dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Witaj. A mógłbyś przesłać jakieś zdjęcie ?
    Zdjęcie z góry jak to wygląda oraz od boku elewacji ?
    Będę bardzo wdzięczny
    [email protected]

  2. #22

    Domyślnie

    Witam ponownie. Rozpoczynam batalie z Urzędem Gminy.
    W najbliższym tygodniu nastąpi wyłożenie MPZP i przez okres 2 tygodni mogę złożyć wniosek z uwagami.
    Jak pisałem wcześniej chciałbym uzyskać zgodę na budowę domu parterowego z płaskim dachem.
    Prośba do Was: podrzućcie pomysły w jaki sposób można argumentować taki wniosek, na czym się oprzeć, aby wygrać z Urzędem Gminy ?

  3. #23

    Domyślnie

    w jaki sposób można argumentować taki wniosek,
    Okoliczna zabudowa jest wyznacznikiem dla takich decyzji.Jeżeli są w pobliżu domy z płaskim dachem nie powinno być problemu.

  4. #24

    Domyślnie

    Michał, moim zdaniem powinieneś jak najszybciej skontaktować się z dobrym architektem. Takim, który umie czytać plany i który pomoże Ci uargumentować wniosek. Uważam, że w takich sytuacjach najlepiej robić projekt indywidualny i mieć pełne wsparcie na każdym etapie dokumentacji. Jeśli jednak z jakichś powodów nie chcesz skorzystać z takiej możliwości, spróbuj chociaż podpytać architekta adaptującego projekt katalogowy.
    MPZP to nie Warunki Zabudowy, a argument o płaskich dachach sąsiednich domów może być niewystarczający.

  5. #25

    Domyślnie

    Pozwolę się nie zgodzić z przedmówcą. Trzeba wskazać urzędowi, iż w okolicy występują już zabudowania o określonych parametrach – dać kilka przykładów. Nie tylko przy wz ma to znaczenie. Określić odległości w jakich znajdują się zabudowania analogiczne do naszych oczekiwań. Jako, że urząd tworząc plan musi się stosować do (1) wymagań ładu przestrzennego, w tym urbanistyki i architektury oraz (2) walorów architektonicznych i krajobrazowych, należy argumentację prowadzić w tym kierunku.

    Można też przeanalizować dla jakiego obszaru urząd chce wprowadzić ograniczenia z jakimi się nie zgadzamy. Jeżeli jest to dość mały obszar np. jedna ulica, ale nie jakaś reprezentacyjna to też warto to podnieść, bo np. godzi to w prawa własności.

    Proponuję lekturę ustawy o planowaniu oraz dopasowanie z jednego bądź dwóch wyroków jakie zostały wydane w oparciu o np. art. 1.
    Tym się zajmuję, czyli organizuję cała papierologię i nadzoruję jakość prac przed rozpoczęciem budowy

  6. #26

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź. Złożyłem już wniosek. Dla chętnych mogę udostępnić.
    Od razu usłyszałem, że szanse mam praktycznie zerowe.
    Teraz pytanie: Czy UG musi mi na taki wniosek odpowiedzieć ? W moim UG twierdzą, że nie. Jedynie mogą uwzględnić moje uwagi lub nie i nanieść je na nowy MPZP, który po wszystkich uwagach zostanie ponownie wyłożony.
    Proszę o odpowiedź

  7. #27

    Domyślnie

    Nie muszą,bo oni łaskawie pozwalają mieszkańcom wypowiedzieć się w temacie,w którym i tak zrobią co będą uważali

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony