dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 156 z 190
Pokaż wyniki od 3.101 do 3.120 z 3786
  1. #3101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Di. Zobacz post
    Rozumiem, ze nawet dla 3-4 osob model 4C jest mniej pozadany, czy to przez pojedynczy wlaz?
    5C i 6C maja chyba dosyc zblizona wydajnosc, nie moge znalezc karty katalogowej dla 5C, ktory jest troche innej konstrukcji, bo dwuplaszczowy i o przekroju walca. 6c w trybie sredniej wydajnosci jest dla 3 osob, w pelnej dla 6ciu i ma jeszcze tryb podwyzszonej wydajnosci. Moze wiesz jak to jest dla dla 5C?
    Jeden szczegół umyka większości z nas przy porównywaniu ZBS 5C i 6C. 6C jest wyższy niż 5C, co przy tej samej głębokości wlotu ścieków skutkuje głębszym wykopem. Jak się ma dużo miejsca na sfazowany wykop to problemu nie ma, ale przy stromym wykopie w piaskach może dojść do oberwania wykopu (to uwaga dla tych co sami chcą zakładać oczyszczalnię).

    Ja mam ZBS-5C i mi się wykop raz oberwał przy tej suszy. 6C pewnie bym nie dał rady zakopać.

  2. #3102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał tragifarsa Zobacz post
    Dzień dobry.
    Proszę o pomoc, przede wszystkim o wyjaśnienie różnic w podanych oczyszczalniach oraz chociaż mniej więcej o koszt istalacji każdej z nich (chciałbym się zamknąć w ok 15tyś. Szukam takżę dobrego instalatora w woj. Wielkopolskim. Pozdrawiam.
    Ja dobrego dedykowanego instalatora do produktów Wobet-Hydret pod Poznaniem nie znalazłem więc sam to robiłem.

    w mojej ocenie 15tyś jest realne tylko jeśli sam to będziesz robił. Coś koło tej kwoty, może ciut więcej, wyniósł mnie mój ZBS-5C + koparka + 20ton kamieni (tak się żwir 8-32mm nazywa u nas ) + dostawa + rury kanalizacyjne + studnie chłonne z rur karbowanych + studnia rozdzielcza + geowłóknina. Jeśli chcesz kogoś do wykonania to dolicz 2,5tyś jeszcze.

    Co do biorocka to doilcz min 50% ceny zestawu ZBS 6C. Biorock jest fajny w mojej ocenie, ale u mnie bez przepompowni ścieków oczyszczonych by się nie obyło ( a mam spadek 2.6m na długości działki 55m). I dośc głęboki wykop był wymagany. Musiał odpaść niestety, choć był na 2 miejscu w moim osobistym rankingu. Warunki gruntowe mam podobne do Twoich, tylko wody gruntowe 50cm głębiej niż Ty w miejscu pod oczyszczalnię.

  3. #3103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post

    w mojej ocenie 15tyś jest realne tylko jeśli sam to będziesz robił. Coś koło tej kwoty, może ciut więcej, wyniósł mnie mój ZBS-5C + koparka + 20ton kamieni (tak się żwir 8-32mm nazywa u nas ) + dostawa + rury kanalizacyjne + studnie chłonne z rur karbowanych + studnia rozdzielcza + geowłóknina. Jeśli chcesz kogoś do wykonania to dolicz 2,5tyś jeszcze.
    .
    Ja bym te koszty dużo obniżył...
    Po co żwir drenaż, rury karbowane na studnie chłonne (drogie i małe "fi") itp. Tym bardziej jak są piaski i żwiry. U mnie 2m od oczyszczalni mam wkopane 3 lub 4 kręgi 120cm. Do tego właz i 2t żwiru. Koszt takie studni poniżej 1tyś. Dodatkowo do tej studni podpiąłem 3 rynny i (odpukać) na razie nawet w zeszłym tygodniu, w największe ulewy problemu nie było - owszem woda się pokazała ale miała głębokość około 1,5m (odpływ z oczyszczalni mam na 2m od dna studni).
    Co prawda nie mam ZBS a Actiblocka ale u mnie oczyszczalnie + studnia to był koszt poniżej 8tyś zł.
    Trzeba by doliczyć koparke (myśmy sami wykopali bo był czas i nie bardzo miałem miejsce na koparkę) wiec myślę ze "normalny Kowalski" musiałby doliczyć 1tys .
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 23-06-2020 o 23:29
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  4. #3104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Ja bym te koszty dużo obniżył...
    Po co żwir drenaż, rury karbowane na studnie chłonne (drogie i małe "fi") itp. Tym bardziej jak są piaski i żwiry. U mnie 2m od oczyszczalni mam wkopane 3 lub 4 kręgi 120cm. Do tego właz i 2t żwiru. Koszt takie studni poniżej 1tyś. Dodatkowo do tej studni podpiąłem 3 rynny i (odpukać) na razie nawet w zeszłym tygodniu, w największe ulewy problemu nie było - owszem woda się pokazała ale miała głębokość około 1,5m (odpływ z oczyszczalni mam na 2m od dna studni).
    Co prawda nie mam ZBS a Actiblocka ale u mnie oczyszczalnie + studnia to był koszt poniżej 8tyś zł.
    Trzeba by doliczyć koparke (myśmy sami wykopali bo był czas i nie bardzo miałem miejsce na koparkę) wiec myślę ze "normalny Kowalski" musiałby doliczyć 1tys .
    Jak 2 tony dałeś tylko do studni, to albo ktoś cie zrobił, albo sam zaoszczędziłeś. Z rynien jeszcze tam idzie to łatwo się zapełni oczyszczalnia jak od studni się woda cofnie i masz po temacie. Takie łączenie oczyszczonych i deszczówki to bez 10 ton bym się bał robić. Z rok może wytrzyma.
    Ostatnio edytowane przez Alekko ; 24-06-2020 o 10:07

  5. #3105
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Wytrzymało już prawie 2 lata. Robiłem sam.
    NIe zaobserwowałem by poziom wody podniósł się kiedyś na tyle (a praktycznie zawsze z ciekawości patrze) by dosięgnął rury z oczyszczalni.
    Jak zwyczajnie pada to nawet poziom wody nie sięga nad źwir.
    Przy ostatnich ulewach (najmocniejsze odkąd mieszkam) poziom wody podniósł się na 1,5m ale co godzinę opadał o około 30-40cm.

    4 kręgi 120cm po 75cm każdy mają pojemność około 2,4m2 (odliczając ścianki) do tego od spodu jest żwir.
    Owszem jest to ryzykowne ale po to dałem takie kręgi (a nie zwykłą rurę karbowana 425).
    Nie oznacza że kiedyś woda nie podniesie się na tyle że sięgnie oczyszczalni.
    Ale co wtedy? NIc nie powinno się stać bo oczyszczalnia ma 2 zbiorniki a poziom wody w studni opada na tyle szybko, że nie powinno się nic stac bo pompa z oczyszczalni wypompuje nadmiar wody.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  6. #3106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Po co żwir drenaż, rury karbowane na studnie chłonne (drogie i małe "fi") itp. Tym bardziej jak są piaski i żwiry.
    Po to by za szybko nie doszło do kolmatacji i działało to wszystko przez to 10 lat min. Piaski i żwiry naturalne to nie to samo co wymagana frakcja 16-32mm do rozsączania ścieków, ale jak chcesz możesz i nic żwiru nie dawać. Moim znajomym instalator tak zrobił i wyczekują kanalizy w ulicy jak kania dżdżu.

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    U mnie 2m od oczyszczalni mam wkopane 3 lub 4 kręgi 120cm.
    I te kręgi za darmo dostałeś? Jeden krąg 0.5m u mnie to 170zł i jeszcze włazy do tego. Beton waży swoje i sam tego nie przywieziesz więc transport dolicz. 2.5m rury karbowanej 600mm na 2 studnie miałem za 360zł + dwa włazy po 120zł. Ładnie to weszło do forda. Cena ta sama a ile mniej roboty z układaniem.

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Do tego właz i 2t żwiru. Koszt takie studni poniżej 1tyś.
    Czyli wsypałęś do środka ten 1m3 żwiru tylko? Jak to porównywać do kosztu 20T w poletku rozsączającym?

    Z oczyszczalnią można oszczędzać na kosztach instalacji, ale z głową. Inaczej na dłuższą metę można się przejechać.

  7. #3107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Owszem jest to ryzykowne ale po to dałem takie kręgi (a nie zwykłą rurę karbowana 425).
    .
    Ciekawe, jak to zazwyczaj opieramy nasze opinie na domysłach. 425mm to sie na studzienkę rozdzielczą nadają tylko a nie na studnie chłonną
    Rury karbowane można dostać w dużo większych średnicach

  8. #3108
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Gruth pisałem, że kręgi ze żwirem i włazem to było ok 1000zł.
    Przywóz był gratis i włożenie bo auto miało hds,Po mojej stronie wykop.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180217_115049.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	445520

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180216_161652.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	445521
    Na chłonnych gruntach po co robić poletko ze żwirem jak taka studnia przyjmie ogromną ilość wody?
    U mnie studnia na razie działa idealnie, Piszesz o kolmatacji - bez problemu mogę do niej wejść i wyczyścić bo jej średnica na to pozwala.
    Zużywamy miesięcznie 10m3 wody to masz średnio 333l dziennie a pojemność takich kręgów to 2,4m3.
    Rozważałem też rurę karbowaną ale raz że kosztowała 250zł za 1m a dwa, że fi600 to nie fi 1200.

    Każdy robi jak uważa. Ja uznałem, że tak wystarczy i jak na razie rozwiązanie działa.

    Pisałem o rurze 425 bo z takiej rury firma zrobiłą studnię u sąsiada.... u niego też działa, na razie.
    Za oczyszczalnię (taka jak moja) z taką "studnią" zapłacił 14klocków 2 lata temu. U sąsiada dalej firma wkopała 3 tunele grafa i też daje to rade.
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 24-06-2020 o 12:25
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  9. #3109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Ale co wtedy? NIc nie powinno się stać bo oczyszczalnia ma 2 zbiorniki a poziom wody w studni opada na tyle szybko, że nie powinno się nic stac bo pompa z oczyszczalni wypompuje nadmiar wody.
    To pompa na powietrze taka jak do recyrkulacji, więc jak poziom się podniesie to nie odpompuje, bo nie będzie miała gdzie. Zrobiłeś tą oczyszczalnię tak na styki jeśli przestanie działać bo w dmuchawie membrany strzelą to nie masz żadnego zapasu, że może przez jakiś czas gorzej oczyszczać, bo je wymieniasz. Będziesz musiał od razu nową kupić, bo zanim przyjedzie serwis to już będzie po temacie. W sumie jaki serwis, teraz to inna firma. Jak 2 lata wytrzymało to też pewnie masz już po gwarancji na wyposażenie, wiec to zajeb........ ryzyko i należy się cieszyć, że jeszcze działa. Jak się zamuli to może i grabiami to przeczeszesz, ale tylko z wierzchu, a co zostanie pod spodem. Zrobiłeś tak jak chciałeś ale nie polecaj tego innym. Mnie instalator sotralentza chiał zrobić na kasę i też cuda wygadywał o żwirze. Zorientowałem się w porę, że to tylko gadanie i nie popełniłem tego błędu.
    Ostatnio edytowane przez Alekko ; 24-06-2020 o 12:59

  10. #3110
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Mógłbyś rozwinąć?
    Dlaczego na styk? Jakiego zapasu? Czemu nie może gorzej oczyszczać?
    Rynny od studni zawsze mogę odpiąć to 30min roboty.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  11. #3111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Oczyszczalnia biologiczna nie zawsze działa dobrze. Jak teraz posiedziałem w domu przez covida to działa dobrze bo miałem czas ja doglądać. Wiem, że nie mam automatyki i u ciebie może to łatwiej kontrolować, ale studnie chłonną, czy drenaż musi mieć zapas w ilości żwiru. Jak się żwir zamuli bo było go mało to nic nie zrobisz jak tylko dołożyć drugą studnię chłonną. Teraz to każdy tutaj wybiera oczyszczalnię ze 100 na ranku, bo tego pełno i myśli, że to załatwia sprawę. Jak wykonawca spartoli lub za mało żwiru sypnie to nawet biodisc padnie. Trzeba zawsze mieć jakiś zapas, a żwir to daje lata działania bo wsiąka.

  12. #3112
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Dzieki
    Póki co wszystko działa i sobie chwalę.
    Jak będą jakieś problemy na pewno napiszę.
    Choć wydaje mi się że nie powinno ich być.
    Wczoraj z ciekawości wszedłem do studni i żwir wygląda... jak wyglądał.
    Nie widać pomiędzy kamieniami żadnego osadu,brudu czy mułu..
    Ale bedę to nadal odserwował.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  13. #3113
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Na chłonnych gruntach po co robić poletko ze żwirem jak taka studnia przyjmie ogromną ilość wody?
    A to już należy rozpatrywać indywidualnie. Z twojego opisu wynika że wody gruntowe masz przynajmiej 4.0m ppt w miejscu studni chłonnej, Ja miałem tylko 1.6m więc musiałem podnieść teren by się w przepisach zmieścić i stąd poletko i dwa punkry rozsączania, a nie jedna głęboka studnia. Chłonność gruntów też każdy ma inną.

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Rozważałem też rurę karbowaną ale raz że kosztowała 250zł za 1m a dwa, że fi600 to nie fi 1200.
    No im większa średnicza tym lepiej, zwłaszcza dla typowej studni chłonnej.

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Każdy robi jak uważa. Ja uznałem, że tak wystarczy i jak na razie rozwiązanie działa.
    I oby tak dalej

  14. #3114
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mi zaproponowano dzisiaj 2 urządzenia: PRIMAtech-E SBR lub hybrydę Euromatic - potrzebuję najmniejsze modele bo będzie tylko 2 stałych użytkowników. Ceny dość podobne około 8 tysięcy + montaż. Z tym, że cena corocznego przeglądu i serwisu SBR-a to około 700 zł (nie wspomnieli nic o hybrydzie). Oba urządzenia opisane na stronie producenta (polska firma Europlast) jako nowość. Czy pomimo tego ktoś już zetknął się z tymi oczyszczalniami i uważa je za godne polecenia? Nadmienię, że chcialabym skorzystać z usług lokalnego instalatora z uwagi na późniejszy serwis więc wybór może byc dość ograniczony i znalezienie takiego ZBS-a może być niewykonalne, a już rekomendowane modele 6 czy 8 odpadaja z uwagi na przewymiarowanie.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  15. #3115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Mi zaproponowano dzisiaj 2 urządzenia: PRIMAtech-E SBR lub hybrydę Euromatic - potrzebuję najmniejsze modele bo będzie tylko 2 stałych użytkowników. Ceny dość podobne około 8 tysięcy + montaż. Z tym, że cena corocznego przeglądu i serwisu SBR-a to około 700 zł (nie wspomnieli nic o hybrydzie). Oba urządzenia opisane na stronie producenta (polska firma Europlast) jako nowość. Czy pomimo tego ktoś już zetknął się z tymi oczyszczalniami i uważa je za godne polecenia? Nadmienię, że chcialabym skorzystać z usług lokalnego instalatora z uwagi na późniejszy serwis więc wybór może byc dość ograniczony i znalezienie takiego ZBS-a może być niewykonalne, a już rekomendowane modele 6 czy 8 odpadaja z uwagi na przewymiarowanie.
    Nie nazwałbym tego nowością. Nie mam pełnej wiedzy o tych modelach i jak ktoś wie więcej to skoryguje poniższy opis.

    W obu modelach jest chyba takie samo sterowanie i 2 elektrozawory, choć w pełnym SBR stosuje się 4 elektrozawory. Może to być błąd w opisie, ale może to też działać w sposób uproszczony jak One2Clean GRAF. Nie polecam takiego uproszczonego SBR.
    W Euromatic masz 2 komory i małe złoże biologiczne napowietrzane. W Primatech-e SBR, są chyba też 2 komory i raczej jest on bez złoża.

    Nie wiem z jakiego powodu wspominasz o tym przeglądzie za 700 zł. Czy jest on wymagany, do gwarancji ? To duża kwota i nie wiem co w nią wchodzi.

    Jeśli chodzi o samo sterowanie, to w obu nie podoba mi się sterownik Siemens. Nie ma wyświetlacza i żadnych przycisków co oznacza, że w razie problemów, ktoś musi podjechać ze sprzętem, aby się podłączyć. Jest to bez sensu i w sumie klient nie ma żadnych informacji i nic nie może zrobić. Zostaje mu tylko telefon do serwisu z zapytanie, czy zgłoszeniem podejrzanego jej działania ?

    Będę więc przystawał przy ZBS-4C dla 2 osób, który jest pełnym SBR i ma 4 elektrozawory. Ma złoże w komorze z napowietrzaniem. Sterownik ma wyświetlacz oraz sam sobie przełączasz jak działa, trybami. To od strony działa są duże różnice, które się przydają. Na pracy ręcznej możesz też sam sprawdzić, tzn. włączyć, każdy element, tj. dmuchawę i po kolei każdy elektrozawór. To od strony serwisu już bardzo duża różnica.
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 27-06-2020 o 10:01

  16. #3116
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki bardzo. Jak zwykle na lekramie wygląda wszystko super-hiper, a wejdziesz w szczegóły i kiszka. W takim razie szukam instalatora który oferuje ZBS-a.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  17. #3117
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cześć. Mam pytanie do fachowców. Z głupia zajrzałem wczoraj do oczyszczalni i zauważyłem że ścieki są u samej góry przy wylocie pompy mamutowej. Dziś to samo. Wcześniej jak zaglądałem to ścieki zawsze były ok 40cm poniżej wylotu z oczyszczalni. Oczyszczalnia działa od listopada tamtego roku. Na co zwrócić uwagę zanim zadzwonię do serwisu? Oczyszczalnia nie wskazuje żadnego błędu. Dmuchawa secoh.

  18. #3118

    Domyślnie

    Dziękuje za poprzednie odpowiedzi odnośnie typu oczyszczalni.
    Jakoś nie mogę znaleźć informacji czym różni się w sposobie działania ZBS 6C, a 5C. Czy poza inną obudową jej użytkowanie czy poziom oczyszczenia ścieków jest inny czyt. gorszy od wychwalanego tutaj ZBS 6C?

  19. #3119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablikos Zobacz post
    Dziękuje za poprzednie odpowiedzi odnośnie typu oczyszczalni.
    Jakoś nie mogę znaleźć informacji czym różni się w sposobie działania ZBS 6C, a 5C. Czy poza inną obudową jej użytkowanie czy poziom oczyszczenia ścieków jest inny czyt. gorszy od wychwalanego tutaj ZBS 6C?
    Różnica jest chyba tylko w wymiarach i wytrzymałości, bo 5C to dwupłaszczowy. Nie kojarzę jakiś innych różnic. To samo sterowanie i wyposażenie pojemnika sterującego. Tu i tam przełączasz tryby oraz masz złoże biologiczne. Nie wiem, czy nie ma jakiś róźnic w samych trybach. To ta sama technologia i pojemność, więc poziom oczyszczenia to też jednakowy poziom.
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 29-06-2020 o 17:28

  20. #3120

    Domyślnie

    Witam. Potrzebuję porady w wyborze POŚ dla 7 osób (4 + 3 dzieci). Wielkość terenu to 6 na 12 metrów + możliwe odprowadzenie rozsączania pod wjazdem do nasypu jeśli zamontujemy przy POŚ przepompownie. Grunt głównie gliniasty. Budżet około 15 tyś PLN (coś mogę dorzucić ale to np na montaż)

Strona 156 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony