dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

    Droga jest na moim prywatnym terenie - dojazd do domu. Będzie uczęszczana tylko przeze mnie i to maksimum kilka razy dziennie osobowym samochodem.
    Dodam jeszcze, że nie buduje się w Polsce a we Francji i nie ma tutaj takich srogich zim dochodzi czasem do -5 ale i to jest rzadkością.

    Pozdrawiam

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    R_G

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Mam do utwardzenia przed działką odcinek drogi o wymiarach 19m x 2m = 38m2. Prosze szanowne grono o skomentowanie poniższej koncepcji:

    1. korytowanie (50cm) - to już zrobione
    2. geowłóknina
    3. piasek około (warstwa 15cm)
    4. tłuczeń szary 31,5-63mm (nie wiem jaka warstwa)
    5. kliniec szary 20-31,5mm (nie wiem jaka warswa)

    Jeśli ktoś potrafi ocenić tonaż poszczególnych pozycji to bardzo prosze o odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Robert

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    "Technologię zaglinionego żwiru" stosują firmy zdzisio i wiesio - bo tania i się nieźle zagęszcza... a co będzie po 2-3 latach już ich nie obchodzi.
    W których regionach Polski (a moze i nie Polski) stosuje się taką "technologię" z gruntem wysadzinowym?
    pan zdzisio i wiesio nawet napisali OST o numerze 05.01.00 o nawierzchniach gruntowych i mieszance zwirowo-gliniastej. Polecam lekturę
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Robilem droge w Krakowie - 60 cm korytowanie

    geowloknina

    kamien naturalny 30 cm ( głazy )
    20 cm 60-120
    10 cm 60

    Koszt - 70 zl m2

    Obslużyła ta droga 2 budowy - najcięższe są gruszki z betonem 11 m3 waży ponad 40 ton

    I nic się nie ugięło nawet ..

    Jak słysze o 20 cm podbudowy to ... dobre ale na osobówkę

  5. #25

    Domyślnie

    Można i metr betonu, tylko po co?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Można i metr betonu, tylko po co?
    Po co ? po to aby nie tracic pozniej pieniedzy...
    Sasiad zrobil podbudowę 20 cm i efekt jest taki ze... pod wplywem ciężaru wypchnęło ziemię pomiędzy osiami gruszki zmieszało cały kamien z gliną

    Teraz musial wynajmowac koparke zeby wszystko wybrała juz na 60 cm i sypac od nowa kamien

    Pieniadze wczesniej na koparke i 20 cm kamienia poszły się "kochać" ...

  7. #27

    Domyślnie

    5.5. Nawierzchnie jezdni dróg klasy L i D w strefie zamieszkania, w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym
    Zalecane konstrukcje nawierzchni na podłożu G1 o module sprężystości (wtórnym) nie mniejszym niż 100 MPa określa tabela:

    Jeśli właściwie przygotuje podłoże, to musi działać. Jeśli Twój znajomy wysypał kamień na glinę, to popełnił zasadniczy błąd i tyle.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    5.5. Nawierzchnie jezdni dróg klasy L i D w strefie zamieszkania, w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym
    Zalecane konstrukcje nawierzchni na podłożu G1 o module sprężystości (wtórnym) nie mniejszym niż 100 MPa określa tabela:

    Jeśli właściwie przygotuje podłoże, to musi działać. Jeśli Twój znajomy wysypał kamień na glinę, to popełnił zasadniczy błąd i tyle.
    To jak to powinien zrobić?Bo ja mam też taki problem.Glina i glina.Ponieważ jeszcze jeden dom ma się budować nie chcemy wspólnie z sasiadami robić na gotowo tylko zastanawiamy się czy korytować i dać dolomit czy narazie tylko sypnąć dolomit. Jedna firma podała kosmiczna cenę. Korytowanie na 20 cm + zasypanie powierzonym kamieniem (kupionym przez nas) i rozplantowanie 29 netto.Myślę że to strasznie dużo.Co uwazacie

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Witam;
    zastanawiam się czy n.p nie zrobić czegoś takiego:
    1. Jeśli droga obejmuje stosunkowo niewielki obszar [powierzchniowo] to n.p czy nie ułożyć na niej tzw. galanterii betonowej -> ażur, zielony parking, wymiar zwykle jest 40 x 60 grubości różne, mimo wszystko ja bym polecał 10 cm. niby grubsze i droższe ale i wytrzymalsze - ciężarówkę z węglem i innymi wytrzyma. Z racji tego że jest to element duży - przygotówka powinna być prostsza i łatwiejsza, zaś pewne niedoróbki taka droga powinna znieść znacznie lepiej niż ta która brukowana jest małymi brukami.
    2. Jeżeli jest długa droga dojazdowa licząca n.p. 50 m to może nie lepiej się zastanowić nad dwoma pasami pod koła, z ewentualnym miejscem parkingowym pod bramą. Taki sam ażur z tym że 60 cm to szerokość a 40 to długość. Dla auta osobowego i dostawczego powinno to wystarczyć. Jest to po prostu obniżka kosztu. Koszt m2 ażura 10 c,m to ok 55,0 zl m2 brutto, koszt jednej sztuki zwykle niecale 14 zl.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Witam;
    zastanawiam się czy n.p nie zrobić czegoś takiego:
    1. Jeśli droga obejmuje stosunkowo niewielki obszar [powierzchniowo] to n.p czy nie ułożyć na niej tzw. galanterii betonowej -> ażur, zielony parking, wymiar zwykle jest 40 x 60 grubości różne, mimo wszystko ja bym polecał 10 cm. niby grubsze i droższe ale i wytrzymalsze - ciężarówkę z węglem i innymi wytrzyma. Z racji tego że jest to element duży - przygotówka powinna być prostsza i łatwiejsza, zaś pewne niedoróbki taka droga powinna znieść znacznie lepiej niż ta która brukowana jest małymi brukami.

    No wlasnie koszt jednej sztuki 14 zł pomnóż razy ilość metrów..
    2. Jeżeli jest długa droga dojazdowa licząca n.p. 50 m to może nie lepiej się zastanowić nad dwoma pasami pod koła, z ewentualnym miejscem parkingowym pod bramą. Taki sam ażur z tym że 60 cm to szerokość a 40 to długość. Dla auta osobowego i dostawczego powinno to wystarczyć. Jest to po prostu obniżka kosztu. Koszt m2 ażura 10 c,m to ok 55,0 zl m2 brutto, koszt jednej sztuki zwykle niecale 14 zl.
    Wgrywam zdjęcie drogi u mnie ..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0149.jpg
Wyświetleń:	654
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	64463   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0150.jpg
Wyświetleń:	544
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	64464  

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Pytanie małe: co masz pod drogą, jaki typ gruntu. Ja już byłem świadkiem jak facet miał [ma?] jedną glinę i po zrobieniu drogi, na wiosnę było "chlup" i po drodze. Poza tym też masz równo, co wybitnie pomaga... Na dużym stoku woda może zdziałać "cuda". Ale jak droga wytrzymała to fajnie

  12. #32

    Domyślnie

    a co sądzicie o drodze betonowej? Ja mam dostęp do betonu B20 ze znanej betoniarni. Wyjdzie mnie to 20 zł za 1m2 betonu o grubości 15 cm. Droga ma długość 50m a szeroką chcę zrobić na 3 m, maks 3,5 m. Obecnie mam na piasek nawiezioną czarną ziemię, na to gruz kruszony a potem żużel. Tak jest od 3 lat, jechały po tym gruchy z betonem. Swoje już osiadło. Tylko musiał bym to teraz wyrównać.
    - 15 cm betony raczej wystarczy pod auta osobowe (ewentualnie bus czy coś cięższego z meblami) czy może dać 10 cm?
    - czy na żużlu można zalać bez późniejszych problemów beton?
    - co ile dylatacja przy szerokości 3,5 m. Dylatować całość czy tylko nacinać 5 cm?

    ewentualnie jakieś krawężniki zakopać wzdłuż drogi (10-12cm ponad gunt), położyć geowłókninę a na to jakieś kamienie. Tylko to jest w lesie iglasty i nie chcę wyciągać brudu z kamieni ....

    p.s. nie jest to droga "dojazdowa" tylko droga na posesji. Nie po to się kupuje większa działkę, żeby potem stawiać dom 5 m od drogi gminnej.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Jakbym mial radzić - nie kupuj betonu, tylko połóż albo bruki, albo co może być tańsze - n.p. duże elementy typu ażur / zielony parking. beton może mieć to do siebie, że popęka niekoniecznie tak jak ty będziesz chcieć.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony