzyt + grafit 20cm, podłoga - grafit 15cm, strop - wełna 10cm, poddasze pianka 28cm. Podłogówka 100%, ogrzewanie pompa - Panasonic 9kW + 300L , reku Brink

  11. #131
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Teliteli

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Głuchołazy
    Kod pocztowy
    48-340
    Posty
    1

    Domyślnie

    Problem z napowietrzanie.
    Witam. Potrzebuję wsparcia w temacie oczyszczalni bio hero eko sum. Mam ja założona w roku 2017. Firma opróżniająca nieczystości uszkodził mi napowietrzanie oczywiście "ukrywajac"to przede mną- brak rurki napowietrzający.
    Jak wyczytałem na forum animacja tej oczyszczalni a rzeczywistość to dwie różne sprawy. Na fachowców w tym okresie nie mogę liczyć więc wykonalem napowietrzanie we własny zakresie. Wrzuciłem je do pierwszej przegrody bo tam ma tylko dojście. Przez chwilę działało i znów moja oczyszczalnia sie zatkała.

  12. #132

    Domyślnie

    Napisz mi na priv to Ci polecę gościa, który mi robił oczyszczalnie to pewnie Ci pomoże. Ja z tego badziewia zrezygnowałem, mam ja nadal ale już nieczynna.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony