dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 190
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 3786
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matthius Zobacz post
    filtr w osadniku przepuścił trochę tłuszczu, który zebrał się w kałuży na workach górnej warstwy. Wyglądało to jak na zdjęciu poniżej. Gdyby nie ten filtr, płukanie tych kilku worków nie byłoby konieczne.
    Wiecie, że podoba mi się technologia Biorocka i jemu podobne. Lubię, jak coś jest proste i działa samo (pozdrowienia dla Wojskiego )Trochę dołująca jest ta obsuwa z filtrem. Jeżeli przedostaje się przez niego tłuszcz, to takie gęste złoże może się zakleić.

    Matthius: na zdjęciu wygląda, jakby poszło jedna porcja tego czegoś. Wybacz pytanie, ale czy nie wylałeś do oczyszczalni czegoś dziwnego?

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    To zaczyna być trochę niepokojące. Filtr poluzował się z jakiejś przyczyny (montaż niewłaściwy?) Czy użytkownik za to odpowiada? Jeszcze bardziej martwi mnie te "kilka kilogramów szlamu". Przecież ten filtr o ile pamiętam słowa przedstawiciela miał być na wszelki wypadek, gdyby użytkownik zaniedbał okresowego usuwania osadu z osadnika wstępnego. Jeżeli użytkownik ma systematycznie taki filtr czyścić to ja dziękuję za taki patent. Skąd ten szlam?
    Filtr jest częścią osadnika gnilnego - nie reaktora Biorock. Jako osadnik gnilny zamontowany został zbiornik Delfin Premium 2000. Filtr ma postać prostokątnej, porowatej kasety. Jest zanużony tuż pod powierzchnią ścieków. W założeniu ścieki powinny przeciskać się przez niego od spodu, zostawiając w osadniku korzuch. Niestety, filtr został wykonany z dość lekkiego plastiku. Napierające na niego od spodu ścieki spowodowały, że wypłynął i przestał tym samym spełniać swoje zadanie.
    Po dociążeniu filtra przestał wykazywać tendencję do wypływania.
    Jako osadnik gnilny można wykorzystać dowolny szczelny zbiornik o odpowiedniej pojemności - na przykład szambo.


    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Niestety po tym co się dowiedziałem nasuwa się pytanie na co ta gwarancja. Złoże może się tylko i wyłącznie "zakleić". Raczej też tylko i wyłącznie wskutek tego że ten filtr będzie w jakimś sensie niesprawny. Poza tym czy ktoś użytkownika sprawdza jak on ten przegląd wykonuje i czy wogóle?
    Nie, użytkownik nie ma obowiązku prowadzenia książki serwisowej ani informowania o przeglądach.
    Jeżeli zaklei się kilka worków, to po prostu trzeba je opłukać.
    Ten glut jest dość cuchnący - większa jego ilość dałaby o sobie znać, zanim doszłoby do skażenia środkowych i dolnych warstw złoża.

    O szczegóły dotyczące gwarancji najlepiej zapytaj dystrybutora. Nie chcę wypowiadać się w jego imieniu.
    sapere aude

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Matthius: na zdjęciu wygląda, jakby poszło jedna porcja tego czegoś. Wybacz pytanie, ale czy nie wylałeś do oczyszczalni czegoś dziwnego?
    Nie - standardowe ścieki domowe. Ten glut przypomina kożuch, jaki tworzy się pod sitkami odpływowymi w zlewach i umywalkach. Tylko że tu było go więcej.
    sapere aude

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Kondensat ma bardzo niskie pH
    Nie takie znowu strasznie niskie - dla kotłów gazowych pH to 4 - 5,5. Dla porównania, pH ludzkiej skóry to 5,5.
    Jeżeli zużywamy dziennie około 300-400 litrów wody, to 10 litrów kondensatu nie zmieni chyba znacząco pH ścieków.
    sapere aude

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matthius Zobacz post
    Filtr jest częścią osadnika gnilnego - nie reaktora Biorock. Jako osadnik gnilny zamontowany został zbiornik Delfin Premium 2000. Filtr ma postać prostokątnej, porowatej kasety. Jest zanużony tuż pod powierzchnią ścieków. W założeniu ścieki powinny przeciskać się przez niego od spodu, zostawiając w osadniku korzuch. Niestety, filtr został wykonany z dość lekkiego plastiku. Napierające na niego od spodu ścieki spowodowały, że wypłynął i przestał tym samym spełniać swoje zadanie.
    Po dociążeniu filtra przestał wykazywać tendencję do wypływania.
    Jako osadnik gnilny można wykorzystać dowolny szczelny zbiornik o odpowiedniej pojemności - na przykład szambo.




    Nie, użytkownik nie ma obowiązku prowadzenia książki serwisowej ani informowania o przeglądach.
    Jeżeli zaklei się kilka worków, to po prostu trzeba je opłukać.
    Ten glut jest dość cuchnący - większa jego ilość dałaby o sobie znać, zanim doszłoby do skażenia środkowych i dolnych warstw złoża.

    O szczegóły dotyczące gwarancji najlepiej zapytaj dystrybutora. Nie chcę wypowiadać się w jego imieniu.
    Dzięki za wyjaśnienie wątpliwości. Pisząc o filtrze miałem na myśli oryginalny filtr Biorock czyli taką wielką szczotkę do butelek w rurce. Woda do niego napływa rurą zatopioną w ścieku osadnika wstępnego więc ewentualny kożuch czy też szlam nie ma szansy by się tam dostać. Nie mogłem zrozumiec jak mogłoby sie tam przytrafic coś co opisałeś. Uspokoiłeś mnie. Do tego te samodzielne przeglądy. Super sprawa! Biorock wraca na czoło mojej listy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matthius Zobacz post
    ...
    Jeżeli można cię jeszcze pomęczyć . Masz przepompownię. Ja też będę musiał bo wyjście ścieków z Biorock jest zbyt nisko. Masz zwykłą pompę zanurzeniowa do wody brudnej? Ten odciek jest faktycznie klarowny i bez specjalnego zapachu? Możesz napisac jak to u ciebie jest rozwiązane?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #207

    Domyślnie

    Witam, przerwę na moment dyskusję o Biorock'u ale stoję przed poważnym dylematem. Koniec budowy a ja ciągle mam na głowie problem oczyszczalni. Nie wiem czemu ale schodzi mi się z tym zagadnieniem wyjątkowo długo, dystrybutorzy, instalatorzy na moje zapytania odpowiedzieli albo bardzo zdawkowo, albo wcale. Dziwna sprawa, bo jednak spore pieniądze.
    Kilka słów o mojej działce, terenie pod oczyszczalnie. Grunt to iły, miejscami glina, ogólnie słabo przepuszczalny. Poziom wód gruntowych bywa różny ale bezpiecznie będzie przyjąć, że te 70cm potrafi osiągnąć. Z tych powodów celuję w oczyszczalnie biologiczną z odprowadzeniem ścieków do nasypu w, którym przygotuję studnie, ewentualnie na nasypie będę wodę rozsączał (w tym przypadku, nasyp chciałbym pokryć np, trawami ozdobnymi).
    Napisałem do kilku firm i oferty dostałem na następujące produkty:

    MBOŚ-4
    FEL-4 feliksnavis
    BIO-HYBRYDA Ekopol
    Proponowano mi też oczyszczalnie SBR, zanurzoną w dowolnym zbiorniku.

    Ilość mieszkańców stałych jest na razie 3. Chciałbym aby inwestycja była solidna ale w miarę możliwości uczciwa finansowo, zapłacę za coś co jest tego warte. Próg finansowy 12 tysięcy jest do osiągnięcia? (pytam o całość potrzebnych elementów) Szukam ofert z montażem, ale ostatnio tak patrzę i czytam, czytam i patrzę i zaczyna mi się wydawać, że przy odrobinie chęci i pomocy kilku znajomych da się cały proces instalacyjny samemu wykonać (problematyczne u mnie by było posadowienie oczyszczalni ze względu na wodę, ale jakoś by się to osuszyło), mam rację? da się to samemu zrobić?.

    Kolejna sprawa przeglądając tematykę, trafiłem gdzieś na informację, że przy oczyszczalni nie należy montować rozdrabniaczy. Dlaczego? Miałem wizytę z Soltralentzu i człowiek mi zasugerował aby odpadki biologiczne, czy nawet wątróbkę raz na jakiś czas do ścieków wrzucić.

    Obawiam się też o prąd, budowa jest na wsi, kto wie jak tam będzie po burzach, czy przypadkiem prąd na kilka, kilkanaście godzin nie zniknie. Czy oczyszczalnia biologiczna wytrzyma takie przerwy? Czytałem Waszą rozmowę o Biorocku, to, że nie wymaga zasilania jest świetne. Ale po pierwsze jeszcze nie znalazłem, żadnej konkretnej oferty tej firmy, po drugie nie wiem czemu ale coś mi śpiewa, że to drogie będzie, a po trzecie widzę na rysunkach, że tu dodatkowy wywiew ponad dach jest wyprowadzony (poza odpowietrzeniem pionu), a to wiąże się z dziurawieniem skończonego dachu.

    Bardzo proszę, jeśli możecie wypowiedzcie się o tych kilku oczyszczalniach, które wymieniłem, temat oczyszczalni w porównaniu z całym okresem budowlanym jest najbardziej zaciemnionym zagadnieniem, istny mur dezinformacji. Przepraszam za przydługi post i pozdrawiam

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał elmani Zobacz post
    Nie wiem czemu ale schodzi mi się z tym zagadnieniem wyjątkowo długo, dystrybutorzy, instalatorzy na moje zapytania odpowiedzieli albo bardzo zdawkowo, albo wcale. Dziwna sprawa, bo jednak spore pieniądze.
    ...
    Bardzo proszę, jeśli możecie wypowiedzcie się o tych kilku oczyszczalniach, które wymieniłem, temat oczyszczalni w porównaniu z całym okresem budowlanym jest najbardziej zaciemnionym zagadnieniem, istny mur dezinformacji. Przepraszam za przydługi post i pozdrawiam
    Wybacz, ale ten mur jest chyba raczej po twojej stronie. Jeśli chcesz informacji, to ją po prostu przeczytaj - ot choćby cały ten wątek i kilka pokrewnych z tego działu. Znajdziesz tam odpowiedzi na 90% pytań, które zadajesz. I o Bio Hybrydzie, i o Feliksnavisie (i o Traidenisie, z którego Feliksnavis jest skopiowany) i o rozdrabniaczach.

    Tylko ta wątróbka jest dla mnie niespodzianką.

    Cytat Napisał elmani Zobacz post
    Szukam ofert z montażem, ale ostatnio tak patrzę i czytam, czytam i patrzę i zaczyna mi się wydawać, że przy odrobinie chęci i pomocy kilku znajomych da się cały proces instalacyjny samemu wykonać (problematyczne u mnie by było posadowienie oczyszczalni ze względu na wodę, ale jakoś by się to osuszyło), mam rację? da się to samemu zrobić?.
    Ależ oczywiście! Dokładnie tak samo jak wszystko inne na budowie! Tylko najpierw sprawdź, czy przez to nie stracisz gwarancji.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Wiecie, że podoba mi się technologia Biorocka i jemu podobne. Lubię, jak coś jest proste i działa samo (pozdrowienia dla Wojskiego )Trochę dołująca jest ta obsuwa z filtrem. Jeżeli przedostaje się przez niego tłuszcz, to takie gęste złoże może się zakleić.

    Matthius: na zdjęciu wygląda, jakby poszło jedna porcja tego czegoś. Wybacz pytanie, ale czy nie wylałeś do oczyszczalni czegoś dziwnego?
    Beja dzięki za pozdrowienia, technologia owszem fajna, ale płukanie złoża z tego czegoś średnio przyjemne. Na szczęście w mojej nie muszę nic płukać , a jak coś się zepsuje to czysta robota bo będzie to kompresor

  10. #210

    Domyślnie

    A ta wątróbka to która będzie lepsza, wieprzowa czy drobiowa, dorzuciłbym do swojej może bakterie zrobią się wszystkożerne

    może i kondensat da radę wtedy dolać

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    jak coś się zepsuje to czysta robota bo będzie to kompresor
    I szczerze ci życzę, żeby CO NAJWYŻEJ tak się stało.

    Niestety, może także strzelić dyfuzor. Czy to prawda, że w Ekopolu jest on wlaminowany w skorupę zbiornika?

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Jeżeli można cię jeszcze pomęczyć . Masz przepompownię. Ja też będę musiał bo wyjście ścieków z Biorock jest zbyt nisko. Masz zwykłą pompę zanurzeniowa do wody brudnej? Ten odciek jest faktycznie klarowny i bez specjalnego zapachu? Możesz napisac jak to u ciebie jest rozwiązane?
    Tak, to standardowa pompa zanurzeniowa do wody brudnej, z zaworem przeciwpowrotnym - ABS Robusta.
    Zastąpiłem standardowy pływak przekaźnikiem dwustanowym F&F-829 RC. Pływak czasami zawieszał się na karbowaniach przepompowni.

    Oczyszczone ścieki mają zapach mokrej ziemi. Trochę jak woda z kałuży. Nie są idealnie klarowne, ale według instrukcji niewielki osad jest dopuszczalny. W każdym razie, dobrze nadają się do podlewania trawnika.
    sapere aude

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał elmani Zobacz post
    i zaczyna mi się wydawać, że przy odrobinie chęci i pomocy kilku znajomych da się cały proces instalacyjny samemu wykonać (problematyczne u mnie by było posadowienie oczyszczalni ze względu na wodę, ale jakoś by się to osuszyło), mam rację? da się to samemu zrobić?.
    Da się to zrobić samemu, ale w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych przygotuj się na trudności w posadzeniu oczyszczalni. Być może będziesz musiał jakoś zakotwiczyć ją w gruncie, na przykład przytwierdzając ją do betonowej płyty.

    Cytat Napisał elmani Zobacz post
    Czytałem Waszą rozmowę o Biorocku, to, że nie wymaga zasilania jest świetne. Ale po pierwsze jeszcze nie znalazłem, żadnej konkretnej oferty tej firmy, po drugie nie wiem czemu ale coś mi śpiewa, że to drogie będzie, a po trzecie widzę na rysunkach, że tu dodatkowy wywiew ponad dach jest wyprowadzony (poza odpowietrzeniem pionu), a to wiąże się z dziurawieniem skończonego dachu.
    Jeśli chodzi o dziurawienie dachu, to nie ma takiej potrzeby. W moim przypadku odpowietrzeniem osadnika jest pion kanalizacyjny.
    Napowietrzanie złoża to krótki kominek z rury PCV (110 mm), zamontowany do korpusu przepompowni - tutaj zasysane jest świeże powietrze. Drugi, dłuższy komin, jest przy ścianie domu, obok rury spustowej - tamtędy powietrze jest wyrzucane.
    sapere aude

  14. #214
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aoczka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    138

    Domyślnie

    Witam,
    Muszę przyznać, że temat jest nadzwyczaj bogaty w wartościowe informacje nt oczyszczalni i "połknąłem" go naraz. Brawo!

    Sam też już sporo wiedzy posiadłem, ale jak widzę, to tylko niewielki ułamek tego co Wam udało się już ogarnąć... I pewnie jak wielu, którzy mieli już jakąś wizję własnej POŚ, tak i mi ten temat trochę zamącił w głowie.
    A plan miałem już bardzo konkretny i nawet mój wykonawca instalacji wod-kan-co, walczący obecnie z "rurkami" przed tynkami, był ugadany by mi to w najbliższym czasie zmontować. Mam dużą działkę (30a) na gruntach lessowych, które dość szybko się nasączają i potem mniej przepuszczają opady. Za to wody gruntowe są na głębokości ponad 30m, co w przypadku POŚ akurat jest plusem. Po początkowych pomysłach drenażowych żony zacząłem na szczęście czytać i ostatecznie postanowiłem wstawić Sotralentz Bio-Duo 0,9 z wykopaną obok studnią chonną, po drugiej stronie której miał być spory zbiornik na deszczówkę z ewentualnym zrzutem nadmiaru wody też do tejże studni... I wszystko było cacy do dzisiejszego wieczoru, kiedy to zabrałem się za kolejny temat na FM

    Właściwie zakładany w temacie ranking nie powstał, ale kilku faworytów można spokojnie wytypować - mocno zainteresowałem się tą Bio-Hybrydą Ekopolu (choć ciągle nie jestem pewnien, czy czasem to nie Eko-Bio 2500 Eko-Polu jest tym lepsiejszym). Niestety mój typ Bio-Duo raczej do ulubionych nie należy, choć po tym jak się pojawił w kontekście swojego mniejszego i trochę niedojrzałego brata Bio-Uno, nie do końca został chyba skrytykowany. Mimo wszystko już zacząłem myśleć, że jednak nie będę wydawać dodatkowych 2-3kPLN na zbędne rozwiązanie, aż mi główny bohater tematu Pietro powraca myślami do niedawnych targów i jakości Bio-Duo

    I zgłupiałem... Powiedzcie więc proszę jasno, czy to jednak jest dobry wybór, czy niekoniecznie?
    Budujemy Kornelię 2G Grupy Archipelag
    Nasz rzadko aktualizowany dziennik budowy

  15. #215

    Domyślnie

    Podejrzewam że może to być taka rozmowa jak o samochodach. Nie znam cen poszczególnych modeli, ale dzisiaj brałbym sprawdzony, obgadany tutaj produkt i postawiłbym na najtańszy i w miarę nieskomplikowany.
    I już mieszkamy !

  16. #216
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WI&MI

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    A zastanawiałeś się nad rozwiazaniem rodem ze Szwecji? Na swojej działce zamontowaliśmy szwedzką oczyszczalnię z zastosowaniem technologii IN-DRÄN, baaardzo polecamy!!! Prace wykonała firma INTER PROGRESS ZE Śremu- godna polecenia. najpierw testy perkolacyjne, potem montaż sprawny, czyściutko i przede wszystkim fachowo. Do tego ekipa solidnie zajęła się po prostu wszystkim! Załatwienie dotacji unijnej i całej tej papirologii w gratisie. Oczyszczalnie sprawdza się rewelacyjnie (dla rodzinki 2+2). Postawiliśmy na wysoką jakość, co skutkuje teraz wygodą, aż miło. Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej, pytajcie.

  17. #217
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aoczka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał WI&MI Zobacz post
    A zastanawiałeś się nad rozwiazaniem rodem ze Szwecji? Na swojej działce zamontowaliśmy szwedzką oczyszczalnię z zastosowaniem technologii IN-DRÄN, baaardzo polecamy!!! Prace wykonała firma INTER PROGRESS ZE Śremu- godna polecenia. najpierw testy perkolacyjne, potem montaż sprawny, czyściutko i przede wszystkim fachowo. Do tego ekipa solidnie zajęła się po prostu wszystkim! Załatwienie dotacji unijnej i całej tej papirologii w gratisie. Oczyszczalnie sprawdza się rewelacyjnie (dla rodzinki 2+2). Postawiliśmy na wysoką jakość, co skutkuje teraz wygodą, aż miło. Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej, pytajcie.
    Tak drogi przedstawicielu, właśnie od In-Drana wyszedłem (po podobnym "bezinteresownym" komentarzu). Ale na szczęście zainteresowałem się tematem dogłębniej i z drenażówki/quasi-drenażówki zrezygnowałem...
    Budujemy Kornelię 2G Grupy Archipelag
    Nasz rzadko aktualizowany dziennik budowy

  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jonson

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    KRK
    Kod pocztowy
    32-085
    Posty
    19

    Domyślnie

    Jako że to mój pierwszy post to Witam Wszystkich.
    Mam pewien kłopot i szukam najlepszego rozwiązania.
    Zastanawiam się nad oczyszczalnią biologiczną ( obecnie waham się między BIO-DUO 0,9 od Sotra a BIO-Hybrydą 2500 od ekopolu). Grunt mam średnio przepuszczalny bo to jakiś IŁ jest. Nie wiem czy schemat ma być taki że: oczyszczalnia->jakaś przepompownia ( czy grawitacja?) ->dreny z żwirem 16-32 płukanym. 1dren/os i około 3t żwiru na os? W domu obecnie 2 osoby pewnie kiedyś będą 3 (max 4 jak będę miał bliźniaki
    Czy różnice między tymi 2 oczyszczalniami są duże ( bo w cenie to tak z 2k) . Proszę o pomoc, liczę na opinie doświadczonych użytkowników.

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aoczka Zobacz post
    Tak drogi przedstawicielu, właśnie od In-Drana wyszedłem (po podobnym "bezinteresownym" komentarzu). Ale na szczęście zainteresowałem się tematem dogłębniej i z drenażówki/quasi-drenażówki zrezygnowałem...
    A może tak kolega rozwinie temat ,dlaczego nie IN-DRAN ?Pytam ,bo jestem umówiony z przedstawicielem (z Zabrza) na działce a powiem szczerze ,że jestem mocno zainteresowany tyle tylko ,że niekoniecznie ceną (wg.mnie za wysoka).Pozdrawiam.

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał WI&MI Zobacz post
    A zastanawiałeś się nad rozwiazaniem rodem ze Szwecji? Na swojej działce zamontowaliśmy szwedzką oczyszczalnię z zastosowaniem technologii IN-DRÄN, baaardzo polecamy!!! Prace wykonała firma INTER PROGRESS ZE Śremu- godna polecenia. najpierw testy perkolacyjne, potem montaż sprawny, czyściutko i przede wszystkim fachowo. Do tego ekipa solidnie zajęła się po prostu wszystkim! Załatwienie dotacji unijnej i całej tej papirologii w gratisie. Oczyszczalnie sprawdza się rewelacyjnie (dla rodzinki 2+2). Postawiliśmy na wysoką jakość, co skutkuje teraz wygodą, aż miło. Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej, pytajcie.
    A może pochwalimy się ceną ........chętnie dowiem się ile kosztowała oczyszczalnia z montażem i dodatkowymi pracami .Pozdrawiam.

Strona 11 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony