dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 3.161 do 3.180 z 3789

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał dymek153 Zobacz post
    Cześć. Czytam już dość długo ale mam problem co wybrać ;/
    U mnie sytuacja wygląda tak mam zrobione badania gruntu i wyszło wody grungowe na 1.5m teren piaski. Wyjście kanalizy z budynku na wysokości ok 50cm (podniesiony stane 0) docelowe miejsce oczyszczalni ok 20m przy 2% da nam 90cm wejście do oczyszczalni. Doradzicie mi jaką oczyszczalnie wybrać? Osób mieszkających będzie 5 ale może zmienić się to w przyszłości do 8 . Przy takim lustrze wody studnia chłonna odpada i zostaje nasyp?
    Przewijają się kilka modeli oczyszczalni na forum mianowicie Bioroc/ZBS na 8 osób/Eko-bio 4000/SL BIO-DUO LT
    Jeśli budowa koło Szczecina to też tam trzeba poszukać instalatora. Ja obecnie mam problem z realizacją montaży, więc i tak bym się tego nie podjął

    W stosunku do tego co napisał Czystesrodowisko, mało już można dodać, jednak ja to przerobię po swojemu, pomijając ceny:

    BIOROCK, oczyszczalnia bez zasilania o ile ma się działkę o większym spadku terenu, aby z nisko położonego odpływu, dało się zrobić jakiś drenaż
    + za to że bez zasilania
    + za technologię z dużą ilością złoża
    - za małą ilości miejsc do wykorzystania bez dodatkowej przepompowni z uwagi na nisko położony wylot

    ZBS-8C, oczyszczalnia SBR ze złożem i dwoma komorami oraz sterownikiem z przełączaniem trybów (montowałem ZBSy):
    + za technologię SBR i złoże biologiczne,
    + za sterownie i komplet elektrozaworów,
    + solidny zbiornik i dobry dostęp do środka,

    EKO-BIO 4000, oczyszczalnia przepływowa z trzema komorami i złożem w postaci kształtek z laminatu:
    - mała pojemność jak na taką ilość osób (dla max 10, jest mniej niż ZBS ma dla 8 osób),
    - brak sterownika i problematyczna lokalizacja dmuchawy we włazie,
    - ograniczony dostęp do środka przez mniejsze włazy,

    BIO-DUO, oczyszczalnia hybrydowa od 6 osób dwuzbiornikowa, wydawało mi się, że wycofana z rynku:
    + pojemność
    - problematyczna obsługa i serwis
    - mała wytrzymałość zbiorników, praktycznie zawsze należy ocementować

    Z tego co pamiętam to każdy ZBS może mieć pompę, więc trzeba zapytać o ZBS-8C/KP. Wytrzymalsze korpusy to te dwupłaszczowe i wydaj mi się, że mają ZBS-7C/KP jako zmiennik o podobnej pojemności. Nie ma aktualnej oferty, więc trzeba pytać i nie mylić z ZBB-7C bo to co innego.
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 31-08-2020 o 06:59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony