dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 190
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 3786
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał gyna Zobacz post
    A może tak kolega rozwinie temat ,dlaczego nie IN-DRAN ?Pytam ,bo jestem umówiony z przedstawicielem (z Zabrza) na działce a powiem szczerze ,że jestem mocno zainteresowany tyle tylko ,że niekoniecznie ceną (wg.mnie za wysoka).Pozdrawiam.
    A jak nakazuje dobry obyczaj forumowy, jak się przyłącza do wątku, to wypada go chociaż przeczytać.
    W sprawie twojego pytania - proszę przeklikać się na stronę 8.

  2. #222
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jonson

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    KRK
    Kod pocztowy
    32-085
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam.
    Czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi, bardzo mi na tym zależy.

  3. #223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aoczka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    A jak nakazuje dobry obyczaj forumowy, jak się przyłącza do wątku, to wypada go chociaż przeczytać.
    W sprawie twojego pytania - proszę przeklikać się na stronę 8.
    Dziękuję za wyręczenie... Ja mogę jeszcze tylko dorzucić, że po prostu stwierdziłem, że drenaż odpuszczam... powiedzmy, że mi szkoda miejsca na działce
    Budujemy Kornelię 2G Grupy Archipelag
    Nasz rzadko aktualizowany dziennik budowy

  4. #224
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aoczka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jonson Zobacz post
    Witam.
    Czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi, bardzo mi na tym zależy.
    Tu popieram starania o bezpośrednie porównanie Bio-Hybrydy i Bio-Duo... Imponująco bardziej obeznani forumowicze WOJSKI i Beja, pomóżcie nam proszę z tym modelem Sotralentza - warty rozważenia, czy raczej negatywnie go oceniacie?
    Budujemy Kornelię 2G Grupy Archipelag
    Nasz rzadko aktualizowany dziennik budowy

  5. #225
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie Deklaracje zgodności z normą:

    Witam serdecznie, jestem tutaj nowy ale wczytuje się we wszystko co piszecie i wiele rzeczy jest poprostu nieprawdziwych. W oczyszczalniach ścieków siedzię od kilku lat, pewnie duzo jeszcze musze się uczyć ale cos tam wiem.
    Odpowiem na jeden post - niepamietam ktoś tam pisał na temat wystawiania deklaracji zgodności na oczyszczalnię.
    Owszem producent wystawia deklarację zgodności na zgodnośc z normą i może to zrobic dopiero wtedy jak będzie miał wykonane wszystkie badania na zgodność właśnie z daną norma. Deklarację można wystawić na podstawie czegoś a musi to być raport z badań z jednostki notyfikującej -w Polsce jedyna taka jednostka to Instytut Techniki Budowlanej - nikt inny nie ma prawa takiego raportu stworzyć, badania muszą być przeprowadzone tylko tam - oczywiście nie mówie tutaj o laboratoriach zagranicznych bo ich także nie brakuje. Więc nieprawdą jest, że porducent zawsze może wystawic sobie deklarację zgodności - jeśli wystawia nie mając raportu z badań to świadomie łamie prawo. Jak ktoś z Was chce to mogę wysłać autoryzowany wywiad z szefową laboratoriu ITB, które opowiada o certyfikacji i udziela informacji kiedy możemy wystawić deklarację oraz co powinno znajdowac się w taki raporcie. Dopiero wtedy mozna wystawić raport.
    Wiele osób nie bierze pod uwagę tego, ze firma nie ma zrobionych badań to to tak jak zakup samochodu bez wcześniejszych testów spalania - niestety u nas jest taka znieczulica na środowisko - nie ważne jak oczyszczalnia oczyszcza, czy dobrzeczy źle ale ważne że kupiłem najtańszą i nikt się do mnie nie przyczepi że wylewam ścieki do rowu.
    Niestety tak być nie powinno - wielu naszych krajowych producentów wystawia deklarację nie mając skończonych badań typu a mozna to dopiero wyłapac wtedy kiedy są przetargi i gmina zażyczy sobie raport z badań - no i nie ma co przedstawiać.
    Wiele osób zachwyca się tutaj tym Ekopolem - nie wiem czy wiecie ale BIO-HYbryda nie ma zrobionych jeszcze badań - z tego co wiem sa w trakcie robienia, dodatkowo urządzenie to nie posiada aprobaty technicznej na całośc jako oczyszczalnię tylko na sam reaktor - nie pisze tutaj po to aby gnoić Ekopol ale po to aby uświadomić wielu osobom, że warto pytac o raport z badań - to jest dopiero dowód na skutecznośc działania oczyszczalni. Wiele osób czepai się czy to Sotralentz, Kingspana i Ekosystemów - a te firmy już dawno zrobiły badania, to one torują w Polsce wszystkie drogi a Ci mali tacy jak właśnie Ekopol czy inni ciagną się za nimi - robią bo ktoś ich do tego zmusił a nie z własnej woli.
    Jak ktoś zyczy sobie ten wywiad to niech poda e-mail wtedy wyślę.
    Następnym razem porusze temat złóż biologicznych bo widzę, że tutaj także temat gorący - dobrze działające złoże jest wtedy kiedy jest dobrze przytwierdzone do komory, tarcz itp a nie kilka pływających kształtek luźno.
    Wiele osób pisze, że śmierdzi itp - powiem jedno jeśli dobrze eksploatują oczyszczalnię, mają prawidłowo wykonaną wentylację tak jak mówi sztuka budowlana to nie ma prawa śmierdzieć, wiele osób podchodzi do tego tak że myślą sobie że tam wewnątrz żyją sobie bakterie i inne mikroorganizmy, które przerabiają ścieki min ludzkie odchody w perfumy !!!! Kochani tak nie jest - tam zawsze będa powstawały gazy - trzeba tylko się ich umiejętnie pozbyć - jak jedziecie koło dużej miejskiej oczyszczalni to nie czujecie nic? Czujecie, czujecie - potraktujecie to tak że Wasza oczyszczalnia jest tak jak miejska tylko zminimalizowana. Dobra bo sie rozpisałem a do pracy trzeba uciekać.

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aoczka Zobacz post
    Tu popieram starania o bezpośrednie porównanie Bio-Hybrydy i Bio-Duo... Imponująco bardziej obeznani forumowicze WOJSKI i Beja, pomóżcie nam proszę z tym modelem Sotralentza - warty rozważenia, czy raczej negatywnie go oceniacie?
    Jako laik, ale potrafiący liczyć do 5 powiem tylko, że Bio-Hybryda jest dwa razy mniejsza od Bio Duo
    Jest mi natomiast trudno pojąć dlaczego nie kosztuje dwa razy mniej.
    Szczegóły techniczne może rozpracuje Beja

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturroS Zobacz post
    Więc nieprawdą jest, że porducent zawsze może wystawic sobie deklarację zgodności - jeśli wystawia nie mając raportu z badań to świadomie łamie prawo.
    Dlaczego zatem robienie konsumenta w ...... * jest tolerowane przez urzędy państwowe? Czy nie ma norm penalizujących takie zachowania?

    * czytaj: konia, jajo itp.

  8. #228
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jonson

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    KRK
    Kod pocztowy
    32-085
    Posty
    19

    Domyślnie

    też mnie to martwi żę BIO-DUO jest kombajnem, a BIO-Hybryda i jej podobne są wiele mniejsze.

  9. #229

    Domyślnie

    Tak na szybko, bo w pracy jestem
    to popatrzcie nawet na folder sotrelanza jak zbudowana jest oczyszczlnia, dwie pompy, dwa zbiorniki etc. Generalnie urządzenia bardziej skomplikowane mają większą szansę uledz uszkodzeniu/awarii jak te o prostrzej budowie
    Jak już Pierro zauważył wielkośc też nie jest czasami bez znaczenia.

    w Cenie jak zauważył sam pytający też jest różnica.
    Niestety ale pochłonięty jestem wykańczaniem domu więc nie mam za wiele czasu na udzielanie się na forum
    Beja może ma więcej czasu to dorzuci jeszcze coś bardziej szczegółowego
    Pozdrawiam

  10. #230

    Domyślnie

    Najpierw słowo do ArturroS - to bardzo ciekawe, co piszesz. Proponuję, żebyś ten swój post skopiował i zaczął nim nowy wątek, w którym z chęcią wezmę udział.

    Ciężko wskazać, które rozwiązanie Bio-coś-tam jest lepsze.
    Jako dyżurny smerf maruda - teoretyk widzę to tak:
    Bio-Duo:
    zalety: większy osadnik gnilny (2500 l), materiał zbiornika - polietylen.
    wady: większa komplikacja systemu, brak (chyba) spokojnej części spełniającej funkcje osadnika wtórnego. Jego funkcję spełnia prawdopodobnie filtr szczelinowy.

    Bio-Hybryda:
    zalety: prostszy system, z wydzielonym osadnikiem wtórnym, jeden zbiornik łatwiejszy do zamontowania,
    wady: zbiornik z laminatu (wg mnie PE jest tu lepsze, chociaż nieznacznie), zdecydowanie za mała część osadnika wstępnego - to jest poważny błąd!

    Nie potrafię wyciągnąć więcej z dostępnych informacji. Radzę od swoich dystrybutorów dopytać się o warunki gwarancji, wydobyć koszty przeglądów, czy jest wymagane, aby to robił serwis autoryzowany, co się dzieje w sytuacji bardzo awaryjnej (np. uszkodzenia dyfuzora), jaka jest konsumpcja prądu itp.
    Ponawiam pytanie do Wojskiego, jak są umocowane dyfuzory w BioHybrydzie. Czy to prawda, że są wlaminowane w dno zbiornika? Jeśli tak, to bardzo poważny błąd konstrukcyjny.

    Co do jakości oczyszczania - tak jak napisał ArturroS - Sotralentz ma certyfikat CE, a Ekopol nie, ale także ten pierwszy nie podaje wyników oczyszczania z tego certyfikatu, tylko deklarowane przez siebie "wyniki z badań naturalnych". Czyli te, które im pasują.

    Wiem, że rozczarowuję tych, którzy spodziewali się jednoznacznego wskazania, ale oba rozwiązania to tylko wariacje na temat tej samej technologii.

  11. #231
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jonson

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    KRK
    Kod pocztowy
    32-085
    Posty
    19

    Domyślnie

    Jak dla mnie analizując to co napisałeś to BioDuo jest jednak "lepsze" na allegro można wyrwać na 8k tą wersje 0,9 i chyba się zdecyduje. W sobotkę muszę podjąć decyzję gdyż nie widzę czegoś lepszego tak do 9k.

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jonson Zobacz post
    Jak dla mnie analizując to co napisałeś to BioDuo jest jednak "lepsze" na allegro można wyrwać na 8k tą wersje 0,9 i chyba się zdecyduje. W sobotkę muszę podjąć decyzję gdyż nie widzę czegoś lepszego tak do 9k.
    Jak już się zdecydujesz na zakup na Allegro za 8 to upewnij się, że to model 0,9 anie stary, wycofany już z produkcji 6 M (bez sekwencyjnego podawania ścieków).

  13. #233
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jonson

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    KRK
    Kod pocztowy
    32-085
    Posty
    19

    Domyślnie

    A wiem dzwonie i pytam dokładnie co jest napisane w książce dot ej oczyszczalni i czy ta intsrukcja jest z tej

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    Jak już się zdecydujesz na zakup na Allegro za 8 to upewnij się, że to model 0,9 anie stary, wycofany już z produkcji 6 M (bez sekwencyjnego podawania ścieków).
    Możesz rozwinąć temat? Jakie sekwencyjne podawanie ścieków?

  15. #235
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie BIO-DUO a BIO-HYBRYDA

    Witaj Beja,

    Tych różnic jest znacznie więcej, jeśli chcesz porównywac oczyszczalnie EKOPOLU do Sotralentza to tylko do produktów UNO - nie do DUO bo to inna grupa produktów.
    BIO-HYBRYDA to typowa przepływówka jak 90% oczyszczalni biologiczno-mechanicznych dostępnych na rynku, posiada mały osadnik wstępny czyli dość często musisz wywozić osad, wloty i wyloty wykonane na uszczelkach IN-SITU - istnieje zawsze ryzyko zniszczenia takiej uszczelki (to tylko guma) i przedostawania się do zbiornika dzikich wód opadowych czy gruntowych - masz oczyszczalnie o przepływie dajmy na to 800l/d a przez opady lub gruntówkę dostaję się do niech kolejne 200L więc jakość oczyszczonego ścieku spada dość mocno. W BIO-HYBRYDZIE nie masz filtra na wypływie z osadnika, jest prawdopodobieństwo przedostawania się elementów stałych do reaktora - głownie myślę tutaj o tłuszczach, które tam są nie pożądane, podobnie nie ma filtra na wypływie z osadnika wtórnego - istnieje zawsze ryzyko wtórnego zanieczyszczenia środowiska - jak dostanie Ci się duzo oberwanej błony czy kłaczków osadu do studni chłonnej lub drenażu to będzie zaklejać Ci dno lub otwory w rurze drenażowej. Kolejna sprawa to zamknięcia - te czapki zielone są tak delikatne że szok. Wprowadzenie przewodu elektrycznego do urządzenia przez jakąś metalową skówkę - czy to jest bezpieczne? A co będzie jak będzie się tamtędy dostawała woda do wnętrza nadbudowy gdzie jest sprężarka? Mały osadnik wstępny, niewielka komora napowietrzająca z luźno pływającymi kształtkami - no właśnie luźno, bez przytwierdzenia one są tam po prostu nawrzucane, jak pracuje dyfuzor to pływają razem z buzująca wodą a to chyba nie jest dobrze bo złoże powinno być stałe, przytwierdzone - to sa lekkie elementy i jak spojrzysz do zbiornika to widac jak pływają po wierzu. Bio-Hybryda to jest stara oczyszczalnia BIO-OSAD z nasypanymi do komory napowietrzania plastikowymi kształtkami i tyle. No i teraz najważniejsza różnica - TO JEST PRZEPŁYWÓWKA !!!!!!! Weź pod uwagę, ze ile wpłynie do osadnika wstepnego to tyle samo przepłynie do reaktora a trzeba wziąć pod uwagę, ze reaktor ma swoje godzinne mozliwości - w danej godzinie może oczyścić tylko określoną ilość ścieków – co z tego że oczyszczalnia ma dobową przepustowośc na poziomie 800L skoro największe zrzuty mamy w godzinach porannych jak idziemy do pracy, szkoły i wieczorem kiedy rodzina bierze prysznic, myją się itp. – wtedy szoruje ściek do osadnika gnilnego w dużych ilościach a tyle samo jest przepychane do reaktora, który też nie jest w stanie oczyścić dużej ilości – dochodzi do oberwania błony biologicznej, wypłukania osadu czynnego i przesunięcie go do komory wtórnej a następnie do odbiornika – dwa trzy dni takich wieczornych kapieli i flory bakteryjnej nie ma, albo wypłuczesz albo zniszczysz – tego nikt na tym forum nie mówi, nie mówie już o większych przyjęciach bo takim jednym przyjęciem możemy wypłukać wszystko. Co z tego, że jest to połączenie złoża i osadu skoro jeśli prędkość przepływu przez złoże lub osad jest zbyt duża to i oczyszczanie gorsze – dlatego po takich oczyszczalniach powinno się zrzucać do gruntu bo mogą wystąpić wahania w oczyszczaniu. Nieważne czy będzie to Ekopol, AT, czy każda inna przepływówka – ryzyko słabszego oczyszczania zawsze występuje.
    Teraz kilka słów o BIO-DUO – zgadza się mają CE, mają zrobione badania i to warunkach naturalnych a nie jak wielu innych producentów w halach laboratoryjnych – BIO-DUO było badane w niskich temperaturach, wysokich itp. – dokładnie wiemy czego możemy spodziewać się po tym urządzeniu. Nieprawdą jest to, że Sotralentz ukrywa wyniki z badań - mam ich gazetke firmową gdzie opisany jest proces badania i poszczególne wyniki podczas różnych prób – jak ktoś chce to zrobię skana i wyślę.
    BIO-DUO jest to układ z sekwencyjnym dozowaniem ścieków, to nie jest przepływówka – na reaktor podawane jest za pomocą powietrznego podnośnika cieczy tylko tyle ścieku ile może od dobrze oczyścić w godzinie, ściek ten pobierany jest z filtra szczelinowego w osadniku gnilnym i transportowany do pierwszej komory reaktora czyli złoża biologicznego. Pierwsza komora czyli typowe złoże biologiczne wypłenione po sama górę kształtkami z polietylenu, prztwierdzone z góry specjalną siatką aby luźno nie pływało. W tej komorze jest tzw cyrkulator złoża. Sciek dopływający do kształtek przepływa na dno zbiornika a następnie jest pobierany przez rurki cyrkulatora i wewnątrz rury ciągnięty do górnej części tej komory, wewnątrz rury ściek jest napowietrzany i mieszany z tlenem. Następnie w górnej części także są wyprowadzone rurki cyrlulatora, które rozłożone sa na całej powierzchni złoża, nie tylko punktowo ale na całej powierzchni to po to aby równomiernie obciążać całe złoże w komorze. Taki proces cyrkulacji ścieku z dołu do góry trwa całą godzinę, ściek kilkukrotnie przepływa przez te plastikowe elementy na których wytworzyła się błona biologiczna wewnątrz której bytują sobie mikroorganizmy tlenowe. Zobaczcie, ze jest to stałe nigdzie nie pływa. Jak po godzinie do reaktora dopłynie kolejna część ścieku to część ścieku zostanie przepchnięta do komory wtórnej gdzie jest talerz napowietrzający zajmujący dość dużą część komory aby także drobnopęcherzykowo napowietrzac ściek. To jest takie dodatkowe doczyszczanie osadem czynnym. Na wylocie z komory wtórnej jest komora filtracyjna z filtrem szczelinowym, który nie dopuszcza do sytuacji takiej, ze z części tlenowej cokolwiek może wypłynąć do odbiornika np. oberwana błona czy kłaczki osadu. Oczywiście w tej komorze znajduje się także recyrkulacja transportująca osad, który opadł na dnie zbiornika do komory osadnika wstępnego. Proces ten jest realizowany cztery razy na dobę. Zapomniałem jeszcze dopisać o zaletach osadnika – zobacz jak ściek jest dozowany do reaktora a Ciebie np. nie ma w domu albo jak jesteś a nie generujesz w danej chwili ścieku to dzięki dozowaniu tworzy się w zbiorniku taki naturalny bufor – stanadardowo w DUO jest to 700L. Nawet gdy jest zrzut udarowy to osadnik wstępny przyjmuje to do swojego bufora a następnie jest dozowane do reaktora. Odpowiedniej wielkości osadnik to także i odpowiednie uśrednienie jakości ścieku – np. jak wlejesz do małego osadnika 1L Domestosa to stężenie na 100% większe jak wlejesz to do 1000L a mniejsze jak do 2500L czy nie prawda? Druga zaleta to wywóz osadów raz rok max do dwóch.
    Wloty i wyloty szczelnie spawane, nie ma ryzyka wcieków dzikich wód. Nadbudowa gdzie jest sprężarka, automatyka i elektrozawory szczelnie dospawana do osadnika. Nawet samo wprowadzenie przewodu elektrycznego jest realizowane przez specjalną mufę wyprowadzoną na zewnątrz – przewód jest wprowadzony do wewnątrz aby zachować szczelność – wiem że kiedyś były dławiki i bywało różnie z tą szczelnością. Wyprowadzenia węży powietrznych do reaktora jest łączone na zewnątrz zbiornika aby nic nie kombinować i była pełna szczelność. Automatyka bardzo prosta – dwa guziki – włącz/wyłącz i funkcja urlopowa – pracuje w trzech trybach rozruchowym, normalnym i wakacyjnym. Jak jedziesz na wakacje włączasz sobie tryb urlopowy i oczyszczalnia pracuje na mniejszych obrotach aby utrzymać przy zyciu florę bakteryjną. Cały algorytm pracy zapisany wewnątrz automatyki – my nie ingerujemy w jakies ustawienia.
    Jakość to bezapelacyjnie u Sotralentz jest na wysokim poziomie, przecież otrzymali w zeszłym roku godło TERAZ POLSKA – tego w Polsce oprócz nich nie posiada nikt !!!! To świadczy tylko o najwyższej jakości produktu.
    Polecam ostatni numer Muratora gdzie jest zrobione porównanie wielu oczyszczalni – jest tam masa błędów ale nie o to mi chodzi jest tam jeden krótki fragment pewnej rodziny z Chotomowa, która opisuje swoje perypetie właśnie z przepływówką, opisują co się działo jak wieczorem przez kilka dni wszyscy brali kapiel – to jest właśnie ryzyko oczyszczalni przepływowej.
    Myślę, ze wyrzuciłem dość dużo argumentów i różnic pomiędzy tymi oczyszczalniami - w razie co służę swoją pomocą
    P.S Pewnie zaraz pojawią się głosy że za bardzo skrytykowałem Ekopol ale ja wyrzuciłem tylko argumenty i jestem w stanie usiąść i przebijac się na argumenty.

  16. #236

    Domyślnie

    Arturro... tylko nie pisz o Sotralenzu. "oni"
    To i tak ładnie z twojej strony, że nie udajesz "zadowolonego posiadacza". No i jako pierwszy wyszedłeś na pole bitwy. Gratuluję.
    Myślę, że teraz wątek nabierze tempa.
    A czy pokusiłbyś się na porównanie kosztów eksploatacji? Prądu, serwisu, części itp.

  17. #237
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie

    Nie wiem czy to pole bitwy czy nie, nie mam zamiaru nikogo oczerniać ani źle o kimś pisać, wystarczy że każdy zagłębi się troszkę bardziej i zajrzy do każdej oczyszczalni przez mozliwości, zalety, wykonanie a nie tylko przez pryzmat ceny - jestem posiadaczem oczyszczalni Sotralentz ale na bazie osadnika wstępnego i tuneli filtracyjnych i sobie chwalę, uzywam systematycznie biopreparatów, mam dobrą wentylacje i jest OK, dziś jak miałbym zmieniac lub budowałbym dom i miałbym kupić oczyszczalnię to na 100% zamienił bym na jakiś układ reaktorowy i najprawdopodobniej z dozowaniem ładunki bo tylko takie układy działają prawidłowo i bardzo dobrze. Ruszyłem temat bo niktnie pisze o przepływówkach - każdy ocenia to tylko przez cenę i nic więcej, byłem świadkiem kilku inwestycji na takich malutkich oczyszczalniach do których wpływało - przepraszam za stwierdzenie "surowe gówno" i podobne wypływało do odbiornika jakim był rów ale co najśmieszniejsze jak ktoś by wszedł wtedy na strone tego słowackiego producenta to na zdjęciach na jego stronie było pokazane to co ja zauważyłem więc nie powinno to nikogo dziwić, do dziś mam te zdjecia bo to bardziej antyreklama niż reklama a na stronie producenta to było. Każda z technologii ma swoje wady i zalety i nalezy poszukać czegoś co będzie dla nas najbardziej optymalne. Wiele osób ukrywa wiele spraw odnośnie swoich oczyszczalni, Sotralentz tez ma pewnie swoje wady. Producent, który był na tym formum wymieniany okłamuje ludzi, że przepustowość jest taka a nie inna a w aprobacie technicznej ma napisane co innego - to jest najbardziej dziwne - mam pełna aprobatę techniczną (nie tylko dwie strony bublikowane przez producenta) i jak to przeczytałem to byłem w szoku ale jak ktoś chce ryzykować i lubi ryzyko to co tam tylko dlaczego ich klienci nie są tego świadomi no ale to nie mój problem, chciałem tylko przestrzec przed pochopnym podejmowaniem decyzji kierując sie tylko ceną.

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Możesz rozwinąć temat? Jakie sekwencyjne podawanie ścieków?
    Sory Beja, nie zauważyłem twojego pytania. Utonęło wśród długich postów
    Ale Arturro już chyba wyjaśnił.

  19. #239
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    Arturro... tylko nie pisz o Sotralenzu. "oni"
    To i tak ładnie z twojej strony, że nie udajesz "zadowolonego posiadacza". No i jako pierwszy wyszedłeś na pole bitwy. Gratuluję.
    Myślę, że teraz wątek nabierze tempa.
    A czy pokusiłbyś się na porównanie kosztów eksploatacji? Prądu, serwisu, części itp.
    Mogę określić Ci zuzycie prądu Sotralentz bo mam książkę użytkownika i tabele technologiczne ale nie mam książki i info o BIO-HYBRYDZIE więc ciężko tutaj cokolwiek porównać. Co najwyżej aby wypowiedziały się osoby te co mają ten produkt jakiej mocy jest tam spreżarka i jak mają ustawiony ten zagar załączający bo tam takowy jest więc jest wtedy dość łatwo policzyć ile KWh to zjada na dobę.

  20. #240
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    Sory Beja, nie zauważyłem twojego pytania. Utonęło wśród długich postów
    Ale Arturro już chyba wyjaśnił.
    Opisałem troszkę jaka jest róznica pomiędzy przepływówką a instalacją z dozowaniem ścieku - jak będziesz mieć pytania to pisz

Strona 12 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony