dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Woda wokól zasobnika

    Witam,

    Mmam zasobnik 300 litrów (kilkuletni) i 2 kolektory zakupione miesiąc temu. Ostatnio w słoneczne dni zaobserwowalem że woda w zasobniku jest podgrzana do 60 - 70 stopni, ale wokoló zasobnika jest troche wody. Zdiagnozowałem, ze woda pochodzi z zaworu pod zasobnikiem. Jest jej ok. 2 - 3 litrow. Ilosc zależy od roznicy temperat zasobnika przed podgrzewem i po podgrzeaniu porzez solary (zwiekszajaca sie objetośc wody). "Zamontowalem" sobie jakis pojemnyi i go oprożnia, ale dojrzałe do unowoczesnienia systemu tj. pozbycia sie wiaderka. Czy problem lezy w naczyniu wzbiorczym i jego objetości? Co mozna zrobic, aby woda sie nie "przelewala"?
    Zaznaczam, ze zasobnik i piec juz funkcjonowały, a kolektory dokupilem ostatnio - zasobnik byl przygotowany pod ewetualne kolektory. Instaltor solarow mowi, ze wg niego wszystko jest OK, a instalator zasobnika jesy nieosiagalny - i tak jest juz po gwarancji więc naprawa/konsultacja płatna.
    Acha nie bedzie mnie na komp do pn, wiec braku odpoiwedzi z mojej strony prosze nie traktowac jako nietaktu
    Ostatnio edytowane przez The_Pooh ; 17-05-2011 o 14:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony