dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie 1. warstwa ściany z bloczka betonowego ?

    Cześć.
    Czy można wykonać 1. warstwę muru ściany (tę na izolacji poziomej) z bloczka betonowego (tego samego co fundament), a dopiero potem porotherm ? Czy są jakieś wskazania/przeciwwskazania co do tego pomysłu ?
    Przy okazji - jeśli chcę mieć trochę więcej styropianu na podłodze, czy można niżej wylać chudziak (tak, żeby góra nie była równo z izolacją na bloczkach), czy standardowo - obniżając wysokość pomieszczenia ?
    Pzdr
    owp

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    możesz tylko jeszcze jak obnizysz posadzkę to sporo muru wyjdzie w chłodniejszej strefie, na bloczkach tych 1 rzedu i wieniec odsłoniety, dobrze by było abyś to zrównowazył ociepleniem z materiałów o wiekszej izolacyjnosci niz pozostała część elewacji

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Skoro zaczynasz murownie ścian to przecież mozesz te brakujące cm dać do góry wyższą sciane, wyżej, nadproża strop. Po co od początku komplikowac proste sprawy.

  4. #4

    Domyślnie

    jajmar - no w sumie racja
    antech - a jest jakiś sens w kładzeniu tej pierwszej warstwy z bloczków zamiast porothermu ?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    przeciez to ty chciałeś, nie ja, ja sensu niewidze ale pytałeś się czy mozna.

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie mi też się wydawało, że bez sensu , ale chciałem zapytać na forum, może są jakieś powody, żeby takie rozwiązanie stosować. Zostało mi to zaproponowane przez budowlańca.

  7. #7

    Domyślnie

    Trochę mi się wyjasniło - ten bloczek to po to, żeby wilgoć nie szła. Z kolei pogarsza to izolację cieplną. I teraz pytanie co lepsze - wilgoć czy zimno?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Żeby jak piszesz wilgoć nie szła to daj papę lub folie nie bloczek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Żeby jak piszesz wilgoć nie szła to daj papę lub folie nie bloczek.
    Jaką papę najlepiej? I przed położeniem zagruntować dysperbitem? W moim przypadku pod Ytonga pytam.

  10. #10

    Domyślnie

    Papa to już polili przeszłośc teraz stosuje się folię na fundament np cos takiego http://allegro.pl/folia-fundamentowa...639314500.html

  11. #11

    Domyślnie

    Czyli folia lepsza? A tą folię się na coś przykleja?-dysperbitem?

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    redon cos ty kręcisz z tym pytaniem, pierwotnie się pytasz czy może byc pierwsza warstwa ..ta na bloczkach i na izolacji poziomej z bloczka fundamentowego, czyli masz izolacje poziomą? , teraz aby wilgoć nieszła to dajesz kolejna warstwę na ten bloczek, to masz izolacje pozioma, bloczek, izolację poziomą, to cos tu niegra , masz gruntem obsypane te ściany? Ponad poziom izolacji poziomej? Z kąd ta wilgoc ma pochodzic?, przeciez masz izolacje na fundamencie?

  13. #13

    Domyślnie

    Więc tak mam pod bloczki betonowe zrobioną izolację 2x papa termozgrzewalna, niedługo zaszalują mi strop będzie wylany i pytam jaką papę/folię dać na stropie pod warstwę betonu komórkowego - ytonga. Teraz poprawne pytanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony