dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 190
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 3786
  1. #1161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasza w spraju Zobacz post
    A jakieś specjalne wady drenażówki?
    No właśnie te wszystkie "dobrze" w cytowanym przez ciebie fragmencie.
    Rzecz w tym, że drenażówka jest robiona na miejscu i jest zbyt wiele czynników, przez które może ona zostać źle wykonana. Najczęstszymi są chęć zaoszczędzenia na czym się da i niechęć do podejmowania wysiłku, którego łatwo uniknąć.

    O co mi chodzi? O to, że krzywe rury rozsączające nacięte tępą piłą tarczową są tansze niż proste, nacięte czymś, co nie pozostawia zadziorów.
    Że mniejszy osadnik bez filtra i z cieniutkimi ściankami, kupiony w markecie jest tańszy niż duży i solidny od dobrego dystrybutora.
    Że 6 ton byle jakiego żwiru kosztuje mniej niż 16, o dobranych granulacjach.
    Że jak można coś szybko zasypać, bez kontrolowania przez inwestora (który i tak nie bardzo wie, jak powinna wyglądać oczyszczalnia drenażowa, a więc nie wie, co skontrolować), to się to szybko zasypuje i jedzie do domu. Drenaż i tak się zamuli dopiero po zakończeniu gwarancji. Albo się wciska klientowi, że tunele rozsączające do deszczówki (na których tak przy okazji ma się lepszy zysk i mniej roboty) są lepsze i nowocześniejsze niż prawidłowo przygotowane złoże żwirowe.

    Cała ironia w tym, że DOBRA oczyszczalnia drenażowa niekoniecznie jest tańsza od biologicznej. Jeżeli ktoś decyduje się na drenażówkę dla oszczędności, to sam sobie strzela w stopę.

  2. #1162

    Domyślnie

    Witam,
    Przestudiowałem niniejszy wątek (bardzo ciekawy), który poszerzył zdecydowanie moją wiedzę na temat POŚ. Obecnie znajduję się w momencie, w którym muszę podjąć decyzję, jaką POŚ wybrać dla siebie. Zamierzałem instalować ją w przyszłym roku, ale chcę wykorzystać niski poziom wód gruntowych i przygotować instalację teraz.
    Moja sytuacja jest następująca.
    Działka prostokątna 37x110m z równym spadkiem terenu na długości (ok 1,5m) zakończona rowem melioracyjnym. Dom mam na 20-30m, a POŚ chcę umiejscowić w połowie działki (na 55-60m). Z oczyszczalni następnie jednym drenażem (ok 50m) dojść do studni chłonnej zlokalizowanym 2-3m przed rowem (dlatego do studni, żeby uniknąć wykonania operatu wodno-prawnego).
    Teraz do sedna sprawy - w normalnych warunkach mam wysoki poziom wód gruntowych (ok. 0,8-1m) dlatego rozważam ofertę na rozwiązania firmy HABA, dokładniej na Biostar lub SBR Primo+. Biostar do przepływówka i przy moim ukształtowaniu terenu chyba by się sprawdziła, ale jak to wygląda pod kątem jakości oczyszczonych ścieków ? Za Biostar przemawia również to, że jest mniej skomplikowana (mniej się może zepsuć), mniejsze zużycie prądu no i oczywiście cena - ok 2 tys PLN różnicy na niekorzyść SBR Primo+.
    Nurtujące mnie pytania - co wybralibyście na moim miejscu BIOSTAR czy SBR Primo+ ? czy warto dopłacać to SBR Primo+ ? jakie są roczne koszty użytkowania (prąd) i awaryjność podzespołów jednej i drugiej ?

    Pozdrawiam i dzięki za wszelkie wskazówki

  3. #1163
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Mi oczyszczalnię montowała firma Makan Bud ( tutaj jest ich strona: http://megakan-bud.pl/ ). Firma działa na terenie południowej Polski. Wybrałam z polecenia ( montowali również oczyszczalnię mojemu bratu).
    Jestem zadowolona. Przede wszystkim z tego powodu,że pomogli mi w załatwieniu tych wszystkich formalności, których jest całkiem sporo. Dostałam dofinansowanie z gminy.
    Oczyszczalnia bardzo dobrze się sprawuje, jestem zadowolona,że zrezygnowałam z szamba ( były to wprawdzie dodatkowe koszty ale jednak oczyszczalnia jest wygodniejsza).

  4. #1164

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowalt Zobacz post
    ...
    Oczyszczalnia bardzo dobrze się sprawuje, jestem zadowolona
    ...
    Tego czy wybrać POŚ czy szambo nawet nie rozważałem - od razu na starcie wybrałem POŚ. Moje pytania bardziej dotyczyły praktycznych doświadczeń użytkowników z produktami firmy HABA. Dla mnie koszt ma znaczenie i na Kingspana mnie nie stać – mój całościowy budżet to kwota ok 10 tys PLN BRUTTO (max 11 tys) za oczyszczalnię i inne potrzebne materiały (studnia chłonna, drenaż, kamień, itd.) oraz usługę instalacji.
    Tak czy inaczej na chwilę obecną skłaniam się do zamówienia Biostara.
    Pozdrawiam

  5. #1165
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mój wykonawca polecił mi Biostara i mam nadzieję, że nie będę tego żałował
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  6. #1166

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Mój wykonawca polecił mi Biostara i mam nadzieję, że nie będę tego żałował
    Jeżeli producent daje taką samą gwarancję na wszystkie oczyszczalnie (a czemu miałoby być inaczej?), to lepiej poproś swojego wykonawcę o gwarancję od niego, bo zostaniesz z niczym.

  7. #1167
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    to lepiej poproś swojego wykonawcę o gwarancję od niego, bo zostaniesz z niczym.
    Możesz jaśniej, bo nie jarzę?
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  8. #1168

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Możesz jaśniej, bo nie jarzę?
    Tutaj: http://www.haba.pl/files/attachments...k_sbr_2014.pdf jest przewodnik producenta po innej jego oczyszczalni, wraz z tekstem gwarancji.
    Np.:
    1 . Niniejszą gwarancją objęte są wady1 wyprodukowanych z polietylenu urządzeń, wynikające z wystąpienia błędów procesu produkcyjnego Gwaranta.
    Czyli nic, co nie jest zrobione z polietylenu, nie jest objęte gwarancją.
    albo:
    2. Uprawnienia z tytułu gwarancji nie obejmują wad wskazanych w ust. 1 powstałych pośrednio lub bezpośrednio z:
    (...)
    g) działania sił natury (atmosferycznych, geologicznych),

    Czyli jak się zacznie do środka lać deszczówka przez uszczelkę albo coś popęka lub zatka z powodu mrozu, to będzie wina sił natury.
    h) łączenia ich z innymi nie rekomendowanymi przez Gwaranta produktami,
    To jest szczególnie ciekawe, bo "nie rekomendowanymi" jest napisane rozdzielnie. Czyli można tylko z rekomendowanymi. Czyli jakimi?
    j) doprowadzaniem do urządzeń substancji zewnętrznych (np. popłuczyn ze stacji uzdatniania wody)
    Albo innych substancji zewnętrznych - ciekawe jakich? A ścieki wolno?
    k) wystąpienia innych okoliczności nie związanych z wystąpieniem błędów procesu produkcyjnego Gwaranta.
    Czyli we wszystkich innych przypadkach, poza wsypaniem do formy tłuczonego szkła zamiast polietylenu, ale i na taką ewentualność mamy zabezpieczenie:
    3. Nabywcy urządzeń 2 przysługują uprawnienia z tytułu gwarancji pod warunkiem, że wykaże on iż wady zakupionych urządzeń wynikają z wystąpienia błędów procesu produkcyjnego Gwaranta i nie są związane z okolicznościami wskazanymi w ust.2
    Czyli najlepiej umów się na konkretny dzień i filmuj, jak produkują twoją oczyszczalnię.

    Jest jedna rzecz, która w gwarancji dla Biostara na pewno jest inaczej zapisana:
    17. Niniejsza gwarancja zgodnie z ust. 1, nie obejmuje elementów instalacji oczyszczalni SBR Primo nie stanowiących urządzeń (reaktor SBR oraz studzienki technicznej) wyprodukowanych przez Gwaranta, w szczególności pompy, dmuchawy, dyfuzora czy instalacji elektrycznej.
    Chodzi o tą instalację elektryczną, ponieważ w certyfikacie CE jako producent systemu sterowania jest wymieniona Haba: http://www.haba.pl/files/attachments...ikat_sbr02.jpg
    Dyfuzor i dmuchawę daje Akwatech, ale ani nie wiem, jakiej marki, ani ile daje na nie gwarancji.

    Tak, wiem, że się czepiam i trochę przesadzam, ale wydaje mi się, że wcześniej w ogóle byś na nic z tych rzeczy nie zwrócił uwagi, prawda?

    PS.
    Na stronie Akwatechu warto poczytać rady dla użytkowników dyfuzorów: http://www.akwatech.pl/oczyszczalnie-sciekow.html

    Oj, znowu się rozgadałem

  9. #1169
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Rozbudowany
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Dzielnica
    http://www.windsorbizuteria.pl/
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam i składam wszystkim najlepsze życzenia na 2015 r. Panowie jeśli znajdzie ktoś chwilę i podpowie mi czy warto zdecydować się na produkt:

    http://oczyszczalniefrukko.home.pl/p...lnie-sciekow/3

    to będę wdzięczny,a wdzięczność wyrażę w sposób wymierny wysyłając ładny komplet biżuterii sztucznej Liz Claiborne,każdej żonie jak znalazł.Ewentualnie jeśli ktoś jest ze Słupska i wybierał sobie nowego prezydenta to będzie miał dla siebie.
    Zwracam się do rodzaju męskiego dlatego,że śledząc kilka wątków zauważyłem,że kilku przedstawicieli płci brzydkiej "ogarnia temat".
    Myślę o tej dla 6 osób.Rodzina 4-osobowa w przyszłości może zamieszka dodatkowo 2 rodziców.Wyczytałem już ,że zbiorniki w nich nie za wielkie więc może rozważyć 8-osobową.Nie wpadłem tu i chcę zrzucić na Was wybór bo sam się lenię odrobić pracę domową.Po prostu w miarę zagłębiania się w temat wydaje mi się,że coraz mniej wiem.Nie ukrywam,że cena ma wielkie znaczenie,oczyszczony"produkt" trafi do studni chłonnej;na działce piach.Niestety,ale jestem antytalentem jeśli chodzi o majsterkowanie,więc kwestia obsługi,serwisu jest również ważna.
    Z góry dziękuję.

  10. #1170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rozbudowany Zobacz post
    Nie wpadłem tu i chcę zrzucić na Was wybór bo sam się lenię odrobić pracę domową....
    Z góry dziękuję.
    Mój drogi, że tak powiem, nawiązując do twojego sympatycznego listu.

    To forum jest wyposażone w naprawdę wygodne narzędzia do wyszukiwania. Ale bądźmy dla siebie mili

    Od mojego wpisu nt. tej oczyszczalni niewiele się zmieniło. http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6533525

    Tyle tylko, że jeden z forumowiczów pochwalił się jej zakupem i wyraził pozytywną opinię na temat transportu. http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6616249

    Dodam, że kupowanie oczyszczalni "na wyrost" może mieć kiepski skutek. Niestety, technologie oparte na osadzie czynnym mają ograniczony zakres stosowania - zarówno od góry, jak i od dołu! Określonej wielkości oczyszczalnia wymaga określonej wielkości dopływu zanieczyszczeń, po to, aby utrzymać odpowiedni stopień recyrkulacji osadu nadmiernego. Zwróć się do producenta, czy można oczyszczalnię dla 8 osób przeregulować na 4 osoby. Tylko niech ci to da na piśmie.

    PS.
    Cytat Napisał Rozbudowany Zobacz post
    Nie wpadłem tu.
    Tak trzymaj!
    Ostatnio edytowane przez Beja ; 29-12-2014 o 10:37

  11. #1171

    Domyślnie

    Ktos tutaj pisal o tym oczku wodnym czy trzeba pozwolenie czy nie żeby odprowadzanie scieki Z tego co mi sie gdzies obilo o uszy to jesli jest sie wlascicielem nawet stawu, sadzawki cz innego zbiornika wodnego, znajduje sie on na naszej posesji to zeby moc tam odprowadzac swoje oczyszczone scieki nie wymaga sie pozwolenia a jesli obiekt do ktorego mamy odprowadzic nie jest nasz wowczas sie wymaga. Ale nie jestem pewny w 100%. Ze swojego doswiadczenie polecam jesli tylko ktos ma odpowiednie warunki na dzialce. Zastosowac oczyszczalnie hydrofitowe gruntowo-roslinne z najlepiej 2ma zlozami. Jest to chyba najlepsza pod wzgledem skutecznosci oczyszczalnia przydomowa a do tego ma prosta konstrukcje. W ostatnim czasie mocno nabiera na popularnosci wlasnie przez swoja prostote w budowie, skutecznosc i praktycznie 0 koszty eksploatacji ktore wiaza sie glownie z praca pompy jesli jest nam potrzebna jesli nie to nie ma kosztow jako takich procz wkladu wlasnej pracy na np. wyrwaniu chwastow ze 2 razy na wiosne i ewentualnie wycinka rosliny na zlozu co jakis czas w zaleznosci od zastosowanej rosliny rok, dwa, trzy. Ogolnie polecam zainteresowac sie tematem w ostatnim czasie nawet jeden z parkow narodowych zastosowal takie rozwiazanie.

  12. #1172

    Domyślnie

    Cytat Napisał pirlo2122 Zobacz post
    Z tego co mi sie gdzies obilo o uszy to jesli jest sie wlascicielem nawet stawu, sadzawki cz innego zbiornika wodnego, znajduje sie on na naszej posesji to zeby moc tam odprowadzac swoje oczyszczone scieki nie wymaga sie pozwolenia a jesli obiekt do ktorego mamy odprowadzic nie jest nasz wowczas sie wymaga.
    Rozporządzenie ministra środowiska mówi, że nie wymaga pozwolenia odprowadzanie ścieków oczyszczonych do ziemi w ramach własnej posesji. Czy otwarty zbiornik wodny jest odprowadzaniem do ziemi? Obawiam się, że jeden urzędnik powie, że tak, a inny że nie, ale większość będzie wymagać, ponieważ w ogóle zbiorniki wody stojącej i ich dopływy są pod specjalną ochroną w tym rozporządzeniu.

    Cytat Napisał pirlo2122 Zobacz post
    Ze swojego doswiadczenie polecam jesli tylko ktos ma odpowiednie warunki na dzialce. Zastosowac oczyszczalnie hydrofitowe gruntowo-roslinne z najlepiej 2ma zlozami. Jest to chyba najlepsza pod wzgledem skutecznosci oczyszczalnia przydomowa a do tego ma prosta konstrukcje. W ostatnim czasie mocno nabiera na popularnosci wlasnie przez swoja prostote w budowie, skutecznosc i praktycznie 0 koszty eksploatacji ktore wiaza sie glownie z praca pompy jesli jest nam potrzebna jesli nie to nie ma kosztow jako takich procz wkladu wlasnej pracy na np. wyrwaniu chwastow ze 2 razy na wiosne i ewentualnie wycinka rosliny na zlozu co jakis czas w zaleznosci od zastosowanej rosliny rok, dwa, trzy. Ogolnie polecam zainteresowac sie tematem w ostatnim czasie nawet jeden z parkow narodowych zastosowal takie rozwiazanie.
    To ja się przyłączam i też polecam, zwłaszcza posiadaczom parków narodowych. Alternatywnie można sobie zbudować sztuczną rzekę z wodospadem

    Ale tak serio, to pirlo ma rację i oczyszczalnie gruntowe, korzeniowe i inaczej zwane są bardzo dobre, pod warunkiem, że są naprawdę dobrze zwymiarowane i zbudowane. Nie jest to ani proste, ani tanie, ani tak bezobsługowe, jak pisze pirlo, ale jeżeli ma się dużo wolnego miejsca na działce, to warto rozważyć taki wybór.
    Niestety, podobnie jak przy oczyszczalniach drenażowych, działanie oczyszczalni korzeniowej jest uzależnione od wykonawstwa, warunków lokalnych, a dodatkowo jeszcze od pory roku.

  13. #1173
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zbiq

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    383

    Domyślnie

    Witam,

    Pilnie poszukuję sprawdzonej firmy do zainstalowania POŚ w woj. podlaskim - Białystok.
    Znacie kogoś sprawdzonego ?
    I jakiego typu POŚ byście polecili ?

  14. #1174

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbiq Zobacz post
    Witam,
    I jakiego typu POŚ byście polecili ?
    Ja bym polecił przeczytanie tego wątku.

  15. #1175
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbiq Zobacz post
    Witam,

    Pilnie poszukuję sprawdzonej firmy do zainstalowania POŚ w woj. podlaskim - Białystok.
    Znacie kogoś sprawdzonego ?
    I jakiego typu POŚ byście polecili ?
    Zbiq przypomnij mi się na maila, moze coś wspólnie wymyślimy. Ja mam już swego faworyta jeśli chodzi o oczyszczalnię
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  16. #1176
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprechaun

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    46

    Domyślnie Mój Ekopol Bio-Hybryda 2500

    Witam.
    Ten post miał powstać po wysezonowaniu oczyszczalni jednak sytuacja wymusiła przyśpieszenie. Zmarł mój instalator Ś.P. Marek Stachowicz. Firma STAM jeżeli ktoś korzystał. Teraz rozstroiła się moja oczyszczalnia. Później zapraszam do osobnego tematu w tej sprawie.

    Przepraszam . Miało być krótko. Fotki dość duże.

    Oczyszczalnię wybrałem po sporej lekturze tego forum. Zamontowana początkiem lipca 2014. Wtedy temat miał sporo poniżej 50 stron plus inne wątki. Później doszły inne wypowiedzi które przydały by się wcześniej ale tak to bywa. W każdym razie czas mnie cisnął tak, że nawet przedawkowałem czytanie. Wielu z was wie jak to jest gdy są jeszcze inne sprawy. Trzeba jeszcze przejść swoje z biurokracją. Przykładowo chcieli, nie chcieli, znowu chcieli operat wodnoprawny na studnię chłonną na mojej działce a odpowiedzieć na jakiej podstawie chcą, nie potrafili. Inne sprawa to wola i "podejście" urzędnika, niejednokrotnie wynikająca z niewiedzy bądź strachu, nacisku.
    Dofinansowanie. Śmiech na sali. Do 50% ale nie więcej niż 2000zł. Ta kwota też nie pewna bo zależna od ilości ubiegających się. Trzeba by się było jeszcze wstrzelić z terminami. Czasem więcej uzyskacie dobrze dogadując się z producentem lub instalatorem. Częściowo z forum wiadomo, że nie wszędzie oczyszczalnie są mile widziane. Z różnych, czasem zakulisowych przyczyn. Wielu walczy z tym rok. Biurokracja to jest państwo w państwie. Państwo też istnieje teoretycznie (

    Montaż - kilka fotek Więcej brak bo korzystając z koparki robiłem też inne rzeczy. Sama oczyszczalnia też przyjechała w dniu wkopania. U mnie po lepszym kopnięciu łopatą jest piaskowato więc oczyszczalnia zasypana tym co wykopano.

    Jeszcze kilka odniesień do napotkanych na forum zagadnień:

    - To nie jest nowa wersja oczyszczalni bez programatora czasowego. Programatory często się psuły. Nawet na forum jest wątek Programator Więc problem wyeliminowano. W instrukcji nadal jest )
    Założyłem swój zwykły, tani, mechaniczny. Czasem dla niego 15 min to nie jest 15 min. Tanie zrobione w Chinach. Programator siedzi w gniazdku w piwnicy.

    - Czasem oczyszczalnia nie wygląda na nówkę bo była już wcześniej wkopana. Niekoniecznie używana. Z różnych przyczyn trzeba było wykopać. A czasem miała wypadek. Moja funkiel nówka )

    - Zapachy wokół domu niewyczuwalne. Raz na starcie użytkowania POŚ w mało używanej łazience ubyło wody w syfonie i faktycznie waniało. Dzień wcześniej włączyliśmy kompresorek. Dolałem wody i ok.
    Bakterie (startowe Biolatrin) wsypujemy co 30 dni przy trzech osobach dorosłych. Okresowo cztery. Raz też nie wsypaliśmy przez zapomnienie i zaczęło zalatywać ale dopiero po otwarciu włazu, może będąc całkiem blisko. Spóźniliśmy się dwa dni. Dosypałem i znów ok. Czasem da się delikatnie wyczuć ale tylko w oczyszczalni ... niech będzie to lekko przykompostowana trawa, czasem mydliny. Dwa razy w roku ktoś przyjedzie na około dwa tygodnie. Więc na te święta pierwszy raz było 6 dorosłych i półtoraroczne dziecko przez 3 tygodnie, czyli teoretycznie przeciążenie oczyszczalni. Możliwe, że to wywołało mój problem, który nie śmierdzi a wygląda tak



    Piana pianą ale placek z pierwszej komory odkryłem dzisiaj. Chował się poza światłem kominka.
    - Kolor oczyszczonego ścieku. Taki jak podawany na forum. Sprawdzałem ze dwa, trzy razy. Jakieś męty tam pływają.


    Raczej był bardziej przejrzysty. Wiadomo rozruch. To wszystko się zmieniało.

    - Odpowietrzenie. Wiadomo im lepsze tym lepiej. Ze względu na warunki mam jedno wspólne nie wystające ponad kalenicę (więcej w innym wątku).

    - Głośność, kompresor. Jest to niby niesłyszalne. Będąc koło oczyszczalni nie będziecie wiedzieć, że pracuje. Ewentualnie zorientujecie się przy starcie lub będąc przy kominku odpowietrzającym na odpływie studni, poletka. W domu (łazience) słyszę obijające się kształtki i od tego małe echo lecące po rurach. Dom nie ocieplony, nie otynkowany. W pokoju często jestem w stanie może nie tyle usłyszeć co może bardziej wyczuć coś jak wibracje siedząc w ciszy przy kompie. Gdy położę się w kompletnej ciszy na łóżku to gdy mam przyłożone ucho do narzuty czy kołdry, poduszki to wiem kiedy kompresor pracuje. W domu raczej jestem jedyny wyczulony na te wibracje. Złośliwie gdy to piszę to nie słyszę go. Nawet poszedłem sprawdzić czy działa . Kompresor zamontowany oryginalnie jest w oczyszczalni. Czy już tak przywykłem, dotarło się, czy od czego to zależy, że jak teraz pomyślę to już dawno nie zwracam na to uwagi. Uznajemy w ogólnej, panującej opinii, że jest niesłyszalny.

    Bywa, że i przy oczyszczalni delikatnie, słychać te kształtki. Może słyszalność zależy to od "pogody" gęstości ścieku. Nie mam pojęcia. Za krótko to mam, teraz było zimno więc i mniej tam zaglądałem.

    Cóż. Jak na spowiedzi. Więcej teraz nie pamiętam co chciałem jeszcze napisać.
    Właśnie jestem w połowie ponownego czytania wątku w poszukiwaniu rozwiązania mojego aktualnego problemu. Może i z przeforsowania przeoczyłem. Podobny do tego http://forum.muratordom.pl/showthrea...a-4000-problem Pewnie się tam dopiszę.

    Jeżeli ktoś jest z okolic Tarnowa to za 2zł lub cukierki)) mogę oprowadzać wycieczki wokół mojej oczyszczalni. Sam z jednej takiej korzystałem. Podziękowania dla tych ludzi z Mokrzysk koło Brzeska bo z innymi nie szło się dogadać.
    Ostatnio edytowane przez Leprechaun ; 15-01-2015 o 19:18 Powód: Dodano podtyduł, troche tekstu

  17. #1177
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    e_makler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Brużyczka Mała
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, przeczytałem cały wątek o "rankingu oczyszczalni" lecz nadal mam problem którą wybrać:
    -Biorock
    -Ekopol Biogybryda
    -Biodisc kingspana

    szukam oczyszczalni dla 4 osobowej rodziny, ale z trudnymi warunkami gruntowymi (glina z częściowo pojawiającym się piachem i na 1,8m pasem wodnym), i to drugie pytanie: co wybrać studnię chłonną czy drenaż rozsączający oczywiście i jedno i drugie w nasypie???

  18. #1178
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    e_makler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Brużyczka Mała
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, mógłbym prosić o namiary do firmy, która wyceniała i montowała oczyszczalnię Biorock?
    z góry dzięki

  19. #1179
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    e_makler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Brużyczka Mała
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, przeczytałem cały wątek o "rankingu oczyszczalni" lecz nadal mam problem którą wybrać: -Biorock -Ekopol Biogybryda -Biodisc kingspana szukam oczyszczalni dla 4 osobowej rodziny, ale z trudnymi warunkami gruntowymi (glina z częściowo pojawiającym się piachem i na 1,8m pasem wodnym), i to drugie pytanie: co wybrać studnię chłonną czy drenaż rozsączający oczywiście i jedno i drugie w nasypie???

  20. #1180
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leprechaun Zobacz post
    Witam.

    1. Czasem oczyszczalnia nie wygląda na nówkę bo była już wcześniej wkopana. Niekoniecznie używana. Z różnych przyczyn trzeba było wykopać. A czasem miała wypadek. Moja funkiel nówka )

    2. Odpowietrzenie. Wiadomo im lepsze tym lepiej. Ze względu na warunki mam jedno wspólne nie wystające ponad kalenicę (więcej w innym wątku).
    Zastanawiam się nad ta oczyszczalnia. Ogólnie zadowolony jesteś? Kupił być drugi raz?
    Ile ci kosztowała jeśli można wiedzieć? Cena ogólna bez dofinansowania.
    Ad.1. Nie rozumiem?
    Ad.2. CO z tym odpowietrzeniem masz jakieś problemy? I nie podałeś linku do tego wątku.

Strona 59 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony