Cytat Napisał ololek Zobacz post
Ten ekopol 2500 może być 120cm pod poziomem gruntu - info z DTR producenta. Czyli wlot na 180cm głębokości (dół rury 160).
Natomiast bioficient może być maks 80cm pod ziemią wlot ale można kupić nadstawkę 50cm co daje 130cm. Czyli odpada jak mam mieć 2.5 stopnia spadek od wylotu z domu do oczyszczalni co daje koniec rury na 1.7-1.8m

Czyli jak mam mieć bioficienta to muszę zastosować przepompownie przed oczyszczalnią?
Pomyśl o przepompowni ścieków surowych, przed oczyszczalnią jako o dalekiej opcji, która będzie sporo kosztować. Przede wszystkim pompa musi być dobra i albo wybierasz ją z rozdrabniaczem lub z dużym przelotem i vortexem. Zbiornik musi też nie być mały, aby w razie braku zasilania dało się parę litrów ścieków więcej zmieścić i kwota zaczyna się może od 4 tyś, a wersji ze autozłączem, aby było wygodnie do serwisu i szafą zabezpieczającą to jak nic 5 tyś. Można kupić taniej, ale po dwóch latach, jak minie gwarancja to sobie na pewno zdasz sprawę, że trzeba było kupić tą droższą i lepszą . Ogólnie przy pompach jest prosta zasada, że tańsze nie jest tak samo dobre .

Zbiornik oczyszczalni ekopol, można zasypać tak głęboko, a potem zobaczymy jak ją serwisuje, przez wąskie włazy o tak dużej wysokości. Jak jest z metr nadstawki włazów to musi być tyle włazów ile komór i muszą mieć średnicę z 60cm, abyś coś tam widział. Wiem, że to ciężko sobie wyobrazić, ale jak głęboko sięgniesz ręką w głąb włazu bez wchodzenia. Może ktoś za nogi Cię przytrzyma

Wiem, wiem, że marudzę, ale wszystko pięknie jak oczyszczalnia jest czyściutka i bulgocze sprawnie. Tak jednak po roku jej działania już nie jest. Myśl o tym co będziesz robił z nią po 5 latach. Wytrzymałość zbiornika jest wówczas najważniejsza, a drugim jest dostęp serwisowy. Dlatego też dla mnie lepsze są oczyszczalnie co sterowanie i dmuchawę nie mają w włazie, tylko wygodnie w osobnej skrzynce.