dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Izolacja i wentylacja na poddaszu nieuzytkowym

    Dom parterowy z poddaszem nieużytkowym. Dach dwuspadowy, konstrukcja dachu wraz ze stropem z gotowych wiązarów powierzchnia 174m2. Na poddaszu będzie zamontowany rekuperator

    Doradźcie czy dobrze myślę i planuje.:

    -Konstrukcja dachu pokryta deskami , na to papa, łaty i panel dachowy na rąbek

    Dolny Pas wiązara stanowi konstrukcje stropu więc według projektu jest: 25cm wełny miedzy belkami , potem folia od spodu i plyta OSB 15mm

    Dla mnie te 25mm wełny to trochę mało. Docelowo średnia gruposc ma byc od 40cm-50cm, ale chciałbym wygospodarować mały stryszek przy tym Dlatego myślę ze po z góry stropu na ok 40% powichrzeni polorze jakaś płytę wiórową lub OSB i na całość jeszcze 20-25cm wełny lub dokładnie rozsypanego granulatu wełny. Przez co będę mógł się tam bezpiecznie poruszać i umiejscowić rekuperator.

    Myślę jak rozwiązać dobrą wentylację takiego poddasza? Czekam na wasze porady

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    chcesz uzyskać wentylacje tego pomiejszczenia? z rekuperatorem?
    zasadniczo takich poddaszy niewentyluje się jakoś specyjalnie bo powietrze i tak przechodzi przez deskowanie i wychodzi przez styki róznorakie. . pamietaj że wentylacja ma wlot i wylot powietrza jak zrobisz sam wylot to niebedzie działało. na takim stryszku niebedzie sie generowała para wodna, może ciepło od rekuperatora, ludzi tam niebędzie więc jezeli jakaś wilgoć tam powstanie to przez nieszczelnosci sama wyjdzie.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    u mnie w projekcie jest dach nieocieplony, czy jednak warto ocieplic watą? ( ile?), na poddaszu bedzie strych, chcialam bym tam zamontować centrale od reku
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Rekuperator nie może zamarzać. Albo mu zbudujesz jakiś domek z ocieplenia, albo znajdzie się jednak gdzieś na parterze.
    Ja zamierzam zrobić tak, że gdy będę chciał używać poddasza jako strychu, to docieplę piątką połacie.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    zastanawiam sie nad wełną, 15cm?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    u mnie w projekcie jest dach nieocieplony, czy jednak warto ocieplic watą? ( ile?), na poddaszu bedzie strych, chcialam bym tam zamontować centrale od reku
    Przegrody pomieszczeń nieogrzewanych np. połacie na strychu najczęściej izoluje się grubością 10 - 15cm bo praktycznie tyle wystarczy przed spadkiem do ujemnych temperatur. Praca w niskich temperaturach obniża sprawność centrali rekuperacyjnej. Warto pamiętać, żeby strop pod nieogrzewanym poddaszem dobrze ocieplić. Gdy jest to strop drewniany do tego ocieplenia można użyć mat MEGAROCK. Straty ciepła przez ten strop będą w zasadzie „podgrzewały” pomieszczenie strychu z centralą.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony