dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ajad

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-493
    Posty
    1

    Domyślnie Pozwolenie na budowę - uzyskać samemu czy zlecić?

    Witam,

    Moi rodzice zakupili ostatnio działkę pod Warszawą. W planach mają przeprowadzenie się do nowego domu w połowie przyszłego roku. Zależy nam na sprawnym uzyskaniu pozwolenia na budowę (projekt jest już gotowy). Mam pytanie do Was drodzy forumowicze czy warto byłoby zlecić uzyskanie niezbędnych dokumentów i samego pozwolenia jakiejś firmie, czy samemu zabrać się za cały ten proces? Przedstawię jakie za i przeciw pierwszej i drugiej opcji widzę ja, ale proszę o dopisanie Waszych spostrzeżeń.

    1. Uzyskanie pozwolenia samemu:
    a) za:
    - brak kosztów wykonania usługi uzyskania pozwolenia na budowę przez jakąś firmę
    - dokładnie wiem w jakim stanie jest proces
    b) przeciw:
    - kilka dni wolnego w pracy (jakieś 5-6), żeby złożyć wszystkie wnioski o uzyskanie niezbędnych dokumentów
    - brak dokładnej wiedzy i obeznania, co, gdzie, jak i kiedy dany wniosek mam złożyć

    2. Zlecenie uzyskania pozwolenia na budowę
    a) za:
    - ewentualny niższy koszt uzyskania poszczególnych dokumentów (może mają jakiś poleconych wykonawców), takich jak mapa do celów projektowych czy taksacja drzew
    - szybsze załatwienie sprawy (?)
    - płacę i nic mnie nie obchodzi
    b) przeciw:
    - płacę

    Proszę o Wasze spostrzeżenia czy cały proces jest męczący, czy może warto zapłacić i mieć wszystko w nosie? Obecnie oczekuje na odpowiedź z firmy, która załatwia pozwolenie na budowę. Jak tylko dostanę odpowiedź, napiszę ile to kosztuje i jak szybko załatwiają pozwolenie. Mam nadzieję, że złoży się tak, że sumując z jednej strony ich zniżki u podwykonawców (wspomniana mapa do celów projektowych, taksacja drzew, itp.), a z drugiej prowizję za wykonanie takiej usługi, to i tak wyjdzie na to samo jakbyśmy sami załatwiali to pozwolenie

  2. #2

    Domyślnie

    na tak postawione pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Chcesz oszczędzic i czegoś się nauczyć zrób to sam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hary2006
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    SiennnicaNasielsk
    Kod pocztowy
    05-191
    Posty
    164

    Domyślnie

    macie już mapę do celów projektowych? u mnie w okolicach z reguły geodeci spokojnie podejmują się załatwiania tych spraw. z resztą wnioski o warunki prądu, wody, śmieci i kanalizacji załatwiłem w niecałe pół dnia. do tego wszystkie warunki dostałem od ręki, oprócz prądu-przyszło za tydzień poczta do domu

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jfilemonowicz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    płacę, ale czy czas to nie pieniądz? jeśli ktoś nie pracuje... może liczyć zero - jedynkowo : za usługę płacę, za załatwienie samemu - nie płacę, ale osoba która pracuje może wziąć urlop bezpłatny = traci pieniądze, lub wykorzystać na załatwienia formalności swój urlop wypoczynkowy (co może powodować wypalenie zawodowe)
    Architekt z powołania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony