dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 263
  1. #41

    Domyślnie

    Ja zrobiłem tak...
    Studnie kręconą taką też nie głęboką bo na jakie 10 m. musiałem bo inaczej nie miałbym z czego zasilić budowy..kosztowała ok. 1500 zł. Fakt, sprawdzałem woda nie jest najlepszej jakości...optycznie czysta. Żelaza dużo...ale mimo to zrobiłem wyjście pod fundamentami rurą 40 mm na tyl domu aż do studni (wkopałem rurę) tak abym jednak miał możliwości techniczne włączyć w dom wodę ze studni, tą swoją mogę pogłębić i wtedy może spokojniej użyć do celów mieszkaniowych...W kotłowni mam dwie rury...jedna z "miasta" a druga z działki...podłącze czy nie...ale jeśli tak to mogę...bez rozwalania domu...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Leppiej
    cóż, moze rozwiązaniem bedzie tzw podlicznik tj licznik za głónym licznikiem, który zlicza tylko wode, a ścieków już nie. koszt licznika to ze 60 zł no i masz wode wodociągową za 1/2 ceny. jak porównujesz koszty weż to pod uwage. ja własnie tak mam
    no tak... ale tu trzeba doliczyć koszt nowego przyłącza, warunki techniczne itp itd... nie wiem czy na tak - w sumie- niewielkiej działce - będzie się to opłacać....

  3. #43

    Domyślnie

    nie masz robic nowego przylacza tylko zalozyc podlicznik do podlewania ... wtedy z glownego licznika minus to co pokazuje podlicznik placisz normalnie ( woda + scieki ) a za to co pokazuje podlicznik tylko za wode ...

    pozdrawiam
    /Roland

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał RolandB
    nie masz robic nowego przylacza tylko zalozyc podlicznik do podlewania ... wtedy z glownego licznika minus to co pokazuje podlicznik placisz normalnie ( woda + scieki ) a za to co pokazuje podlicznik tylko za wode ...

    pozdrawiam
    Widać co kraj to obyczaj - wczoraj byłam w "Wodociągach" i poinformowano mnie, że MUSI być nowe przyłącze

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał agniesia
    Lidka - czy skladasz skargi na bezpodstawne nekanie Cie przez sasiada i policje? Moze warto, jak czytam Twoje opowiesci to az wlos sie na glowie jezy...



    Cytat Napisał Wojty
    Ojeku Lidka to tylko moge ci wspolczuc Co za sasiad!!

    A swoja droga to w jakiej odleglosci od granicy moze stac studnia?
    Dziewczyny, nie jest tak źle, tzn. mnie to razcej smieszy. Nie składam żadnych skarg, tylko zwyczajnie lekceważę sąsiada - a to mu chyba trochę działa na nerwy . Strasznie się rozsierdził i ostanio prawie codziennie mam jakieś kontrole. Nawet sobie pomyślałam, że gdyby tak policjantów podszkolić trochę w budownictwie, to wreszcie miałabym jakiś nadzór na budowie - w każdym razie bywają tam częściej ode mnie.

    całuski

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał NatkaB
    Cytat Napisał RolandB
    nie masz robic nowego przylacza tylko zalozyc podlicznik do podlewania ... wtedy z glownego licznika minus to co pokazuje podlicznik placisz normalnie ( woda + scieki ) a za to co pokazuje podlicznik tylko za wode ...

    pozdrawiam
    Widać co kraj to obyczaj - wczoraj byłam w "Wodociągach" i poinformowano mnie, że MUSI być nowe przyłącze
    bez sensu - potrzebny jest tylko wodomierz dodatkowy, za ktorego legalizacje odpowiadasz ty a ktory plombuja wodociagi ... ale moze rzeczywiscie zalezy to od danego zakladu wod-kan ....

    pozdrawiam
    /Roland

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał smutna lidka
    ciach
    Nawet sobie pomyślałam, że gdyby tak policjantów podszkolić trochę w budownictwie, to wreszcie miałabym jakiś nadzór na budowie - w każdym razie bywają tam częściej ode mnie.

    całuski
    To jest mysl A skad ta odleglosc 25 m? jakis przepis?

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał agniesia
    Cytat Napisał smutna lidka
    ciach
    Nawet sobie pomyślałam, że gdyby tak policjantów podszkolić trochę w budownictwie, to wreszcie miałabym jakiś nadzór na budowie - w każdym razie bywają tam częściej ode mnie.

    całuski
    To jest mysl A skad ta odleglosc 25 m? jakis przepis?
    nie no tak po prostu, z tego co zauważyłam, jak ktoś mrugnie w odległości mniejszej niż 25 m od ich działki, to zaraz policja przyjażdża

    działki tu sa małe i wąskie, więc nie tylko ich bezpośredni sasiedzi mają przechlapane, ale Ci oddzieleni jednym tylko domem również - przyznaję, że to mnie jakoś dodatkowo podnosi na duchu


  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coolaj

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    warto warto napewno bo cała woda która poleci na ogód do podlewania, do umycia samochodu czy innych rzeczy to licznik nie bije, płacisz tylko za prod co hydrofor zużyje. Napewno bedzie taniej.
    duza oszczędnośc ja bym sie nie zastanawiał

    pozdrawiam
    Buduj Buduj bądź twardy i niepoddawaj się!!!

  10. #50

    Domyślnie

    Lidziu!
    Ty jesteś prawnikiem.Powiedz mi jedną rzecz.Czym tak naprawdę różni się interwencja policji i ew.konsekwencje przy zgłoszeniu anonimowym i przy podaniu swoich danych.
    Powiedziano mi,że przy zgłoszeniu "jawnym" sprawa jest kierowana do kolegium (zakłócanie ciszy nocnej) a przy anonimowym gliny podjadą i pogrożą paluszkiem.

  11. #51

    Domyślnie

    Pewnie, że warto.
    Ja mam 2 duże "doły chłonne" - teren gliniasty, więc sa to raczej zbiorniki z woda z ryniem i drenażu - np do podlewania ogrodu, mycia auta, itp
    Zastanawiam się jednak nad wykopaniem studni do celów gospodarczych. Robie instalację wodną tak aby:
    - do kuchni płynęła tylko woda miejska
    - do łazienki i WC bedzie możliwośc przełączenia w kotłowni na zaworze pomiędzy woda miejską i ze studni
    Dobry pomysł?

  12. #52

    Domyślnie

    Zgadzam się zupełnie z tym co napisał Rafałek: " ZBYCHU - na pewno warto, tylko inaczej wykonaj instalację. Z tego co piszesz masz żółtą wodę, to samo nie przejdzie... rodzice taką mieli i przez kilkadziesiąt lat samo nie przeszło. Co do instalacji - to może wystarczy na potrzeby ogrody podciągnąć prąd i w wkopanych kręgach wstawić mały hydrofor? Podłączanie pod instalację domową to raczej nie najlepszy pomysł."
    Ja u siebie zakupiłem mały hydroforek w markecie za 290 zł, a że nie miałem gdzie go schować ukryłem go przed deszczem w .... budzie dla psa (takiej ozdobnej). Spokojnie pies ma zupełnie inną (do tamtej by się nie zmieścił). Hydroforek sprawuje się rewelacyjnie przy podlewaniu warzywek, drzewek no i myciu auta. Początkowo były problemy ze smokiem (pobierał piasek z dna), ale po umieszczeniu go w ocynkowanym wiadrze problem zniknął. Na zimę oczywiście węże i hydroforek chowam do garażu, bo zimą raczej nie podlewam warzyw a moje auto lubi wpadać do myjni jak jest zimno
    Częste wypompowywanie takiej studni znacznie polepsza jakość wody, no ale przed zbyt zażelazioną wodą nie uciekniesz przy takim rozwiązaniu.
    Pozdrawiam.

  13. #53

    Domyślnie

    Pattaya posłałam Ci priva

  14. #54

    Domyślnie

    Pytanie troche z innej beczki: czy musze się przyłączyć do wody miejskiej jak mam studnie głębinową?

  15. #55

    Domyślnie

    Nie musisz, ale jeśli wodociąg jest właśnie w realizacji to zapewne wpłacając pieniądze nie interesuje Cię nic więcej (żadne mapki, projekty przyłącza itp.), czego nie unikniesz przy podłączaniu się do istniejącego już wodociągu. Ponadto analiza kosztów obecnych (zużycie energii elektr. w związku z pracą pompy hydroforowej itp.) i tych, które trzeba będzie ponieść płacąc za "wodę miejską" (zużycie kwartalne m/sześć) powinna przynieść rozwiązanie problemu.

  16. #56

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedź
    Jak sobie liczyłem to własne ujęcie powinno być tańsze ale jeszcze to sprawdze.

  17. #57

    Domyślnie

    I wydaje mi się, że już w niedługim czasie relacja cenowa wody z własnego ujęcia i wody "miejskiej" będzie diametralnie różna (na + dla tej pierwszej), a to za sprawą szykowanych zmian przepisów.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    trzeba mieć tylko nadzieję, że te przepisy nigdy nie wejdą w życie. To tak jakby majster nie miał sprzętu do budowy i wszyscy na starcie mieli by zawyżone ceny, bo się ma dorobić... tak to wygląda (mniej więcej).

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bodex
    GRA WARTA ŚWIECZKI!!!!!!!

    podlewanie ogrodu wodą przez licznik niewielu stosuje.....
    Skąd to wiesz ? MAsz dostęp do takich statystyk ?
    Co robi się gdy woda jest na 30 m albo jeszcze głebiej ? KAżdy na dzoałce 600 m2 będzie wiercił studnię ?
    Nie wszędzie woda jest na kilku metrach .... niestety.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że ten temat będzie powracał a to ze względu na podwyżki cen wody które mają pokrywać koszty nowych przyłączy. Tak na prawdę to ten pomysł uważam za szczyt głupowy. W końcu przyłacza buduje się raz, a z wody kożysta ciągle. W rezultacie wszyscy będziemy więcej płacić i przez co koszty życia wzrosną, a jak będzie z tymi przyłączami to życie pokaże. Ja jestem coraz bardziej skłonny do zbierania deszczówki. Rok temu wychodziło dla idei, a teraz zacznie się opłacać. Oczywiście, że jak ktoś ma niski poziom do wody to będzie wiercieł/kopał studnię bo taką wodę można bardziej wszechstronnie użytkować.

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony