dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 190
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 3789
  1. #781

    Domyślnie

    u mnie w zbiorniku mam wydzieloną dodatkową komorę gdzie mam zamontowaną pompę. Jak nie chcą zrobić dodatkowej to spróbuj eko-bio albo daj dodatkowy zbiornik na przepompownię

  2. #782
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    P_79

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    39-321
    Posty
    59

    Domyślnie

    to jest ta sama firma????? bo certyfikatów na stronie nie mają

  3. #783

    Domyślnie

    nie to są dwie firmy, wydaje mi się że kiedyś to była jedna firma wskazywało przynajmnie na to takie same logo (obecnie nieznacznie zmienione). Ale to nieistotne.
    tak jak ci wcześniej napisałem zawsze możesz wziąć dodatkową studzienkę na przepompownię, no ale to dodatkowy koszt.

  4. #784
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    P_79

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    39-321
    Posty
    59

    Domyślnie

    ceny mają ciekawsze niż BIO-HYBRYDA to jedno nie bardzo szło znaleźć ten certyfikat CE ale znalazłem pod tym względem tez podobne wartości

  5. #785
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    P_79

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    39-321
    Posty
    59

    Domyślnie

    EKO-BIO 2500 Gwarantowany poziom redukcji zanieczyszczeń: ChZT – 88,10%, BZT5 – 97,2%, zawiesina – 94%, azot całkowity – 61,70%, fosfor całkowity – 47,40%

    BIO-HYBRYDA 2500 EFEKTYWNOŚĆ OCZYSZCZALNI ChZT – 86%, BZT5 – 97%, zawiesina – 92%

  6. #786

    Domyślnie

    paramatry niewiele się od siebie różnią, bierz tam gdzie cena/warunki korzystniejsza. Dla mnie było istotne to, że mogłem sobie sam zamontować i nie traciłem gwarancji

  7. #787

    Domyślnie

    Mam to samo za mniej kasy. Za dużo mniej kasy. Też po dwóch latach zamówiłem wóz z pompką i okazało się, że niepotrzebnie. Też nie używałem eko przez około dwa tygodnie i obyło ok. Żadnych kokosów nie ma. Koszt Bio-Hybrydy wyniósł wtedy niecałe 6 tysięcy. teraz chyba około 7. Montaż przy okazji kopania cięższym sprzętem trwał około 2 godzin plus kopanie nitki z rurą kan.
    I już mieszkamy !

  8. #788

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris85 Zobacz post
    Bio-Hybryda to nie to samo co ECOFLO. Ty masz zapewne automatykę w swojej oczyszczalni i jak się zepsuje to za serwis będziesz musiał dodatkowo płacić. Bio-Hybryda to zapewne oczyszczalnia w której gromadzi się osad czynny. Jest to osad niebezpieczny dla środowiska, a nawet zdrowia jeśli ulatnia się wokół oczyszczalni, a ja czymś takim nie byłem zainteresowany. Za wywóz osadu czynnego 2 razy do roku też się płaci. Po za tym zbiornik z filtrem kokosowym ECOFLO nie wydziela żadnych zapachów. Przekonały mnie też w ECOFLO wysokie wyniki podczyszczenia (BZT5>96%, ChZT<88%, zawiesina>95%, fosfor>80%, azot>78%) a przede wszystkim bezobsługowość zbiornika z filtrem. Raz do roku mieszam grabkami złoże i to wszystko co muszę z nią robić.
    Może dlatego ja zapłaciłem trochę więcej a ty 7.000. Po 10 latach eksploatacja będzie mnie mniej kosztowała niż Ciebie
    Załącznik 191980Załącznik 191981Załącznik 191982Załącznik 191983Załącznik 191984
    Najpierw poczytaj co to jest "osad czynny " zanim będziesz kreował takie stwierdzenia.

  9. #789

    Domyślnie

    Coś ten ktoś85 ma zbyt szczegółową wiedzę na temat tej oczyszczalni aż sie nie dobrze robi od tej reklamy

  10. #790

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Coś ten ktoś85 ma zbyt szczegółową wiedzę na temat tej oczyszczalni aż sie nie dobrze robi od tej reklamy
    Taaa...
    I w dodatku wkleił to samo 3 razy w 3 tematach, żeby na pewno nikt nie przegapił.

    Dlaczego ci sprzedawcy mają wszystkich za idiotów?

  11. #791

    Domyślnie

    wczoraj już raz pisał te bzdury, zgłosiłem do moderacji, post został skasowany, a on kolejne pisze.....
    Jeszcze w te bzdury ludzie uwierzą

  12. #792
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    -misiaq-

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1

    Domyślnie

    Potrzebuję pomocy!!!
    Zakupiliśmy oczyszczalnie biologiczną FEL 4 jak sie potem okazało od firmy dość dziwnej, ale nie o tym. Firma zostawiłą nas z dziura w ziemi i oczyszczalnią tam wsadzoną. Czy znacie kogoś z terenu Wrocławia lub okolic kto podiął by się dokończenia montażu a właściwie chyba zrobienia go od podstaw.
    Warunki są dość trudne raczej glina trochę mieszana i wody gruntowe między 1,5 metra przy oczyszczalni do metra dalej.
    Może komuś przychodzi do głowy jakaś firma lub instalator. Tylko taki który trochę się zna na oczyszczalniach biologicznych

  13. #793

    Domyślnie

    Witam się i ja Również stoję przed wyborem oczyszczalni. Na pewno będzie ona biologiczna. Znajomy z hurtowni sanitarnej poleca nam oczyszczalnię Actibloc f-my Sotralentz. Niestety nie znalazłam na forum nawet drobnej wzmianki na jej temat. Czy ktoś z Was słyszał, czytał, interesował się i może ewentualnie coś skrobnąć na jej temat? Bardzo będę wdzięczna za pomoc.
    mój dom

    Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć. (Albert Einstein)

  14. #794

    Domyślnie

    Przed decyzją zapytaj czy oczyszczalnia posiada raport z badania typu wyrobu, wystawiony przez laboratorium notyfikowane w zakresie normy PN-EN 12566-3+A1:2009. Są już dostępne oczyszczalnie (również krajowych producentów) posiadające takie badania. Ważne jest to, żeby badania były wykonane przez labolatorium notyfikowane i koniecznie z uwzględnieniem poprawki A1 z 2009 roku. Nie daj się przekonać argumentom w stylu: "Panie, kto się o to pyta" albo "nasz produkt oczyszcza do drugiej klasy czystości". Firma Sotralentz kojarzy mi się pozytywnie, ale wyrobu nie znam. Jeżeli posiada niezależne badania w zakresie zgodności z w/w normą to targuj cenę u znajomego i bierz. A tak z ciekawości: ile chce za tą oczyszcalnię i dlaczego tak drogo?

  15. #795

    Domyślnie

    Zapytam bez kozery , czy aby otrzymać pozwolenie na oczyszczalnie biologiczną będzie potrzebny papierek z badania gruntu?
    Praca wrze ^^

  16. #796

    Domyślnie

    Cytat Napisał prz3kus Zobacz post
    Zapytam bez kozery , czy aby otrzymać pozwolenie na oczyszczalnie biologiczną będzie potrzebny papierek z badania gruntu?
    Jeśli masz zamiar odprowadzać ścieki oczyszczone do gruntu, to tak.

  17. #797
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blackraven
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kraków S
    Posty
    132

    Domyślnie

    Więcej informacji na temat oczyszczalni biologicznej BioPura4. Czy te wyniki są dobre w porównaniu z innymi oczyszczalniami?
    Prawie zdecydowałem się na nią ale wątpliwości są, bo to nowy, nie sprawdzony w boju model

    Ostatnio edytowane przez blackraven ; 13-06-2013 o 08:22

  18. #798

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Jeśli masz zamiar odprowadzać ścieki oczyszczone do gruntu, to tak.
    Wysłałem dzisiaj żonę do gminy z tego co jej powiedział korownik od komunalki:
    Nie trzeba badania gruntu, aby otrzymać pozwolenie powiedział tylko, że jeżeli projekt z taką czyszczalnią zostanie przyjęty to wystarczy tylko zgłosić, kiedy oczyszczalnia będzie gotowa.
    Więc ma może ktoś namiar telefoniczny do jakiegoś urzędu gdzie można się dokładnie dowiedzieć takich danych, bo już mnie z lekka szlak trafia po rozmowach z tymi urzędasami?
    Praca wrze ^^

  19. #799

    Domyślnie

    Co Ci da namiar do "jakiegoś urzędu". Idziesz do swojego starostwa powiatowego, wydział odpowiedzialny za budownictwo, urzędnik odpowiedzialny za Twoją gminę i jemu zadajesz pytania. Jak odpowiedzi Ciebie satysfakcjonują, to składasz zgłoszenie zgodnie z Prawem Budowlanym. Jak Starostwo zgłoszenie oprotestuje to odwołujesz się, lub zgłaszasz ponownie (jeśli protest był z przyczyn formalnych). Jak oprotestują merytorycznie, to muszą podać podstawę prawną, zapoznajesz się z nią i szykujesz argumenty do odwołania.
    Mogę Ci opisać moje przejścia w moim Starostwie, ale u Ciebie może to wyglądać inaczej, choć bazuje na tych samych przepisach.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  20. #800

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.k.k Zobacz post
    Co Ci da namiar do "jakiegoś urzędu". Idziesz do swojego starostwa powiatowego, wydział odpowiedzialny za budownictwo, urzędnik odpowiedzialny za Twoją gminę i jemu zadajesz pytania. Jak odpowiedzi Ciebie satysfakcjonują, to składasz zgłoszenie zgodnie z Prawem Budowlanym. Jak Starostwo zgłoszenie oprotestuje to odwołujesz się, lub zgłaszasz ponownie (jeśli protest był z przyczyn formalnych). Jak oprotestują merytorycznie, to muszą podać podstawę prawną, zapoznajesz się z nią i szykujesz argumenty do odwołania.
    Mogę Ci opisać moje przejścia w moim Starostwie, ale u Ciebie może to wyglądać inaczej, choć bazuje na tych samych przepisach.
    Dzięki jutro wiozłem urlop i przejdę sie do starostwa, ale jak możesz napisz co dokładnie jest potrzebne na uzyskanie takiego pozwolenia?

    Ja sobie to wyobrażałem tak:
    - pytam o pozwolenie (jezeli jest szansa to..
    - robię badanie gruntu (jeżeli ok to ..
    - robię projekt ..
    - składam do starostwa
    - zakładam oczyszczalnie
    - zgłaszam że założona(nie wiem czy do gminy czo do starostwa ale sie dowiem)

    Jeżeli wygląda to inaczej to może podzielisz sie jakąś cenną informacją o której laik nie ma pojęcia

    Pozdrawaim
    Praca wrze ^^

Strona 40 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony