Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
Wyjdzie na to, że jestem zapatrzony tylko "w większe to lepsze", więc może trochę samokrytyki dodam . Ten ZBS-6c, będzie lepiej pracował niż ZBS-8C bo jest bardziej odpowiedni dla Twojej ilości osób i lepiej obciążony ściekami.
Ja jednak patrzę, na dłuższy efekt i bardziej wolę inne zalety. Drugi do wyboru, czyli ZBS-8c, może nie pracować lepiej niż ZBS-6c w tym samym czasie. Jednak on będzie nabierał korzyści z czasem, gdy zgromadzi się więcej osadu. Rzadziej będziesz wybierał, a pakiety w biologicznej i tak obrosną. Po wybraniu włączysz znów rozruch, zamiast dalszego działania, a efekt i tak będzie podobny. Przy kolejnym wybieraniu, już będziesz wiedział, że było to wygodne rozwiązanie i dlatego ja 8c je bym wybrał .

Jeśli Cię to męczy, możesz jeszcze o ZBS-7c zapytać, który jest mocniejszy. Dodałbym też lampkę od dmuchawy na pojemniku tak jak Gruth to dogadał.
Bardzo dziękuję za pomoc, coraz bardziej skłaniam się za ZBS-8c, mam grunt piaszczysty, wód gruntowych na 3 m brak, więc 7c (bardziej wytrzymały) raczej nie potrzebny. Chodzi przede wszystkim o to aby dobrze oczyszczała, kończy mi się miejsce na drenaż, więc chcę uniknąć zamulenia (kolmatacji) drenażu.
A jaka powinna być prawidłowa długość drenażu, bo różne piszą ?