dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    perm niezrozumiałeś wypowiedzi.
    Niepisze że płyta jest zła na teren podmokły tylko że taka jak na rysunku jest zła. A dlaczego to też wyjasniłem. Obciażenia jenakowe to niejest to samo co reakcja podpory na nie, to tez pisałem. Prosta analogia masz strop gdzie nad scianami masz dane prety odgiete góra co drugi prawdopodobnie tak samo powinno byc i tutaj, a zważywszy na warunki wilgotnościowe projektowanie jest na mniejszą rozwartość rys..ale to tez pisałem, i to wymusza zastosowanie zbrojenia podwójnego
    Czy obciażenia od gruntu w całym procesie uzytkowania beda stałe? nie. Osiadanie gruntu niejest jednolite , osiadanie trwa nawet gdy niema nacisku budowli czy to przez wodę czy inne czynniki i może się zdażyć po kilku latach że grunt pod płytą osiądzie więcej niż pod żebrem i momenty zginajace się zmienią na niekozystne.
    Jeszcze jedno nietrzeba wymycia gruntu tylko róznica w osiadaniu oraz inna reakcja na obciążenie

  2. #22
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Nie jestem specjalistą od statyki budowli. To co wiem to taki mix tego co mozna poczytać na forum, gazetach i w Internecie ogólnie. Nie mniej to wszystko jest logiczne dosyć. ........

    Myślę że jeżeli już coś krytykujesz to napisz czemu bo inaczej robisz niepotrzebne zamieszanie. Napisałeś swoje zdanie na temat tego co jest złe w konstrukcji płyty. Ja akurat się z tym nie zgadzam ale przynajmniej jest się do czego odnieść.
    Jednym słowem nie posiadasz żadnej wiedzy (zmiksowane informacje z "pani domu dla mężczyzn" jakim jest murator to nie jest "wiedza techniczna") a pieprzysz trzy po trzy podważając merytoryczne wypowiedzi. Ktokolwiek i jakkolwiek wyłożyłby Ci informacje nt płyt fundamentowych to i tak tego nie zrozumiesz...

    Cytat Napisał antech Zobacz post
    perm niezrozumiałeś wypowiedzi....
    Antech - przestań tłumaczyć zasady zbrojenia ludziom którzy i tak tego nie zrozumieją. Pozatym bezwiednie przekazujesz masę informacji za które powinni zwyczajnie zapłacić - np zatrudniając kierownika budowy czy zlecając wykonanie projektu.
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 29-05-2011 o 08:15

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Jednym słowem nie posiadasz żadnej wiedzy (zmiksowane informacje z "pani domu dla mężczyzn" jakim jest murator to nie jest "wiedza techniczna") a pieprzysz trzy po trzy podważając merytoryczne wypowiedzi. Ktokolwiek i jakkolwiek wyłożyłby Ci informacje nt płyt fundamentowych to i tak tego nie zrozumiesz...


    Antech - przestań tłumaczyć zasady zbrojenia ludziom którzy i tak tego nie zrozumieją. Pozatym bezwiednie przekazujesz masę informacji za które powinni zwyczajnie zapłacić - np zatrudniając kierownika budowy czy zlecając wykonanie projektu.
    Równiez cię pozdrawiam. Proponuję ćwiczenia fizyczne celem rozładowania frustracji.
    Co do tematu to płyta zaprezentowana na początku jest zazbrojona prawidłowo. Akurat rozmawiam z konstruktorem na temat mojej płyty i on nie widzi tam błędów.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 29-05-2011 o 08:33
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    ładny dziś dzień..nieprawdaż

  5. #25
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Co do tematu to płyta zaprezentowana na początku jest zazbrojona prawidłowo. Akurat rozmawiam z konstruktorem na temat mojej płyty i on nie widzi tam błędów.
    No i super... Obie płyty zaprezentowane w tym wątku są zazbrojone prawidłowo tak jak się zbroi PŁYTY POSADZKI - którymi są. Wasz problem leży w błędnym nazewnictwie - nazywacie płyte posadzki płytą fundamentową i nie rozumiecie że to 2 różne rzeczy.
    Aby coś "widzieć" i poprawnie nazywać to nie wystarczy przeczytać jeden czy 2 artykuły w muratorze...

  6. #26

    Domyślnie

    Jak wobec tego w/g ciebie wygląda poprawna płyta poprawna ,bez wdawania się w szczegóły techniczne za które trzeba zapłacić (choć jesteśmy na forum budowlanym,tu nie ma opcji płacenia za informację.Jeśli uważasz inaczej ,chyba pomyliłeś miejsce trochę.Tu ludzie dzielą się informacjami lub się nie dzielą jeśli uważają,że za ich wiedzę należy się zapłata.Ale mówienie o tym tutaj jest chyba trochę nie na miejscu)

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    już nie brnijcie w te dyskusje bo ona sensu niema. Niemozna czegoś opisać odnośnie konstrukcji niewdając się w szczegóły techniczne.
    Forum jest ogólne i wszyscy mają coś do powiedzenia..chociaż jak się nieznam np. na bankowości to niepodważam wiedzy zony itp. są ludzie co niewoedzą a się odzywają i maja prawo to jest demokracja
    Dobrze wypadł Obama wczoraj, prawda? I Wałęsa dobrze zrobił że sie nie pojawił, bo zroobiliby z niego małpę do zdjąć.

  8. #28
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Jak wobec tego w/g ciebie wygląda poprawna płyta poprawna...
    A po co ???

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Jeśli uważasz inaczej ,chyba pomyliłeś miejsce trochę.Tu ludzie dzielą się informacjami lub się nie dzielą jeśli uważają,że za ich wiedzę należy się zapłata.Ale mówienie o tym tutaj jest chyba trochę nie na miejscu)
    Przecież bezpłatnie dzielę się z wszystkimi informacjami o tym że piszą bzdury (szczególnie dotyczy to osób które określają się jako "specjaliści" a ich wiedza bazuje na kilku przeczytanych muratorkach i "miksie z netu".

    Prawidłowych rozwiązań i poprawnie rozwiązanych detali konstrukcyjnych szukajcie w dobrych projektach. Projektach a nie badziewiach z katalogu za 1200 brutto - to też jest "bezpłatna porada"...
    Kupujecie buble bez rozwiązań detali za grosze a później płaczecie że czegoś "nie ma" lub "nie wiadomo jak zrobić". W prawdziwym projekcie jest wszystko.

    Cytat Napisał antech Zobacz post
    Niemozna czegoś opisać odnośnie konstrukcji niewdając się w szczegóły techniczne. Forum jest ogólne i wszyscy mają coś do powiedzenia..chociaż jak się nieznam np. na bankowości to niepodważam wiedzy zony itp. są ludzie co niewoedzą a się odzywają i maja prawo to jest demokracja.
    Antech masz jaknajbardziej racje - tyle że tutaj "jako specjaliści" wypowiadają się ludzie którzy z budownictwem mają wspólnego tyle... że zakupili kilka kolorowych popularno-rozrywkowych czasopism z tytulami "murator" czy "ładny dom"...
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 29-05-2011 o 15:58

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    A po co ???



    Przecież bezpłatnie dzielę się z wszystkimi informacjami o tym że piszą bzdury (szczególnie dotyczy to osób które określają się jako "specjaliści" a ich wiedza bazuje na kilku przeczytanych muratorkach i "miksie z netu".

    Prawidłowych rozwiązań i poprawnie rozwiązanych detali konstrukcyjnych szukajcie w dobrych projektach. Projektach a nie badziewiach z katalogu za 1200 brutto - to też jest "bezpłatna porada"...
    Kupujecie buble bez rozwiązań detali za grosze a później płaczecie że czegoś "nie ma" lub "nie wiadomo jak zrobić". W prawdziwym projekcie jest wszystko.



    Antech masz jaknajbardziej racje - tyle że tutaj "jako specjaliści" wypowiadają się ludzie którzy z budownictwem mają wspólnego tyle... że zakupili kilka kolorowych popularno-rozrywkowych czasopism z tytulami "murator" czy "ładny dom"...
    Po co to ty wogóle ma tym forum piszesz? Nie masz zamiaru dzielić się swoją wiedzą bo uważasz że za to trzeba zapłacić. Za co zapłacić? Za te twoje śmieszne teorie? Nie zauważyłes że to forum dla inwestorów a nie dla dziwnych ludków odreagowujących swoje stresy?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #30
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Po co to ty wogóle ma tym forum piszesz?
    Po to by dzielić się swoją wiedzą i wytykać błędy które tu popełniacie... a za rozwiązania problemów czyli cudzych błędów niestety na całym świecie trzeba płacić...
    Wytknięcie błędu projektowego lub w wykonastwie to najcenniejsza rzecz jaką możecie tutaj uzyskać - wiec dziwie się waszej reakcji. Chyba że pytacie się nie po to by uzyskać odpowiedź tylko po to by "poklepać po ramieniu" i usłyszeć "ok jest super...". Tylko skoro jest tak super to z jakiego powodu (niepewność?) pytacie się o swoje budowy?

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Za te twoje śmieszne teorie? Nie zauważyłes że to forum dla inwestorów a nie dla dziwnych ludków odreagowujących swoje stresy?
    W którym miejscu pisze że to jest "forum tylko dla inwestorów"? Tego nigdzie nie widziałem za to od groma jest błagalnych pytań "do fachowców". To w końcu to forum gdzie oczekuje się "fachowców" czy "inwestorów"?

  11. #31

    Domyślnie

    Zapytałem ,jak według ciebie wygląda prawidłowo zaprojektowana płyta.Odpowiedziałeś "po co"
    Powiedz mi wobec tego " po co " z Tobą dyskutować
    Nie kupuję gotowego za 1200.Nawiasem mówiąc ,chciałem kupić indywidualny.Byłem w jednym biurze i opisałem w dziale projektów w wątku "parterówka zapomniany dom" swoje wrażenia.Zdecydowanie lepiej kupić dobrego gotowca.Biuro w którym byłem miało pozytywne opinie na tym forum nawiasem mówiąc.Rozmawiałem kiedyś z ekoarchitektami ,którzy specjalizują się w budownictwie energooszczędnym ,ale jakoś też mam wrażenie ,jakby wiedza pochodziła z tego forum.Jednym słowem masakra,ale to tak tylko przy okazji
    Zapytam jeszcze z ciekawości- Legalett - to płyta czy co to ?Posadzka na gruncie?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Ja jeszcze tylko zamieszczę przekrój przez płytę schwedenplatte. Niewiele się różni od tej niby złej zamieszczonej na początku tego wątku. Zasada ta sama. Zbrojenie siatką górą plus belki - żebra:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schwedenplatte.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	58453
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #33
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ZWyjaśnij specjalisto co to jest płyta fundamentowa oraz zapodaj przekrój przez nią,oraz wg jakich norm definiujesz płytę fundamentową...?
    PO CO? Po to by niedouki wiedziały jak wygląda prawdziwa płyta? Wystarczy wziąść pierwszą lepszą książkę o konstrukcjach fundamentowych...

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jeśli jesteś w dalszym ciągu nie kumaty i w dodatku ślepy to pomogę Ci odczytać co jest napisane w stopce projektu w moim załączniku w rubryce:Tytuł rysunku:
    "Przekrój Przez Płytę Fundamentową",opisał to projektant i konstruktor,który mi tę płytę liczył i projektował(pieczątki,uprawnienia też tam są),także mój cytat jest ciągle aktualny,błaźnisz się i nie masz za grosz wiedzy !!
    W takim razie gratuluję wyboru projektanta, który nie potrafi poprawnie nazwać czegoś co "zaprojektował"... Pieczątki? to tylko gumka z tuszem, która wogóle nie świadczy o poziomie wiedzy jaką dysponuje dany człowiek...
    Znam "uprawnionych projektantów" którym nie dałbym zaprojektować budy dla psa - pomimo że mają przytaczane pieczątki i waże uprawnienia...


    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zobacz te Twoje "zbrojone posadzki na guncie" jak powstają i jak mądrzejsi od Ciebie je nazywają:
    http://ekoarchitekci.pl/plyta_fundamentowa.html
    http://www.plytyfundamentowe.pl/index.php?p=1&s=2
    http://www.termoportal.com/buduj/fun...a_fundamentowa
    http://ladnydom.pl/budowa/1,106571,3185957.html
    Ci wszyscy powyżej się nie znają ? Jedynie zibik_eng wie,że to jest "zbrojona posadzka na grucie" ?
    Po pierwsze autorzy "linków z netu" nie są żadnymi autorytetami - podaj jakieś linki z autorami którzy mają tytuł doktora...
    Po drugie na 4ry linki 2 zwyczajnie nie działają
    Po trzecie stronę www może zrobić KAŻDY nawet pijaczyna spod budki z piwem i napisać na niej co mu się żywnie podoba, powolywanie się na takie strony jako wyrocznie jest śmieszne.
    Po czwarte dla osoby której wiedza o budownictwie ogranicza się do "muratora" i kilku linków z netu to... i koń będzie krową a krowa koniem - mają 4ry nogi, głowę i są "podobne" - tak samo jest z płytą fundamentową i posadzką - podobnie dla laika wyglądają... i na tym się ich "podobieństwo" kończy.

    Po piąte nie mam zamiaru tłumaczyć czym się różni płyta fundamentowa od zbrojonej posadzki na gruncie - różnicę wytłumaczą na każdej uczelni technicznej w naszym kraju, może Pan sobie postudiować kilka lat i będzie wtedy "wiedział".

    tutaj ma Pan wybitny przykład bzdury z "netu" z przytaczanego linku jako wyrocznii...


    zwykłe ławy fundamentowe z bloczkami betonowymi i wylaną posadzką nazywa autor strony "PŁYTĄ FUNDAMENTOWĄ"... przy wiedzy którą Pan posiada (mix z netu + murator) przytaczać takie "armaty" - to jest dopiero śmieszność.
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 30-05-2011 o 14:26

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    PO CO? Po to by niedouki wiedziały jak wygląda prawdziwa płyta? Wystarczy wziąść pierwszą lepszą książkę o konstrukcjach fundamentowych...


    W takim razie gratuluję wyboru projektanta, który nie potrafi poprawnie nazwać czegoś co "zaprojektował"... Pieczątki? to tylko gumka z tuszem, która wogóle nie świadczy o poziomie wiedzy jaką dysponuje dany człowiek...
    Znam "uprawnionych projektantów" którym nie dałbym zaprojektować budy dla psa - pomimo że mają przytaczane pieczątki i waże uprawnienia...




    Po pierwsze autorzy "linków z netu" nie są żadnymi autorytetami - podaj jakieś linki z autorami którzy mają tytuł doktora...
    Po drugie na 4ry linki 2 zwyczajnie nie działają
    Po trzecie stronę www może zrobić KAŻDY nawet pijaczyna spod budki z piwem i napisać na niej co mu się żywnie podoba, powolywanie się na takie strony jako wyrocznie jest śmieszne.
    Po czwarte dla osoby której wiedza o budownictwie ogranicza się do "muratora" i kilku linków z netu to... i koń będzie krową a krowa koniem - mają 4ry nogi, głowę i są "podobne" - tak samo jest z płytą fundamentową i posadzką - podobnie dla laika wyglądają... i na tym się ich "podobieństwo" kończy.

    Po piąte nie mam zamiaru tłumaczyć czym się różni płyta fundamentowa od zbrojonej posadzki na gruncie - różnicę wytłumaczą na każdej uczelni technicznej w naszym kraju, może Pan sobie postudiować kilka lat i będzie wtedy "wiedział".

    tutaj ma Pan wybitny przykład bzdury z "netu" z przytaczanego linku jako wyrocznii...


    zwykłe ławy fundamentowe z bloczkami betonowymi i wylaną posadzką nazywa autor strony "PŁYTĄ FUNDAMENTOWĄ"... przy wiedzy którą Pan posiada (mix z netu + murator) przytaczać takie "armaty" - to jest dopiero śmieszność.
    Jak mozna tak pierdzielić?
    Skan książki do technikum:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płyty fundamentowe.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	58631
    Oczywiście sa też płyty bez ostróg i to też są fundamenty płytowe.
    Fundament to to na czym stoi budynek. Na posadzce budynek nie stoi. Jeżeli stoi to jest to fundament płytowy czy też płyta fundamentowa.
    Zamieść mądralo ten prawidłowy niby przekrój płyty fundamentowej różniącej się od prezentowanych tu bo wszyscy tu będą się z ciebie nabijać.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 30-05-2011 o 14:41
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #35
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Czytam ten wątek i oczom nie wierze.
    Żal czytać wypowiedzi tzw "inwestorów" na tym forum. Ludzie po co wogóle zadajecie pytania skoro uzyskując rzeczowe odpowiedzi nie przyjmujecie ich do wiadomości. Czy dotarło już do "inwestrów", że tematem wątku nie jest płyta fundamentowa tylko zbrojona posadzka na gruncie? Jeżeli nie to trudno i jak już jeden z forumowiczów napisał

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Proponuję ćwiczenia fizyczne celem rozładowania frustracji.
    Odnośnie wypowiedzi poniżej:

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zacytuję jeszcze raz,skoro nie dotarło:
    P.S.
    Jeśli jesteś w dalszym ciągu nie kumaty i w dodatku ślepy to pomogę Ci odczytać co jest napisane w stopce projektu w moim załączniku w rubryce:Tytuł rysunku:
    "Przekrój Przez Płytę Fundamentową",opisał to projektant i konstruktor,który mi tę płytę liczył i projektował(pieczątki,uprawnienia też tam są),także mój cytat jest ciągle aktualny,błaźnisz się i nie masz za grosz wiedzy !!
    Zbrojona posadzka...ech .
    Pocieszające, że przynajmniej Pan czytać potrafi - jednakże podpis pod rysunkiem w tabelce nie zmienia faktu iż nie jest to płyta fundamentowa.

    Proszę nie zapominać drodzy inwestorzy że Państwa poziom wiedzy wcale nie musi dorównywać wiedzy inżynierskie, warto jednak czasem przyjąć do wiadomości niepodważalne fakty.

    P.S.
    Przypuszczam, że prawidłowe nazewnictwo będzie dalece przydatne przy samej wycenie zlecenia o której mowa w temacie. Poważniej traktuje się ludzi którzy na jabłko mówią jabłko, a na gruszkę gruszka.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał elka51 Zobacz post
    Czytam ten wątek i oczom nie wierze.
    Żal czytać wypowiedzi tzw "inwestorów" na tym forum. Ludzie po co wogóle zadajecie pytania skoro uzyskując rzeczowe odpowiedzi nie przyjmujecie ich do wiadomości. Czy dotarło już do "inwestrów", że tematem wątku nie jest płyta fundamentowa tylko zbrojona posadzka na gruncie? Jeżeli nie to trudno i jak już jeden z forumowiczów napisał

    Odnośnie wypowiedzi poniżej:


    Pocieszające, że przynajmniej Pan czytać potrafi - jednakże podpis pod rysunkiem w tabelce nie zmienia faktu iż nie jest to płyta fundamentowa.

    Proszę nie zapominać drodzy inwestorzy że Państwa poziom wiedzy wcale nie musi dorównywać wiedzy inżynierskie, warto jednak czasem przyjąć do wiadomości niepodważalne fakty.

    P.S.
    Przypuszczam, że prawidłowe nazewnictwo będzie dalece przydatne przy samej wycenie zlecenia o której mowa w temacie. Poważniej traktuje się ludzi którzy na jabłko mówią jabłko, a na gruszkę gruszka.
    No to może jeżeli wiesz napisz w czym jest problem. Z nazewnictwem? Z konstrukcją? Zbig tego nie robi bo jak twierdzi jest to wiedza tajemna dostępna tylko wybranym i tym co zapłacą co budzi podejrzenia że po prostu nie wie o czym pisze. Przecież to śmieszne. Napisz o co chodzi i więcej nikt juz nie będzie sie wyrywał.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #37
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Chodzi o to, że problem tkwi w nazewnictwie.
    A ta "nazwa" pociąga za sobą szereg konsekwencji. Faktem jest, że opisana tu jest posadzka na gruncie a nie płyta fundamentowa. Jakie różnice między nimi? Ogromne ale nie mi to opisywać!!!!!!!
    Swoją dogą miło czytać beztroskie wypowiedzi:
    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Oświeciłeś mnie - zbudowałem dom bez fundamentów tylko na posadzce! Jak to teraz naprawić?? Niby 2 lata już stoi ale na posadzce to chyba za długo sielanka nie potrwa. Oj, oj...
    Myli się Pan, na posadzce postoi, jeżeli takowa była w projekcie i została wykonana poprawnie. Nie wszystko po czym się "chodzi" to płyta fundamentowa (nie wliczając stropów itp) Ale pewnie ładnie brzmi "skończyłem" fundamenty w moim domku.

  18. #38

    Domyślnie

    Zbig coś palnął a teraz za wszelką cenę nie chce wyjść na kogoś kto nie wie co pisze.Kogoś zalogował z jednym postem dla potwierdzenia swej teorii a właściwie jej braku

    Po pierwsze autorzy "linków z netu" nie są żadnymi autorytetami - podaj jakieś linki z autorami którzy mają tytuł doktora...

    To ześ Zbig dopiero głupotę napisał.Najczęściej i to niezależnie od branży doktoraty mają kompletne barany ,chyba dla podbudowania ego.Zrobić doktorat to naprawdę żaden problem.

  19. #39
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Jak mozna tak pierdzielić?
    Skan książki do technikum:
    Nooooo skan książki do technikum !!! Pojawia się profesjonalna literatura fachowa Już postęp - tylko że w tej książce jest błąd. Pokazano fundament płytowo-żebrowy, pokazano fundament płytowo-grzybkowy i nazwano to wszystko "płytami fundamentowymi" a płyty fundamentowej brak
    Pomieszano ze sobą 2 różne rodzaje fundamentów i nazwano to do kupy nazwą 3ciego rodzaju fundamentu - dla ucznia technikum nie ma za dużego znaczenia, ma wiedzieć że coś takiego się robi i jak się wykonuje... - poprawnej klasyfikacji nie musi znać, co nie oznacza że nie powinien - za to autora ksiązki takie pomieszanie z poplątaniem dyskfwalifikuje.

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Zamieść mądralo ten prawidłowy niby przekrój płyty fundamentowej różniącej się od prezentowanych tu bo wszyscy tu będą się z ciebie nabijać.
    Nie mam zamiaru... A kto głupi niech sie smieje...z własnej głupoty i uporu.

    W innym wątku jako "specjalista" doradzasz kulki keramzytowe nie wiedząc ani dlaczego pękają ani z czego je się "robi"... to wydatnie pokazuje jaką szeroką i zgłębioną wiedzą dysponujesz.


    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    To ześ Zbig dopiero głupotę napisał.Najczęściej i to niezależnie od branży doktoraty mają kompletne barany ,chyba dla podbudowania ego.Zrobić doktorat to naprawdę żaden problem.
    Skoro to nie jest żaden problem to zrób sobie doktorat w budownictwie najlepiej z tematu "płyty fundamentowe a posadzki zbrojone na gruncie" i wtedy będziesz doradzać na forum muratora...


    Podsumowująć... żyjcie sobie z przekonaniem że to co macie to "płyty fundamentowe" chociaż nigdy nimi nie były i nie będą. Od wieków wiadomo iż WIARA nie musi mieć odzwieciedlenia w rzeczywistości.
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 30-05-2011 o 16:05

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    ...
    Dalej brniesz... Książka do technikum z błędami? Jesteś pierwszy który je zauważył a ksiązka ma już parę lat i jest powszechnie stosowana. Co za geniusz! Przekroju płyty nie zamieścisz bo dobrze wiesz że takiego nie ma, co ci pozostaje jak pisać że ci się nie chce. Dzieci tez tak mówią jak czegoś im brak. Nie przyznają się i koniec. Mam ale nie pokażę.
    Keramzyt miałem dać pod płyte zanim dowiedziałem się o szkle piankowym. 500 m ode mnie w Szczecinie jest "Keramzyt system" firma która to rozprowadza. Widziałem jak się to kładzie, widziałem jaki mokry jest w hałdzie na której leżał mimo że deszczu nie było pare tygodni co niestety świadczy o nasiąkliwości wbrew temu co deklaruje producent, widziałem jaki syf zostaje po keramzycie i jak myślę jest to rodzaj żużla bo same kulki są wytrzymałe dosyć. Ty nie napiszesz o tym nic ale nie dlatego że nie masz o tym wszystkim pojęcia co jest juz oczywiste dosyć tylko dlatego że nie bo za taką wiedzę się płaci. Z gruszki spadłeś chłopie! W ten sposób szacunku nie zdobędziesz. Raz że bezpodstawnie obrażasz innych dwa że twoje tezy nie są podparte argumentami. Moim zdaniem wyładowujesz tu swoje frustracje tyle że nie po to jest to forum.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony