dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raas
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rybnik Oberschlesien
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie Wylany B10 między ławy i deszcz.....

    Witajcie
    Wylałem wczoraj około 13 beton B10 do poziomu ław (dom podpiwniczony) , Lałem na folię. Wszystko poszło idealnie ale... Niestety pierwszy deszcz około 17-30 a potem ulewa od 19-30 przez całą noc. Dziś od rana z małą przerwą deszcz. Powiedzcie mi proszę jak to wpłynie na ten beton?Chyba mnie szlag trafi z tym deszczem...

  2. #2
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał raas Zobacz post
    Powiedzcie mi proszę jak to wpłynie na ten beton?Chyba mnie szlag trafi z tym deszczem...
    Wpłynie NEGATYWNIE. Następnym razem zapoznaj się z prognozami pogody.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    4 h od wylania zobacz czy niewypłukało cementu ale po 4h to nic niepowinno sie stać, folię trzeba było rzucić na beton,

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Wpłynie NEGATYWNIE. Następnym razem zapoznaj się z prognozami pogody.
    Negatywnie wpłynie po 4,5 h..... Szanowny Kolega chyba budowę to zna tylko z książek.

    Nie wpłynie negatywnie. To jest na litość boska podkład betonowy.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raas
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rybnik Oberschlesien
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Folię na beton mogłem dać i na pewno dałbym ale niestety po wylaniu betonu musiałem jechać do pracy Później dowiedziałem się o tym jakie warunki były z tym deszczem. Po wylaniu betonu pogoda była ok (można zobaczyć w dzienniku)...

  6. #6
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico Zobacz post
    Negatywnie wpłynie po 4,5 h..... Szanowny Kolega chyba budowę to zna tylko z książek.

    Nie wpłynie negatywnie. To jest na litość boska podkład betonowy.

    Pytanie brzmiało: "Powiedzcie mi proszę jak to wpłynie na ten beton"
    odpowiedź: "NEGATYWNIE" (na "TEN BETON" czyli chudziak), jezeli Pan twierdzi że po wypłukaniu zaczynu cementowego "nic się nie stanie" z chudziakiem to znaczy że ani wiedzy ksiązkowej nie ma, a budowe widział "przez szparę w płocie"....

    Nie było zadanego pytania na temat wpływu "tego" betonu "na całą budowę"... więc Pana przytyki co do mojej "wiedzy" proszę sobie wsadzić... a zacząć czytać ze zrozumieniem zadawane pytania.
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 28-05-2011 o 11:29

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Pytanie brzmiało: "Powiedzcie mi proszę jak to wpłynie na ten beton"
    odpowiedź: "NEGATYWNIE" (na "TEN BETON" czyli chudziak), jezeli Pan twierdzi że po wypłukaniu zaczynu cementowego "nic się nie stanie" z chudziakiem to znaczy że ani wiedzy ksiązkowej nie ma, a budowe widział "przez szparę w płocie"....

    Nie było zadanego pytania na temat wpływu "tego" betonu "na całą budowę"... więc Pana przytyki co do mojej "wiedzy" proszę sobie wsadzić... a zacząć czytać ze zrozumieniem zadawane pytania.
    Szanowny kolega tak jak pisałem budowę widział w książkach jeśli twierdzi,że po 4,5 h woda wypłucze zaczyn cementowy z betonu, który w tej temperaturze wstępnie związał. Kolega również te książki czyta dość niedokładnie skoro nie wie,że pielęgnację betonu rozpoczyna się w podwyższonych temp. już w kilka godzin po betonowaniu.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    beton z betoniarki (około B 15 po 2 - 2,5h już mu deszcz nic niezrobi, B30 po 4h to mozna kuć juz tylko młotem, B10 z betoniarni bedzie leprzy niż z betoniarki, na zdjeciach widac że wody niebyło dolewane do mieszanki więc po 4h od wylania niewypłucze juz nic,

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raas
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rybnik Oberschlesien
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    hmm nic takiego się na oko nie stało...zobaczymy jak będzie się zachowywał chudziaczek potem

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał raas Zobacz post
    Witajcie
    Wylałem wczoraj około 13 beton B10 do poziomu ław (dom podpiwniczony) , Lałem na folię. Wszystko poszło idealnie ale... Niestety pierwszy deszcz około 17-30 a potem ulewa od 19-30 przez całą noc. Dziś od rana z małą przerwą deszcz. Powiedzcie mi proszę jak to wpłynie na ten beton?Chyba mnie szlag trafi z tym deszczem...
    Wpływ negatywny może mieć tylko wtedy gdy pada bardzo mocno nim beton zacznie wiązać (może zmienić współczynnik w/c ) później to ma tylko pozytywny wpływ. Beton najlepiej dojrzewa w środowisku wodnym (np. próbki betonu pobierane przez laboratorium zgodnie z normą dojrzewają zanurzone w wodzie). Pielęgnacja betonu polega między innymi na systematycznym polewaniu wodą. W pana przypadku minęły 4h (beton zaczyna wiązać po 2-3 h o ile nie zawiera domieszek opóźniających). Dlatego nie ma co panikować i proszę się nie przejmować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony