dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 98
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 1942
  1. #1921
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Robert w dzienniku pisał dokładniej o schodach. Nie pamiętam, ale zdaje się podawał jakie są te profile u niego.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #1922
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    U mnie profile nie odchylają się na boki. Poręcz za to delikatnie się poddała Ale to było do przewidzenia i nie jest żadnym problemem.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  3. #1923
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za info.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  4. #1924
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zarobiony

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Suchodoły
    Kod pocztowy
    21-060
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, śledzę budowę poprzez forum od początku i
    Jestem zafascynowany Pana domem , podziwiam wizje którą udało się wcielić w życie. Odważne i nowatorskie rozwiązania, które na pewno będą miały wielu naśladowców. Dobre wzorce należy powielać. Chciałem się podpytać jak sprawuje się czarny tynk ? Czy aby nie robi się w słońcu "mysi" , czy nie zaczął tracić koloru ? Producent tego tynku raczej jest mało znany- co by nie powiedzieć wersja ECONOMY ale jak widać nie cena i marka jest tu najważniejsza. Nie mogę tylko numeru koloru w dzienniku odszukać.
    Proszę podzielić się opinią o tynku,
    Dziękuję

  5. #1925
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Dziękuję. Jak na razie z tynkiem nic się nie dzieje. Ale to na razie jeszcze krótki okres.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  6. #1926
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Widzę, że koszty energii na ogrzewanie na akceptowalnym poziomie . Ale COP wyszedł wysoki.

  7. #1927

    Domyślnie

    Pewnie jesteś już tym znudzony, ale napiszę to : piękny dom! No i świetny wynik ceny za ogrzewanie. Na etapie projektu zmniejszyłem okna, żeby uniknąć strat ciepła. Jak patrzę na Twoje wyniki , to widzę, że to był błąd. Możesz wyjaśnić co znaczy Ucw i Ug okna?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  8. #1928
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    i jaka jest temperatura w domu, bo od tego sporo zależy. My mamy ustawione na 22 st.

  9. #1929

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie techniczne. Jaką grubość mają poszczególne warstwy stropodachu? Strop, izolacja, pokrycie itp. z góry dziękuję.

    PS. Super dom, oby więcej takich.

  10. #1930
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    ^ zapytaj swojego projektanta.
    Strop w zależności od materiału, zbrojenia, rozpiętości i warstw ponad nim.
    Izolacja - w zależności od założonych w projekcie współczynników U dla przegrody
    Pokrycie - w naszym przypadku dach odwrócony, żwir - grubość też powinien dobrać inżynier.
    Wiec kompletnie nic Ci nie dadzą moje grubości warstw, no chyba, że skopiowałeś dokładnie mój dom...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  11. #1931
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    i jaka jest temperatura w domu, bo od tego sporo zależy. My mamy ustawione na 22 st.
    Mamy jeden przerzucany termometr (inne nie są miarodajne), ale utrzymujemy zwykle 21-22, przy słońcu sama wzrasta...
    Ostatnio edytowane przez robert skitek ; 13-06-2015 o 17:33
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  12. #1932
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Pewnie jesteś już tym znudzony, ale napiszę to : piękny dom! No i świetny wynik ceny za ogrzewanie. Na etapie projektu zmniejszyłem okna, żeby uniknąć strat ciepła. Jak patrzę na Twoje wyniki , to widzę, że to był błąd. Możesz wyjaśnić co znaczy Ucw i Ug okna?
    Dzięki! W obliczeniach producenta okien oznaczenia te oznaczały:
    Ucw - współczynnik przenikania ciepła dla całego okna W/(m2*K)
    Uw - współczynnik przenikania ciepła dla samego zestawu szkła W/(m2*K)
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  13. #1933

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek Zobacz post
    ^ zapytaj swojego projektanta.
    Strop w zależności od materiału, zbrojenia, rozpiętości i warstw ponad nim.
    Izolacja - w zależności od założonych w projekcie współczynników U dla przegrody
    Pokrycie - w naszym przypadku dach odwrócony, żwir - grubość też powinien dobrać inżynier.
    Wiec kompletnie nic Ci nie dadzą moje grubości warstw, no chyba, że skopiowałeś dokładnie mój dom...
    jestem na etapie pierwszych szkiców, na razie sam sobie rysuje mniej wiecej. pytam konkretnie o twoj dom poniewaz z tego co przejrzalem na forum to w Twoim projekcie ten stopodach wydaje się najchudszy/najcieńszy ( wiesz o co chodzi ). to inaczej zadam pytanie. jaka jest najmniejsza mozliwa/dopuszczalna grubość? bez rekuperacji, strop+izolacja+wykończenie.

    a projekt mój ma tyle wspólnego że jest otwarty na południe
    Ostatnio edytowane przez sawadro ; 13-06-2015 o 19:19

  14. #1934
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    No i widzisz, tego właśnie nie da się określić tak łatwo.
    Strop żelbetowy może mieć zarówno grubość 10 jak i 20cm. Ocieplenia możesz dać minimalnie albo w standardzie pasywnym.
    Poza tym nie sądzę, że to warstwy dachu u mnie są najcieńsze, wizualnie to rozwiązanie attyki tak działa. Tych detali jednak na forum nie opisuję.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  15. #1935
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rafallas

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    WITAM
    mam pytanie jaki to katownik na schodach grubość szerokość oraz gdzie można dostać go .....pozdrawiam wspanialy dom

  16. #1936
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    ^^^ wciąż to samo... Ludzie, od tego są projektanci. Nie kopiuje się grubości stropu czy profili do schodów, które się gdzieś zobaczyło. To wymaga przeliczenia. I jeszcze ktoś z Leszna będzie go ściągał z Mikołowa? Będę już zostawiał takie pytania bez odpowiedzi...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  17. #1937

    Domyślnie

    Mam pytanie o rolety. W jaki sposób ukryłeś cały mechanizm w elewacji? Zdałeś się na firmę od rolet i to ona wszystko wymyśliła i zrobiła? Czy masz jakieś własne rozwiązanie? Ja nie pomyślałem o roletach i w projekcie ich nie mam. Będę budował lokalnymi fachowcami i jak mówię , że chciałbym rolety ukryć w elewacji to słyszę "nie da się".

  18. #1938
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    ^^^ Pamiętaj o moim zawodzie. To nie pierwszy raz stosowałem takie rozwiązanie w swoich projektach. Oczywiście za każdym razem i tak wymaga to konsultacji z firmą montującą.
    Detali rozwiązań projektowych jednak publicznie nie opisuję. Polecam rozmowę ze swoim projektantem, w końcu od tego jest.
    powodzenia
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  19. #1939

    Domyślnie

    Nie proszę o detale projektowe. Mam tylko pytanie , jak to najlepiej rozwiązać? Zdać się na to co zaproponuje firma od żaluzji fasadowych czy lepiej niech to zaprojektuje architekt?
    I jeszcze jedno pytanie. Zdołałeś uniknąć mostka termicznego w miejscu mocowania skrzynek żaluzji?
    Nie jestem pewien, ale masz chyba wielkie okna wystawione na południe? W lato powodują pewnie przegrzewanie się pomieszczeń? Czy to są fixy? I czy w słoneczne dni musisz całkowicie zaciemnić pomieszczenie, żeby było chłodniej czy wystarczy tylko opuszczenie żaluzji w pozycji poziomej?

  20. #1940
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    To zależy. Skąd mam wiedzieć jaką masz ekipę i jakiego architekta? Jedna zrobi dobrze, inna źle. Jeden pomyśli, inny nie... Nie ma reguły.
    Aby zminimalizować mostek zastosowałem przekładki z xpsa. Większość szkleń na południe to fixy, ale w każdym jest też otwierane skrzydło, Wystarczy opuszczenie w pozycji poziomej.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

Strona 97 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony