dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 190
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 3786
  1. #1001
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    W biologicznej w ogóle nie potrzeba budować "złoża" tylko odprowadzić ścieki oczyszczone do gruntu. Skoro pytasz o nasyp, to zrób go na tyle przepuszczalny, żeby wystarczyła studnia chłonna.
    ad. 2/ tak, żeby ci nie zalewało domu. Skoro masz mieć nasyp, to znaczy, że woda gruntowa jest wysoko? A więc pewnie i tak masz drenaż opaskowy, który w razie czego cię zabezpieczy. Z oczyszczalni codziennie wypływa kilkaset litrów, porządna ulewa podleje ci dom kilkoma metrami sześc. Dobry drenaż musi być.
    Woda gruntowa na 1,2 stąd nasyp, drenaż opaskowy oczywiście będzie.
    Z uzyskanych informacji wynika, że już 3m od fundamentów można robić poletko rozsączające, ale jeszcze ustalam szczegóły.
    Dostałem właśnie ofertę na oczyszczalnie SOLIDO KBMS 3512 firmy Rewatec. Opisy, marketing wygląda fajnie Ale mało jest o niej opinie... ktoś pomoże?
    Wpadł mi jeszcze w oko Biorock. Zastanawia mnie jednak co będzie jak za 10 lat trzeba będzie wymienić te filtry, a firmy już nie będzie...?
    Ostatnio edytowane przez sham4n ; 08-04-2014 o 14:42

  2. #1002
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał_ZG

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    22

    Domyślnie

    Kod:
    Widać wyraźnie, że Biopura ci się spodobała i szukasz potwierdzenia, że to dobry wybór.
    To chyba prawda, chociaż staram się też, aby wybór był o ile to możliwe - najbardziej racjonalny. Problem w tym, że BioPurę "widziałem" i "dotykałem" i nie ukrywam, zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie.

    Kod:
    Rzeczywiście mało, bo 2000 l to pojemność geometryczna całego walca o wymiarach oczyszczalni, a nawet razem z kominkiem. Jest to podzielone na kilka sekcji, z których żadna nie jest zbyt duża. I tak dobrze, że jest jakiś osadnik, ale z pewnością nie powinna być za bardzo przeciążana. Dla 3 osób wystarczy.
    Nie mogę właśnie znaleźć informacji, jaką pojemność ma osadnik gnilny, a z tego co tutaj wyczytałem, to jego pojemność jest kluczowa. Na podstawie rachunków za wodę wyliczyłem sobie średnie zużycie dobowe na poziomie ok. 450l/dobę (książkowe hehe). Oczyszczalnia ma niby przepustowość 600/dobę - trzeba się pewnie liczyć z tym, że czasem nie da rady

    Kod:
    Wyniki wiarygodne, nic specjalnego. Do lidera, czyli Biorocka, daleko, ale z Biohybrydą jest to całkiem porównywalne.
    Masz zupełną rację... Niestety nie stać mnie na Biorock'a. Z drugiej strony... I tak nie planowałem robić z tej wody herbaty

    Kod:
    Lepiej poproś wcześniej o instrukcję obsługi - zresztą to dotyczy każdej oczyszczalni.
    Mam pełną instrukcję. Jak ktoś jest chętny, to mogę wrzucić Dyfuzory demontuje się łatwo - widziałem na żywo - rurka prowadząca jest przymocowana do ścianki na dwa uchwyty.

    Kod:
    Gwarancja typowa. Wiadomo, że jak nie przedziurawisz zbiornika przy montażu, to będzie tkwił w ziemi nawet i 100 lat. To co się psuje ma gwarancję krótszą, to też oczywiste. A jak z dyfuzorami?
    A tego nie wiem - faktycznie muszę doczytać... Ale to potem i napiszę

    Kod:
    Na stronie Kingspana http://www.klargester.com/products/s...nt-options.htm ta oczyszczalnia w ogóle nie występuje.
    Też tak uważam i nawet miałem o tym napisać ale jakoś czasu zbrakło. Pewnie dla Europejczyka z Zachodu wydanie na porządną oczyszczalnię 3-4 tys. EUR to nie jest aż taki wielki wydatek. No cóż - podobno proszki do prania u nas też nie takie jak na zachodzie Co nie znaczy, że nie piorą hihi

    I jedno ważne krótkie spostrzeżenie - byłem dzisiaj odwiedzić Pana, który użytkuje oczyszczalnię od miesiąca. Wiem.. krótko... ale nie narzekał. Trochę pompka głośno pracowała, ale to kwestia montaży na plastikowej podkładce (się nie popisali). Foty mogę wrzucić później, jak będzie zainteresowanie.

    No więc - chyba jestem mocno na nią nastawiony, ale absolutnie nikogo nie namawiam, ponieważ sam nie użytkuję a w związku z tym na polecanie za wcześnie. Każdy musi znaleźć to, co jemu najlepiej pasuje. Czasem zazdroszczę wyboru ludziom, którzy kompletnie się w zagadnienie nie wgłębiają. Wybór prosty i człek prawie zawsze zadowolony. No ale charakteru się nie zmieni...

    Pozdrawiam

  3. #1003

    Domyślnie

    Witam mam pytanie jestem na etapie wyboru oczyszczalni i interesuje mnie EK-S 4-50 jest jeszcze pod nazwą:EK-S lub EK-S/ I AQUA produkowane na Słowacji lub w Czechach jest bardzo mało opini na ten temat i ciężko coś wywnioskować, czy mógłby ktoś zobaczyć zdjęcia i strony z tymi oczyszczalniami i napisać czy ten system jest dobry czy nie, jakie ma wady a jakie zalety z góry dziękuję za pomoc.
    PS osobom które napiszą że jest napisane w necie niech podadzą link a jak nie to niech milczą pozdrawiam.

  4. #1004
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Zadzwoniłem dzisiaj do Centroplasta żeby dowiedzieć się czegoś o MultiEkocent. Facet odradzał mi tą oczyszczalnię, mimo, że jest trochę droższa. Polecał za to BioEkocenta. Nie ukrywam, ze namieszał mi w głowie. Mutli mi się podoba z uwagi na złoże zatopione, ale wg faceta to są same problemy - to złoże się zatyka przez namnażające się bakterie, trzeba je płukać itd. Zrobili tą oczyszczalnię z uwagi na przetargi gdzie często są zapisy o złożu zatopionym, ale wg niego BioEkocent z osadem czynnym działa znacznie lepiej i jest w zasadzie bezobsługowa w porównaniu do Multi.

    I co Wy na to?
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  5. #1005

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    I co Wy na to?
    Nachodziło mnie na zakup kształtek w worku od Sotralenza celem wsadzenia do BioEkocenta. Zrobiłbym tym sposobem coś podobnego do Multi-. Jak do tej pory pozostało to w strefie planów, bo oczyszczalnia pracuje bez tego na tyle dobrze, że wodę z wylotu stosuję do podlewania ogódka i nie mam dopingu. Nie wiem jak z zatykaniem pakietu oryginalnego (nie widziałem jak wygląda). Też kiedyś dzwoniłem do Centroplastu jak tylko pojawił się Multi- z pytaniem, czy nie można przerobić Bio- na Multi- i usłyszałem podobną opinię. Gość twierdził, że po włożeniu pakietu kształtek z Bio- można zrobić Multi- ale ma to sens w przypadku np. stawu z rybami na wylocie. Co do jednego na pewno ma rację: nie mam żadnego problemu z eksploatacją. Jakość ścieków na wylocie mnie zadowala - są praktycznie bez zapachu, klarowne o delikatnym żółtawym zabarwieniu. Badań nie robiłem, bo za drogo. W studni chłonnej całą zimę mnożyły się komary i pływała żaba, a na wiosnę dwie (muszę coś zrobić z tymi komarami, tylko nie wiem jak, żeby nie zatruć żab). Bezobsługowość oczyszczalni to slogan, tak samo jak bezobsługowość samochodu, ale obsługa sprowadza się ptraktycznie do zajrzenia pod pokrywę raz na jakiś czas, wymianie filta w dmuchawie i wywiezieniu osadu raz na 1 - 1,5 roku. Zdażyło mi się korygować nastawy zegara i regulować zawory od recyrkulacji (chyba zbyt często, bo urwałem klamkę zaworu i musiałem wymienić ). Jak chcesz eksperymentować, to kup Bio- i za jakiś czas dokup pakiet, albo wywal go po okresie próbnym z Multi. Będziesz wtedy pierwszym praktykiem w zakresie eksploatacji różnych typów oczyszczalni

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Napisał klima10 Zobacz post
    czy ten system jest dobry czy nie
    Dla mnie brakuje w niej osadnika wstępnego. U mnie osad nadmierny jest tam recyrkulowany, a w tej czeskiej nie wiadomo co się z nim dzieje. Przecież nie znika.

  7. #1007

    Domyślnie

    Wkleiłem zdjęcie tej oczyszczalni jak mi powiedział gościu co je montuje to osadnik wstępny to ta pierwsza komora tam jest filtr.

    opis:
    1. zbiornik walcowy

    2. wzmocnienie zewnętrzne

    3. rura dopływowa

    4. komora uśredniania

    5. element napowietrzający

    6. filtr wstępny

    7. pompa mamutowa ścieków

    8. przelew awaryjny

    9. komora osadu czynnego

    10. dyfuzor napowietrzający

    11. filtr końcowy

    12. system recyrkulacji osadu

    13. osadnik końcowy

    14. koryto przelewowe

    15. system rozbijania kożucha

    16. rura odpływowa

    17. pompa mamutowa osadu

    18. rozdzielacz powietrza
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oczyszczalnia.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	255318  
    Ostatnio edytowane przez klima10 ; 17-04-2014 o 16:39

  8. #1008
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam. Czy mozecie mi powiedziec jak jest z pozwoleniami na takie oczyszczalnie BOS. Trzeba je zgłaszac( zawiadamiac) czy nie??. Jak to jest wedłg prawa.

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał klima10 Zobacz post
    jak mi powiedział gościu co je montuje to osadnik wstępny to ta pierwsza komora tam jest filtr.
    Jasne! A ta druga to staw hodowlany
    W osadniku nie montuje się elementów napowietrzających, więc osadnikiem bym tego na pewno nie nazwał. Rację ma niedowiarek.

    Mnie się nie podoba, że:
    1/ rura wlotowa ma średnicę 110 mm http://www.eccoteam.pl/galerie/nowa/...20%2814%29.jpg
    To trochę tak jakby przeciskać kupę przez lejek. Błąd w sztuce.
    2/ w środkowej komorze jest przelew pilasty, a wszystko jest zamocowane na sztywno. Żeby dobrze funkcjonowało, wymaga idealnego wypoziomowania całego zbiornika. Kto raz montował oczyszczalnię, wie, jakie to trudne. Zbiornik może osiąść albo się lekko przekrzywić w czasie zasypywania, a nawet jakiś czas po montażu.
    3/ tradycyjnie - plątanina rurek.

    Natomiast na plus zaliczam, że producent udostępnia pełne wyniki badań. Można zobaczyć, jak się oczyszczalnia zachowywała, a przyznam, że zachowywała się dobrze.
    Niestety, życie to nie laboratorium i brak osadnika może się odbić.

    No i ta cena!

    http://www.ekocis.cz/cistirny-cenik

    Na dzisiaj wychodzi 4700 + VAT.

  10. #1010
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    @Niedowiarek, a Ty w tej swojej oczyszczalni jaki masz wlot jakiej średnicy? Strona Centroplastu jest tragiczna jeśli chodzi o informacje, nie ma rysunków technicznych itd.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  11. #1011
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DoMiN_83

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Witam. Najprawdopodobniej zdecyduje się na oczyszczalnie Eko-sum Bio Hero Midi zadecydowała cena ponieważ u mnie w gminie nie ma dofinansowania, więc wszystko ze swoich środków. Napisałem do producenta w odpowiedzi dostałem cały schemat podłączenia oraz deklaracje zgodności z normą PN EN 12566-3+A1:2009 (mogę zainteresowanym podesłać do wglądu) .
    W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Czy dmuchawa która jest na zewnątrz hałasuje?

    2. Jeżeli mam wysoki poziom wód gruntowych a za granicą działki jest rów melioracyjny, czy jest dużo latania za pozwoleniami?

    3. Kto może wykonać operat wodno-prawny, ja czy urzędnik, ile to może kosztować ?

    Pozdrawiam

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    ...wlot jakiej średnicy?
    110. Przykanalik też zrobiłem setką, choć powinno się wykonywać 160, ale miałbym 7m fi 160 i dwie redukcje 160/110 - przy budynku i przy oczyszczalni. Bez sensu. Do dzisiaj działa bez problemów, a w razie czego siedem metrów da się łatwo udrożnić. Wylot z oczyszczalni też setką. Nasi dziadkowie mieli setkami do szamb i z rzadka się coś przytykało.
    Ostatnio edytowane przez niedowiarek ; 19-04-2014 o 12:48

  13. #1013
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Siema Beja,

    Nie zgodzę się z Tobą odnośnie średnicy 110 jak piszesz, że to tak jakby przeciskać kupę przez lejek - dla mnie właśnie przewymiarowaniem jest stosowanie rury 160, najcześciej projektanci nie wiedząc czy będzie podpięcie do kanalizacji czy do innego odbiornika projektują 160 - bo tak wygodniej, zresztą podpięcie do studzienki właśnie jest na 160, natomiast biorąc pod uwagę obliczenia w budynku jednorodzinnym większy odpływ jak 110 nie jest potrzebny. Rura nigdy nawet 50 % nie ma napełnienienia i to przy spadku 1,5%. My w swoich oczyszczalniach stosujemy 110 i przez kilka lat pracy nigdy nie miałem reklamacji, że przez średnicę klient miał problemy.
    Średnicę wlotu do oczyszczalni reguluje norma PN EN 12566-3 - punkt 6.1.2
    "Minimalną średnicę wewnętrzną przewodów wlotowych i wylotowych, zapewniającą przepływ grawitacyjny podano poniżej:
    - 100 mm dla nominalnej dobowej przepustowości hydraulicznej < lub = 4m3/d
    - 150 mm dla nominalnej dobowej przepustowości hydraulicznej > 4m3/d"
    Także jak widzisz to nie jest błąd w sztuce !!!

    Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę !!!!




    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Jasne! A ta druga to staw hodowlany
    W osadniku nie montuje się elementów napowietrzających, więc osadnikiem bym tego na pewno nie nazwał. Rację ma niedowiarek.

    Mnie się nie podoba, że:
    1/ rura wlotowa ma średnicę 110 mm http://www.eccoteam.pl/galerie/nowa/...20%2814%29.jpg
    To trochę tak jakby przeciskać kupę przez lejek. Błąd w sztuce.
    2/ w środkowej komorze jest przelew pilasty, a wszystko jest zamocowane na sztywno. Żeby dobrze funkcjonowało, wymaga idealnego wypoziomowania całego zbiornika. Kto raz montował oczyszczalnię, wie, jakie to trudne. Zbiornik może osiąść albo się lekko przekrzywić w czasie zasypywania, a nawet jakiś czas po montażu.
    3/ tradycyjnie - plątanina rurek.

    Natomiast na plus zaliczam, że producent udostępnia pełne wyniki badań. Można zobaczyć, jak się oczyszczalnia zachowywała, a przyznam, że zachowywała się dobrze.
    Niestety, życie to nie laboratorium i brak osadnika może się odbić.

    No i ta cena!

    http://www.ekocis.cz/cistirny-cenik

    Na dzisiaj wychodzi 4700 + VAT.

  14. #1014
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Jeśli sprężarka jest zamknięta w obudowie/skrzynce to nie powinno być słychać, a powiem inaczej - to nawet dobrze że słyszysz że ona pracuje, wtedy wiesz że i Twoja oczyszczalnia pracuje. Ogólnie membranowe sprężarki są ciche, należy pamiętać tylko o wymianie membran zgodnie z zaleceniami producenta sprężarki i czyszczeniu filtrów.

    Trochę jest latania z tym pozwoleniem wodnoprawnym, musisz mieć zgodę właściciela rowu na wprowadzenie oczyszczonego ścieku, następnie projektant wykonuje operat wodnoprawny, następnie operat składany jest w wydziale ochrony środowiska w starostwie - które może ale i tez nie musi wydać Ci pozwolenia wodnoprawnego. Jeśli już otrzymasz pozwolenie wodnoprawne możesz z pozwoleniem zgłosić budowę POŚ. W pozwoleniu będzie takze nakaz wykonywania badań co pewien czas.
    Koszty pozwoleń przygotowywanych przez projektanta są różne - ja spotkałem się że od 1000 do 3000 PLN, szczerze mówiąc jest trochę pracy z tym, uzgodnień, pozwoleń itp. Dodatkowo jeśli dobrze kojarzę to w urzędzie jest opłata - nie chce tutaj strzelać ale chyba 2 x 217 PLN.



    Cytat Napisał DoMiN_83 Zobacz post
    Witam. Najprawdopodobniej zdecyduje się na oczyszczalnie Eko-sum Bio Hero Midi zadecydowała cena ponieważ u mnie w gminie nie ma dofinansowania, więc wszystko ze swoich środków. Napisałem do producenta w odpowiedzi dostałem cały schemat podłączenia oraz deklaracje zgodności z normą PN EN 12566-3+A1:2009 (mogę zainteresowanym podesłać do wglądu) .
    W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Czy dmuchawa która jest na zewnątrz hałasuje?

    2. Jeżeli mam wysoki poziom wód gruntowych a za granicą działki jest rów melioracyjny, czy jest dużo latania za pozwoleniami?

    3. Kto może wykonać operat wodno-prawny, ja czy urzędnik, ile to może kosztować ?

    Pozdrawiam
    Jeśli

  15. #1015
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Szczerze? Dla mnie to eksperyment. Kolejny z czeskich/słowackich producentów - oni produkują oczyszczalnie na ten sam styl, małe walcowate beczki - jak to pracuje - poszukaj na forum - jest dużo opinii na temat takich oczyszczalni - poniżej masz jedną z takich opinii, nie dotyczy może ona tej samej oczyszczalani co pytasz ale wyglądającej i pracującej podobnie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...s-ma-Czy-warto




    Cytat Napisał klima10 Zobacz post
    Wkleiłem zdjęcie tej oczyszczalni jak mi powiedział gościu co je montuje to osadnik wstępny to ta pierwsza komora tam jest filtr.

    opis:
    1. zbiornik walcowy

    2. wzmocnienie zewnętrzne

    3. rura dopływowa

    4. komora uśredniania

    5. element napowietrzający

    6. filtr wstępny

    7. pompa mamutowa ścieków

    8. przelew awaryjny

    9. komora osadu czynnego

    10. dyfuzor napowietrzający

    11. filtr końcowy

    12. system recyrkulacji osadu

    13. osadnik końcowy

    14. koryto przelewowe

    15. system rozbijania kożucha

    16. rura odpływowa

    17. pompa mamutowa osadu

    18. rozdzielacz powietrza

  16. #1016
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    110. Przykanalik też zrobiłem setką, choć powinno się wykonywać 160, ale miałbym 7m fi 160 i dwie redukcje 160/110 - przy budynku i przy oczyszczalni. Bez sensu. Do dzisiaj działa bez problemów, a w razie czego siedem metrów da się łatwo udrożnić. Wylot z oczyszczalni też setką. Nasi dziadkowie mieli setkami do szamb i z rzadka się coś przytykało.
    Dzięki.


    @DoMiN_83, zadzwoń do Eccoteam i niech Ci coś zaproponują. Mają w swojej ofercie różne oczyszczalnie więc powinni być w miarę obiektywni. Oczywiście jest ryzyko, że będą polecać to, na czym mają największą marżę, ale i tak warto z nimi pogadać.

    Co do sprężarki to było pisane wcześniej, że trochę ją słychać, ale nie jest to w żadnym razie uciążliwe. Dla mnie jednak nie jest to zaleta, a zło konieczne.
    Taka Biohybryda ma sprężarkę zamkniętą pod ziemią wewnątrz zbiornika, więc raczej ona będzie bardziej cicha niż w przypadku, gdy sprężarka jest na zewnątrz w obudowie. Ja w każdym razie patrzę na Bio-hybrydę z coraz większym zainteresowaniem.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  17. #1017

    Domyślnie

    BioHybrydę słychać gdy jest cisza lub gdy przechodzisz obok kominka. W domu nie masz pojęcia czy pracuje czy nie, chyba że jakiś sygnalizator zamontujesz. Miałem ostatnio małe zamieszanie. Zawiesiła się pompa w studni chłonnej i po opadach zalało oczyszczalnię. Przez przegrodę do pierwszej komory przepłynęło trochę tych plastikowych "kwiatków", na których osadza się błona bakteryjna. Musiałem to grabiami z powrotem przerzucić, hehe. Poza tym wszystko po kilku latach OK, w studni chłonnej bezzapachowa lekko szara woda, a nawet w samej oczyszczalni bez jakiegoś większego zapaszku.
    I już mieszkamy !

  18. #1018
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    BioHybrydę słychać gdy jest cisza lub gdy przechodzisz obok kominka. W domu nie masz pojęcia czy pracuje czy nie, chyba że jakiś sygnalizator zamontujesz. Miałem ostatnio małe zamieszanie. Zawiesiła się pompa w studni chłonnej i po opadach zalało oczyszczalnię. Przez przegrodę do pierwszej komory przepłynęło trochę tych plastikowych "kwiatków", na których osadza się błona bakteryjna. Musiałem to grabiami z powrotem przerzucić, hehe. Poza tym wszystko po kilku latach OK, w studni chłonnej bezzapachowa lekko szara woda, a nawet w samej oczyszczalni bez jakiegoś większego zapaszku.
    Bardzo proszę, uściślij jak to jest z tym zapachem. Dla mnie to ważne, bo oczyszczalnie będzie jakieś 4-5 m od budynku. Więc miałeś na myśli że "większego zapaszku" nie ma wkładając głowę do przez właz i wąchając (na to się godzę), czy "większego zapaszku" nie ma przechodząc obok oczyszczalni podczas jej normalnej pracy? W drugim przypadku wychodzi na to, że jakiś tam smrodek z oczyszczalni się wydobywa i może wlecieć do domu przez otwarte okno bądź irytować osoby siedzące na tarasie. Tego zdecydowanie chcę uniknąć.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  19. #1019

    Domyślnie

    Nie poczujesz nic dopóki nie otworzysz włazu w samej oczyszczalni, a i to niekoniecznie. Studnia chłonna jest bezzapachowa, jeśli nawet podczas sporadycznych kontroli cokolwiek wyczuję to znak, że należy dorzucić bakterii.
    I już mieszkamy !

  20. #1020
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Dzięki @compi . To faktycznie nie ma problemu. Powiedz mi jeszcze czy masz w domu wannę i jak często z niej korzystasz? Jak długo stoisz pod prysznicem? Ja planuję dużą wannę, pod prysznicem też lubię postać długo - @Beja nazwał mnie wodołazem . Trochę się boję, żeby nie wypłukiwać wodą bakterii i syfku do studni chłonnej.

    I jeszcze, jakie bakterie dodajesz i jak sądzisz, dlaczego musisz je czasami dodawać?
    Ostatnio edytowane przez Horher ; 19-04-2014 o 21:11
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

Strona 51 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony