Cytat Napisał Tisi Zobacz post
Z tego powodu myślę nad oczyszczalnia biologiczna z możliwością podlewania, aby z przodu domu podlewać roślinki
Z tym podlewaniem to bym nie przeceniał oczyszczalni. Nawet najlepiej oczyszczony sciek bedzie skażony mikrobiologicznie. Tryskacze i waż z tego powodu odpadają, zostaje konewka i rośliny ozdobne. Nawet trawnika bym nie podlewał bo dzieciaki, zwierzaki itp.

Cytat Napisał Tisi Zobacz post
Do rzeki raczej nie uda mi się uzyskać pozwolenia, bo właśnie starają się objąć mój teren jako rezerwat. Dlatego szybko chce załatwić zmianę szamba na oczyszczalnie
No to bym sie spieszy i dobrze że szukacz zdecydowanie lepszego rozwiązania, bo u nas niby prawo nie działa wstecz ale daje się "okresy na dostosowanie do mowych przepisów".

Cytat Napisał Tisi Zobacz post
Tu wychodzi kompetencja urzędników, w poniedziałek rozmawiałem pierwszy raz i dostałem pierwszą wersję. W środę już druga wersja.
Na moje oko powinieneś wystąpić o zminanę pozowlenia na budowe, ale jezeli uda Ci się ścieżka z pierwszym urzednikiem - zyskasz sporo czasu.

Cytat Napisał Tisi Zobacz post
Zacząłem szukać SBRa powyżej 3000l i widzę, że ciężko. Dla większej ilości osób są, tak dla 6 przeważnie wszystkie zbiorniki mają ok 3000l
3000l dla 6 RLM jest ok pod warunkiem że to pojemnośc robocza. Nie szukaj zbyt dużej bo to nie jest tak, że im większa tym lepsza. Przy SBRach bardzo wazna jest dmuchawa (np. dobre i tanie w eksploatacji to Secoh) i sterowanie - w Twoim przypadku umożliwiające zmianę pracy na podstawie ilości użytkowników.

Cytat Napisał Tisi Zobacz post
Uważasz, że Biorock sprawdzi się u mnie?
Biorock się prawie wszedzie sprawdzi - pewne utrudnienie to głeboki odpływ ale to też jest do rozwiązania np. wykorzystując spadek terenu lub przepopownieścieku oczszczonego, choć wtedy rozwiązanie nie jest już "bezprądowe".

Cytat Napisał Tisi Zobacz post
Masz jakaś rade z odprowadzeniem oczyszczonej wody?
Najspokojniejszy sen da Tobie tradycyjny drenaż rurowy. Jeżeli masz grunty bardzo dobrze chłone (pisaki) to uczciwa studnia chłonna też wchodzi w grę. Jak trafisz na pierwszego urzędnika to z pozwoleniem wodnoprawnym też moze się obejdzie.

Cytat Napisał Tisi Zobacz post
Może masz jakąś wskazówkę odnośnie firmy i możesz podać (ewentualnie na priv).
Ja się nie bawię we wskazywanie - nie reprezetuje żadnego z producnetów.