dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 47
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 925
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź
    Pozdrawiam

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_mlody Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź
    Pozdrawiam
    Również pozdrawiam.
    R.K.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  3. #63

    Domyślnie

    Witam, czy mógłby Pan zdradzić ile u Pana kosztuje paleta tynku Knauf Diamant (40 worków x 30kg) ?
    Czy to prawda, że zużywa się tego tynku 17kg na m2, czyli idą dwie palety na 100m2 ?
    Czy nie będzie on zbyt twardym tynkiem gipsowym, przez co będą bardziej widoczne pęknięcia w trakcie pracowania budynku ?
    I czy cena 11-12 zł za samą robotę to dużo czy mało ?

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Witam
    Witam, czy mógłby Pan zdradzić ile u Pana kosztuje paleta tynku Knauf Diamant (40 worków x 30kg) ?
    Na palecie jest 42 sztuk diamanta, niestety nie mogę Panu podać ceny za jaką kupuje ten materiał.

    Czy to prawda, że zużywa się tego tynku 17kg na m2, czyli idą dwie palety na 100m2 ?
    To wszystko zależy od jakości wymurowanych ścian więc dokładnego zużycia nie da się określić, ale myślę że średnio może być 17 kg na m/2

    Czy nie będzie on zbyt twardym tynkiem gipsowym, przez co będą bardziej widoczne pęknięcia w trakcie pracowania budynku ?
    Jeśli budynek zapracuje diamant pęknie szybciej niż zwykły gips ale gdy już budynek całkowicie osiądzie to nie będzie problemu z zamaskowaniem tego pęknięcia oczywiście pod warunkiem, że nie będzie się powiększało.
    I czy cena 11-12 zł za samą robotę to dużo czy mało ?
    Wiele zależy od regionu w jakim Pan mieszka więc ciężko mi odpowiedzieć, tynkowanie tym materiałem jest trudniejsze niż zwykłym gipsem więc stawka za robociznę też powinna być wyższa. Głównie chodzi o to że tym materiałem nie da się "rozpędzić" i nadrobić ilością metrów niską cenę usługi, przy diamancie naprawdę trzeba się postarać i dokonywać wszelkich obróbek naroży oraz sprzątać w dniu w którym go nakładamy i jest jeszcze w miarę świeży.

    Pozdrawiam.
    R.K.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  5. #65

    Domyślnie

    A tynkarz, który robi dobre tynki c.w. i tak samo dobre gipsowe z Knaufa poradzi sobie z tym Diamantem ? Ponieważ Pan od moich tynków nigdy nie pracował na nim :/ Na co zwrócić uwagę ? Co mu podpowiedzieć żeby wszystko było okej ? Nie chciałbym żeby robota była spieprzona, mam się martwić i zrezygnować z tego materiału na którym nigdy nie pracował ?
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 25-03-2012 o 22:06

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    A tynkarz, który robi dobre tynki c.w. i tak samo dobre gipsowe z Knaufa poradzi sobie z tym Diamantem ? Ponieważ Pan od moich tynków nigdy nie pracował na nim :/ Na co zwrócić uwagę ? Co mu podpowiedzieć żeby wszystko było okej ? Nie chciałbym żeby robota była spieprzona, mam się martwić i zrezygnować z tego materiału na którym nigdy nie pracował ?
    Na pewno sobie poradzi, niech rozpocznie od garażu lub kotłowni i tam sobie wszystko poustawia przy agregacie. Niech codziennie po sobie sprząta, wyrabia naroża i to wszystko

    Pozdrawiam.
    R.K.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Witam, wybiorę raczej tynki cementowo - wapienne. Czy obecnie kupuje się gotowe zaprawy workowane czy też raczej zaprawę przygotowuje się na budowie? Jaka jest tendencja, co wychodzi taniej, szybciej, lepiej jakościowo itd.?

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunet wieczorową Zobacz post
    Witam, wybiorę raczej tynki cementowo - wapienne. Czy obecnie kupuje się gotowe zaprawy workowane czy też raczej zaprawę przygotowuje się na budowie? Jaka jest tendencja, co wychodzi taniej, szybciej, lepiej jakościowo itd.?
    Witam.

    Ostatnio coraz bardziej popularne są zaprawy workowane, powodów jest kilka przede wszystkim wykonawca nie musi pilnować odpowiedniego doboru składników co jest dużym plusem gdyż zły ich dobór może powodować pęknięcia na tynku. Przy materiale workowanym mamy pewność codziennie tego samego składu.

    Jeśli chodzi o jakość to również materiał workowany ma przewagę można nakładać go dwu warstwowo lub nawet jedno (nowy lekki baumit) i uzyskać bardzo gładką powierzchnię pod malowanie, w przypadku zaprawy przygotowywanej na budowie to 3 warstwy.

    Szybciej tynkuje się zaprawą workowaną, agregat tynkarski stoi na budowie i bez względu na warunki atmosferyczne można kontynuować prace tynkarskie.

    Pozdrawiam
    R.K.
    Ostatnio edytowane przez Radosław Krasowski ; 31-03-2012 o 14:04
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  9. #69

    Domyślnie

    Przy pomocy Pańskich rad nauczę się tynkować :)

    A zatem zacząłem tynkowanie.
    W kilku mniej reprezentacyjnych pomieszczeniach, wykonałem obrzutkę, i teraz nakładam już sam tynk. Na razie tynkuję te miejsca, na które później położę płytki. Z równości i gładkości powierzchni jestem zadowolony. Mam jednak szereg pytań.

    1. Tynkuję przy użyciu pionowych listew, które stanowią prowadnice dla łaty, którą zaciągam tynk. Nie pionuję ich dokładnie. Wychodzę z założenia, że ścianę mam pionową, obrzutkę wykonałem na całej ścianie tej samej grubości, więc wystarczy jak przykleję listwy. Straszą mnie, że ta niefrasobliwość wyjdzie mi później bokiem, na przykład przy kładzeniu płytek. Poza tym, czytałem, jak jeden z inwestorów tynkujących samodzielnie, wbijał gwoździki w naroża ściany, prowadził od nich poziomo sznurki i mocował listwy podług tych sznurków. Cuda nie widy :)
    Na ile dokładnie należy mocować listwy?

    2. Co zrobić, jeśli listwa odstaje od ściany o np. 6mm, a narożnik (który będzie stanowił drugą prowadnicę dla łaty a jest metr od listwy), odstaje np. tylko o 4mm? Wyrywać i mocować narożnik raz jeszcze, czy zignorować te 2mm na przestrzeni metra?

    3. Jaką gładź zastosować? Chciałbym użyć gładzi wapiennej, ale piszą o niej, że nakłada się ją ciężej od gipsowej, a efekty takie sobie. Jakiego producenta gładzi wapiennej Pan poleca?

    4. Czy gładź zamaskuje tego typu błędy powierzchni?













    5. Czy mogę zostawić listwy w ścianach i później zamaskować je gładzią, czy muszę je usunąć?

    65. Jak wykonać wnęki okienne. Wg wariantu 1, czy 2? Okna mam nieotwierane, więc nie muszę zachowywać przestrzeni na otwartą framugę. Wariant 2 wydaje mi się prostszy do wykonania, ale obawiam się, czy niepotrzebnie nie ograniczę dostępu światła. Zupełnie nie wiem, jak we wariancie nr 1, nałożyć warstwę tynku na piankę? Nie popęka to po kilku latach? (wnęki okienne wyglądają obecnie tak)


  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Witam

    1. Tynkuję przy użyciu pionowych listew, które stanowią prowadnice dla łaty, którą zaciągam tynk. Nie pionuję ich dokładnie. Wychodzę z założenia, że ścianę mam pionową, obrzutkę wykonałem na całej ścianie tej samej grubości, więc wystarczy jak przykleję listwy. Straszą mnie, że ta niefrasobliwość wyjdzie mi później bokiem, na przykład przy kładzeniu płytek. Poza tym, czytałem, jak jeden z inwestorów tynkujących samodzielnie, wbijał gwoździki w naroża ściany, prowadził od nich poziomo sznurki i mocował listwy podług tych sznurków. Cuda nie widy
    Na ile dokładnie należy mocować listwy?
    Jeśli tynkuje Pan przy pomocy prowadnic to należy je osadzić bardzo starannie w pionie i jeśli jest ich kilka przy pomocy długiej poziomicy tak aby wszystkie znajdowały się w linii, bardzo ułatwi to późniejsze prace przy klejeniu kafli w łazienkach.

    2. Co zrobić, jeśli listwa odstaje od ściany o np. 6mm, a narożnik (który będzie stanowił drugą prowadnicę dla łaty a jest metr od listwy), odstaje np. tylko o 4mm? Wyrywać i mocować narożnik raz jeszcze, czy zignorować te 2mm na przestrzeni metra?
    Jeśli te 2mm nie przejdą przy drugiej prowadnicy w 4mm to nie ma problemu

    3. Jaką gładź zastosować? Chciałbym użyć gładzi wapiennej, ale piszą o niej, że nakłada się ją ciężej od gipsowej, a efekty takie sobie. Jakiego producenta gładzi wapiennej Pan poleca?
    Niestety w tym temacie zbytnio nie pomogę gdyż nie wykonuję tego typu prac, natomiast widziałem końcowy efekt gładzi wapiennej nakładanej na mokro i filcowanej firmy baumit i muszę przyznać, że wyglądało to rewelacyjnie.

    4. Czy gładź zamaskuje tego typu błędy powierzchni?










    Najważniejsze żeby nic nie wystawało ponad powierzchnię tynku, miejsca wklęsłe spokojnie wypełni gładź.

    5. Czy mogę zostawić listwy w ścianach i później zamaskować je gładzią, czy muszę je usunąć?
    Jeśli nie wystają ponad powierzchnię tynku i podczas prac nie zdarł z nich Pan warstwy ocynku to mogą zostać, chociaż osobiście bałbym się, że po wyschnięciu tynku który podczas tego procesu kurczy się mogą być na tyle widoczne, że gładź ich nie przykryje.

    65. Jak wykonać wnęki okienne. Wg wariantu 1, czy 2? Okna mam nieotwierane, więc nie muszę zachowywać przestrzeni na otwartą framugę. Wariant 2 wydaje mi się prostszy do wykonania, ale obawiam się, czy niepotrzebnie nie ograniczę dostępu światła. Zupełnie nie wiem, jak we wariancie nr 1, nałożyć warstwę tynku na piankę? Nie popęka to po kilku latach? (wnęki okienne wyglądają obecnie tak)

    Przyjrzałem się jeszcze raz Pana rysunkom i zdecydowanie wariant drugi jest prawidłowy.

    Może te zdjęcia pomogą Panu rozwiązać problem:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tynki1 [1024x768].jpg
Wyświetleń:	3916
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	109126

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tynki2 [1024x768].JPG
Wyświetleń:	3910
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	109127


    Do dylatacji tynku od okna zastosowałem listwę przyokienną pcv.
    Ostatnio edytowane przez Radosław Krasowski ; 03-04-2012 o 20:02
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam,

    pozwoliłem sobie napisać do Ciebie bo widzę, że jesteś znawcą tematu tynków. Stoję właśnie przed podjęciem decyzji o wyborze tynków i jak to zwykle bywa, wokół sami doradcy Wykonawca tynków poleca mi cw (maszynowo), mówi że zrobi to równo i nie będzie trzeba dawać gładzi, choć zapewne lekka struktura będzie widoczna. Gość który z kolei budował mi dom, mówi żeby zrobić gipsowe. Boję się tylko, że będą zbyt miękkie i każdy kontakt z nimi np. poprzez odsuwane krzesło itp. zostawi trwały ślad na ścianie. Ponadto czy nie chłonną zbytnio wilgoci?

    Jeśli gips, to jaką zaprawę wybrać?

    Z góry dzięki za pomoc,

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Witam

    Wykonawca tynków poleca mi cw (maszynowo), mówi że zrobi to równo i nie będzie trzeba dawać gładzi, choć zapewne lekka struktura będzie widoczna.
    Jeśli mówi, że zrobi równo, gładko i nie trzeba będzie szpachlować to wierzmy mu na słowo że tak będzie ale po tynkach trzeba będzie wykonać sporo prac które będą wiązały się z uszkodzeniami tynku np: osadzenie parapetów, osadzenie drzwi, powstaną rysy podczas montażu profili na poddaszu, itp są to rzeczy których nie da się uniknąć i czym wtedy wykonawca zarobi takie ubytki? jeśli zrobi to gładzią będzie widać różnicę jeśli tynkiem c-w to tym bardziej i pojawia się problem...

    Gość który z kolei budował mi dom, mówi żeby zrobić gipsowe. Boję się tylko, że będą zbyt miękkie i każdy kontakt z nimi np. poprzez odsuwane krzesło itp. zostawi trwały ślad na ścianie. Ponadto czy nie chłonną zbytnio wilgoci?
    Oczywiście tynk gipsowy chłonie wilgoć ale wystarczy odpowiednia wentylacja w budynku lub regularne wietrzenie i po kłopocie. Większość negatywnych opinii jakie miałem okazję usłyszeć o tynkach gipsowych dotyczyły osób które kupowały mieszkania u deweloperów budowane na szybkiego bez ciągów wentylacyjnych gdzie równocześnie podczas prac tynkarskich oklejano budynek styropianem i malowano nie do końca wyschnięte tynki farbą...wiadomo, że po jakimś czasie na ścianach pojawiała się pleśń.

    Odpowiednio położone i wysuszone tynki gipsowe będą dobrym rozwiązaniem, tym bardziej że nie będzie później problemu z zarabianiem ubytków, wystarczy w wiaderku rozrobić odrobinę gładzi lub gipsu i po kłopocie...

    Jeśli chodzi o twardość to proszę spytać wykonawcę o tynk Knauf diamant jest to materiał o podwyższonej wytrzymałości dużo twardszy niż niejeden materiał c-w z worka.

    Polecam takie rozwiązanie:
    pokoje, kuchnia, jadalnia, wiatrołap, korytarze, łazienki (jeśli będą całe w kaflach)- gipsowe
    piwnica, garaż (jeśli jest nieogrzewany) - cementowo-wapienne

    Pozdrawiam.
    R.K.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  13. #73

    Domyślnie

    Witam Pana!

    Stoimy z żoną właścnie przed wyborem tynków wewnętrznych.
    Chcemy c-w, gotowe, maszynowe o jak najmniejszym ziarnie (fakturze) - pod malowanie.
    Myśleliśmy o Dolinie Nidy ale pojawiają się też negatywne opinie co do jakości tego materiału.
    Co może Pan polecić?

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    Witam
    (...) ale po tynkach trzeba będzie wykonać sporo prac które będą wiązały się z uszkodzeniami tynku np: osadzenie parapetów, osadzenie drzwi, powstaną rysy podczas montażu profili na poddaszu, itp są to rzeczy których nie da się uniknąć i czym wtedy wykonawca zarobi takie ubytki? jeśli zrobi to gładzią będzie widać różnicę jeśli tynkiem c-w to tym bardziej i pojawia się problem...
    R.K.
    Co do gipsowania ubytków w tynkach c-w - zdajemy sobie sprawę z problemu. Nie ma jednak jakiegoś pomysłu na zminimalizowanie różnic w wyglądzie? Pół żartem - chropowaty gips?

    No i dlaczego "tym bardziej i pojawia się problem" - przecież to ten sam materiał?
    Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam, Łukasz

  14. #74
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Witam

    Witam Pana!

    Stoimy z żoną właścnie przed wyborem tynków wewnętrznych.
    Chcemy c-w, gotowe, maszynowe o jak najmniejszym ziarnie (fakturze) - pod malowanie.
    Myśleliśmy o Dolinie Nidy ale pojawiają się też negatywne opinie co do jakości tego materiału.
    Co może Pan polecić?
    W zeszłym tygodniu tynkowałem piwnicę lekkim cementowo-wapiennym Baumitem i jeśli chodzi o uziarnienie i plastyczność jest bardzo podobny do nidy ale po wyschnięciu wydawał mi się twardszy. Zacierałem go packą styroduru i wyglądał dobrze ale nie pod malowanie ale gdyby poświęcić mu więcej czasu i przefilcować to na pewno był by bardzo gładki.

    Co do gipsowania ubytków w tynkach c-w - zdajemy sobie sprawę z problemu. Nie ma jednak jakiegoś pomysłu na zminimalizowanie różnic w wyglądzie? Pół żartem - chropowaty gips?
    No i dlaczego "tym bardziej i pojawia się problem" - przecież to ten sam materiał?
    Proszę mi wierzyć nie raz próbowałem, jeśli na ścianie jest tynk c-w który już związał to nie da się wetrzeć w niego nowej warstwy bo widać pogrubienie, jakieś nieduże ubytki jeśli materiał jest bardzo plastyczny da się wypełnić ale uziarnienie musi naprawdę być małe.

    Można spróbować mieszać różne składniki np klej i tynk c-w ale pytanie czy za każdym razem będzie się chciało Panu przyrządzać takie mikstury wiec moim zdaniem najlepiej byłoby zaklejać ubytki gipsem i pomalować jakąś farbą strukturalną przypominającą tynk cementowy.

    Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam, Łukasz
    Bardzo oproszę i również pozdrawiam
    R.K.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  15. #75

    Domyślnie

    Witam, parapety po tynkach czy przed ? Robie gips diamantem i c-w caparol.

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Witam, parapety po tynkach czy przed ? Robie gips diamantem i c-w caparol.
    Witam.

    Parapety powinny zostać osadzone po tynkach ponieważ ich wcześniejszy montaż bardzo utrudnia pracę tynkarskie.
    Bardzo ciężko jest przenieść płaszczyznę z nad parapetu pod, trzeba je bardzo dokładnie zabezpieczać nie tylko przed zabrudzeniem ale uszkodzeniami, więc uważam że wykonawcy odpowiedzialni za wykończeniówkę powinni osadzić je po tynkach i ładnie wykończyć dookoła.

    Pozdrawiam.
    R.K.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  17. #77

    Domyślnie

    Otynkowałem już kilka ścian (przypomnę - Baumitem MPI-25) i, pluję sobie w brodę że wcześniej o tym nie pomyślałem, nie zastosowałem się do zalecenia, wedle którego: "Świeżo otynkowane powierzchnie należy przez 2 dni utrzymywać w stanie wilgotnym". Jak rozumiem, to oznacza, że należy je przez dwa dni zwilżać?
    Czy teraz, kiedy niektóre tynki mają już po dwa tygodnie, mogę coś z tym zrobić? Na większość z tych tynków przyjdą płytki. Czy wystarczy zaaplikować środek gruntujący/wzmacniający podłoże?

    Mam jeszcze pytanie z pogranicza Pańskiej branży.
    Jednym z otynkowanych pomieszczeń jest ciemna spiżarnia 1m*2m. Będę tam kładł płytki. Czy mogę, by ją rozjaśnić w czasie kładzenia płytek, pomalować otynkowane ściany białą farbą, na którą później przykleję płytki? Czy farba nie osłabi połączenia tynk-klej?

    Pozdrawiam
    Paweł

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post
    Otynkowałem już kilka ścian (przypomnę - Baumitem MPI-25) i, pluję sobie w brodę że wcześniej o tym nie pomyślałem, nie zastosowałem się do zalecenia, wedle którego: "Świeżo otynkowane powierzchnie należy przez 2 dni utrzymywać w stanie wilgotnym". Jak rozumiem, to oznacza, że należy je przez dwa dni zwilżać?
    Czy teraz, kiedy niektóre tynki mają już po dwa tygodnie, mogę coś z tym zrobić? Na większość z tych tynków przyjdą płytki. Czy wystarczy zaaplikować środek gruntujący/wzmacniający podłoże?

    Mam jeszcze pytanie z pogranicza Pańskiej branży.
    Jednym z otynkowanych pomieszczeń jest ciemna spiżarnia 1m*2m. Będę tam kładł płytki. Czy mogę, by ją rozjaśnić w czasie kładzenia płytek, pomalować otynkowane ściany białą farbą, na którą później przykleję płytki? Czy farba nie osłabi połączenia tynk-klej?

    Pozdrawiam
    Paweł
    Witam ponownie

    Proszę się nie przejmować, jeśli była zrobiona solidna obrzutka to nie ma zagrożenia że z tynkiem coś się stanie tym bardziej, że temperatury nie są za wysokie więc wszystko będzie ok.

    Oczywiście przed nakładaniem gładzi lub klejeniem kafli powierzchnię trzeba zagruntować.

    Nie radziłbym malować niczym ścian przed nakładaniem kleju do kafli, bo może to się źle skończyć.

    Pozdrawiam.
    R.K.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    Przy tynkach mieszanych ( c-w i gips) proszę bardzo zwracać uwagę aby pod cementem nie znajdował się gips bo później będą z tego kłopoty...

    Pozdrawiam
    R.K.

    Kłopoty jak u mnie

    szkoda że tego wcześniej nie było

  20. #80

    Domyślnie

    Czy w garazu, w którym będzie minimalna temp. ok 3-5 st na plus zrobienie scian z c-w a sufitu jak sugeruje wykonawca z gipsowego to dobry pomysł?

    Czy komin schidla do kominka sie tynkuje czy raczej stosuje płyty kg?

    wibart
    Ostatnio edytowane przez wibart ; 23-04-2012 o 21:06

Strona 4 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony