dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Cwu - czy tak można? Proszę o pomoc, pilne

    Witam jestem przed wykonaniem cieplej wody użytkowej, chce to zrobić z rur zgrzewanych pp wavina, przeczytałem już większość postów o cyrkulacji na forum. jednak mam parę technicznych pytań.
    1. jakie rury do cieplej i zimnej wody : PN10 , PN16, PN20 ?

    2. mam 6 odbiorników w takiej kolejności: parter (umywalka, prysznic, zlew), piętro (umywalka, wanna), parter (umywalka). Chce zrobić jedną rurę fi 25 i przy każdym odbiorze trójnik wyjście fi 20.
    Na końcu głównej rury pompka cyrkulacyjna i do zasobnika, łączna długość rury głównej to 44 mb, i pytanie podstawowe, czy można to tak wykonać ? Czy nie bedzie sytuacji ze jak bede brał prysznic i kozystał np ze zlewu to na pietrze nie bedzie wody w umywalce?

    3. najdalej mam do kuchni 9 m w jedna i 9 w druga stronę, czy ciągnąć tam główna rurę zasilającą w dwie strony, czy zrobić jedną rurę fi 20 długosci 9 metrów bez powrotu i cyrkulacji?

    moj projekt zeby bylo wiadomo o czym rozmaiwamy:
    http://projekty.muratordom.pl/z-podd...,1,2.htm?nr=69
    Ostatnio edytowane przez Conrad&Beata ; 03-06-2011 o 08:44
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Odpowiem ci na punkt 3. Nie rób w ogóle cyrkulacji. Masz bardzo blisko do odbiorników w łazienkach, poprowadź rurki jak najkrótszą drogą a CWU będzie po kilku sekundach. W kuchni jeżeli to konieczne zamontuj zwykły ogrzewacz przepływowy. Wiem co mówię bo sam zrobiłem źle

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dzięki, po przemyśleniu tak własnie zrobiłem, do kuchni tylko rura z zimną, i podgrzewacz przepływowy, myślę ze będzie taniej w użytkownaniu, do tego temp będę mógł regulować oddzielnie, bo wiadomo w kuchni jest potrzebna raczej cieplejsza. no i co najważniejsze 15 mb rury odpadło. co nie dość żeby mi wychładzało ciepłą, to do tego jeszcze zrobił mi się fajny obieg w łazienkach i kotłowni bez tej kuchni
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony