dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Złośliwość rzeczy martwych.

  2. #22

    Domyślnie

    Ciekawy problem, nie rozwiercam otworów, staram się przykręcać blachy w miarę nisko, nie skręcać ich razem zazwyczaj zdaje egzamin choć poniekąd nie zawsze.
    Jak blaszka jest wyższa niż 20-parę cm, składam z dwóch.
    Koperty nie stosuję mimo że skuteczna, po prostu na moje oko wydaję mi się ordynarna.
    W przypadku wystąpienia falowania blach których nie będe mógł usunąć moimi metodami spróbuję z poszerzonymi otworami( ciekawe co z tego wyniknie).
    Ostatnio edytowane przez DeszczWTwarz6 ; 12-06-2011 o 14:17

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał miejski Zobacz post
    Dach ukończony ok. 3 miesiące temu i niestety tak na dzisiaj wyglądają obróbki blacharskie. Po protu się ostatnio pofalowały.
    Blacha to Budmat 0,5 SSAB kolor 087 (podobno). Blacha tak wygląda na każdej powierzchni. Poradźcie co to może być?
    Jest to" typowa obróbka" wykonana przez montażystę pokryć dachowych nie mającego specialnej wiedzy z zakresu rozszerzalnosci termicznej blachy. Taka obrobke mozna wykonac na kilka innych sposobów nie przewiercając blachyi eliminując przy okazji wszelkie pomarszczenia. Wiecej na szkoleniach blacharskich, za które się płaci

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Byłoby miło gdybyś z tych kilku jak piszesz wymienił jeden. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  6. #26

    Domyślnie

    A raz się żyje. Odpalę dole, za cudowny patent.(Byle to nie był system na kropelkę)

  7. #27

    Domyślnie

    Wszystko chcielibyscie wiedzieć, i to za darmo... A do szkoły, by nie walić głową ?
    No dobra, nie jestem zarozumiałym dupkiem (których pełno w branży) i nie potrzebuje odpalenia "doli", bo mnie stać...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obrobka z blacha na gladko.jpg
Wyświetleń:	368
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	61186 obrobka z dach obrobka z dachobrobka z dach Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obrobka z gontem bitumicznym.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	61190
    Pofalowanie mozna rozwiazac na wiele sposobów - powyzej "podstawowe patenty", polecam kontakt z Rheinzink'em, bo od nich się dużo nauczyłem i szkolenia, które prowadzą..
    Koniec obiadu, idę do pracy pilnować chłopaków.
    Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez januszgazda ; 20-06-2011 o 08:29

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Janusz , pokazałeś obróbki z cynku , gdzie zbrodnią jest wkręcić farmera. Temat był o fałdowaniu blachy powlekanej , którą jak wiadomo nie powinno się felcować. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  9. #29

    Domyślnie

    Przy powlekanej stalówce można zastosować prawie te same "myki" (nawet wykonanie obróbki na rąbek) wykorzystując jej mniejszą rozszerzalność i ...warsztat. Minusem przy tych blachach (czy to na stali czy na aluminium) faktycznie są powłoki. Dlatego w cynku i miedźi biorę za robociznę mniej - ale to jest już inny temat na dyskusje

  10. #30

    Domyślnie

    Janusz, chodzi o to że zamiast wkręta chawtra?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Chodzi o to, że mówimy tu o różnych sprawach tak jak wspomniał Jan. Tak sobie myślę (oczywiście z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy), że trochę nie ładnie mieć nas za ostatnich głupków. Równie dobrze mogę powiedzieć, że idealnym rozwiązaniem na falowanie blachy jest jej kopertowanie albo zastąpienie jej obróbką z płytki włókno-cementowej. Jak rozwiązać temat gdy nie podoba się wykonanie pasa podrynnowego na rąbek a mamy haki doczołowe? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    ..... że trochę nie ładnie mieć nas za ostatnich głupków...
    Nie jestem zarozumiałym dupkiem, o czy pisałem wcześniej. Jęsli ktoś sie tak poczuł, to PRZEPRASZAM.
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    ...Równie dobrze mogę powiedzieć, że idealnym rozwiązaniem na falowanie blachy jest jej kopertowanie albo zastąpienie jej obróbką z płytki włókno-cementowej.
    Teraz to ty przesadziłeś z przeskoczeniem na inny temat
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    ...Jak rozwiązać temat gdy nie podoba się wykonanie pasa podrynnowego na rąbek a mamy haki doczołowe?
    Zastosować haki połaciowe lub obracane na listwie http://rheinzink.pl/191.aspx które "uniezalezniają" cie od rodzaju obróbki pasa podrynnowego.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Z połaciowymi zgoda, ale listwa nie załatwia sprawy gdyż też jest mocowana do deski czołowej a obróbka powinna wchodzić pod nią. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #34

    Domyślnie wygięta obróbka - u mnie też

    U mnie niestety też ten problem wystąpił. Sugerowałem wykonawcy wykonanie otworów w blasze o średnicy większej niż średnica wkręta (podczas montowania obróbek) ale zapewniał mnie, że bez tego wszystko będzie w porządku. Niestety uwierzyłem w te zapewnienia...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wygieta_obrobka.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	62451  
    Pozdrawiam,
    Radek

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    U Ciebie są nierówności pod blachą .Widać wyrażnie wypchniętą wiatrówkę. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ale to pofalowanie to ewidentna sprawa rozszerzalności cieplnej materiału. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    U Ciebie są nierówności pod blachą .Widać wyrażnie wypchniętą wiatrówkę. Jan
    Nie ma nierówności - gdyby były to byłoby raczej widoczne od razu przy montażu (a nie były). Zresztą po odkręceniu farmerów i poszerzeniu otworu w blasze blacha się wyprostowała. Blacha pod spodem najbardziej się wybrzuszyła tam gdzie była mniej sztywna ze względu na wycięcie (wycięcie na obróbkę płatwi). Blacha na górze nie dość że była wybrzuszana przez rozszerzalność cieplną to jeszcze przez blachę od spodu.
    Pozdrawiam,
    Radek

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Właśnie wyrażnie widać nierówność ( blacha od spodu) Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Z połaciowymi zgoda, ale listwa nie załatwia sprawy gdyż też jest mocowana do deski czołowej a obróbka powinna wchodzić pod nią. Pozdrawiam.
    Listwa jak najbardziej załatwia sprawę tez, gdyż blachą "dojeżdżasz" do listwy (niema potrzeby pod listwę)...
    ...Pomijając fakt, że nie ma logicznego (po za estetycznym) uzasadnienia obrabiania deski czołowej pod hakami, taka obróbkę można wykonać na 3 sposoby, unikając opisanego powyżej problemu falowania. A o tym jak - dowiedzieć się można np. w Rheinzinku na ich szkoleniach blacharskich, do których naprawdę zachęcam...

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Jak ktoś pisze ,że nie ma potrzeby obrabiać całej deski czołowej to po prostu nie zna się na dekarstwie . Jest co najwyżej ledwo co przeszkolonym montażystą. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony