dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raas
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rybnik Oberschlesien
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie Zakładka papy pod mur piwnic...?

    Panowie sprawa jest tego typu:
    Ławy fundamentowe szerokości 60 cm. Ściany piwnic z bloczka murowane na szer 24 cm. Jak szerokie pasy papy dać na te ławy pod bloczki? rolka na pół da nam 50 cm...wystawać spod bloczków będzie po 12,5 cm z każdej strony. Czy to nie za mało?. Może lepiej dać całą szerokość papy? 100cm?
    Poradźcie coś.
    Drugie pytanie:
    w projekcie mam izolacja pozioma 2x papa termo. Czy zgrzewać papaę pod bloczki ? czy docisną ją swoim ciężarem bloczki?

  2. #2
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał raas Zobacz post
    Poradźcie coś.
    Drugie pytanie:
    w projekcie mam izolacja pozioma 2x papa termo. Czy zgrzewać papaę pod bloczki ? czy docisną ją swoim ciężarem bloczki?
    Zatrudniłeś Kierownika Budowy czy same "pieczątki"? Zapytaj człowieka któremu płacisz.
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 01-06-2011 o 08:33

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raas
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rybnik Oberschlesien
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Zibik płetwy mi nad tobą opadają....

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    jak niemasz piwnicy to zaleznie od tego jaką izolację masz pionowo, , ale generalnie kroisz na 50 cm i kładziesz centralnie.
    Jak masz pape termo to zgrzej ja

  5. #5

    Domyślnie

    Ja dałem pod bloczki 2xpape termozgrzewalną. Pierwszą ok. 3cm od brzegu ławy i kolejną ok. 15cm od brzegu. Co dało efekt ok.110cm przykrycia ław i kawałek posadzki wstępnej.

  6. #6
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał raas Zobacz post
    Zibik płetwy mi nad tobą opadają....
    Czyli "pieczątki" ....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Czyli "pieczątki" ....
    Pewnie tak. Napisz jeszcze, że Raas jest biedny (bo tylko biedni w Polsce budują według ciebie), tysiąc razy powtórz mu "wszystko masz w projekcie", a potem czekaj sam na zlecenia, i dziw się, że jakoś ich brak...
    Jesteś tu po to, żeby trzaskać posty dla tytułu "Najlepszego doradcy forum"? To się już powoli staje nudne. Zamiast zachęcać ludzi do Twojego fachu, skutecznie nas zniechęcasz. Naprawdę o to ci chodzi?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raas
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rybnik Oberschlesien
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    @Zibik- człowieku nie możesz pojąć albo wyobrazić sobie sytuacji ,że mam akurat kierbuda z prawdziwego zdarzenia ale chciałbym poznać opinie innych. Tych co już budowali .Oni najlepiej wiedzą jak było i jak to się sprawdziło. Twoje klepanie jednych i tych samych odpowiedzi mnie już nudzi. Jak czytam twoje pseudoodpowiedzi to mam wrażenie że się zawiesiłeś i nie możesz się zresetować. Skutkiem tego pierdzielisz jakby h... szmaty gryzł.Mam prośbę nie trolluj już na tematach zakładanych przeze mnie.

  9. #9
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miszaki Zobacz post
    ...a potem czekaj sam na zlecenia, i dziw się, że jakoś ich brak...
    O brak zleceń akurat nie muszę się martwić...

    Cytat Napisał Miszaki Zobacz post
    Jesteś tu po to, żeby trzaskać posty dla tytułu "Najlepszego doradcy forum"? To się już powoli staje nudne. Zamiast zachęcać ludzi do Twojego fachu, skutecznie nas zniechęcasz. Naprawdę o to ci chodzi?
    Tylko doradzam - po to wkońcu jest to forum... aby sobie pomagać.

    Na 99,99% głupich pytań zamieszczanych na tym forum rozwiązaniem jest POSIADANIE PROJEKTU.

    Cytat Napisał raas Zobacz post
    @Zibik- człowieku nie możesz pojąć albo wyobrazić sobie sytuacji ,że mam akurat kierbuda z prawdziwego zdarzenia ale chciałbym poznać opinie innych. Tych co już budowali .Oni najlepiej wiedzą jak było i jak to się sprawdziło.
    Faktycznie, właściciel geszeftu w którym np sprzedaje skarpetki będzie bardziej wyedukowany w budowlance - przecież dom "wybudował" (raczej zlecił wybudowanie) niż kierownik budowy z wyższym wykształceniem budowlanym...

    Pozdrawiam

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puras

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    polandia
    Kod pocztowy
    16-516
    Posty
    17

    Domyślnie

    Izolacja wykonana w sposób jaki Raas zaproponowałeś jest jak najbardziej Ok. Zadaniem papy jest zatrzymanie wody ,która podciągana jest przez bloczek od spodu. Ważne jest by papa nie była węższa niż sam bloczek, Z kolei, by bloczek "nie pił" wody z boku należy dobrze ją zaizolować masą bitumiczną. Zwrócić uwagę trzeba na połączenie papy z masą izolującą, gdyż tam często zachodzi woda.
    Jeśli chodzi o papę to nie ma potrzeby jej zgrzewania. Zgrzewanie papy ma na celu "przyklejenie'', ale nie ma takiej potrzeby bo tak jak mówisz bloczki swoim ciężarem zrobią swoje. Jeśli jej nie zgrzejesz to i tak zachowasz właściwości izolacyjne papy.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał puras Zobacz post
    Jeśli jej nie zgrzejesz to i tak zachowasz właściwości izolacyjne papy.
    Nie bardzo. Zgrzanie zapewnia izolację, reszta to tylko osłona.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puras

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    polandia
    Kod pocztowy
    16-516
    Posty
    17

    Domyślnie

    Zgrzanie powoduje wpenetrowanie "smolistej"części papy do powierzchni by ta się przytwierdziła , im bardziej porowata powierzchnia tym lepiej się przytwierdza. Izolacja pozostaje tak samo efektywna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony