dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie izolacja pionowa raz jeszcze-szybka piłka

    witam, mam zalany fundament, właśnie muruje się ława z bloczków i dyskutuje z majstrem jak wykonać izolację pionową.
    majster mówi że od wewnątrz tylko folia kubełkowa, od zewnątrz klejony styropian, i na to folia kubełkowa, bez żadnych mazideł.
    w projekcje natomiast jest całość przesmarowana dysperbitem i na to od zewnątrz przyklejony styropian.
    jak myślicie co zrobić?
    Ostatnio edytowane przez yavol ; 03-06-2011 o 12:30

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KrzysztofM
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Promnice
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    witam
    czyli majster namawia cię żebyś nie miał izolacji pionowej. Po co w takim razie robiłeś projekt. Rozumiem, że wykonuje się lepszą izolację niż ta w projekcie ale rezygnacja z niej chyba nie wyjdzie Ci na zdrowie. Izolacja pionowa winna być położona na ścianie fundamentowej z obu stron i powinna być na całości od izolacji poziomej na ławie do izolacji poziomej pomiędzy bloczkami a cegłami ściany. No i nie powinna to być pomazana ściana jakimś tam czarnidłem tylko izolacja przeciw wilgociowa (lub przeciw wodna) wykonana zgodnie z technologią (instrukcją podaną na opakowaniu).

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym smarował, ale są tacy co uważają że pionowa izolacja przeciwilgociowa jest niepotrzebna jeżeli porządnie wykona się poziomą. Ja posmarowałem i teraz nie muszę się zastanawiać kto ma rację bo napewno w niczym tym fundamentom nie zaszkodziłem

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    yavol
    Izolację pionową zasadniczo musisz dać, nie jest ona konieczna gdy grunt jest przepuszczalny a poziom wód gruntowych nie jest wysoki (zaraz nakrzyczycie że to nie zgodne ze sztuką budowlana )oraz ściana jest wylewana z betonu.
    Od środka robisz izolację gdy jest wysoki poziom wód gruntowych
    Od środka nie kładzie się folii kubełkowej, ona niesłuzy do tego,

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    no właśnie też uważam że to na pewno nie zaszkodzi, ale im więcej czytam tym więcej znajduje teorii na ten temat, a jeszcze odnośnie środka to co, tylko smarowanie lepiszczem?

    EDIT: z drugiej strony się zastanawiam, posadzka będzie 3 bloczki nad ziemią się zaczynać, jeśli posmaruję je z obu stron dysperbitem to i tak będzie mi podciągać z dołu od ławy, czy się myle?
    Ostatnio edytowane przez yavol ; 03-06-2011 o 13:40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony