dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 263
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    oczywiscie, ze tak, warto miec wlasna studnie, polaczonom w jedna instalacje, ze jak nie bedzie wody z wodaciagu, bedziesz miec swoja, a dodatkowo do podlewania, czy mycia samochodu, ew. ze wode z wodaciagu bedziesz wykorzystywac tylko do celow spozywczych, a reszta czyli lazienka WC, itp., bedzie zasilana ze studni.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi .

    Zapomniałem dodać, że woda ze studni jest podłej jakości (żółta) i bez drogich filtrów (w które nie zamierzam inwestować) nadaje się tylko do podlewania. Nawet samochodu bym tą wodą nie mył, bo mam czarny i byłyby okropne zacieki . O spłukiwaniu wc też nie ma mowy.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #23

    Domyślnie

    7 metrów to nie tak znowu płytko, przy systematycznym poborze (np podlewanie) zanieczyszczenia wody powinny maleć - bynajmniej jest szansa.
    Do mycia samochodu super jest deszczówka - żadnej plamki nie zostawia pomimo, że deszczówka posiada trochę zanieczyszczeń mechanicznych.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Mam taką studnię. Ma ona ok 100 lat. Podłączyłem hydrofor i używam tej wody tylko podlewania trawników i ogrodu. Samochód także myję w tej wodzie. Do spożycia nie odważyłbym się jej użyc. Lustro wody jest b. wysoko i z pewnością jest to woda zabrudzona wodami powierzchniowymi.
    Niemniej cały dom na tej wodzie wybudowłem.

    Warto.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Oto kolejny argument by mieć własne źródło (nomen omen ) wody ....

    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=42572
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #26

    Domyślnie

    IMHO Oplaca sie i to jest kila argumetow za wymienionych wyzej bo po co placic za scieki ktorych nie ma

  7. #27

    Domyślnie

    Ja zrobiłem sobie na ulicy hydrant.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Jestem ZA !!!
    Sam tak mam (znaczy będę miał) i widzę same korzyści:
    - woda gratis (na pewno będzie drożała)
    - niezależne źródło wody (zawsze jakaś alternatywa)
    - prąd to chyba sprawa pomijalna (ile będzie kosztowała godzina pracy i ile wody za to dostaniemy)

    Kolor wody przy w miarę regularnym poborze powinien się zmienić na "normalny", gdzieś czytałem, że musi się tylko wytworzyć lej piaskowy (tam na dole) i oczyścić grunt wokół filtra i będzie OK.

    Pozdrawiam (serdecznie)
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    ZBYCHU - na pewno warto, tylko inaczej wykonaj instalację. Z tego co piszesz masz żółtą wodę, to samo nie przejdzie... rodzice taką mieli i przez kilkadziesiąt lat samo nie przeszło. Co do instalacji - to może wystarczy na potrzeby ogrody podciągnąć prąd i w wkopanych kręgach wstawić mały hydrofor? Podłączanie pod instalację domową to raczej nie najlepszy pomysł. Jeśli użyjesz tej wody do WC to będziesz miał pracowite życie przy szorowaniu kamienia. Popytaj może u hydraulików i studniarzy - może oni będą mieli jakieś konkretne rozwiązanie. Ja gdybym mógł to bez zwłoki zrobił bym taką studnię, niestety, woda jest zbyt głęboko - płytko raz jest, a w suszy (czyli jak jest najpotrzebniejsza) to jej nie ma

  10. #30

    Domyślnie

    Ja mam na działce studnie, która ma do lustra wody 17m głębokości. Ale mimo, że mam wodociąg i kanalizacje liczę się z tym, iż w przyszłości podłączę tam pompę TY masz tylko 7 metrów
    Jestem na TAK

    Ps. Właśnie dziś jest jakaś awaria i jestem bez wody

  11. #31

    Domyślnie

    Zbychu piszesz, że woda zażelaziona -pić się nie da, autka umyć też nie, kibelek będzie szybko w kolorze bahama yellow. Wiem że żelazo w wodzie szkodzi roślinom wywołując chlorozę ale tu warto rzucić wątek na inną ogrodniczą stronę tego forum. Wszystko zależy od ilości złomu w tej wodzie. Reszta jest kasą, przed inwestowaniem policz ile lat inwestycja będzie się zwracać. Może wyjść, że życia zabraknie. Pikuś

  12. #32

    Domyślnie

    _Zbych chyba nie masz kanalizacji?
    Oodlewanie ogrodka raczej nie bedzie wymagalo duzo wody na twoja dzialke. Wiec jezeli woda naprawde marna to nie warto - zelazo skodzi roslinom.

  13. #33

    Domyślnie

    A ja planuje abisynke Zawsze lubilam sie "bawic" tego typu studniami Poza tym nie bedzie obawy, ze jakies dziecko wpadnie do studni , a dodatkowo, mam nadzieje, ze po mamusi polubia wajhe od studni i beda pompowac mi wode do podlewania kwiatkow

    No i nie mowiac jak sobie miesnie u rak mozna w ten sposob wyrobic !
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  14. #34

    Domyślnie

    ja bym chętnie zrobiła, gdybym miała większą działkę, bo u mnie już nawet studnia się nie zmieści

    ale za to zbiornik na deszczówkę spróbuję gdzieś wcisnąć

  15. #35

    Domyślnie

    Lidka, a jak mala masz dzialke,z e nawet studnia sie nie zmiesci ??
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojty
    Lidka, a jak mala masz dzialke,z e nawet studnia sie nie zmiesci ??
    7
    tak że, po wciśnieciu domu na studnię miejsca juz nie ma

  17. #37

    Domyślnie

    7 arow?


    Eeee to nie jest az tak malo!! Kiedys ludzie budowali domy na 400m i jeszcze kilka drzewek posadzili (w moich okolicach niedlugo beda budowac "ekskluzywne", monitorowane, chronione (itp) osiedle domkow jednorodzinnych na dzialkach 700m2)
    GLowa do gory!
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojty
    7 arow?


    Eeee to nie jest az tak malo!! Kiedys ludzie budowali domy na 400m i jeszcze kilka drzewek posadzili (w moich okolicach niedlugo beda budowac "ekskluzywne", monitorowane, chronione (itp) osiedle domkow jednorodzinnych na dzialkach 700m2)
    GLowa do gory!
    Tak, ale jeśli robie cokolwiek w odległości mniejszej niż 25 m o sąsiada, to on natychmiast wzywa policję. Moja działka jest węższa niż 25 metrów, więc wizyty policji sa częste. Dziś dla urozmaicenia ja byłam wezwana do nich, choć nie robiłam na działce ...nic.
    Studnia by raczej nie przeszła.

  19. #39

    Domyślnie

    Lidka - czy skladasz skargi na bezpodstawne nekanie Cie przez sasiada i policje? Moze warto, jak czytam Twoje opowiesci to az wlos sie na glowie jezy...

  20. #40

    Domyślnie

    Ojeku Lidka to tylko moge ci wspolczuc Co za sasiad!!

    A swoja droga to w jakiej odleglosci od granicy moze stac studnia?
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony