dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 190
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 3786
  1. #2181

    Domyślnie

    Poniżej link do papierów które przysłała firma dla oczyszczalni
    https://drive.google.com/open?id=0Bw...VF0T2QwWE1wa0E
    Dzięki, jest tam info o aktualnych certyfikatach


    A co do wielkości oczyszczalni to sporo się naczytałem tak jak pisze Beja, że przewymiarowanie oczyszczalni prowadzi do problemów, a według jakiegoś raportu/zestawienia najmniej awaryjne są właśnie te najmniejsze oczyszczalnie.
    A skoro bebechy w 4c i 6c są te same to wydaje mi się głupotą dopłacać do 6c dla 3osobowej rodziny

  2. #2182

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post




    Bo nie istnieje nic takiego jak "papiery na aglomerację".
    To dlaczego tego wymagają?
    Możesz opisać to szerzej?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #2183

    Domyślnie

    ZBS-6c posiada zgodność z rozporządzeniem Ministra Środowiska ,Dz.U. z 2014r. poz 1800.
    Jest to przedstawione w dokumentach pod pozycją Efektywność Oczyszczania

    Taką odpowiedź otrzymałem od producenta.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	efektywność oczyszczalni.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	390689

    Poniżej wykaz z rozporządzenia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2017-06-07-16-21-22-706_udk.android.reader.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	390727
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 07-06-2017 o 15:23
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #2184

    Domyślnie

    witam na wątku, po przekopaniu wielu stron doszedłem do finału tj. zbs-6c, prawie, bo prosiłbym o porównanie z Ekosystem SBR6, parametry oczyszczania sporo na korzyść drugiej.

  5. #2185

    Domyślnie

    A co sądzicie o oczyszczalniach Eko-Intech. Ktoś zna, widział, może coś powiedzieć?
    Poleca mi instalator, twierdzi że są rewelacyjne

  6. #2186

    Domyślnie

    Cytat Napisał johan_e Zobacz post
    witam na wątku, po przekopaniu wielu stron doszedłem do finału tj. zbs-6c, prawie, bo prosiłbym o porównanie z Ekosystem SBR6, parametry oczyszczania sporo na korzyść drugiej.
    Jeśli mógłbym pójść na skróty i tym dwóm typom przyznać punktację, to mogłaby ona wyglądać następująco:

    - wyposażenie: obie oczyszczalnie to SBR-y, czyli remis i po jednym "+" ale za dodatki ekstra, tj. złoże pakietowe w komorze biologicznej, dodaję kolejnego "+" dla ZBS-6C oraz za to, że w cenie oczyszczalni dostajemy też pojemnik techniczny - jako obudowę wyposażenia sterującego, elektrozaworów i dmuchawy, dodaję jeszcze "+" dla ZBS-6C

    - wytrzymałość zbiorników: tutaj "+" dla SBR6, za większą głębokość montażu

    - serwis: dla mnie to znów remis, czyli po jednym "+" bo każda z oczyszczalni ma po dwa włazy rewizyjne, tj. po jednym do każdej z komór

    - gwarancja na zbiornik: "+" dla SBR6 za dłuższy okres gwarancji na zbiornik

    - gwarancja na wyposażenie: remis, czyli bez plusów

    - pojemność: remis, bo ZBS-6C jak i SBR6 mają podobną pojemność, choć inny podział na wielkość komór

    Podsumowanie:
    ZBS-6C = ++++
    SBR6 = ++++

    No i teraz kilka dodatkowych uwag, gdyż miałem dziś ciężki montaż i mogę myśleć z mniejszą jasnością .
    W niektórych pozycjach dawałem remis bez punktów, ale jeśli by tam je wstawiać, to obie oczyszczalnie miałyby po ++++++
    Nie wiem jaka jest dmuchawa w SBR6, dlatego nie mogę jej porównać do ZBS-6C i nie punktuję tej pozycji.
    Nie znam obecnie pełnych funkcji sterowania w SBR6, dlatego nie punktuję tej pozycji, choć lubię automatykę w ZBS oraz obecne tam tryby działania

    Na stronie 94 rankingu, Meduzap, pisał coś o oczyszczalni SBR6 i o ile dobrze zrozumiałem, że jest to ta sama i to chyba nie był zadowolony, ale mogło też tam chodzić o odprowadzenie - do ustalenia .

    Jeśli pomogłem - to fajnie, jeśli nie to trudno
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 07-06-2017 o 23:19

  7. #2187

    Domyślnie

    No w sumie nie znam instalatora, który by nie polecał oczyszczalnię, którą chce Ci sprzedać i zamontować .

    Jednak na szybko i rzutem oka widzę, że pewnie pytasz o INTE-ZB. To oczyszczalnia przepływowa z małą komorą biologiczną i złożem fluidalnym. Na opisie są recyrkulacje osadu, ale jest brak danych czy automatycznie to następuje elektrozaworami, czy też jest to na stałe lub ręcznie - co osobiście nie polecam. Brak danych odnośnie dmuchawy, sterowania i miejsca ich montażu - np. szafki sterującej ? Kształt zbiorników nie budzi mojego zaufania o wytrzymałość w tej dziedzinie.

  8. #2188

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    No w sumie nie znam instalatora, który by nie polecał oczyszczalnię, którą chce Ci sprzedać i zamontować .

    Jednak na szybko i rzutem oka widzę, że pewnie pytasz o INTE-ZB. To oczyszczalnia przepływowa z małą komorą biologiczną i złożem fluidalnym. Na opisie są recyrkulacje osadu, ale jest brak danych czy automatycznie to następuje elektrozaworami, czy też jest to na stałe lub ręcznie - co osobiście nie polecam. Brak danych odnośnie dmuchawy, sterowania i miejsca ich montażu - np. szafki sterującej ? Kształt zbiorników nie budzi mojego zaufania o wytrzymałość w tej dziedzinie.
    Celuję w SBRa, więc chodziłoby mi o model BIO-INTE-5, tu link do opisu:
    W stosunku do ZBS-4C ma dodatkową komorę z osadnikiem wstępnym, dłuższą gwarancję 10lat (zbs 3 lata)., większą przepustowość, i ma być znacznie tańsza.
    Nie znam się, więc byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi co do BIO-INTE-5

  9. #2189

    Domyślnie

    Cytat Napisał iluminatus Zobacz post
    Celuję w SBRa, więc chodziłoby mi o model BIO-INTE-5, tu link do opisu:
    W stosunku do ZBS-4C ma dodatkową komorę z osadnikiem wstępnym, dłuższą gwarancję 10lat (zbs 3 lata)., większą przepustowość, i ma być znacznie tańsza.
    Nie znam się, więc byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi co do BIO-INTE-5
    Ciężko mi ocenić oczyszczalnię BIO-INTE-5. Z jednej strony to są plusy, tj. 3-komory i dłuższą gwarancję, jednak z drugiej mam pewne obawy, które sobie pozwolę przedstawić. W opisie producenta są dwa warianty sterowania: zwykły i podobno lepszy - "logic". W wersji, którą podałeś jest raczej ta pierwsza - zwykła i zapewne tańsza, którą się mniej w opisie chwalą.

    Na zdjęciu sterowania nie widzę elektrozaworów, ale listwa może być zamontowana odwrotnie - cewkami do środka co byłoby dziwne, gdyż wszyscy w celach serwisowych robią to odwrotnie. Jednak nie podważam istnienia elektrozaworów, lecz nie wiemy ile ich jest tak na prawdę ?

    Nie podoba mi się to, że na zdjęciu sterowania, widać też, iż powietrze jest podłączane do listwy, przez białe złączki od węża ogrodowego do wody, który jest również widoczny. Czyli powietrze rozprowadzane jest zwykłymi wężami na wodę - niby taniej, ale dziękuję bardzo. Ogólnie to brak informacji, które umożliwiają lepsze porównanie. Oczyszczalnia ZBS-4C jest mniejsza i dlatego bliżej mi do porównania z ZBS-6C, ale to tylko taka moja uwaga na marginesie
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 09-06-2017 o 19:58

  10. #2190

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie sugestie. Ostatecznie zdecydowałem się na ZBS-4C.
    Wydaje mi się, że dość krótka gwarancja tej oczyszczalni to jej jedyna wada. Reszta wypada bardzo dobrze na tle konkurencji.
    pozdr.

  11. #2191

    Domyślnie

    Witam, potrzebuję porady, całe życie miałam dom podłączony w mieście do kanalizacji, jednak teraz ze względu, iż mój mąż zmarł zostałam sama z córkami, teściami i ciociami, ogólnie sprzedaje dom w mieście i wynoszę się na wieś, i będę budowała nowy dom. Jeżeli chodzi o budowę to jest to dla mnie pikuś tak jak obsługa pieca i innych tym podobnych urządzeń, natomiast moim słabym w tym momencie punktem jest brak na wsi kanalizacji, więc będę stała przed wyborem oczyszczalni, przeczytała sporo stron jednak mam straszny mętlik w głowie i nie wiem czym powinnam się sugerować w tym momencie mam działkę i projekt domu wybrany lecz jeszcze nie zamówiony. Działka ma 30 arów, klasa gruntów IIIb, będzie nas 7 osób na co dzień (6k i 1M), czasem na weekendy w sumie 9 osób, no i tak na prawdę nie wiem co potrzebuję.... w tym temacie wymiękłam, wszyscy znajomi wokoło mają kanalizę, nikogo nie mam kto by mi doradził, a nie ufam przedstawicielom ponieważ, skoro się nie znam mogą wcisnąć mi wszystko.....pomocy!

  12. #2192

    Domyślnie

    Cytat Napisał sysiajaw Zobacz post
    Działka ma 30 arów, klasa gruntów IIIb, będzie nas 7 osób na co dzień (6k i 1M), czasem na weekendy w sumie 9 osób, no i tak na prawdę nie wiem co potrzebuję.... w tym temacie wymiękłam, wszyscy znajomi wokoło mają kanalizę, nikogo nie mam kto by mi doradził, a nie ufam przedstawicielom ponieważ, skoro się nie znam mogą wcisnąć mi wszystko.....pomocy!
    Taką powierzchnię działki to od razu można polubić . Czyli mówiąc w naszym języku - jest odpowiednia dla wielu rozwiązań. Pytanie tylko jakich ? Na to jednak trudniej odpowiedzieć bez uzbrojenia się w kilka faktów:
    1) Co jest napisane w WZ odnośnie odprowadzenia ścieków - np.czy dopuszcza się oczyszczalnie ścieków ?
    2) Jaki jest rodzaj gruntu, tj. mieszany lub piaszczysty, czy też ciężka glina ?
    3) Jaki jest lub może być najwyższy poziom wód gruntowych na działce, np. po roztopach lub po dłuższych opadach ?
    4) Jaka jest zakładana w projekcie głębokość wyprowadzenia kanalizacji z budynku ?

    Mając odpowiedzi na w/w pytania, można już o czymś pomyśleć. Duża część osób budujących nowe domy wybiera oczyszczalnie. Jakie ? - to pytanie na później . Jednak jeśli trafi się grunt gliniasty - ciężki lub wysoki stały poziom wód gruntowych, to należy się wówczas do jakiegoś solidnego szamba - uśmiechnąć . W takim przypadku dochodzi jeszcze jedno pytanie: jakiej pojemności wozy asenizacyjne jeżdżą w okolicy - opróżniają zbiorniki na ścieki ?

    Na razie tyle i czym więcej pytasz to tym więcej wiesz

  13. #2193

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post

    Jeśli pomogłem - to fajnie, jeśli nie to trudno
    Dzięki serdeczne. Cenne porównanie.

  14. #2194

    Domyślnie

    [QUOTE=WojtekINST;7484769]Taką powierzchnię działki to od razu można polubić . Czyli mówiąc w naszym języku - jest odpowiednia dla wielu rozwiązań. Pytanie tylko jakich ? Na to jednak trudniej odpowiedzieć bez uzbrojenia się w kilka faktów:
    1) Co jest napisane w WZ odnośnie odprowadzenia ścieków - np.czy dopuszcza się oczyszczalnie ścieków ?
    2) Jaki jest rodzaj gruntu, tj. mieszany lub piaszczysty, czy też ciężka glina ?
    3) Jaki jest lub może być najwyższy poziom wód gruntowych na działce, np. po roztopach lub po dłuższych opadach ?
    4) Jaka jest zakładana w projekcie głębokość wyprowadzenia kanalizacji z budynku ?

    1) Warunków zabudowy jeszcze niema, jutro składam papiery, we wniosku wpisałam przydomowa oczyszczalnia ścieków, nie pisząc żadnych szczegółów jeszcze mogę to zmienić , jutro składam wniosek
    2) w klasie gruntu IIIb znalazłam taki opis "Zalicza się tu gleby brunatne, płowe i opadowo-glejowe, czarne ziemie, rędziny, niewymagające melioracji (lub zmeliorowane) gleby orne torfowo-murszowe i torfowe"
    3) działka jest położona minimalnie nad poziomem drogi, jest delikatny spad w stronę drogi głównej czyli wjazdowej, kiedyś na sąsiedniej działce był mały staw lub duże oczko wodne, które było tylko do połowy napełnione, w ostateczności zostało zasypane i w tym miejscu nie pojawia się żadna woda mimo lekkiego dołu, podejrzewam ze na poziomie do 2m nie powinno być wody, na działkach obok nikt nie ma studni wszyscy ciągną wodę z wodociągów, podejrzewam ze w studniach sucho
    4) projekt nie kupiony, czekam aż dostanę warunki zabudowy, na które wniosek jutro składam, dane do warunków zabudowy wpisane na podstawie danych znajdujących się na stronie, projekt murator m122b, oczywiście, na wszelki wypadek wymiary podane z większym "hakiem"

  15. #2195

    Domyślnie

    Cytat Napisał sysiajaw Zobacz post

    3) działka jest położona minimalnie nad poziomem drogi, jest delikatny spad w stronę drogi głównej czyli wjazdowej, kiedyś na sąsiedniej działce był mały staw lub duże oczko wodne, które było tylko do połowy napełnione, w ostateczności zostało zasypane i w tym miejscu nie pojawia się żadna woda mimo lekkiego dołu, podejrzewam ze na poziomie do 2m nie powinno być wody, na działkach obok nikt nie ma studni wszyscy ciągną wodę z wodociągów, podejrzewam ze w studniach sucho
    Poranna mgła w II wydaniu to całkiem zgrabny dom. Jednak nie byłbym sobą, gdybym nie pomarudził o większe zadaszenie nad tarasem - i tyle .

    Wracając jednak do zasadniczej kwestii, tzn. papiery należy składać i nie bać się budowy. Urzędnik to też człowiek i jeśli idzie pod górę, to trzeba walczyć i pisać, lecz na razie nie straszmy się na zapas i do dzieła

    Teraz powinno się potwierdzić lepiej warunki gruntowo-wodne i dlatego przeznaczyłbym trochę funduszy na próbny wykop koparką, aby obserwować na jakim poziomie pokarze się woda gruntowa lub jak szybko wsiąknie po większych opadach. Oczywiście wykop nie musi być za szeroki, ale za to głębszy. Trzeba pamiętać, aby go zabezpieczyć. Nie jest to do końca super fachowa metoda, ale prosta i skuteczna

  16. #2196

    Domyślnie

    [QUOTE=WojtekINST;7485236]Poranna mgła w II wydaniu to całkiem zgrabny dom. Jednak nie byłbym sobą, gdybym nie pomarudził o większe zadaszenie nad tarasem - i tyle .

    Zgadza się mi to też się rzuciło w oczy, ale cóż jakoś to zniosę, a chyba niechciałabym aż tak ingerować w projekt żeby to zmienić, a to jest chyba jedyny który w środku ma wszystko czego potrzebuję.

    Złożyłam dzisiaj o warunki zabudowy, wniosek dobrze wypełniony, w miejscu ścieków wpisałam przydomowa oczyszczalnia ścieków i pan powiedział, że to wystarczy, a wtedy mogę zrobić sobie jaką będę chciała.

    Dzisiaj po deszczach rano wszystko wsiąkło, nie ma kałuż, nawet na drodze, która jest niżej położona, zaglądałam do sąsiadów którzy mają działkę obok, która jest położona niżej i u nich też żadnych kałuż, ale pewnie i tak nie obędzie się bez sprawdzenia poziomu wód tak jak piszesz

  17. #2197
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ruta8

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-794
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam się na forum i proszę o wsparcie merytoryczne.

    Jestem na etapie wyboru oczyszczalni. Przejrzałam forum, podjęłam wstępną decyzję, potrzebuję jedynie potwierdzenia czy nie pakuję się w kłopoty

    Zależy mi na rozwiązaniu możliwie najbardziej ekologicznym, z możliwie najlepszymi parametrami oczyszczania. Odrzuciłam z góry oczyszczalnie drenażowe i skupiłam się na biologicznych.

    Warunki ziemne - piach, piach i jeszcze trochę piachu.
    Odpływ ścieków z domu ledwie poniżej poziomu gruntu - ok. 10 cm.
    Zakładam, że najbardziej problematyczna kwestia to ilość domowników - 2 osoby, od października pojawi się nowy członek rodziny. Niestety nie wiem ile jeszcze pojawi się w domu dzieci, liczymy, że rodzina rozrośnie się do 5 osób ale wiadomo jak to jest z planami.
    Rodzaj ścieków- pralka, zmywarka, poza tym środki czystości raczej ekologiczne i sporo korzystania z wanny 2-3 kąpiele w tyg.

    Pan WojtekINST wysuwa bardzo przekonujące argumenty i wstępnie decyzja na ZBS 6C. Pytanie brzmi czy nie jest to zbyt duża oczyszczalnia jak na nasze domowe potrzeby i czy bakterie będą w niej miały jak przeżyć. Wiem od producenta, że ten model można ustawić na mniejszą ilość domowników, czy jednak nie odbije się to na jakości oczyszczania, na której to, jak już wspomniałam wyżej, bardzo mi zależy? Może jest jakiś sposób wsparcia do czasu aż będzie więcej ludzi w domu, np. dosypywanie preparatów?

    Może inny typ oczyszczalni lepiej sprawdziłby się w naszej sytuacji?

    Aha, planuję studnię abisynkę do podlewania ogródka warzywnego, czy muszę zachować odstęp 30m od odprowadzenia ścieków? Nie chodzi mi w sumie o przepisy tylko kwestie zanieczyszczenia wody w studni.

    No i ostatnia kwestia...myślę o odprowadzeniu ścieków do oczka wodnego. Wydaje mi się, że to rozwiązanie ma same zalety w naszym przypadku, jest tanie, proste i może spełniać również rolę dekoracji w ogrodzie. Czy o czymś nie pomyślałam?

    Aha i chcemy sami montować. Mamy określony budżet ( ok10tys). Wydaje mi się, że jeśli mąż ogarnia techniczne tematy to powinien sobie poradzić a pieniądze które poszłyby na montaż llepiej dołożyć do lepszej oczyszczalni.Czy czegoś nie przewidziałam?

    Wiem, że to dużo pytań i wątpliwości. Temat chcę zamknąć w tym sezonie stąd gorąca prośba o wsparcie i pomysły
    Dziękuję za wszystkie komentarze.

  18. #2198
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Przynajmniej szukasz krajowego producenta co daje zawsze lepszy serwis. Oczyszczalnie z napowietrzaniem jak mają też złoże biologiczne to lepiej oczyszczają nawet przy mniejszej ilości osób. Taki dodatek ma wspomniana oczyszczalnia, ale są też inne, które też mogłyby tak działać, np. Multiekocent 3300. Jest na większą ilość osób maksymalnie i według tego co czytałem nie ma jakiś ograniczeń w ilości minimalnej osób.

  19. #2199

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alekko Zobacz post
    Przynajmniej szukasz krajowego producenta co daje zawsze lepszy serwis.

    A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Że co, w Sotralentzu w serwisie są Francuzi, a w Kingspanie Irlandczycy? I dogadać się trudno?

  20. #2200
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Na takiej podstawie, że w korporacji więcej jest dyrektorów, kierowników tego i tamtego do wypłaty. Przykłady takich firm podałeś. Coś zagranicznego, dla przykładu o 10% lepszego i tak kosztuje o 30% więcej. Za takie same 30% u krajowych firm dostaniesz 20%. Ludzie myślą, że zagraniczne lepsze, zwłaszcza te zachodnie. Oczywiście nie mówię tu, że nasi też tacy dobrzy. Pomyślcie sobie o jednym ile taka oczyszczalnia, co zachodnie firmy produkują, zaś sprzedają u nas, kosztuje u nich jak tam Euro. Dla nich są to jakieś centy i dlatego muszą zawsze euro więcej wyciągnąć niż to warte. Jeśli ktoś chce mieć najlepsze i uważa, że zachodnie takie jest to nich kupuje. Serwis jednak zawsze droższy będzie, bo po sprzedaży te euro nadal będą odzyskiwać, aby wyrównać małą cenę jak na ich standardy. Nie przekonasz mnie, że tak nie jest, bo to tak jakby paliwo na CPN u nich o tyle droższe ile my mamy różnicę zł, a euro. Nie jest tak, a oni za swoje pensje i tak więcej kupią paliwa. W oczyszczalniach też tak jest i ładne obrazki na reklamie tego nie ruszą.

Strona 110 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony