dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 190
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 3786
  1. #241
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jonson Zobacz post
    Jak dla mnie analizując to co napisałeś to BioDuo jest jednak "lepsze" na allegro można wyrwać na 8k tą wersje 0,9 i chyba się zdecyduje. W sobotkę muszę podjąć decyzję gdyż nie widzę czegoś lepszego tak do 9k.
    Uważaj bo to co jest na Allegro za 8100 brutto to stara wersja BIo-DUO czyli 6M - jak chcesz tą z sekwencyjnym podawniem ścieku, automatyką i recyrkulacja to musisz szukac BIO-DUO0,9 i ono nie kosztuje 8100 brutto

  2. #242
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie

    Beja, o który wątek Ci chodzi? sekwencyjne dozowanie czy certyfikacja?

  3. #243
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matthius Zobacz post
    Nie takie znowu strasznie niskie - dla kotłów gazowych pH to 4 - 5,5. Dla porównania, pH ludzkiej skóry to 5,5.
    Jeżeli zużywamy dziennie około 300-400 litrów wody, to 10 litrów kondensatu nie zmieni chyba znacząco pH ścieków.
    Oj kolego mylisz się z tym kondensatem i to bardzo - do żadnej oczyszczalni nie wolno zrzucać kondensatu i popłuczyn po wszelkiego rodzaju odżelazawiaczach i zmiękczaczach wody. Są do tego przeznaczone specjalne neutralizatory zwłaszcza pod kątem kotłow kondensaycjnych - pH z kondensatu jest bardzo kwaśne. Weź pod uwagę, że jak zmienia się pH ścieków to wtedy zwłaszcza przy oczyszczalni z osadem zmiania się indeks osadu czynnego a jak się zmienia indeks to osad się pieni, dobre mikroorganizmy wypadaja z pola pracy, wkraczają te złe a wtedy pogarszają się własciwości sedymacyjne - uważaj z tym kondensatem !!!!!

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturroS Zobacz post
    Uważaj bo to co jest na Allegro za 8100 brutto to stara wersja BIo-DUO czyli 6M - jak chcesz tą z sekwencyjnym podawniem ścieku, automatyką i recyrkulacja to musisz szukac BIO-DUO0,9 i ono nie kosztuje 8100 brutto
    Ale facet wyraźnie pisze, że to wersja 0,9. Czyli co? Przekręcik?

  5. #245
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    Ale facet wyraźnie pisze, że to wersja 0,9. Czyli co? Przekręcik?
    To najlepiej zadzwoń i zapytaj - zapytaj czy ma automatykę, czy ma dozowanie, czy ma recyrkulacje i elektrozawory - zobaczymy co Ci odpisze. Nie wiem czy przekręcik ale za te pieniądze nie da się kupić tego urządzenia - jeśli to rzeczywiście BIo-DUO0,9 to wtedy za tą kasę warto.

  6. #246

    Domyślnie

    Witaj ArturroS

    Rzeczywiście, odniosłem wrażenie, że bardzo nawrzucałeś Ekopolowi (co mi się podoba), i bardzo nasłodziłeś Sotralentzowi (co mi się nie podoba).
    Dlatego wytknę ci, w czym naciągasz fakty na korzyść "S", czyli uprawiasz marketing.

    O BioHybrydzie piszesz:
    Cytat Napisał ArturroS Zobacz post
    Weź pod uwagę, ze ile wpłynie do osadnika wstepnego to tyle samo przepłynie do reaktora a trzeba wziąć pod uwagę, ze reaktor ma swoje godzinne mozliwości
    A o BioDuo:
    Cytat Napisał ArturroS Zobacz post
    BIO-DUO jest to układ z sekwencyjnym dozowaniem ścieków, to nie jest przepływówka
    Żebyśmy się rozumieli - jeżeli nie przepływówka, to reaktor sekwencyjny, czyli SBR - tak??
    Tymczasem otwieram sobie Książkę Użytkownika pobraną ze strony Sotralentza, czytam opis działania Bio Duo 0,9 i nie znajduję NIC na poparcie twoich słów. Normalna przepływówka, tylko w pierwszej komorze złoże zatopione (nie "typowe złoże biologiczne" - jak piszesz, bo takie ma np. Bioclere), a w drugiej jeszcze osad czynny, bo prawdobodobnie samo złoże okazało się za mało efektywne.
    Tym samym komora osadu czynnego zajęła miejsce osadnika wtórnego, który z konieczności zastąpiono filtrem, bo dokładać trzeci zbiornik, to już by było za dużo i za drogo.
    Ergo: wszystko złe, co napisałeś o przepływówce, dotyczy także BioDuo.
    Jeżeli jednak mylę się, to proszę - wskaż jakikolwiek materiał (strona producenta czy dystrybutora), na którym opierasz to, co napisałeś. Niestety, obrazki z Książki Użytkownika są tak fatalnie niewyraźne, że nie sposób zrozumieć, co gdzie przepływa. Jakieś faliste kreski dochodzą do pierwszego filtra - ale co to jest?

    Cytat Napisał ArturroS Zobacz post
    Nieważne czy będzie to Ekopol, AT, czy każda inna przepływówka
    Nie jestem zwolennikiem Ekopolu itp., ale stawianie ich w jednym szeregu z AT to już przesada i zniewaga.

    Cytat Napisał ArturroS Zobacz post
    Teraz kilka słów o BIO-DUO – zgadza się mają CE, mają zrobione badania i to warunkach naturalnych a nie jak wielu innych producentów w halach laboratoryjnych – BIO-DUO było badane w niskich temperaturach, wysokich itp. – dokładnie wiemy czego możemy spodziewać się po tym urządzeniu. Nieprawdą jest to, że Sotralentz ukrywa wyniki z badań - mam ich gazetke firmową gdzie opisany jest proces badania i poszczególne wyniki podczas różnych prób – jak ktoś chce to zrobię skana i wyślę.
    Certyfikat CE właśnie na tym polega, że badania są robione w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych - jednakowych dla wszystkich i porównywalnych. Jakieś badania w warunkach naturalnych to jest mydlenie oczu. Bądź tak miły i skan gazetki wrzuć na jakiegoś ftpa albo imageshacka i podaj nam linka. Jeżeli jednak okaże się, że są to badania dla wersji 06, która (wg Pietro) różni się od wersji 0,9 właśnie tą tajemniczą sekwencyjnością, to certyfikat można sobie powiesić na gwoździu...

    Cytat Napisał ArturroS Zobacz post
    Jakość to bezapelacyjnie u Sotralentz jest na wysokim poziomie, przecież otrzymali w zeszłym roku godło TERAZ POLSKA – tego w Polsce oprócz nich nie posiada nikt !!!! To świadczy tylko o najwyższej jakości produktu.
    No tu już poszedłeś po bandzie. Otrzymali(ście) to godło za niewątpliwy rozmach, który macie na naszym rynku. Na pewno nie za wyjątkową nowoczesność czy osiągi waszych oczyszczalni. Kapituła tej nagrody, to są może ludzie, którzy potrafią docenić smak Prince Polo, ale nie technologię oczyszczania ścieków. A rozmach Sotralentza bierze się nie z Bio Duo, a z oczyszczalni drenażowych, które są zabronione w reszcie Unii Europejskiej, więc cały potencjał produkcyjno-sprzedażowy koncernu skupił się na Polsce, i których Sotralentz sprzedaje w Polsce po kilkanaście-kilkadziesiąt (?) tysięcy rocznie.

    Cytat Napisał ArturroS Zobacz post
    jestem posiadaczem oczyszczalni Sotralentz ale na bazie osadnika wstępnego i tuneli filtracyjnych i sobie chwalę,
    I o to mam do Sotralentza największą pretensję - jako jedyna z dużych firm jest na tyle pazerny i bezwzględny, że bezczelnie wykorzystuje polskie idiotyczne przepisy i sprzedaje tunele do rozsączania wody deszczowej jako oczyszczalnie ścieków. WSTYD I HAŃBA!

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturroS Zobacz post
    Beja, o który wątek Ci chodzi? sekwencyjne dozowanie czy certyfikacja?
    Certyfikacja
    Podyskutujmy, co wolno, a czego nie wolno producentom, na podstawie prawa.
    Ostatnio edytowane przez Beja ; 30-03-2012 o 21:50

  8. #248
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jonson

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    KRK
    Kod pocztowy
    32-085
    Posty
    19

    Domyślnie

    No na allegro są takie oferty:
    http://allegro.pl/przydomowa-oczyszc...221909349.html
    LUB
    http://allegro.pl/biol-oczyszczal-sc...242969021.html

    I teraz z opisu wynika ze to jest to samo.

    Najgorsze jest to że już nie wiem co mam kupić
    Ostatnio edytowane przez Jonson ; 30-03-2012 o 21:56

  9. #249
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Witaj ArturroS

    Rzeczywiście, odniosłem wrażenie, że bardzo nawrzucałeś Ekopolowi (co mi się podoba), i bardzo nasłodziłeś Sotralentzowi (co mi się nie podoba).
    Dlatego wytknę ci, w czym naciągasz fakty na korzyść "S", czyli uprawiasz marketing.

    O BioHybrydzie piszesz:


    A o BioDuo:


    Żebyśmy się rozumieli - jeżeli nie przepływówka, to reaktor sekwencyjny, czyli SBR - tak??
    Tymczasem otwieram sobie Książkę Użytkownika pobraną ze strony Sotralentza, czytam opis działania Bio Duo 0,9 i nie znajduję NIC na poparcie twoich słów. Normalna przepływówka, tylko w pierwszej komorze złoże zatopione (nie "typowe złoże biologiczne" - jak piszesz, bo takie ma np. Bioclere), a w drugiej jeszcze osad czynny, bo prawdobodobnie samo złoże okazało się za mało efektywne.
    Tym samym komora osadu czynnego zajęła miejsce osadnika wtórnego, który z konieczności zastąpiono filtrem, bo dokładać trzeci zbiornik, to już by było za dużo i za drogo.
    Ergo: wszystko złe, co napisałeś o przepływówce, dotyczy także BioDuo.
    Jeżeli jednak mylę się, to proszę - wskaż jakikolwiek materiał (strona producenta czy dystrybutora), na którym opierasz to, co napisałeś. Niestety, obrazki z Książki Użytkownika są tak fatalnie niewyraźne, że nie sposób zrozumieć, co gdzie przepływa. Jakieś faliste kreski dochodzą do pierwszego filtra - ale co to jest?


    Nie jestem zwolennikiem Ekopolu itp., ale stawianie ich w jednym szeregu z AT to już przesada i zniewaga.


    Certyfikat CE właśnie na tym polega, że badania są robione w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych - jednakowych dla wszystkich i porównywalnych. Jakieś badania w warunkach naturalnych to jest mydlenie oczu. Bądź tak miły i skan gazetki wrzuć na jakiegoś ftpa albo imageshacka i podaj nam linka. Jeżeli jednak okaże się, że są to badania dla wersji 06, która (wg Pietro) różni się od wersji 0,9 właśnie tą tajemniczą sekwencyjnością, to certyfikat można sobie powiesić na gwoździu...



    No tu już poszedłeś po bandzie. Otrzymali(ście) to godło za niewątpliwy rozmach, który macie na naszym rynku. Na pewno nie za wyjątkową nowoczesność czy osiągi waszych oczyszczalni. Kapituła tej nagrody, to są może ludzie, którzy potrafią docenić smak Prince Polo, ale nie technologię oczyszczania ścieków. A rozmach Sotralentza bierze się nie z Bio Duo, a z oczyszczalni drenażowych, które są zabronione w reszcie Unii Europejskiej, więc cały potencjał produkcyjno-sprzedażowy koncernu skupił się na Polsce, i których Sotralentz sprzedaje w Polsce po kilkanaście-kilkadziesiąt (?) tysięcy rocznie.



    I o to mam do Sotralentza największą pretensję - jako jedyna z dużych firm jest na tyle pazerny i bezwzględny, że bezczelnie wykorzystuje polskie idiotyczne przepisy i sprzedaje tunele do rozsączania wody deszczowej jako oczyszczalnie ścieków. WSTYD I HAŃBA!
    Oj i tutaj nie zgodze się z Tobą w każdym względzie- wg Ciebie delikatnie nawrzucałem Ekopolowi ale nie chodziło o nawrzucanie tylko o fakty bo wyciagłem to co jest a nie zmyślałem cokolwiek i pisze nieprawdę - widziałem te urządzenia, czytałem na ich temat, rozmawiałem z ludźmi dlatego cokolwiek napisałem.
    Odnośnie dozowania ścieku to BIO-DUO coś takiego własnie posiada - nie potrafię wrzucać na jakiegoś tam ftp czy cos innego, podaj e-mail to Ci wrzucę a jak nie chcesz podac go publicznie to wyślij mi na mój prywatny (będzie na końcu) a ja poźniej Ci wszystko wyślę co posiadam w swoich zbiorach - masz rację w książce uzytkownika jest napisane grawitacyjny przepływ do bioreaktora ale to jest błąd - UNO to nie ma dozowani to się z Tobą zgodze ale DUO już ma. To nie jest reaktor SBR bo reaktor SBR jest zarezerwowany tak jakby dla osadów czynnych i działa troszke inaczej niż SBR (zresztą zauważyłem że nie trzeba tłumaczyć bo ktoś jest na ten temat oczytany) bo to nie są te cykle co tam, tutaj dozowane jest co godzinę na reaktor odpowiednia dawka ścieku - z tych rysunków w ksiązce niewiele widać - masz rację ale nie zgodze się ze nie ma dozowania bo to montowałem, czytałem i mam materiały i zdjecia, które to potwierdzają. Ściagnij sobie katalog SL-BIO i zobacz na stronie 9 tam jest takie większe BIO-DUO bo na osadniku 3500L i jest tam dozowanie pokazane - BIO-DUO0.9 dziś ma to samo tylko osadnik wstępny ma 2500L.
    Jesli chodzi o AT, to masz rację może się zagalopowałem ale bardziej miałem na mysli urządzenie PROX-TECH ze Słowacji, Voda z Nachodu czy inne czesko-słowackie oczyszczalnie w formie walca tego typu są typowymi przepływówkami i tego mi nikt nie powie, do samego Bioclere nic nie mam bo nawet nie porównywałem nigdy tego układu i nawet o nim nie wspomniałem.
    Certyfikacja - może jak byłyby robione w warunkach naturalnych to dla porówania byłoby i lepiej ale jak chcemy wiedzieć jak zachowuje się oczyszczalnia w warunkach naturalnych bo przecież w takich właśnie pracuje a nie w laboratoryjnych - idealnych dla rozwoju mikroorganizmów - to uważam, ze to jest lepsze. Po drugie ITB chyba nie ma na dziś jeszcze laboratorium badawczego w hali bo gdzieś mi się obiło że Ekopol też bada w ITB i tez w warunkach naturalnych - tutaj nie mam pewności dlatego stawiam pod tym duzy znak zapytania ? Skan tego z gazetki mogę Ci wysłac na e-mail nie ma najmniejszego problemu - zresztą jak zwrócisz się do Sotralentz o raport z badań to pewnie Ci go udostępnia bo wydaje mi się, ze to żadna tajemnica.
    TERAZ POLSKA - w konkursie brane pod uwagę jest wiele czynników takich jak jakość, pewnie to też że Sotralentz to lider polskiego rynku ale brane sa także opinie klientów, wyniki badań, testy i wiele innych elementów. Czy w takim razie to samo byś zarzuciła/zarzucił innym firmom które przez okres tych wszystkich lat otrzymywały to godło? Ze to właśnie najwięksi itp? NIEPRAWDA !!!! Są tam małe firemki, które otrzymują tą nagrodę i tyle a że znalazł się i tam Sotralentz to także o czymś świadczy. Nie będe obrażał tych ludzi czy się znają czy nie - czy lubią Prince Polo czy wędliny Pikok - no własnie znasz Pikoka? Oni taże maja godło Teraz Polska a wcale nie są dużą firmą a inaczej nie sa tak bardzo znani. Mozna by w tej kwestii wyrzucać wiele argumentów Ty ze swojej strony ja ze swojej, możemy godzianmi tłuc w klawiaturę ale czy do czegoś dojdziemy? Wiesz nie było mnie tutaj na forum, jestem nowy ale wpisałem sie aby rzeczowo pogadać, może czegoś nowego się nauczyć - czasem zrobić jakies porówanie a nie kogoś oszukiwać czy oczerniac - Ekopola wcale nie oczerniałem tylko na podstawie suchych faktów wyrzuciłem róznice pomiędzy jednym urządzeniem a drugim - dla każdego jest miejsce na rynku - Ekopol także będzie sprzedawał urządzenia ale niech ludzie mają świadomosc jak jest z tymi urządzeniami - nie można do jednego worka wrzucać BIO-DUO i EKOPOL bo to sa dwie rózne oczyszczalnie, nie mozna do jednego worka wkładac jakieś tam np Frukko i Kingspana bo to sa dwie rózne oczyszczalnie - widzisz jest na naszym rynku kilka, kilkanaście dobrych urządzeń ale niestety one kosztują, jest też cała masa produktów szmelcowatych produkowanych w garażu itp, które nie mają żadnych dokuemntów, uorawnień itp i sa sprzedawane. Jestem za tym aby takie fora istaniały nawet jeśli jest to częściowo marketing ale jeśli jest prawdziwy to nikt do nikogo nie powinien miec pretencji.
    Odnośnie tuneli - nie wiem co masz na myśli pisząc o tych tunelach od deszczówki do ścieków. To nie Sotralentz tylko Graff ma takie tunele do deszczówki, które wykorzystkują do oczyszczalni ścieków, Sotralentz ma na swoje tunele AT własnie na odprowadzanie ścieków do gruntu a nie deszczówki - spójrz na innych producentów co mają tunele - Haba, Sedyment ma jakieś z żywicy, jakaś firma z okolicy Kielc także ma tunele filtracyjne itp - może im także warto napisac, ze to Hanba !!!! Jest tylko taka róznica, ze Haba i Sotralentz mają AT na odprowadzanie ścieków do gruntu poprzez tunele filtracyjne a inni nie maja na to AT czyli nawet nie chciało im się tego zrobić - bo po co !!!!na koniec mój prywtany e-mail - napisz jakiegoś slepaka to Ci odeśle to co obiecałem [email protected]
    P.S Nie uważasza że 50% ludzi którzy tutaj są to uprawiają pewien marketing? Bo akurat zarzucono to mi a wydaję mi się, ze jeśli nawet to zrobiłem to nie jest to niezgodne z polskim prawem

  10. #250
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jonson Zobacz post
    No na allegro są takie oferty:
    http://allegro.pl/przydomowa-oczyszc...221909349.html
    LUB
    http://allegro.pl/biol-oczyszczal-sc...242969021.html

    I teraz z opisu wynika ze to jest to samo.


    Najgorsze jest to że już nie wiem co mam kupić
    Poprostu wykonaj telefon do gościa i wszystko się wyjaśni, pewnie Ci powie że coś ma lub czegoś nie ma, jak nie zapytasz to nie będziesz wiedział.

  11. #251

    Domyślnie

    ArturroS, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ale, niektóre jej fragmenty są zaczerpnięte rodem z ulotki firmy. Tak jak oczyszczalnie mają filtrować i uzdatniać ścieki tak my musimy filtrować i uzdatniać wypowiedzi promotorów marki.
    Z godłem teraz polska to już nie przesadzaj. W rzeczywistości to wygląda tak, że firmy same tworzą sobie zrzeszenia, organizacje i kapituły aby przyznawać sobie medale i inne śmieszne farmazony... znam to z autopsji...
    Ostatnio edytowane przez Duncan Idaho ; 30-03-2012 o 23:35

  12. #252

    Domyślnie

    Ja szanuję Waszą wiedzę, ale wychodzi na to, że z mojej taniej oczyszczalni EKO-BIO 2500 to powinienem mieć w studni chłonnej pływającą breję. A tam tylko widzę szarą wodę bez jakiegoś odrzucającego zapachu.
    I już mieszkamy !

  13. #253
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Ja szanuję Waszą wiedzę, ale wychodzi na to, że z mojej taniej oczyszczalni EKO-BIO 2500 to powinienem mieć w studni chłonnej pływającą breję. A tam tylko widzę szarą wodę bez jakiegoś odrzucającego zapachu.
    Nikt nie mówi o pływającej breji, czy padło gdzieś takie stwierdzenie? uwierz mi na oko nie sprawdzisz jaka jest jakośc ścieków choć jeden z tych parametrów da się określić - jest to zawiesina - jak to określiłaś szara "woda" - nie ma możliwości aby bez laboratorium sprawdzić BZT5 i CHZT. Po drugie nikt nie pisze że jest to totalne dzidostwo tylko porównuje do innej oczyszczalni, przeciez Sotralentz także ma przepływowe instalacje - mówię tutaj o BIO-UNO0,6 i BIO-UNO0,9 - one także narażone są na podobny efekt jak Bio-hybryda - ja porównywałem to do BIO-DUO. A tak już całkiem na boku to jeśli ta "woda" jest szara to znaczy że zawiera sporo zawiesiny.

  14. #254

    Domyślnie

    No to może faktycznie warto wydać dwa razy tyle, aby była przezroczysta. Rozumiem z dyskusji, że atesty z mojej maszynki i innych można sobie w buty wsadzić, niezależnie czy jest to taniocha czy droższe urządzenie, aby była przepływówka.
    I już mieszkamy !

  15. #255
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jonson

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    KRK
    Kod pocztowy
    32-085
    Posty
    19

    Domyślnie

    Heh dzwoniłem do tego kolesia z allegro co ma po 8100, nie jest na 100% czy to 0.9 czy 6M a mówi ze tak tanio bo mu zostały sztuki z 2010 r i już tego nie montują, dla tego chce sprzedać. Jednak upewni się i w pon będzie wiedział.
    Ponoć dzwonił już ktoś do niego i też z KRK. Ciekawe czy z tego forum ???

  16. #256
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jonson Zobacz post
    Heh dzwoniłem do tego kolesia z allegro co ma po 8100, nie jest na 100% czy to 0.9 czy 6M a mówi ze tak tanio bo mu zostały sztuki z 2010 r i już tego nie montują, dla tego chce sprzedać. Jednak upewni się i w pon będzie wiedział.
    Ponoć dzwonił już ktoś do niego i też z KRK. Ciekawe czy z tego forum ???
    Jeśli to produkt z 2010 roku to są stare 6M - BIo-DUO0,9 w wersji z dozowaniem, automatyką itp jest od lutego 2011 roku w sprzedaży.

  17. #257
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    No to może faktycznie warto wydać dwa razy tyle, aby była przezroczysta. Rozumiem z dyskusji, że atesty z mojej maszynki i innych można sobie w buty wsadzić, niezależnie czy jest to taniocha czy droższe urządzenie, aby była przepływówka.
    Stary, my się nie rozumiemy - nikt nie każe Ci w buty wsadzać atestów itp ale chodziło o porównanie układu z sekwencyjnym dozowaniem a przyepływówki. Przepływówki są tańsze i to dość znacznie, nie ma tam zazwyczaj automatyki któa tym wszystkim steruje, nie ma układu sekwencyjnego dozowania itp, recyrkulacja zazwyczaj, powtarzam zazwyczaj (po to aby za chwilę nie było komentarzy, że akurat ta ma zegar itp) pracują w trybie ciągłym czyli ustawia się odpowiednio skręcony zawór powietrzny od regulacji recyrkulacji i pracuje to ciągle.
    Po drugie jak pamietam pisałeś coś o EKO-BIO z Ekopolu więc o jakich Ty badaniach mówisz skoro oni jeszcze nie skończyli procedury badania w laboratorium?

  18. #258
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jonson

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    KRK
    Kod pocztowy
    32-085
    Posty
    19

    Domyślnie

    Arturro zapytam prost bo na priv msg nie odpowiadasz albo je nie umiem ich wysyłać
    1.) Czy jesteś w stanie stwierdzić czy to jest TO bio duo: http://www.e-heat.pl/pdf_datasheet.p...ducts_id=1295?
    2) Czy może sam montujesz, sprzedajesz takie oczyszczalnie? Jak coś napisz na priv to się zdzwonimy, bo już **** nie mam siły do tego

  19. #259
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturroS

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jonson Zobacz post
    Arturro zapytam prost bo na priv msg nie odpowiadasz albo je nie umiem ich wysyłać
    1.) Czy jesteś w stanie stwierdzić czy to jest TO bio duo: http://www.e-heat.pl/pdf_datasheet.p...ducts_id=1295?
    2) Czy może sam montujesz, sprzedajesz takie oczyszczalnie? Jak coś napisz na priv to się zdzwonimy, bo już **** nie mam siły do tego
    Nie wiem czy to jest 0,9 czy 6M - z opisu wynika że 0,9 ale za te 8100 też wynika że 0,9 a jest na 99% 6M.
    Cena daje wieksze prawdopodobieństwo, że jest to 0,9 ale tak jak pisałem wyżej - najlepiej zadzwonić i spytać gościa. Do środka nie zaglądałem, jak zobaczysz to na żywo i widzisz w jednym i drugim zbiorniku wystajće rurki na fi 50 - one są od recyrkulacji to wtedy na 100% jest 0,9 - to tak najszybciej bez otwierania pokrym mozna stwierdzić. Jak chcesz to napisz do mnie na priv [email protected] i zostaw telefon to pogadamy po weekendzie.

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturroS Zobacz post
    Stary, my się nie rozumiemy - nikt nie każe Ci w buty wsadzać atestów itp ale chodziło o porównanie układu z sekwencyjnym dozowaniem a przyepływówki. Przepływówki są tańsze i to dość znacznie, nie ma tam zazwyczaj automatyki któa tym wszystkim steruje, nie ma układu sekwencyjnego dozowania itp, recyrkulacja zazwyczaj, powtarzam zazwyczaj (po to aby za chwilę nie było komentarzy, że akurat ta ma zegar itp) pracują w trybie ciągłym czyli ustawia się odpowiednio skręcony zawór powietrzny od regulacji recyrkulacji i pracuje to ciągle.
    Po drugie jak pamietam pisałeś coś o EKO-BIO z Ekopolu więc o jakich Ty badaniach mówisz skoro oni jeszcze nie skończyli procedury badania w laboratorium?
    Nic nie pisałem o badaniach tylko o wymaganych atestach, chociaż nie sądzę aby dopuszczono do obrotu urządzenie trujące środowisko. To że trzeba wycenić wyżej sprzęt bardziej skomplikowany niż prostszy to logiczne. Widzisz, dopóki nie stwierdzimy że te tańsze oczyszczalnie to oszustwo producenta lub wadliwy sprzęt to wydawanie większej kasy jest wg mnie bez sensu. Masz jakieś dane dotyczące takich przekrętów?
    I już mieszkamy !

Strona 13 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony