dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 98
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 1942
  1. #1901

    Domyślnie

    Witaj Robercie
    Niech Wam sie szczesliwie i zdrowo mieszka w nowym domu.
    Nowoczesne i niestandardowe rozwiazania zastosowales ,bardzo mi sie podoba , ale nalezy przyznac ,ze dom nie taki easy do sprzatania . Ja chyba nie dalabym rady ,szczegonie tafle szklane przy schodach i deseczki na suficie ,ktore notabene sa swietne i u mnie fajnie by sie zgraly ,ale jak je uwalniac od kurzu?
    W kwestii okien nie porozumielismy sie ,no coz mam ogromnego bzika na ich punkcie i wciaz rozmyslam nad ich rozmiarowka ,ale to taki moj jedyny hopel w calej istocie budowy.
    Zaintrygowaly mnie u Ciebie donice przyokienne , marza mi sie takowe w lazience i holu przy oknach,W glownym korytarzu mam zaprojektowana nadziemna , ale przy oknie chcialabym identyczna jak Twoja. Bardzo prosze o wskazowki jak ja wkonac .
    Pozdrawiam
    ewa

  2. #1902

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie ,gdzie schowales piekarnik?

  3. #1903

    Domyślnie

    Mam pytanie o dach płaski w Twoim domu. Czy zastosowałeś podgrzewane wpusty dachowe? jeżeli tak to jakie są koszty ich użytkowania? Czy można ich nie stosować na płaskim dachu?

  4. #1904
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Tak, mam podgrzewane wpusty dachowe, ale nie odpowiem Ci o koszty, bo jeszcze ani razu nie uruchomiłem podgrzewania. Po drugie, nie mam ich na oddzielnie opomiarowanym kablu.
    A można wszystko... tylko czy warto?
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  5. #1905
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Dziękuję za życzenia, vze.
    O donicy trzeba pomyśleć na etapie fundamentów, a na pewno przed warstwami podłogowymi. Nie wiem co mam Ci o niej napisać... Poproś swojego architekta, żeby taką uwzględnił w projekcie.
    Piekarnik jest oczywiście w kuchni, schowany za przesuwnymi drzwiami kryjącymi także inne urządzenia i półki
    pozdrawiam
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  6. #1906

    Domyślnie

    Dziekuje za Twoj dziennik , sporo sie ucze,Wiesz ,nie mieszkam w poblizu budowy i wszystkie sprawy z nia zwiazane zalatwiam emailowo,jest to trudne ,zwlaszcza jak mam wytlumaczyc architektowi pewne podpatrzone na forum rozwiazania,badz nawet moje wlasne ''widzi mi sie'' .Dzieki niemozliwosci przez nas dopilnowania budowy studnie mam na posesji sasiada i spierniczony poziom pokoju dziennego ,za waski otwor drzwiowy ,przesuniete drzwi do kotlowni i.t.d, i.t.p..Myslalam wyznaczyc donice przed fundamentami i dzieki Tobie sie upewnilam, ze juz musze dokladnie opracowac z architektem i okreslic miejsce ich usadowienia . Uwielbiam zielen w domu.Bardzo podoba mi sie Wasz pomysl na trawke przy blacie kuchennym ,u mnie zupelnie inna bedzie zabudowa kuchni ,ale dzieki Twoim rozwiazaniom kuchennym (ukryta lodowkai) wpadlam na pomysl zakamuflowania slupka z zabudowa piecykowa,Lodowka u mnie bedzie natomiast zabudowana podobnie jak u Ciebie piekarnik,
    Pozdrawiam

  7. #1907
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Robercie, czy możesz podać namiary na firmę sprzedającą/instalującą maty kapilarne które masz u siebie ?
    http://www.infraclima.cz/cz/kapilarni-system
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  8. #1908
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  9. #1909
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Katiusha
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Wrocław\Trzebnica
    Posty
    129

    Domyślnie

    Możliwe, ze się jeszcze nie witałam (macham ręką na powitanie), chociaż w tym dzienniku mam już pewne długotrwałe zasiedzenie i czuję się jak w miłych gościach. Przyjemnie tu, wizualny dobrobyt i powzdychać jest nad czym.

    Jest w dzienniku takie zdjęcie elewacji z bałwanem w centralnym punkcie... strzelałabym, że wizualka ... i cudna głęboka czerń na nim.
    Czy pytanie o producenta tynku i nie daj boże numerek czerni jest mocno nie na miejscu?

    Przedstawiciel pewnej znanej firmy przekonywał mnie, ze "muszę" pozbyć się wszystkich czerni z elewacji i zostawić co najwyżej ramki wokół okien .
    Że taki czarny, to ma taaaaki pigment, że wszystko mi popęka i wyblaknie. Ubawiłam się tym musem i uznałam, że jestem przekonana, że na świecie istnieje producent, co powie, że ilość czerni na mojej elewacji nie jest żadnym wyzwaniem (mam jej zdecydowanie mniej).
    Istnieje?

  10. #1910

    Domyślnie

    Witam.Heh, dziwna sprawa - dziennik 8 stron, a komentarze 96.. i kiedy ja je przeczytam?

    Ale domek super. Hmm, w mojej okolicy mój domek wydaje sie innowacyjny, ale jak zobaczyłem Twój, to... cóż, chętnie bym się zamienił. Nie wiem, skąd (pomijając to, że jesteś architektem) masz pomysły na wykończenie i ogólnie aranżację zdjęć, ale chętnie przyjąłbym część pomysłów do siebie. Niestety w moim domu realizacja większości z nich jest już niemożliwa. Ale może kiedyś?

    Gratuluję projektu, wyobraźni i poczucia dobrego smaku
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  11. #1911

    Domyślnie

    Robercie jak tam po sezonie zimowym przy tak dużych przeszkleniach (choć pewnie ciężko powiedzieć, bo zima była dla nas wyjątkowo łaskawa ). Chodzi mi przede wszystkim o świetlik w dachu, sama mam na prawie 8 m długości i boje się, że będzie to duża strata ciepła.
    Hawirka fajowska, mój klimacik

  12. #1912
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Witam nowych gości i dziękuję za miłe słowa.
    Już to gdzieś pisałem. tynki to imprefarb, ale nie pytajcie mnie o nr kolorów, wybierałem ze wzornika wykonawcy...
    Z tego co mi jeszcze wiadomo, bardzo ciemne tynki można zrobić bezpiecznie w systemach STO.

    Z dużymi oknami i świetlikami nie było problemu - w słoneczne dni musieliśmy nawet w zimie opuszczać żaluzje - zyski są ogromne. Mamy jednak problem ze szczelnością HSa. Podejrzewam coś, ale muszę najpierw wyjaśnić to z wykonawcą.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  13. #1913
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inż.maliniak
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek Zobacz post
    ....

    Z dużymi oknami i świetlikami nie było problemu - w słoneczne dni musieliśmy nawet w zimie opuszczać żaluzje - zyski są ogromne. Mamy jednak problem ze szczelnością HSa. Podejrzewam coś, ale muszę najpierw wyjaśnić to z wykonawcą.
    ...jesteśmy właśnie na etapie dopinania umowy na stolarkę i jedyny dylemat to HS czy PSK chętnie poczytam co wyszło u Was ze szczelnością

  14. #1914

  15. #1915
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Dzięki. Też bym chciał już skończyć, ale jeszcze musimy poczekać.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  16. #1916
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    No to ja jeszcze po prośbie.
    Jest sobie taki plebiscyt:
    http://architektura.muratorplus.pl/zycie-w-architekturze/2015/plebiscyt-internautow-2015_4377.html
    Jury zakwalifikowało do finału dwie realizacje z mojej pracowni. Gdyby się komuś spodobały, to można zagłosować (na inne też, rzecz jasna). Można głosować tylko raz na jeden obiekt. Za najlepsze komentarze organizator przewidział nawet nagrody. Pozostały niecałe dwa dni - koniec głosowania 2.04 w południe.

    http://architektura.muratorplus.pl/zycie-w-architekturze/2015/zagospodarowanie-wschodniego-nabrzeza-paprocan-w-tychach/1310/

    http://architektura.muratorplus.pl/zycie-w-architekturze/2015/dom-dwie-stodoly/1309/

    Dzięki!
    Ostatnio edytowane przez robert skitek ; 31-03-2015 o 22:11
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  17. #1917
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Katiusha
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Wrocław\Trzebnica
    Posty
    129

    Domyślnie

    Dziękuję za info o tynkach, rozpoznam sobie oba produkty.
    O ho ho, gratuluję dwóch mocnych pozycji w ważnym plebiscycie. Trzymam kciuki.

  18. #1918
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Robert. Zapytam ponownie o konstrukcję schodów. Czy konstrukcja jest wystarczająco sztywna? Zastanawiam się czy nie buja się na boki?
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  19. #1919
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tomek, a jak mają się bujać 2 stalowe szyny zamocowane na górze i na dole w betonie i do tego usztywnione pokaźnych rozmiarów stopniami ???
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #1920
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka. To już szyny tylko profil. Robiłem trochę wg pomysłu Roberta ale mam dłuższe schody i u mnie na środku trochę się odchyla. Zastanawiam się czy to kwestia wyłącznie długości.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

Strona 96 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony