Cytat Napisał Lisuu Zobacz post
U mnie w zagospodarowaniu przestrzeni jest podłączenie do ścieków, ale ze względu na bardzo dużą odległość i konieczność zastosowania przepompowni udało mi się uzyskać zgodę na zastosowanie oczyszczalni, w związku z tym nie ma żadnych planów.

Jeżeli chodzi o Twoje pytania:
-2 osoby dorosłe i 2 dzieci
-dół rury fi 160 znajduje się 70cm p.p.t. a odległość oczyszczalni od budynku wyniesie ok. 15metrów
-planuje studnie chłonną w gruncie (do 2,3m mam piasek i żwir)
-po 80zł za tonę
Pomijając samą oczyszczalnię, którą brałbym na 6 osób, a nie na 4, to instalatorom podałbym następujące
wytyczne do wyceny:
- montaż oczyszczalni na głębokości do 0,8m pod gruntem ( pewnie i tak będzie trochę płycej i nie piszę tu o rurze, tylko o różnicy pomiędzy wierzchem zbiornika, a gruntem )
- obsypka tak jak w gruntach, w których może wystąpić woda gruntowa ( czyli dochodzi do tego cement, ale jego ilość oraz sposób wykonania obsypki należy zrobić zgodnie z instrukcją producenta )
- nie jestem zwolennikiem studni chłonnych i ogólnie odradzam to rozwiązanie ( lepszy drenaż rozsączając, minimum z 30m )
- żwir płukany 16-32mm, należy kupić około 15 ton ( na tym nie można zaoszczędzić, to podstawa oczyszczalni i dla mnie nie ma ogólnie znaczenia, czy to drenaż, czy studnia chłonna i żwiru płukanego sypałbym tyle samo tu i tu )
- inne materiały to np. nadbudowy włazów do rewizji oczyszczalni ( najlepiej, aby od razu były połączone ze zbiornikiem )

Zobaczymy ile Ci powiedzą, za taką usługę, wraz z koparką