dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie Czym malować podbitkę?

    Jedni chwalą drewnochron, ale podobno matowieje, inni sadolin, a podobno jest jakiś dulux. A Waszym zdaniem czym najlepiej malować podbitkę?

  2. #2

    Domyślnie

    U nas pomlowana altaxin'em JAM

  3. #3

    Domyślnie

    Ja pomalowałem Drewnochronem (palisander) i wygląda pięknie

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    rispeto jak dawno to uczyniłeś? czy efekt jest zadowalający? Ja mam dość niemiłe wrażenia z pracy drewnochronem, choć był to płot, ale za to sztachety moczone nie malowane...

  5. #5

    Domyślnie

    ja sie waham miedzy Duluxem (pomalowalem juz nim troche elementow w ogrodzie) ale b. dobry jest tez Bondex, niestety piekielnie drogi. Jesli ktos nie chce malowac podbitki co kilka lat to polecam ktorys z tych preparatow, mozna pomyslec jeszcze o Xyladecor'ze.
    - wyremontowałem 50letni dom -

  6. #6

    Domyślnie

    Ja malowałem duluxem - impregnatem do drewna ciemny palisander. Jest super - kolor do to akurat kwestia gustu, ale sam impregnat robi wrażenie.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ile kosztował Was Dulux? Dekarz mówi, że jest tańszy od Sadolinu a jakość zadowalająca. Xylodecoru nie mogę dostać, wszyscy mówią, że nie jest już produkowany Czy to prawda?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Ile kosztował Was Dulux? Dekarz mówi, że jest tańszy od Sadolinu a jakość zadowalająca. Xylodecoru nie mogę dostać, wszyscy mówią, że nie jest już produkowany Czy to prawda?
    Na pewno Xyladecor (impregnat) mozna dostac w niemczech wiec jest produkowany i nie tylko w formie impregnatu, ale w polsce kazdy "markiet" ma swojego konika.
    http://www.xyladecor.de/index.html

    Xyladecor pochodzi od tego samego producenta co dulux. Za duluxa 4 (albo5) litrowa puszke placilem niecale 60PLN kupujac kilka puszek.
    - wyremontowałem 50letni dom -

  9. #9

    Domyślnie

    ja będę malował Drewnochronem (kolor teak)

  10. #10

    Domyślnie

    a ja będę malował na taki kolor co okna a farbę dostarczy mi wykonawca

  11. #11

    Domyślnie

    warto pomalować takie drewno jak podbitaka, czy płot dwoma środkami:
    1x ipregnatem (może być bezbarwny), który głęboko wchłania się w drewno i zabezpiecza przed szkodnikami, pleśnią, soinicą, grzybem, oraz 1-2x lakierobejcą która ma właściwości hydrofobowe a przy okazji nadaje drewnu określony kolor.
    Z moich doświadczeń dobry jest:
    bondex - b. drogi
    sadolin- równie bardzo wydajny - 2x tańszy od bondexa
    xyladekor - jednak jest to tylko impregnat koloryzujący ( nie tworzy się warstwa zabezpieczajaca drewno przed wchłanianiem wody) - deski na płocie wytrzymały 10lat
    Marcin

  12. #12

  13. #13

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Krystian, ile kosztował ten DULUX, bo wygląda ładnie.

  15. #15

    Domyślnie

    rafałek - płaciłem za podbitkę malowaną dwukrotnie, raz palisandrem, raz ciemnym dębem.
    Całość : Materiał (23) +wykonanie (27) =50zł/m2...

  16. #16

    Domyślnie

    Ja płaciłem za Dulux w Castoramie 87 zł za dużą puszkę. W firmie Stanex coś ok 100zł. Niestety dość późno się zoriętowałem że w Castoramie są tańsze i większość kupowałem w Stanexie.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja pomalowalem podbitke bialym lakierem do drewna firmy Rissomur (chyba tak sie pisze). Wczesniej drewno pomalowano bezbarwnym podkladem, tez tej firmy. Pomalowane odpadki desek wystawilem na dzialanie wszystkich czynnikow atmosferycznych plus sol bo mieszkam nad morzem. Po dwoch latach prob zadnych pekniec. Biel jest nadal biala.
    Farbe doradzil mi fachowiec a utwierdzili mnie inni uzytkownicy, ktorzy zdecydowali sie na te farbe wczesniej. Nie wiem jakie sa relacje cenowe, bo te mnie nie interesowaly. Liczyl sie trwaly wyglad i sniezna biel.
    na wiosne bede malowal pergole i plot. jeszcze nie wiem czym ale pewnie wroce do Rissomuru.
    pozdrawiam wszystkich.

  18. #18

    Domyślnie

    witam.panowie ile by kosztowało dwukrotne malowanie podbitki.
    pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    drewnochron z woskiem z lakmy

  20. #20

    Domyślnie

    Drewnochron......po sezonie zostaje tylko kolor .
    Dulux impregnat(2,5l-ok35zł)niesamowita wydajność.
    Po dwóch latach dulux impregnat , na pionowych ścianach, wyglada jak wczoraj malowany.
    Wiara czyni ...............czuba.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony