dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie Gdzie zamontowac hydrofor w domku jednorodzinnym

    Witam

    Mam do Was male pytanie, wczoraj wiercili mi wode na dzialce i fachowcy zabili rure na glebokosci 11 m. Teraz che do tego podlaczyc hydrofor i na poczatku myslalem aby zamontowac go w domu w kotlowni, ale fachowcy podpowiedzieli mi ze lepiej wkopac trzy kregi i hydrofor zamontowac w ziemi przy rurze i teraz nie wiem ktore wyjscie jest lepsze? Hydrofor w domu czy w kregach? Nie bedzie mialo to wplywu na cisnienie wody? Jakie sa plusy i minusy kazdego wyjscia?
    Mam jeszcze jedno pytanie, jaki polecacie zestaw hydroforowy dla domu 110 m2 i dzialki 1200 m2?

    Za odp z gory dzieki.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jak się w kręgach nazbiera woda/śnieg z roztopów to hydrofor wypłynie na powierzchnie.
    Od strony hydraulicznej lepszym rozwiązaniem jest tłoczenie 3m wyżej niż ssanie z 3m niżej.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Witam

    Mam do Was male pytanie, wczoraj wiercili mi wode na dzialce i fachowcy zabili rure na glebokosci 11 m. Teraz che do tego podlaczyc hydrofor i na poczatku myslalem aby zamontowac go w domu w kotlowni, ale fachowcy podpowiedzieli mi ze lepiej wkopac trzy kregi i hydrofor zamontowac w ziemi przy rurze i teraz nie wiem ktore wyjscie jest lepsze? Hydrofor w domu czy w kregach? Nie bedzie mialo to wplywu na cisnienie wody? Jakie sa plusy i minusy kazdego wyjscia?
    Mam jeszcze jedno pytanie, jaki polecacie zestaw hydroforowy dla domu 110 m2 i dzialki 1200 m2?

    Za odp z gory dzieki.
    Pozdrawiam
    A jakies argumenty "fachowcy" podali? Czy tylko chca dodatkowa robe zlapac. A moze koronnym argumentem jest, "by my tak robiom" i jest dobrze.
    Pompa ssaca czy tloczaca? Na jakiej glebokosci lustro wody?

    Najpierw zbadaj wode. Mozesz potrzebowac jakichs filtorw do wody.
    Filtry moga narzucic typ i wielkosc hydroforu, wiec i niejako wplynac na decycje o tym gdzie go postawic.

    Choc jesli masz miejsce w domu to zrobilbym to w domu. W studni moze byc mokro, studnie zaleznie od poziomu wody gruntowej/opadow, moze po prostu zalac. Pomysl sobie co bys musial zrobic gdyby cos trzeba by naprawic w studni w srodku tegiej zimy.

    marcin

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Witam

    Mam do Was male pytanie, wczoraj wiercili mi wode na dzialce i fachowcy zabili rure na glebokosci 11 m.
    A na jakiej głębokości jest woda i jaka jest odległość do domu?

    Może się zdarzyć tak, że jeżeli woda będzie nisko, a dom daleko, to pompa w piwnicy zwyczajnie nie da rady zassać tej wody.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    A na jakiej głębokości jest woda i jaka jest odległość do domu?
    I jaka to jest studnia. Abisynka (aka waskorurowa) czy glebinowa z rura oslonowa w ktorej mozna zatopic pompe glebinowa.

    marcin

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Juz odpowiadam na wszystkie Wasze pytania:

    1) woda jest na 4 m ale rura zostala zabita na 11 m
    2) jest to zwykla rura o srednicy na oko 6 cm wkrecona w ziemie wiec nie wiem czy mozna nazwac ja studnia...
    3) fachowcy powiedzieli ze lepiej dlatego w kregach bo nie slychac w domu hydroforu i tym samym nie zajmuje miejsca w domu
    4) oni nie chcieli robic kregow tylko polecili mi zebym sam je wkopal wiec zarobic nie chca...
    5) rura oddalona od domu ok 6 m

    Nie znam sie na tym dlatego napisalem na forum...

  7. #7

    Domyślnie Teoretyzując

    Chyba brniemy w coraz drobniejsze szczegóły, w których tkwi

    Zakładając, że:
    rury od kosza do piwnicy będziesz miał jakieś 12 m,
    zwierciadło będzie ci spadało jakieś 2 m,
    zastosujesz rurę fi 32
    jednocześnie będą odkręcone ze 3 zawory (np. prysznic, toaleta i zmywarka)

    to pompa nie uciągnie i lepiej ją wstawić w te kręgi. Ale jak dasz szerszą rurę, to może uciągnąć...

    Czyli jesteśmy tak samo mądrzy jak na początku.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest to bardzo wazny "szczegół"

    Myslalem ze juz ktos stal nad taka decyzja i ze odpowiedz bedzie jasna czy w domu czy w kregach, ale widze ze jestem chyba pierwszy

  9. #9

    Domyślnie

    Nie, selius. Po prostu twój przypadek jest taki pół na pół - nie jest ewidentny na żadną stronę.
    Byłoby znacznie lepiej, gdyby ci zrobili tę studnię szerszą, tak żeby się do niej zmieściła pompa głębinowa (3 cale). Wtedy byłby spokój - a tak to na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony hydraulicznie bezpieczniej zamontować zestaw w kręgach. Ale ze względów wymienionych wyżej może się zrobić kuku na wiosnę.

    Chcesz być pewien? Zmierz, na jakiej głębokości stabilizuje ci się zwierciadło dynamiczne, weź plany domu i wal do hydrologa

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rain-men

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań okolice
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    31

    Domyślnie

    jak wstawisz hydrofor w studnie na kręgi to na 50% po zimie ci nie ruszy. Może nawet sie spali. Szkoda kasy na hydrofor. Dobrym rozwiązaniem jest wstawić pompę w kręgi w studnie ale taką która ma odpowiednie IP. Musi mieć IP 68 tak jak zatapialna. Jest tylko jeden produkt który ma takie zabezpieczenia i moze pracować na zewnątrz i w wodzie jak zatapialna. Jeszcze tylko jaka wydajnośc jest ci potrzebna i będziesz miał rozwiązanie na lata. Włoski SteelPumps XAJE- samozasysjaca albo XAMO wielostopniowa. Zabezpieczenie przed suchobiegiem, wyłącznik ciśnieniowy w korpusie i IP68. Naprawde sprzęt dobry i ni edlatego że to sprzedaję ale dlatego że rozwiązuje własnie takie problemy. Nawet nawodnieniowcy to montują ( jak przełkną wydajność 90l/min)
    pozdr

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Z tego co sie pytalem ludzi ktorzy tak maja to polecaja takie rozwiazanie. Mowili ze kregi sa szczelne procz dna i ze nigdy nie stala tam zadna woda.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Mowili ze kregi sa szczelne procz dna i ze nigdy nie stala tam zadna woda.
    Bo maja niski poziom wody gruntowej/suchy teren. Rzecz jasna moze tak byc. Ale moze Ci tę studzienke takze zalewac. Gwarancji nikt Ci tu na forum nie da. Tylko Cie mowimy ze problem moze wystapic.

    marcin

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Z tego co sie pytalem ludzi ktorzy tak maja to polecaja takie rozwiazanie. Mowili ze kregi sa szczelne procz dna i ze nigdy nie stala tam zadna woda.
    Jest jeszcze jedna mozliwosc. Jesli zamiast obudowy z kregow zastosowac szczelna studzienke polietylenowa, z uszczelnianymi przejsciami dla rur, to wtedy zadna woda hydroforowi nie zagrozi, wplywu nawet na gorszej jakosci pompe miec nie powinna. Wada to duzy koszt takiej studni.

    marcin

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony