dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 164 z 190
Pokaż wyniki od 3.261 do 3.280 z 3786
  1. #3261
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DjDario

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cześć, Zdecydowałem się na montaż oczyszczalni Wobet-Hydret ZBS-7C przez lokalnego instalatora, do tego drenaż 20 ton żwiru płukanego 16-32 mm. jest nas 5 domowników, i wahałem się czy nie wziąć mniejszego ZBS-5C, ale jednak chyba lepiej mieć lekki zapas Czy te oczyszczalnie działają już długo na rynku? Są w miarę bezawaryjne? Na co trzeba szczególnie uważać przy ich eksploatacji? Jakoś mało jest w internecie opinii czy filmików o ZBS-7C, głównie tutaj na forum o nich piszecie tylko, więc mam nadzieję że to dobry wybór będzie Nie chciałbym drugi raz popełnić błędu (w mojej obecnej drenażówce, zbiornik od dołu wgniótł się i stąd decyzja o wymianie).
    Ostatnio edytowane przez DjDario ; 29-03-2021 o 21:25

  2. #3262
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    ZBS-7C to większa wersja ZBS-5C. TU https://forum.muratordom.pl/showthre...ighlight=wobet jest link do dyskusji o ZBS-6C. jeden wpis jest z 2016 i osoba go pisząca twierdzi że ma ZBS-6C już 4 lata i zero problemów. Najlepiej zadzwoń do Wobetu (jeśli tego nie zrobiłeś) i dopytaj o najlepszy model dla Ciebie (czy 5C czy 6C czy może 7C). ZBS-y mają lampkę informującą o awarii dmuchawy, ale w środku szafki ze sterownikiem....ja poprosiłem i wyciągnęli mi to na zewnątrz
    Ostatnio edytowane przez Gruth ; 30-03-2021 o 14:28

  3. #3263
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukas17

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, szukam w internecie informacji dotyczących żwiru stosowanego do drenażu. Dlaczego stosowany jest żwir płukany 16-32 ?, Czy można by go zastąpić 16-63 lub 32-63 ?

  4. #3264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas17 Zobacz post
    Witam, szukam w internecie informacji dotyczących żwiru stosowanego do drenażu. Dlaczego stosowany jest żwir płukany 16-32 ?, Czy można by go zastąpić 16-63 lub 32-63 ?
    Rozmiar 16-32 to typowy, bo takie są sita. Nie kojarzę 16-63 lub 32-63 ale jeśli jest dobrze płukany to wolałbym 16-63. Jeśli to jednak odpad z jakiegoś sita, który ma też glinę o takiej frakcji to sobie daruj. Tak samo jakieś łupki, czy jakieś kruszywo pod drogę w dobrej cenie pod drenaż w oczyszczalni. Jak coś takiego weźmiesz to od razu zostaw sobie miejsce na nowy drenaż. Żwir płukany to owalne kamyczki i to jako podsypka sprawdza się najlepiej.

  5. #3265
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barszcz Biały

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    77

    Domyślnie

    Teraz pytania podstawowe: czego można, a czego nie można używać przy oczyszczalni ścieków SBR w domu:
    (osadnik wstępny 2.7 m3, dozowanie)

    - Proszki do prania typowe TAK / NIE / Ilość~
    - Kapsułki do prania popularnych marek TAK / NIE / Ilość ~
    - Kostki toaletowe popularnych marek TAK / NIE / Ilość
    - Płyny do WC popularnych marek TAK / NIE / Ilość
    - Kapsułki do zmywarki popularnych marek TAK / NIE / Ilość
    - Płyny do mycia naczyń popularnych marek TAK / NIE / Ilość

    O antybiotykach, kretach czy innych bajerach słyszałem i wiem, że szkodzą. Teraz w jakich proporcjach można używać wymienionych wyżej - czy w każdej kategorii należy kupować środki typowe pod oczyszczalnie? W temacie nie było wiele powiedziane na ten temat.
    .

  6. #3266
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukas17

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. W okolicy mam kilka żwirowni i w swojej ofercie posiadają żwir płukany 16-63 a brak jest 16-32. Muszę tylko sprawdzić jak wygląda, bo w opisie jest zaznaczone że to II gatunek. Czyli zastosowanie większych otoczaków nie ma wpływ na późniejsze działanie drenażu ?

  7. #3267
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas17 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź. W okolicy mam kilka żwirowni i w swojej ofercie posiadają żwir płukany 16-63 a brak jest 16-32. Muszę tylko sprawdzić jak wygląda, bo w opisie jest zaznaczone że to II gatunek. Czyli zastosowanie większych otoczaków nie ma wpływ na późniejsze działanie drenażu ?
    Im większa frakcja tym ściek oczyszczony szybciej spływa. Zbyt duża frakcja spowoduje, że będzie sobie od razu spływał do gruntu rodzimego i tam się spiętrzał do czasu odpłyu do gruntu rodzimego. W skrajnych przypadkach może takie zalanie spowodować odcięcie powietrza i warunki beztlenowe, a to wskazane nie jest.

    Moim zdaniem lepsze niż 16-63 będzie 8-16. Skoro mają takie nietypowe mieszanki to moze będzie 8-63 - ta też będzie lepsza niż 16-63 bo ziarna poniżej 16 mm bedą sie wciskały w pory dużych frakcji.

  8. #3268
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barszcz Biały Zobacz post
    Teraz pytania podstawowe: czego można, a czego nie można używać przy oczyszczalni ścieków SBR w domu:
    (osadnik wstępny 2.7 m3, dozowanie)

    - Proszki do prania typowe TAK / NIE / Ilość~
    - Kapsułki do prania popularnych marek TAK / NIE / Ilość ~
    - Kostki toaletowe popularnych marek TAK / NIE / Ilość
    - Płyny do WC popularnych marek TAK / NIE / Ilość
    - Kapsułki do zmywarki popularnych marek TAK / NIE / Ilość
    - Płyny do mycia naczyń popularnych marek TAK / NIE / Ilość

    O antybiotykach, kretach czy innych bajerach słyszałem i wiem, że szkodzą. Teraz w jakich proporcjach można używać wymienionych wyżej - czy w każdej kategorii należy kupować środki typowe pod oczyszczalnie? W temacie nie było wiele powiedziane na ten temat.
    Masz SBRa z osadnikiem wstęnym 2,7 m3 - na ile osób jest to SBR?

    Proszki do prania typowe - tak, ilość - lepsze pranie co dwa dni niż w sobotę z całego tygodnia.
    Kapsułki do prania popularnych marek TAK Ilość j.w.
    Kostki toaletowe popularnych marek - niezalecane, ponieważ przy każdym spłukiwaniu idzie dawka chemii, więc są to czeste dawki.
    Płyny do WC popularnych marek TAK Ilość typowa nie powinna mieć wpływu
    Kapsułki do zmywarki popularnych marek TAK Ilość typowa ilość nie powinna mieć wpływu
    Płyny do mycia naczyń popularnych marek TAK Ilość typowa nie powinna mieć wpływu

    Tzw. ekologiczne środki chemiczne zdecydowanie ułatwiają robotę oczyszczalni - więc warto - tu głównie pralkę i zmywarkę warto przemyśleć
    Stosowanie biopraparatów dodatkowo ułatwia robotę oczyszczalni. Tu jednak warto kupić trochę droższe - najtańsze to najczęściej przesypki z dosypywanym wypełniaczem w postaci np. trocin


    Co do inncyh środków to zdecydowanie najgorszy jest kret oraz skropliny z kotłów kondensacyjnych - te substanjce zmieniają odczyn pH, co doś powaznie wpływa na pogorszenie pracy oczyszczalni.

    Wbrew pozorom antybiotyki na SBRa wpływu nie mają - oczywiście zakładam, że piszemy o budownictwie mieszkalnym, a nie o budynku z pobytem w celach leczniczych.

  9. #3269

    Domyślnie

    Stoję przed wyborem oczyszczalni i chciałbym uniknąć stosowania drenażu.
    Haba BIO EASY FLOW ma system GREEN SHOWER czyli po prostu wypompowanie wody na powierzchnię i podlewanie krzewów. Takie rozwiązanie do mnie najbardziej przemawia. WOBET ZBS-5C z pompą to chyba podobne rozwiązanie? Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

  10. #3270
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał karls Zobacz post
    Stoję przed wyborem oczyszczalni i chciałbym uniknąć stosowania drenażu.
    Haba BIO EASY FLOW ma system GREEN SHOWER czyli po prostu wypompowanie wody na powierzchnię i podlewanie krzewów. Takie rozwiązanie do mnie najbardziej przemawia. WOBET ZBS-5C z pompą to chyba podobne rozwiązanie? Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?
    ZBS-5C z pompą, czyli ZBS-5C/KP to rozwiązanie dedykowane dla sytułacji, gdzie nie ma możliwości wykonac grawitacyjnego odpływu scieków, czyli np do rozsączenia w nasypie lub jeśli działaka ma spory przeciwspadek.

    Rozwiązenie Green Shower to trochę inne podejście do tematu. Dobre do podlewania wyłacznie roślin ozdobnych i tylko przez częśc roku. Jednak zimą ten system zaczyna być kłopotliwy (ryzyko przymarzania zraszaczy, wytwarzanie lodowiska ze ścieków na działce), dlatego wymaga alternatywengo sposobu odprowadzania ścieków (eksploatowanego zimą), co wymaga dodatkowej powierzchni na działce oraz nakładów finansowych.
    Ostatnio edytowane przez inżH2O ; 07-04-2021 o 20:37

  11. #3271
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barszcz Biały

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał inżH2O Zobacz post
    Masz SBRa z osadnikiem wstęnym 2,7 m3 - na ile osób jest to SBR?

    Proszki do prania typowe - tak, ilość - lepsze pranie co dwa dni niż w sobotę z całego tygodnia.
    Kapsułki do prania popularnych marek TAK Ilość j.w.
    Kostki toaletowe popularnych marek - niezalecane, ponieważ przy każdym spłukiwaniu idzie dawka chemii, więc są to czeste dawki.
    Płyny do WC popularnych marek TAK Ilość typowa nie powinna mieć wpływu
    Kapsułki do zmywarki popularnych marek TAK Ilość typowa ilość nie powinna mieć wpływu
    Płyny do mycia naczyń popularnych marek TAK Ilość typowa nie powinna mieć wpływu

    Tzw. ekologiczne środki chemiczne zdecydowanie ułatwiają robotę oczyszczalni - więc warto - tu głównie pralkę i zmywarkę warto przemyśleć
    Stosowanie biopraparatów dodatkowo ułatwia robotę oczyszczalni. Tu jednak warto kupić trochę droższe - najtańsze to najczęściej przesypki z dosypywanym wypełniaczem w postaci np. trocin


    Co do inncyh środków to zdecydowanie najgorszy jest kret oraz skropliny z kotłów kondensacyjnych - te substanjce zmieniają odczyn pH, co doś powaznie wpływa na pogorszenie pracy oczyszczalni.

    Wbrew pozorom antybiotyki na SBRa wpływu nie mają - oczywiście zakładam, że piszemy o budownictwie mieszkalnym, a nie o budynku z pobytem w celach leczniczych.
    Dziękuję za odpowiedź. Oczyszczalnia Graf dwuzbiornikowa (Solitaretz dawny) [2*2.7 m3] 2 do 6 osób, gdzie na stałe mamy 4 osoby w domu, okazjonalnie goście np w okresie wakacyjnym, gdzie ta liczba potrafi wzrosnąć nawet do 7-8.

    Nie mamy odkamieniacza do wody, ani kotła kondensacyjnego (w ostatnim czasie sprawdzałem instalację grzewczą i kamienia brak mimo dosyć twardej wody w okolicy, w najbliższym czasie nie planujemy się przełączać na gaz, ani coś podobnego zwłaszcza, że planowane jest uwolnienie jego cen za 3 lata.
    .

  12. #3272

    Domyślnie

    Cytat Napisał karls Zobacz post
    Stoję przed wyborem oczyszczalni i chciałbym uniknąć stosowania drenażu.
    Haba BIO EASY FLOW ma system GREEN SHOWER czyli po prostu wypompowanie wody na powierzchnię i podlewanie krzewów. Takie rozwiązanie do mnie najbardziej przemawia. WOBET ZBS-5C z pompą to chyba podobne rozwiązanie? Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?
    Ogólnie w pełni zgadzam się z tym co napisał inżH2O. Jednak dodam też swoje "trzy grosze"

    Dla mnie jednym i drugim można podlewać drzewka jak ktoś bardzo chce. Jednak ZBS-5C jest ciężkim i twardym zbiornikiem bo ma podwójne ściany. Do montażu na ciężkie warunki gruntowe lub większą głębokość. Do tego lepsze sterowanie.

    Można też domówić do wersji z pompą od razu drugie wyjście z pompy, przełączane w środku zaworem. Zrobiłem tak w ZBS-6C/KP, aby był wybór pomiędzy nasypem, a podlewaniem drzew u klienta.

    Tak z drugiej strony to może być też problem formalny z tym podlewaniem. Trzeba pamiętać, że jak zrobisz drenaż, czy nasyp to zajmują one mniej działki, a 30m od studni musi być, czy coś koło tego, bo wyszedłem z obiegu. Jak zrobisz to podlewanie to pewnie lecisz wzdłuż granicy co daje Ci ogromny obszar działania na mapie i możesz trafić na studnie sąsiada . Dlatego trzeba zrobić i tak normalne wsiąkanie, najlepiej drenaż na żwirze płukanym i do tego inwentaryzację . Potem możesz sobie dalej kombinować i dorobić to podlewanie.
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 08-04-2021 o 10:45

  13. #3273

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Widziałem kilka pozytywnych opinii o BIO EASY FLOW i dużo negatywnych odnośnie drenażu. Chciałbym uniknąć drenażu i problemów z nim związanych, w tym rozkopania po latach... jeśli już to myślę o studni chłonnej.
    Ciekawy pomysł z tym zaworem. Zwłaszcza zimą nie bardzo wiem jak to podlewanie miałoby wyglądać.

  14. #3274

    Domyślnie

    Cytat Napisał karls Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Widziałem kilka pozytywnych opinii o BIO EASY FLOW i dużo negatywnych odnośnie drenażu. Chciałbym uniknąć drenażu i problemów z nim związanych, w tym rozkopania po latach... jeśli już to myślę o studni chłonnej.
    Ciekawy pomysł z tym zaworem. Zwłaszcza zimą nie bardzo wiem jak to podlewanie miałoby wyglądać.
    Drenaż dobrze podsypany żwirem płukanym, a nie jakimiś wynalazkami i odpowiedniej długości to nie problem. Działa przez lata. Gorsza jest studnia chłonna i szybciej możesz mieć z nią problemy. Ogólnie liczy się ilość ton podsypki jaką się zużyje.

    Ogólnie to problem ogólny kto teraz daje dobrą podsypką i nie oszczędza na tonach ?
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 08-04-2021 o 13:12

  15. #3275

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Drenaż dobrze podsypany żwirem płukanym, a nie jakimiś wynalazkami i odpowiedniej długości to nie problem. Działa przez lata. Gorsza jest studnia chłonna i szybciej możesz mieć z nią problemy. Ogólnie liczy się ilość ton podsypki jaką się zużyje.

    Ogólnie to problem ogólny kto teraz daje dobrą podsypką i nie oszczędza na tonach ?
    Dziękuję za odpowiedź.

  16. #3276

    Domyślnie

    Witajcie
    Jesteśmy na etapie wyboru oczyszczalni ścieków na pustą jeszcze działkę. Jestem ciekawa Waszych opinii na temat dwóch oczyszczalni. Nie wiem którą wybrać i czy w ogóle pomiędzy tymi dwiema (???) Czytanie forum miało mi to zadanie ułatwić...ale...no cóż...jeszcze większy mętlik w głowie
    Będę wdzięczna za każdą sugestię i podpowiedź!

    1. ZBS 6C z pompą
    2. HABA bio easyflow z green shower

  17. #3277

    Domyślnie

    Cytat Napisał JMP Zobacz post
    Witajcie
    Jesteśmy na etapie wyboru oczyszczalni ścieków na pustą jeszcze działkę. Jestem ciekawa Waszych opinii na temat dwóch oczyszczalni. Nie wiem którą wybrać i czy w ogóle pomiędzy tymi dwiema (???) Czytanie forum miało mi to zadanie ułatwić...ale...no cóż...jeszcze większy mętlik w głowie
    Będę wdzięczna za każdą sugestię i podpowiedź!

    1. ZBS 6C z pompą
    2. HABA bio easyflow z green shower
    Cofnij się o kilka postów, o to samo pytałem

  18. #3278
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dmichal

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czy znacie może jakichś instalatorów z okolic Poznania, którzy podjęliby się montażu ZBS-a z Wobet Hydret?

  19. #3279
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Dzwoń do WH i się dowiedz czy mają jakiś w okolicy. Ja rok temu nie znalazłem nikogo....znaczy znalazłem jednego ale chciał 3k za nadzór montażu a i tak organizacja wszystkiego (żwir, koparka, rury itp) miała być po mojej stronie. Więc sam zrobiłem 3 dni zapieprzania.

    Warto zapłacić instalatorowi, ale o podejściu jakie ma WojtkeINST. Czyli, że wytłumaczy i poda za i przeciw. Ja dostałem ofertę typu: co Pan tam chce mieć to zrobię - i musiałem się doszkolić. Koleś w ofercie WH nie miał tylko Grafa. Inny polecany instalator (Kingspan) nie chciał podjąć się instalacji oczyszczalni WH....przypuszczam, że z braku marży na zbiorniku. Kingspana po upustach oferował w cenie katalogowej (przedstawiciel handlowy odsyłał do niego jako do wykonawcy z długoletnim doświadczeniem i z najlepszymi cenami ze względu na rabaty jakie mu dawali .
    Ostatnio edytowane przez Gruth ; 12-04-2021 o 06:53

  20. #3280
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DjDario

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    141

    Domyślnie

    Ja za kilka dni jak pogoda pozwoli instaluję przy pomocy lokalnego instalatora Wobet Hydret ZBS-7C. Mam nadzieję, że nie będę tym wyborem zawiedziony. Zdam relację, jak już oczyszczalnia ruszy

Strona 164 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony