dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 182 z 190
Pokaż wyniki od 3.621 do 3.640 z 3786
  1. #3621

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Tak, oczyszczalnia była obsypana półsuchym betonem. Dmuchawa i sterownik suche i działają.
    Woda nie wlała się przez właz bo byłoby widać brud. Woda musiała się wlewać przez łączenie nadstawki z oczyszczalną. Albo cofnęło od studni z pompa bo tam też mam nadstawki więc tam też w sumie mogło między nadstawkami się wlać. Jak osiadła ziemia tam gdzie było kopane przy oczyszczalni to się lokalnie zrobiło zagłębienie.
    Koraliki poprzerzucalem oczywiście do komór napowietrzania.
    Nie lubię studni chłonnych. W dodatku pompowanie do studni chłonnej też nie było dla mnie rozwiązaniem. No jest jak jest . Jeśli mogło się wrócić ze studni to czy tam wsiąka ? Jeśli w niej podsypka jest widać, że zalana to oznacza, że nie działa. Pompa się załącza i pompuje. Jak się wyłączy, a nie wsiąknie to w pewnych przypadkach, to wraca się namiar przez tłoczny z powrotem. Ogólnie zabójstwo dla pompy, bo ona pracuje sama. Dolatuje z oczyszczalni jak i napełnia się ty co wraca. Pompa działa znacznie częściej i niepotrzebnie.

  2. #3622
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Nie lubię studni chłonnych. W dodatku pompowanie do studni chłonnej też nie było dla mnie rozwiązaniem. No jest jak jest . Jeśli mogło się wrócić ze studni to czy tam wsiąka ? Jeśli w niej podsypka jest widać, że zalana to oznacza, że nie działa. Pompa się załącza i pompuje. Jak się wyłączy, a nie wsiąknie to w pewnych przypadkach, to wraca się namiar przez tłoczny z powrotem. Ogólnie zabójstwo dla pompy, bo ona pracuje sama. Dolatuje z oczyszczalni jak i napełnia się ty co wraca. Pompa działa znacznie częściej i niepotrzebnie.
    Studnia to miałem na myśli plastikowy zbiornik 1m3 z którego oczyszczony ściek przepompowuje pompa na pole żwirowe.
    Jak jest prąd to działa
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

  3. #3623

    Domyślnie

    No dobra, przebrnąłem przez 182 strony tego forum i przyznam że na jego podstawie i wszystkich cennych wpisów wybrałem najbardziej wychwalaną oczyszczalnie tj ZBS-5C/KP bo wysoka woda gruntowa 1,4m, bo rozsączenie w nasypie, bo pełny SBR, bo jakość do ceny itp. Ale powiedzcie mi proszę czy np HABA SBR PRIMO+ jest dużo gorszą oczyszczalnią i dlaczego? Z parametrów "na papierze" jest niby lepsza. A może jest coś obecnie na poziomie ZBSa ale lepsze cenowo?

    Dodatkowo proszę szanowne grono o podpowiedź jak najlepiej zrobić poletko rozsączeniowe? Jakie warstwy i w jakiej wysokości? Użyć rur drenarskich czy tuneli / skrzynek ? Oczyszczalnie wybraną już podałem a będzie ją użytkować max 3 osoby dorosłe i 1 dziecko. Najważniejsze dla mnie jest aby zajęło to jak naj mniej miejsca bo nie mam go wiele. Mogę zagospodarować przestrzeń jaką mam od końca działki tj 10m z czego trzeba odjąć 2 zgodnie z prawem. Na długości też nie może być za wiele bo niżej jest studnia pitna i muszę zachować 30 metrów. Z tego co czytałem to tunele będą najlepszym rozwiązaniem. Studnia chłonna odpada ze względu na poziom wody. Sam grunt jest dobrze przesiąkliwy bo to piaski i z badań mam że do 1 metra jest k = 1*10 do -4 m/s a poniżej metra k = 1*10 do -5 m/s

    z góry dzięki

  4. #3624

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawkon Zobacz post
    No dobra, przebrnąłem przez 182 strony tego forum i przyznam że na jego podstawie i wszystkich cennych wpisów wybrałem najbardziej wychwalaną oczyszczalnie tj ZBS-5C/KP bo wysoka woda gruntowa 1,4m, bo rozsączenie w nasypie, bo pełny SBR, bo jakość do ceny itp. Ale powiedzcie mi proszę czy np HABA SBR PRIMO+ jest dużo gorszą oczyszczalnią i dlaczego? Z parametrów "na papierze" jest niby lepsza. A może jest coś obecnie na poziomie ZBSa ale lepsze cenowo?

    Dodatkowo proszę szanowne grono o podpowiedź jak najlepiej zrobić poletko rozsączeniowe? Jakie warstwy i w jakiej wysokości? Użyć rur drenarskich czy tuneli / skrzynek ? Oczyszczalnie wybraną już podałem a będzie ją użytkować max 3 osoby dorosłe i 1 dziecko. Najważniejsze dla mnie jest aby zajęło to jak naj mniej miejsca bo nie mam go wiele. Mogę zagospodarować przestrzeń jaką mam od końca działki tj 10m z czego trzeba odjąć 2 zgodnie z prawem. Na długości też nie może być za wiele bo niżej jest studnia pitna i muszę zachować 30 metrów. Z tego co czytałem to tunele będą najlepszym rozwiązaniem. Studnia chłonna odpada ze względu na poziom wody. Sam grunt jest dobrze przesiąkliwy bo to piaski i z badań mam że do 1 metra jest k = 1*10 do -4 m/s a poniżej metra k = 1*10 do -5 m/s

    z góry dzięki
    Cześć, mogę się mylić, ale podsumuję to co porównujesz:
    ZBS-5C/KP do HABA SBR PRIMO+ WIRO

    pojemność: ZBS 4m3 do SBR PRIMO 3m3 ale nie wiem czy jest to realne bo całkowita do czynnej, a może też całkowitej ?

    zbiornik: ZBS ma dwupłaszczowy i bardzo wytrzymały do SBR PRIMO, który ma oba ma jednopłaszczowe

    złoże biologiczne: jest w ZBS stałe w drugiej komorze do SBR PRIMO, w której brak złoża

    dmuchawa: ZBS JDKS-60 do SBR PRIMO nie wiem ?

    pompa: ZBS jedna Ebara optima ma do SBR PRIMO, który ma dwie, ale aktualnie nie wiem jakie ?

    sterownik: ZBS ma cyfrowy na 5 wyjść do SBR PRIMO, który ma cyfrowy, ale chyba na 3 wyjścia ?

    technologia: ZBS to pełny SBR do SBR PRIMO, który jest takim soft, czy light, w którym nie ma dawkowania, czyli głównej zalety SBR

    elektrozawory: ZBS je ma do SBR PRIMO, które ich nie ma ?

    Jak Ci się uda to uzupełnij to, czego nie wiedziałem lub nie byłem pewny
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 04-04-2023 o 04:28

  5. #3625

    Domyślnie

    Witam.
    Zastanawiam się nad wymianą szamba (wymaga wymiany) na oczyszczalnie ścieków. Wstępnie jestem zainteresowany produktem firmy Ekohouse VH6L. Niewiele jednak opinii uzyskałem na temat firmy i tego produktu, który jest stosunkowo inny od wielu innych, dużo droższych oczyszczalni. Budżet jaki założyłem na całość to 10000 zł.

  6. #3626

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomo1989 Zobacz post
    Witam.
    Zastanawiam się nad wymianą szamba (wymaga wymiany) na oczyszczalnie ścieków. Wstępnie jestem zainteresowany produktem firmy Ekohouse VH6L. Niewiele jednak opinii uzyskałem na temat firmy i tego produktu, który jest stosunkowo inny od wielu innych, dużo droższych oczyszczalni. Budżet jaki założyłem na całość to 10000 zł.
    No nie wiem na co chcesz wydać 10000 zł bo to zdecydowanie za mało na oczyszczalnie biologiczną. Sam wybór oczyszczalni to jedno, a potem musi gdzieś wsiąkać. Możesz robić drenaż lub studnie chłonną, ale do obu sporo żwiru płukanego 16-32 będzie potrzebne. To są konieczne koszty dodatkowe. Inaczej to nie ma sensu robić oczyszczalni.

    Wracając do VH6L jest to oczyszczalnia zrobiona, aby być najtańszą . Jest to też uboższy model tj. LIGHT z 3 komorami, względem VH6P, czyli PREMIUM, który ma tych komór 6, więc nie wiem w sumie, która powinna mieć te poprawne parametry działania. To spora różnica, więc uważam, że raczej ta droższa, czyli VH6P.
    Dalej niestety idziemy w minusy, gdyż ta oczyszczalnia ma ogólnie małą pojemność. Odpływ na 1,3m od dna i średnicę 1,4m co wychodzi mi na 2m3 pojemności czynnej. Na 6 osób to mało, bo będziesz częściej musiał wywozić osad, więc dla normalniej pracy to może być ona na połowę tego co reklamują, czyli do 3 osób.
    Te moje marudzenie, wynika z prostego założenia, że każdy co sprzedaje powie Ci że oczyszczalnia działa . W sumie to prawda, że każda działa, ale w rzeczywistości zależy jak
    Ceny oczyszczalni, które dają więcej, zaczynają się tak z 2000 zł wyżej niż to co oferuje VH6L i zakładając, że sam chcesz to zamontować, aby oszczędzić na instalatorze, to realny koszt z wynajęciem koparki, w dobrych warunkach gruntowo-wodnych to jest minimum 14000-15000 zł
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 04-04-2023 o 04:27

  7. #3627

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    No nie wiem na co chcesz wydać 10000 zł bo to zdecydowanie za mało na oczyszczalnie biologiczną. Sam wybór oczyszczalni to jedno, a potem musi gdzieś wsiąkać. Możesz robić drenaż lub studnie chłonną, ale do obu sporo żwiru płukanego 16-32 będzie potrzebne. To są konieczne koszty dodatkowe. Inaczej to nie ma sensu robić oczyszczalni.

    Wracając do VH6L jest to oczyszczalnia zrobiona, aby być najtańszą . Jest to też uboższy model tj. LIGHT z 3 komorami, względem VH6P, czyli PREMIUM, który ma tych komór 6, więc nie wiem w sumie, która powinna mieć te poprawne parametry działania. To spora różnica, więc uważam, że raczej ta droższa, czyli VH6P.
    Dalej niestety idziemy w minusy, gdyż ta oczyszczalnia ma ogólnie małą pojemność. Odpływ na 1,3m od dna i średnicę 1,4m co wychodzi mi na 2m3 pojemności czynnej. Na 6 osób to mało, bo będziesz częściej musiał wywozić osad, więc dla normalniej pracy to może być ona na połowę tego co reklamują, czyli do 3 osób.
    Te moje marudzenie, wynika z prostego założenia, że każdy co sprzedaje powie Ci że oczyszczalnia działa . W sumie to prawda, że każda działa, ale w rzeczywistości zależy jak
    Ceny oczyszczalni, które dają więcej, zaczynają się tak z 2000 zł wyżej niż to co oferuje VH6L i zakładając, że sam chcesz to zamontować, aby oszczędzić na instalatorze, to realny koszt z wynajęciem koparki, w dobrych warunkach gruntowo-wodnych to jest minimum 14000-15000 zł
    Dziękuje za odpowiedź. Też zauważyłem bardziej rozbudowany zbiornik Premium. Rozumiem kwestię wielkości oczyszczalni, co w przypadku wyboru wiąże się z częstszymi wizytami wozu asenizacyjnego. Jakie są jeszcze zauważalne minusy względem droższych rozwiązań?
    Tak, planowałem montaż samodzielny. Prostota i wielkość rozwiązania też mi to ułatwiły, tylko bardziej chciałbym, aby produkt później był najmniej problematyczny. Stąd też ten temat.

  8. #3628

    Domyślnie

    No nie chciałbym tak po całości pojechać z tymi minusami, ale powiedzmy, że skupię się na bardziej rzeczowych:

    - ściana zbiornika to prosta płyta PP, która ogólnie nie ma żadnej wytrzymałości, dopiero dospawane przegrody i pierścienie to polepszają, a ja zdecydowanie wolę zbiorniki, które same z siebie są wytrzymałe i mają jakieś fale, czy też jest to dwupłaszcz, bo nie chciałem się martwić, czy dobrą obsypkę do wzmocnienia dałem ,

    - nie ma bufora na zwiększenie przepływu ścieków ( gdy jednocześnie się pierze, kąpie oraz zmywarka chodzi, aby ogarnąć dom na wieczór ), tak jak w technologii sbr, gdzie jest przed komorą biologiczną osadnik retencyjny z dawkowaniem do następnej komory lub gdy znacznie zwiększono pojemność, aby wydłużyć przepływ przez wszystkie komory ( dla przykładu, to jak byś porównał VH6L na max. 6 osób, co 2m3 pojemności, z ZBB-7, która ma dwa razy tyle pojemności i na max. jest tylko o jedną osobę większa, tj. do 7 osób ? ),

    - nie lubię być odpowiedzialny za ręczne ustawianie i kręcenia zaworami w środku oczyszczalni, np. VH6L, bo wolę sterowniki i elektrozawory, czyli większą automatykę ( nie mylić z pełną )

    Do poczytania możesz ogólnie poszukać instrukcji montażu VH6L, bo ja jej ogólni CI nie odradzam, tylko tłumaczę czym ona jest . Jak już będziesz miał taką instrukcję to jeszcze doczytaj, czy samemu możesz to montować lub czy może wymagany jest autoryzowany instalator, czy ktoś inny ?

    Nikt nie powiedział, że te wszystkie oczyszczalnie, jak się chce zrobić dobrze, to łatwy temat
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 04-04-2023 o 11:44

  9. #3629
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barszcz Biały

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    77

    Domyślnie

    Witam, wrzucałem tutaj kilka postów i u nas decyzja już raczej zapadła, aby zmienić szambo na oczyszczalnię. Wcześniej kombinowałem z dwuzbiornikowym grafem (2*2.7m3), ale odstrasza słaby zbiornik i duza ilość automatyki

  10. #3630
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barszcz Biały

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    77

    Domyślnie Oczyszalnia

    Witam, kilka postów wrzuciłem w tym temacie i decyzja u nas zapadła po gruntownym sprawdzaniu działki: pierwszym wyborem na początku był dwuzbiornikowy graf (2*2.7) ale odstrasza słabość zbiorników oraz duża ilość automatyki, potem sprawdzałem biorock: dostępność jest słaba i niski odpływ, dostałem też ofertę na Kingspana, ale niestety Carringtonem nie jestem. Wybór padł na technologię podobną, o której tutaj mało się pisze: Rotoset 5h tyle, że chyba ponad 10000 tańszą od Kingspana (18800 vs 29000) Układ jaki chcemy zrobić to oczyszalnia - oczyszczona woda będzie odprowadzana do wyczyszczonego zbiornika dawnego szamba 10m3. Z tego szamba będzie wyprowadzone nawadnianie i pompa do drugiej studzienki na tyle działki z której także leci nawadnianie. Grunt to glina z grubą warstwą gleby rodzimej (ok 1 m) i poniemieckimi drenami (czynne) i okazjonalnymi wstawkami pospółki piaszczystej ze spadkiem ok 1.3 m na 50 m. Ten drugi zbiornik jest na jednym z tych drenów i od kilku lat przyjmuje wszystko z dwóch dachów (nigdy się nie przelał). Oczyszczona woda będzie pompowana w ilości ok 1.5-2 m3 (czyli średnio co 3-4 dni)przez pompę pływakowa. I teraz pytanie: czy ktoś tutaj stosuje tą oczyszalnie: Rotoset 5h i może podzielić się opiniami (jest ich ogólnie mało).

  11. #3631

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barszcz Biały Zobacz post
    I teraz pytanie: czy ktoś tutaj stosuje tą oczyszalnie: Rotoset 5h i może podzielić się opiniami (jest ich ogólnie mało).
    Pytasz o oczyszczalnię, która na moje oko jest tak może z rok na rynku. Jeśli się mylę to na pewno nie dłużej niż dwa lata. Widać dużo reklamy, ale klientów te oczyszczalnie użytkujących z rok jest mniej, dlatego sam to musisz ocenić, bo z opinią użytkowników mogą być problemy.

  12. #3632

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Wykańczanie domu ma się ku końcowi, i jak to w takich razach, budżet się skurczył.
    Miał być Biodisc Kingspana ale obencnie z montażem to ~30k.
    W domu będą mieszkać 2 osoby, docelowo dostawimy drugi dom, z opcją goszczenie 4-6 osób.
    Grunt jest ponoć bajk,a 2,5m piachu w głąb.
    Czy jest coś co moglibyście mi polecić w nieco mneijszych pinieądzach ?
    Myślałem o Biorocku, bo bezobsługoowa i bezprądowa ale w moim rejonie (lubelskie) dostępność z tego co wiem praktycznie żadna.
    Co sądzicie o pozostąłych produktach Kingspana (pytam bo akurat te produkty mam tu dostępne) ? Biofficient, Biotec to chyba nowość.

    Pozdrawiam
    Mateusz

  13. #3633

    Domyślnie

    Oczyszczalnia Biotec to próba zrobienia tańszego Biodisc. W sumie to ciekawie, ktoś to zrobił . Podobny zbiornik, chyba pojemności 3m3, dobrze się kojarzy z wyższym modele Biodisc. Złoże biologiczne jest, ale nie mogłem nigdzie znaleźć jego wielkości - objętości. Jednak uważam, że jest jego mnie niż w Biodisc, ale to tylko przypuszczenie . Złoże jest nieruchomo zawieszoną nad ściekami i jest zraszane od góry. W Biodisc lepiej to wygląda, bo całe się obraca i jednakowo zanurza oraz napowietrza po wynurzeniu. Zraszacz, który od góry oblewa złoże zasilany jest pompą podnośnikowo-powietrzą zasilaną z dmuchawy, chyba 60W mocy. W sumie to śmieszne, bo jest dmuchawa, która nie napowietrza, ale jej działanie jest do tego niezbędne. Podsumowując to oczyszcza wygląda, ciekawie i plusem jest to, że jest tańsza od Biodisc . Za tym jednak ciągnie się pytanie, czy jest warta ponad 20 tyś ?

    Ta opcja goszczenia 4-6 osób to na długo ?

    Jak głęboko jest rura kanalizacyjna ?
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 06-05-2023 o 14:35

  14. #3634
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barszcz Biały

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Pytasz o oczyszczalnię, która na moje oko jest tak może z rok na rynku. Jeśli się mylę to na pewno nie dłużej niż dwa lata. Widać dużo reklamy, ale klientów te oczyszczalnie użytkujących z rok jest mniej, dlatego sam to musisz ocenić, bo z opinią użytkowników mogą być problemy.
    Tak pytam, ponieważ ktoś być może użytkuje podaną oczyszczalnię. A jej technologia, jak i wykonanie jest bardzo podobne do Kingspana - tak samo mamy osadnik wstępny (w 5h jest to 2.3 m3), dozowanie kubełkowe, złoże obrotowe o dużej powierzchni, oraz osadnik wtórny o poj. ok 0.9 m3. Mają nawet opcje wbudowanej przepompowni. Zbiorniki wykonane są z GRP. A wszystko ze znacznie niższą ceną za samą oczyszczalnię. Dlatego orientuję się w temacie - może warto spróbować, ponieważ jak dowiedziałem się od użytkowników: Kingspan zaczął się znacznie psuć jeżeli chodzi o serwis (coś się dzieje to coraz częściej umywają ręce), a za ich ceny to jednak powinno to działać jak szwajcarski zegarek.

    Firma istnieje od 2016, więc trochę dłużej niż rok. Grzebię dalej - może coś znajdę i ktoś taką oczyszczalnię użytkuje.
    .

  15. #3635

    Domyślnie

    Witam
    Poszukuje oczyszczalni biologicznej najlepiej jakiejś bezpradowej i z możliwością zrobienia drenażu. Znalazłem coś takiego PRO EKO PLUS 6 wrzucę link Tylko nie wiem czy mogę.
    https://www.centroplast.com.pl/produ...ie-bezpradowe/
    Ogólnie dostałem ofertę na prawie 12k netto. Rodzina jak narazie dwu osobowa ale może z czasem jedna osoba więcej.
    Myślałem też unad Biorock monoblok 2 ale jakoś mnie do końca nie przekonał. Chciałbym żeby naprawdę było beż prądu nawet malego.

  16. #3636

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barszcz Biały Zobacz post
    Tak pytam, ponieważ ktoś być może użytkuje podaną oczyszczalnię. A jej technologia, jak i wykonanie jest bardzo podobne do Kingspana - tak samo mamy osadnik wstępny (w 5h jest to 2.3 m3), dozowanie kubełkowe, złoże obrotowe o dużej powierzchni, oraz osadnik wtórny o poj. ok 0.9 m3. Mają nawet opcje wbudowanej przepompowni. Zbiorniki wykonane są z GRP. A wszystko ze znacznie niższą ceną za samą oczyszczalnię. Dlatego orientuję się w temacie - może warto spróbować, ponieważ jak dowiedziałem się od użytkowników: Kingspan zaczął się znacznie psuć jeżeli chodzi o serwis (coś się dzieje to coraz częściej umywają ręce), a za ich ceny to jednak powinno to działać jak szwajcarski zegarek.

    Firma istnieje od 2016, więc trochę dłużej niż rok. Grzebię dalej - może coś znajdę i ktoś taką oczyszczalnię użytkuje.
    Nie sprawdzałem od kiedy jest firma, tylko od kiedy są ich oczyszczalnie do kupienia. Dlatego podtrzymuję max. 2 lata, ale to już inna sprawa. Nie lubię wyrobów z żywicy, gdyż pomimo tego, że są twardsze to łatwiej je uszkodzić, a raczej porysować co może naruszyć żywicę. Jednak z moich doświadczeń to raczej tyczy się tych tanich wyrobów, a nie drogich

    Dla mnie serwis i podejście na gwarancji oraz po gwarancji są tak samo ważne jak to jaka jest oczyszczalnia. Przyznaję się, że w ostatnim czasie w tym względzie zrobiłem się stronniczy i uznaję jedną firmę z dobrą. Jednak o niej Tobie teraz nie piszę, aby jakiejś reklamy nie uprawiać

  17. #3637

    Domyślnie

    Cytat Napisał bondziorno Zobacz post
    Witam
    Poszukuje oczyszczalni biologicznej najlepiej jakiejś bezpradowej i z możliwością zrobienia drenażu. Znalazłem coś takiego PRO EKO PLUS 6 wrzucę link Tylko nie wiem czy mogę.
    https://www.centroplast.com.pl/produ...ie-bezpradowe/
    Ogólnie dostałem ofertę na prawie 12k netto. Rodzina jak narazie dwu osobowa ale może z czasem jedna osoba więcej.
    Myślałem też unad Biorock monoblok 2 ale jakoś mnie do końca nie przekonał. Chciałbym żeby naprawdę było beż prądu nawet malego.
    Nie ma za dużo do poczytania o tej oczyszczalni, ale na grafikach widać złoże z pakietów, takie jak u wobet-a oraz coś jeszcze. Za cenę 12 tyś netto to nie jest jakoś dużo, ale powinno być to opisane w szczegółach:
    - czy na pewno są dwa zbiorniki,
    - jakiej pojemności jest osadnik jako pierwszy,
    - jakiej pojemności jest to złoże jako drugi,
    - dodane nadbudowy włazów o ile były konieczne,
    - jak duży drenaż rozsączający lub studnia chłonna,
    - ile podsypki w tonach oraz jakiej, czyli potwierdzenie, że to żwir płukany 16-32mm,
    - czy jest jakaś studzienka rewizyjna - rozdzielcza za oczyszczalnią o ile to drenaż,
    - czy mają na to certyfikat i robili badania CE, jeśli tak to powinieneś przed zakupem dostać ich deklarację,
    - do zdobycia instrukcja użytkowania, aby wiedzieć jak często wybierać i czy to złoże też musi być kiedyś wymienne - oby nie

    To taki duży skrót, a potem dopiero można pogadać, czy jest to dobre na 2 osoby

    Wiem, wiem, że nie upraszczam

  18. #3638

    Domyślnie

    faktycznie bardzo slabo jest opisane na ich stronie, jestem w trakcie pisania z obslugą z ich strony moze czegos sie dowiem
    jak narazie wiem ze
    ProEko to zbiornik filtracyjny o pojemnosci 2,5m3 koszt 9k netto
    ProEkoPlus6 to juz sa dwa zbiorniki jeden wstepny gnilny 2m3 plus drugi ten filtracyjny za to 12k znalazlem w katalogu ze robia z normami pn-en iso 9001 i 14001 , pn en 12566-1:2000
    ale niestety nic wiecej sie nie dowiedzialem narazie.
    mam tez oferte na
    Biorock monoblock 2 za 16k netto
    + system rozsaczania 1k + montarz 2,5k + ewentualne rzeczy dodatkowe 1,5k.
    Ostatnio edytowane przez bondziorno ; 07-05-2023 o 19:43

  19. #3639

    Domyślnie

    Cytat Napisał bondziorno Zobacz post
    faktycznie bardzo slabo jest opisane na ich stronie, jestem w trakcie pisania z obslugą z ich strony moze czegos sie dowiem
    jak narazie wiem ze
    ProEko to zbiornik filtracyjny o pojemnosci 2,5m3 koszt 9k netto
    ProEkoPlus6 to juz sa dwa zbiorniki jeden wstepny gnilny 2m3 plus drugi ten filtracyjny za to 12k znalazlem w katalogu ze robia z normami pn-en iso 9001 i 14001 , pn en 12566-1:2000
    ale niestety nic wiecej sie nie dowiedzialem narazie.
    mam tez oferte na
    Biorock monoblock 2 za 16k netto
    + system rozsaczania 1k + montarz 2,5k + ewentualne rzeczy dodatkowe 1,5k.
    Zbiornik filtracyjny bez osadnika wstępnego, gnilnego, nie będzie działał. Czyli ten za 9 tyś jest tylko do dodania do istniejącego zbiornika ?

    Norma iso 9001, czy iso 14000 to nie są normy, to te za zarządzanie jakością, czy czymś innym, a nie potwierdzają sprawdzenia lub testowania jakiegoś wyrobu.
    Natomiast norma 12566-1 to dotyczy tylko osadników gnilnych, a nie oczyszczalni biologicznych. Jeśli więc tą normę podają do tego zbiornika filtracyjnego, to nie jest to oczyszczalnia biologiczna .

  20. #3640

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Zbiornik filtracyjny bez osadnika wstępnego, gnilnego, nie będzie działał. Czyli ten za 9 tyś jest tylko do dodania do istniejącego zbiornika ? .
    no ja tez tak to rozumiem jak Ty. raczej ten proekoplus6 to już jest prawie kompletna oczyszczalnia ale może ja tylko to tak rozumiem bo gość z obsługi mi jeszcze nie odp. a osobiście się nie znam na tym naczytałem się i uznałem ze biologiczna bezprądowa będzie najlepsza dla nas ale teraz problem ze znalezieniem.
    znalazłem jeszcze na innej stronie ale tu tez za wiele nie jest napisane.
    https://www.prokop-instalacje.pl/ocz...troplast,id254

Strona 182 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony