dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 175 z 190
Pokaż wyniki od 3.481 do 3.500 z 3786
  1. #3481

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Czyli + 7 dla zbs-5c/kp oraz +2 dla bio-hybryda 2500
    Dzięki Wojtek za dokładne rozpisanie wszystkiego punkt po punkcie Rzeczą nad którą kompletnie się nie zastanowiłem to łatwość dostępu, zwłaszcza jak planuję sam wszystko serwisować. Patrząc po punktach i moich przemyśleniach rzeczywiście ZBS-5C/KP będzie znacznie lepsze, a cenowo wyjdzie mniejsza różnica jak muszę dokupić całą przepompownię do bio-hybrydy. W najbliższych dniach spróbuję przedzwonić do Wobetu, podpytam jak to widzą i jaki drenaż zaproponują.

    Sprawdziłem poziom rur kanalizacyjnych wychodzących od domu i są na 60cm. W takim razie pewnie będę musiał zastosować dodatkowe nadbudowy włazu.

  2. #3482
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    @HK_717

    Usytuować tam gdzie możesz/preferujesz zachowując wymagane prawem odległości. Jeśli dopiero występujesz o pozwolenie na budowę to architekt powinien Ci to wszystko zaznaczyć na planie sytuacyjnym. A jeśli masz już wybudowany dom i z jakiegoś powodu chcesz mieć POŚ to zaznacz sobie na mapce wymagane odległości i wybierz najlepsze dla Ciebie miejsce, pamiętając o spadkach rur (ok 1-1.5%). A tu są wymagania co do odległości

    https://muratordom.pl/instalacje/ins...7zRH-ZE5k.html

  3. #3483
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2591 Zobacz post
    Cześć,
    stoję przed wyborem POŚ dla rodziny 2 + 2(w przyszłości). Po przeczytaniu wielu pozytywnych wpisów na tym forum, wybór padł na Wobet hydret ZBS 5C.
    Jednak instalator, który ma instalować tą POŚ na mojej działce zwrócił mi uwagę na trudny dostęp do dyfuzora w ww. oczyszczalni.
    Czy osoby, które miały więcej do czynienia z ZBS 5C lub 6C mogą powiedzieć mi, jak to wygląda podczas użytkowania ?
    Czy wymiana lub czyszczenie dyfuzora w tym modelu są wyjątkowo problematyczne ?
    Co jaki czas należy wymieniać lub czyścić dyfuzor ?
    Zaciekawił mnie Twój post, ale w instrukcji mojego ZBS'a nie mam nic o czyszczeniu dyfuzora.
    Jeśli się zapcha to chyba tylko wypompowanie drugiej komory zostaje i szlauch.

    @WojtekINST czy spotkałeś sie kiedykolwiek z potrzebą czyszczenia dyfuzora?

  4. #3484

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post
    Zaciekawił mnie Twój post, ale w instrukcji mojego ZBS'a nie mam nic o czyszczeniu dyfuzora.
    Jeśli się zapcha to chyba tylko wypompowanie drugiej komory zostaje i szlauch.

    @WojtekINST czy spotkałeś sie kiedykolwiek z potrzebą czyszczenia dyfuzora?
    Mogę tylko od strony praktyczniej do tego podejść i w dyfuzorach okrągłych, chyba talerzowych trzeba było czyścić. Nie wiem, może to zależy też od typu, czy producenta. W dyfuzorach w poziomie z rury nie miałem nigdy takiej potrzeby. Wobet to chyba wszystkie robi rurowe, więc zbs też taki ma.

    Jednak mogę sobie wyobrazić sytuacje skrajne, w których za dużo kombinacji by zrobiło problem nawet z dyfuzorem rurowym. Najprostszy przykład, gdy robisz oczyszczalnie biologiczną, a jej nie włączasz do zasilania, bo nie mieszkasz tam jeszcze na stałe. Nie przejmujesz się też tym, gdzie są myte wylewane zlewki z mycia przez "fachowców" swoich narzędzi i wiader. Oczywiście wc już działa, bo zaoszczędziłeś na kiblu stojącym na czas budowy i wszyscy korzystają z tego co jest w domu. Oczyszczalnia staje się osadnikiem i jak ją po paru miesiącach włączysz to może być wielkie zdziwienie

  5. #3485

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,
    czy osoby doświadczone w temacie mogłyby wypowiedzieć sie o nowince od Delfina - DELFIN SBRmad PRESTIGE 5RLM ?
    Czy rzeczywiście jest to rewolucja i zostawia w tyle konkurencję w bardzo przystępnej cenie, czy to tylko odpowiedni marketing dystrybutorów Delfina i lepiej polegać na sprawdzonych rozwiązaniach?

  6. #3486

    Domyślnie

    Cytat Napisał johnny1235 Zobacz post
    Szanowni Państwo,
    czy osoby doświadczone w temacie mogłyby wypowiedzieć sie o nowince od Delfina - DELFIN SBRmad PRESTIGE 5RLM ?
    Czy rzeczywiście jest to rewolucja i zostawia w tyle konkurencję w bardzo przystępnej cenie, czy to tylko odpowiedni marketing dystrybutorów Delfina i lepiej polegać na sprawdzonych rozwiązaniach?
    Zbiornik z rotomouldingu wygląda na mocny, choć sporo zależy od grubości ścianki i czystości polietylenu.

    Zastosowana technologia sbr ze złożem biologicznym (w tym przypadku fluidalnym) nie jest rewolucyjną nowością. Jednak jest to jedna z najlepszych technologii oczyszczalnia ścieków dla budownictwa jednorodzinnego.

    Denitryfikacja symultaniczna ładnie brzmi marketingowo, jednak również nie jest nowością (technologia dość często stosowana w większych oczyszczalniach miejskich). Jednak należy pamiętać, że w oczyszczalniach miejskich występuje automatyka pomiarowo-sterująca czego ta oczyszczalnia nie ma ze względu na koszty (informacje marketingowe nic o tym nie mówią). W tym przypadku jest to zapewne zorganizowane wykorzystując czasowy algorytm w pracy sterownika, co niestety jest mocno niedoskonałe. Pomysł jak najbardziej ciekawy, jednak obawiam się, że zrodził się ze względu na przetargi publiczne i możliwość wprowadzenie zapisów ograniczających konkurencje w zakresie technologii.

    To co mi się na pewno nie podoba, to:
    - na podstawie rysunków - pompa mamutowa ścieku oczyszczonego nie jest zabezpieczona przed zasysaniem kożucha z osadu czynnego, co doprowadzi do zamulenia odbiornika np. drenażu rozsączającego.
    - jeden centralny właz rewizyjny skutkujący bardzo wysokim ryzykiem uszkodzenia elementów oczyszczalni podczas okresowego wypompowywania osadów z pierwszej komory przez wóz asenizacyjny. Tym bardziej że część elementów jest całkowicie zanurzona w osadniku wstępnym.

    Podsumowując - ciekawa technologicznie oczyszczalnia (niestety z wadami), ale na pewno nie rewolucja.

  7. #3487
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar wymarzony6
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Kod pocztowy
    72-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Proszę o pomoc w wyborze modelu oczyszczalni biologicznej.

    Warunki do spełnienia:
    • 4 osoby w domu
    • Grunt – GLINA PIASZCZYSTA do 3m – badania zostały wykonane
    • Wód gruntowych brak (wykonanych było 5 odwiertów do 4,5m – brak wody)
    • Brak studni w najbliższym otoczeniu
    • Przyłącze kanalizacyjne na głębokości około 50 cm
    • Z budynku jest wyprowadzone odpowietrzenie kanalizacji – kominek na dachu fi 125mm
    • Dużo miejsca na poletko (drenaż)
    • Oczyszczalnia wymagająca jak najmniej działań po stronie użytkownika (więc zapewne z dobrym sterowaniem)
    • Dobry stosunek cena/jakość.
    • Budżet na samą oczyszczalnię (z dostawą do zachodniopomorskiego) do 13.000 zł

    Otrzymałem już kilka wycen na kompleksowy montaż, jednakże po analizie wyszło na to, że ze względu na lepsze zorientowanie na lokalnym rynku (koparka u sąsiada za płotem, żwir 16-32 mogę kupić w lepszej cenie, na działce mam 250t pospółki ze żwirkiem) zdecyduję się na samodzielny montaż i zostanie kilka tysięcy w kieszeni.

    Konieczne jest zachowanie pełnej gwarancji przy samodzielnym montażu (może być po płatnym odbiorze przez instalatora) i przekazanie przez producenta/sprzedawcę instrukcji montażu oraz wykonania poletka.

    Z góry dziękuję������
    Ostatnio edytowane przez wymarzony6 ; 19-02-2022 o 19:16

  8. #3488

    Domyślnie

    Cytat Napisał johnny1235 Zobacz post
    Szanowni Państwo,
    czy osoby doświadczone w temacie mogłyby wypowiedzieć sie o nowince od Delfina - DELFIN SBRmad PRESTIGE 5RLM ?
    Czy rzeczywiście jest to rewolucja i zostawia w tyle konkurencję w bardzo przystępnej cenie, czy to tylko odpowiedni marketing dystrybutorów Delfina i lepiej polegać na sprawdzonych rozwiązaniach?
    Czystesrodowisko opisał to jak zwykle dokładnie, ale ja też coś pozwolę sobie dodać przy kawce

    Nie podoba mi się połączenie złoża, które pływa i sbr, który ma więcej rur do mamutów w takiej komorze. Można ładnie o tym pisać, ale po 2, 3, czy 4 latach to już z serwisowaniem tego będzie inna "para kaloszy" . Jednak dla chcącego to kupić to nie musi być wada, ale coś mi podejrzanie za to sterowanie wygląda. Ładne, ale gdzie elektrozawory, których jest sporo przy sbr. Wygląda na to, że wewnątrz sterowania. Oj aż się boję jak jeden padnie po gwarancji, bo pewnie na serwis producenta sterownika to z 1000 zł pójdzie, bo nie zamienisz na nic. Lepiej jak wszystko jest osobno, czyli sterownik to jedno, a obok zawory. Podsumowując ta oczyszczalnia może fajnie działać, ale nie chciałbym jej serwisować . Podejście tego producenta do serwisu jest już opisane w temacie " Oczyszczalnia MBBR ", więc bym się pięć razy zastanowił, czy ją kupić
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 22-02-2022 o 05:05

  9. #3489

    Domyślnie

    Cytat Napisał wymarzony6 Zobacz post
    Witam!
    Proszę o pomoc w wyborze modelu oczyszczalni biologicznej.

    Warunki do spełnienia:
    • 4 osoby w domu
    • Grunt – GLINA PIASZCZYSTA do 3m – badania zostały wykonane
    • Wód gruntowych brak (wykonanych było 5 odwiertów do 4,5m – brak wody)
    • Brak studni w najbliższym otoczeniu
    • Przyłącze kanalizacyjne na głębokości około 50 cm
    • Z budynku jest wyprowadzone odpowietrzenie kanalizacji – kominek na dachu fi 125mm
    • Dużo miejsca na poletko (drenaż)
    • Oczyszczalnia wymagająca jak najmniej działań po stronie użytkownika (więc zapewne z dobrym sterowaniem)
    • Dobry stosunek cena/jakość.
    • Budżet na samą oczyszczalnię (z dostawą do zachodniopomorskiego) do 13.000 zł

    Otrzymałem już kilka wycen na kompleksowy montaż, jednakże po analizie wyszło na to, że ze względu na lepsze zorientowanie na lokalnym rynku (koparka u sąsiada za płotem, żwir 16-32 mogę kupić w lepszej cenie, na działce mam 250t pospółki ze żwirkiem) zdecyduję się na samodzielny montaż i zostanie kilka tysięcy w kieszeni.

    Konieczne jest zachowanie pełnej gwarancji przy samodzielnym montażu (może być po płatnym odbiorze przez instalatora) i przekazanie przez producenta/sprzedawcę instrukcji montażu oraz wykonania poletka.

    Z góry dziękuję������
    Z całym szacunkiem to napisałem to jak zapytanie do jakiegoś handlowca ? Jak chcesz usłyszeć jakieś bajeczki to każdy je powie, aby sprzedać . Jak chcesz jakiejś porady to musisz najpierw popytać producentów i dowiedzieć się, którzy z nich dopuszczają montaż przez klienta. Potem jeszcze w warunkach gwarancji trzeba sprawdzić, czy będzie wymagany nadzór przez osobę z ich autoryzacją. Jak będzie to wymagane to i tak nadal nie możesz się czuć za dobrze, bo zawsze mogą Ci potem gwarancję odrzucić, że oni nie dobierali lub że jest to źle zrobione. Ciężka sprawa .

    Najlepiej to znaleźć producenta co daje instrukcję i nie żadnych uwag o jakiś autoryzacja.

    Nie biorę na serio takiego czegoś jak "odbiór przez instalatora", choćby nawet płatny. Jakby co to tylko " odbiór przez osobę od samego producenta ", która najpierw przed montażem dostała mapkę i opis jak chcesz to zrobić. Potem przyjeżdża i sprawdza, a Ty i tak fotki robisz na podkładkę na każdym etapie. Przy okazji to "ten delegat" sprawdza, czy sterowanie dobrze podłączyłeś i na miejscu Cię przeszkala w obsłudze. Jak już płacić za przyjazd to już za komplet ze szkoleniem
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 22-02-2022 o 05:27

  10. #3490
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marek_slask

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Staram się przebrnąć przez ten wątek w poszukiwaniu odpowiedzi, ale 175 podstron trochę to uniemożliwia Za to zdążyłem się zorientować, że są tu praktycy z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Może pomożecie z doborem trochę większej przydomowej oczyszczalni?

    Opis sytuacji:
    RML 4-12 osób (zamieszkały dom i okazjonalnie goście agroturystyki).
    Możliwość zrzutu do rowu melioracyjnego/cieku wodnego uchodzącego do rzeki, po wystąpieniu o operat wodno-prawny.
    Dowolna wielkość terenu pod realizację, wysoki stan wód gruntowych. Budżet elastyczny, ma być dobrze, nie stać mnie na tanio i robienie 2 razy
    Dostałem wiele różnych ofert i na razie najbliżej mi do wybrania HABA Bio Easy Flow 10 lub 15.... i juz prawie jestem zdecydowany, ale... chciałbym wyeliminować z równania stały pobór prądu i zależność od prądu, bo mamy częste zaniki zasilania, a pompy powietrzne generują dodatkowo hałas.
    Najbardziej podoba mi się koncepcja bezprądowej bio oczyszczalni nie wymagającej zasilania (z wyjątkiem odpompowania wody co pewien czas).
    Jakie rozwiązanie długoterminowe byście zasugerowali?

  11. #3491

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek_slask Zobacz post
    Opis sytuacji:
    RML 4-12 osób (zamieszkały dom i okazjonalnie goście agroturystyki).
    Możliwość zrzutu do rowu melioracyjnego/cieku wodnego uchodzącego do rzeki, po wystąpieniu o operat wodno-prawny.
    Dowolna wielkość terenu pod realizację, wysoki stan wód gruntowych. Budżet elastyczny, ma być dobrze, nie stać mnie na tanio i robienie 2 razy
    Dostałem wiele różnych ofert i na razie najbliżej mi do wybrania HABA Bio Easy Flow 10 lub 15.... i juz prawie jestem zdecydowany, ale... chciałbym wyeliminować z równania stały pobór prądu i zależność od prądu, bo mamy częste zaniki zasilania, a pompy powietrzne generują dodatkowo hałas.
    Najbardziej podoba mi się koncepcja bezprądowej bio oczyszczalni nie wymagającej zasilania (z wyjątkiem odpompowania wody co pewien czas).
    Jakie rozwiązanie długoterminowe byście zasugerowali?
    Skoro interesuje Cię Bio Easy Flow to z przykrością stwierdzę, że nie za bardzo rozumiesz ten temat. Jest to model stosunkowo prosty, a może za prosty, gdyż nie ma tam nawet przegród, które dzieliłyby zbiornik na jakieś komory. Jest trochę złoże biologicznego wiszącego i według mnie mylnie nazwanego filtrem cząstek stałych. Ogólnie to wyposażenie tej oczyszczalni to tylko dmuchawa i pompa, więc trudno byłoby zrobić coś prostszego. Jest to prawie to samo co zestaw do modernizacji szamba . Nie polecam, zwłaszcza w wersji do rowu.

    Dodam trochę jeszcze danych:
    Easy Flow 10 - 4,5m3 pojemności, 1 komora
    Easy Flow 15 - 6m3 pojemności, 1 komora - zdecydowanie za mało na te 15 osób

    Dla porównania pojemności innych oczyszczalni na 12 osób:
    ACTIBIO 9-12 osób - 10m3 i 4 komory
    ZBB-12C do 12 osób - 7m3 i 3 komory

    Jeśli chcesz oczyszczalnie zrobić na poważnie to do 12 osób może wybrać BIODISC BB z dużym złożem obrotowym. Wiem, że jest to bardzo drogie, ale to inwestycja na dłużej. Musisz też się dowiedzieć, czy przy odprowadzeniu do rowu nie będzie wymagane zrobienie dawkowania czegoś do redukcji fosforu. Jednak papiery to nie moja specjalność.
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 02-03-2022 o 12:29

  12. #3492
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marek_slask

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Skoro interesuje Cię Bio Easy Flow to z przykrością stwierdzę, że nie za bardzo rozumiesz ten temat. Jest to model stosunkowo prosty, a może za prosty, gdyż nie ma tam nawet przegród, które dzieliłyby zbiornik na jakieś komory. Jest trochę złoże biologicznego wiszącego i według mnie mylnie nazwanego filtrem cząstek stałych. Ogólnie to wyposażenie tej oczyszczalni to tylko dmuchawa i pompa, więc trudno byłoby zrobić coś prostszego. Jest to prawie to samo co zestaw do modernizacji szamba . Nie polecam, zwłaszcza w wersji do rowu.

    Dodam trochę jeszcze danych:
    Easy Flow 10 - 4,5m3 pojemności, 1 komora
    Easy Flow 15 - 6m3 pojemności, 1 komora - zdecydowanie za mało na te 15 osób

    Dla porównania pojemności innych oczyszczalni na 12 osób:
    ACTIBIO 9-12 osób - 10m3 i 4 komory
    ZBB-12C do 12 osób - 7m3 i 3 komory
    Oczywiście, że się na tym nie znam, dlatego pytam
    Z tych 2 podanych powyżej trochę nie wiem czy SBR czy MBBR i z czym jest mniej roboty i kosztów serwisu/miesięcznych.
    Zakładam że oba rozwiązania Actibio i ZBB sa bezzapachowe? Jak się zachowają jak przez jakiś czas będzie znacznie mniej ludzi 3-4?
    Faktycznie pojemności praktycznie 2 razy większe niż Easy flow....

    A taki np centroplast Proekoplus12?
    Ostatnio edytowane przez marek_slask ; 02-03-2022 o 15:19

  13. #3493

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek_slask Zobacz post
    Oczywiście, że się na tym nie znam, dlatego pytam
    Z tych 2 podanych powyżej trochę nie wiem czy SBR czy MBBR i z czym jest mniej roboty i kosztów serwisu/miesięcznych.
    Zakładam że oba rozwiązania Actibio i ZBB sa bezzapachowe? Jak się zachowają jak przez jakiś czas będzie znacznie mniej ludzi 3-4?
    Faktycznie pojemności praktycznie 2 razy większe niż Easy flow....

    A taki np centroplast Proekoplus12?
    Nie jestem na bieżąco z tym co na rynku, ale pierwsze co słyszę o takiej oczyszczalni. Jednak ja też pisząc o jakiś oczyszczalniach, zwracam też uwagę jak ogólnie wyglądają wyroby u producenta. Jak jest jakiś poziom we wszystkich wyrobach to można potem na spokojnie dyskutować i porównywać z innymi. Dla mnie Centroplast jest firmą, której wyroby trzeba "obejrzeć" dwa razy za nim się coś wybierze. Tą nowość to tylko z informacji w reklamach można jakoś ocenić, ale to będzie i tak mało techniczne podejście . W tych co kojarzę oczyszczalniach bezprądowych z zagranicy to zawsze jest jakiś lewar, czy coś w tym stylu, aby się równo po złożu dawka rozlewała. Rozumiem po co to, ale w opisie proekoplus tego nie ma, więc budzi to moje duże obawy . Filtr w osadniku wygląda jak szczotka do balonów, więc dalej mi się to nie podoba . Ogólnie to musiałbyś zobaczyć "na żywo" taką oczyszczalnię oraz inne i dopiero nad tym się zastanowić.

    Jeśli chodzi o działanie to technologia SBR jest lepsza od MBBR, ale to też zależy od producenta i poziom na rynku nie jest jednakowy. Wybór oczyszczalni powinien być podzielony na etap, dla kogoś kto się jeszcze nie zna. Ogólnie to są dwa z czego jeden dotyczy zbiornika oczyszczalni, a drugi tego gdzie ma być to odprowadzane, a tym samym związany jest z wyborem technologii. Jeśli wody gruntowe są płytko lub jest glina albo trzeba zbiornik wkopać głęboko to szukasz takiego o większej wytrzymałości. Jak ciebie to nie dotyczy to od razu skupiasz się na technologii, a tym samym dowiadujesz się co oczyszczalnia ma w środku, jak jest sterowana, jaką ma dmuchawę, czy pompę itp.

    W każdej oczyszczalni są zapachy, ale jak się to dobrze zrobi oraz do tego wentylacja wysoka kanalizacji będzie działać jak trzeba to problemu z tym nie widzę. Inna sprawa z tym działaniem oczyszczalni na 12 osób, gdy jest tylko 3-4 osoby. Na pewno lepiej z tym sobie radzą oczyszczalnie, które mają złoże biologiczne i mogą być z tym problemy, ale to też zależy na jak długo to trwa i ile oczyszczalnia działała na większej ilości osób. Może Ci ktoś to lepiej opisać, bo ja podchodzę do tematu głównie od strony technicznej i instalacyjnej
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 03-03-2022 o 05:47

  14. #3494

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze oczyszczalni jednorodzinnej, 4 osoby. Grunt - glina/piach. Poziom wody - niestety ale nie wiem.
    Posiadam szambo betonowe, zamknięte, szczelne 4m3, czy da się je przerobić na oczyszczalnie?
    Mieszkam w okolicach Białegostoku, budżet najlepiej do 6k zł.

  15. #3495

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diego321 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze oczyszczalni jednorodzinnej, 4 osoby. Grunt - glina/piach. Poziom wody - niestety ale nie wiem.
    Posiadam szambo betonowe, zamknięte, szczelne 4m3, czy da się je przerobić na oczyszczalnie?
    Mieszkam w okolicach Białegostoku, budżet najlepiej do 6k zł.
    Za 6000 to przedział drenażówki z osadnikiem, bo to mały budżet na zabawę . Podstawa to ustalenie maksymalnego poziomu wód gruntowych. Jak glina to może być problem i będzie trzeba robić nasyp. Z tym wiąże się też przepompownia za osadnikiem, która kosztuje, gdy się chce mieć dobrą pompę. No i oczywiście żwir płukany 16-32mm, na którym nie można oszczędzić. Podsumowując to najlepiej mieć opinię geologiczną i wówczas łatwiej coś dobrać lub po prostu zostać przy szambie. Pamiętaj, że oczyszczalni nie robi się na siłę, a szambo też czasem musi być i tyle

    Może ktoś lepszego Ci doradzi, bo ja jednak wolę nowe, a nie przerabiane zbiorniki
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 19-03-2022 o 18:50

  16. #3496

    Domyślnie

    A co myślicie o module biologicznym do już istniejącego szamba zamkniętego?

  17. #3497
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diego321 Zobacz post
    A co myślicie o module biologicznym do już istniejącego szamba zamkniętego?
    A dokładniej o jakim module bo nie umiemy jeszcze czytać w myślach

    Szukając "modułu biologicznego do szamba" w cenie 6k znajduję tylko Biostar WIRO. Zasada działania to przepływówka (brak dozowania ścieków z szamba do drugiej komory) czyli pierwszy minus. Napowietrzanie jest umiejscowione w szambie czyli mieszasz w osadniku to co ma opaść na dno i to co ma pływać u góry z tym co masz przepompować dalej więc jakaś porażka - drugi i trzeci minus

  18. #3498

    Domyślnie

    A Przydomowa oczyszczalnia ścieków 3000L z drenażem MARSEPLAST lub Przydomowa Oczyszczalnia 3000L drenaż 48mb Marka METRIA?

    Kopane było 2 metry pod ziemią i nie było widać wody.

  19. #3499

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post

    Szukając "modułu biologicznego do szamba" w cenie 6k
    Raczej trzeba liczyć co zostanie po kupieniu żwiru płukanego. Teraz to ze 130 zł za tonę z dowozem w moje okolice, czyli na resztę zostaje z 4,2-4,4 tyś. bo na tym nie powinno się oszczędzać.

  20. #3500

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Raczej trzeba liczyć co zostanie po kupieniu żwiru płukanego. Teraz to ze 130 zł za tonę z dowozem w moje okolice, czyli na resztę zostaje z 4,2-4,4 tyś. bo na tym nie powinno się oszczędzać.
    Rozumiem, czy Przydomowa oczyszczalnia Osadnik gnilny jednokomorowy Marseplast 3000l za 3 595 zł, jest dobrym rozwiązaniem jeżeli budżet nie pozawala na więcej?

Strona 175 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony