dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Shi

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    RM
    Posty
    2

    Domyślnie x

    Witam
    Planuję pomalowanie jednej ze ścian w niedużym prostokątnym pokoju na czarno. To krótsza ściana około 2,80m z czego 100 cm zabierają drzwi a raczej dziura. W planie przesuwane drzwi najchętniej szklane. Szukam więc opinii w dwóch kwestiach.
    Pierwsza to sam kolor czyli czarny. Jakie macie uwagi co do ścian o tym kolorze, jakie być może doświadczenia i co o tym myślicie. Czarna ma być krótka ściana z wejściem, więc wiele jej nie ma. Pozostałe kolory to szary i zielony plus chyba biały na sufit. Mam tak w całym mieszkaniu tj biały sufit z trzycentymetrowym wejściem na ściany i szczerze mi się ta opcja podoba, być może przyzwyczajenie. W tej chwili pokój to dwie ściany szarości Tikkurili i pozostałe dwie szarości Dulux'a która w łazience jest ok, ale w pokoju jest srebrno błękitna W każdym razie pojawiła się możliwość i chcę zmienić te monotonie właśnie w takie barwy.
    Druga to bardziej techniczna tj o ile widziałem czarne farby a'la tablica o tyle byłem chyba "głuchy" na normalne farby w tym kolorze. Jak to z nimi jest? Ciężko dostępne? Jakich firm polecacie? Jakie to farby głównie, lateksowe?

    Przy okazji zapytam czy ktoś w praktyce osiągnął żywą zieleń jak na przykład ta:


    i ewentualnie widział gdzieś takie odcienie:



    Tak ma wyglądać pomieszczenie. Okno na przeciw drzwi.
    Ostatnio edytowane przez Shi ; 01-06-2011 o 16:39

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Kajam się oficjalnie

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilla1984

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    ja mam zywa zielen w kuchni jedna sciane malowalam farbami caparol

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar colour
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-654
    Posty
    73

    Domyślnie

    Taki odcień szarego jest w kolekcji dekoral nosi wdzięczną nazwę " przydymiony kwintecik", czystej czerni nie widziałam ale nieźle wygląda też z dekoralu czekoladowe bolero oraz dulux "Ebony Mists 1", ładna czerń jest tez w farbach magnat - Trendy 2010 - kolor ND3540. Ewentualnie możesz próbować z tą farbą tablicową, choć jest sporo droższa niż zwykłe farby, ale za to czerń jest taka jakiej oczekujesz.
    Żywą zieleń mam u siebie w sypialni i rzeczywiście odcień jest bardzo świeży i żywy, niestety kompletnie nie pamiętam z jakiej firmy, może śnieżka...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony