dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 98
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1942
  1. #1

    Domyślnie Kto ma rekuperator który już działa!!

    To moze by sie wypowiedział jak to wygląda w praniu.Bo widze ze temat jest gorący ale dużo tu domniemanTak więc czekamy na użytkownika z praktykąMoże coś nam powie o czym nie da sie przeczytać tylko trzeba przeżyć

  2. #2

    Domyślnie

    Rekuperator Bartosza działa u mnie od grudnia. Długo były problemy z hałasem wentylatorów zamontowanych nad poddaszem. Pomogło dopiero podwieszenie wentylatorów do krokwi (drgania wentylatorów przestały się przenosić na konstrukcję). Sprawność całej instalacji przy największych mrozach na poziomie 80%. Przy największych mrozach były jescze problemy z odprowadzeniem skroplin, bo rekuperator jest również nad niezaizolowanym poddaszem.

  3. #3

    Domyślnie

    empi,a czy drgania wentylatorów mogą bezkarnie przenosić się na konstrukcję dachu? pewien architekt mówił mi kiedyś że nie(nie przestrasz sie za bardzo,był młody, raczej teoretyk)
    pytam, bo chcę umieścić reku na dln. pasie więzarów-a to tez konstrukcja dachu
    Pozdr.Aga

  4. #4

    Domyślnie

    Empi widac że chyba tylko Ty masz już urządzenie zamontowane

  5. #5

    Domyślnie

    Mój rekuperator działa dwa sezony. Do czasu gdy nie mieliśmy grzałki w duże mrozy zamarzał filter Od czasu gdy mamy grzałkę (włącza się gdy temperatura spada poniżej -8 stopni), jest ok. Chyba, że sąsiad pali jakimś "badziewiem" to trzeba go wyłączyć
    POzdr.

  6. #6

    Domyślnie

    nie wiem czy wypada się chwalić, ale w czym problem
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  7. #7

    Domyślnie

    mam działający rekuperator od grudnia tamtego roku (mieszkam od lutego), firma valox, stoi na nieogrzewanym poddaszu, ale jest zastyropianowany , na dolnym pasie wiązarów ( nie przenosi się żaden chałas, jedynie na rzadko używanym 4 biegu słychać lekki szum w anemostatach wyciągowych, ale one są zamontowane w łazience, pom gosp., garderobie, a tam się często nie przebywa), instalację rozprowadzaliśmy sami z z platikowymch rur o kwadratowym przekroju, są jeszcze tłumiki na wylocie do anemostatów nawiewowych i na powrocie do rekuperatora z anemostatów wyciągowych; Muszę przyznać, że nie wyobrażam sobie już domu bez tego urządzenia, mamy 2 psy i kota i zawsze był problem z zapachem teraz jest po problemie. Nie sprawdzałam jeszcze dokładnie jakie osiąga temp. na wylocie, napewno w porównaniu z nawiewnikami które miałam w poprzednim mieszkaniu nie ma tego nieprzyjemnego podmuchu zimnego powietrza; Jedyny problem to, że przez jakiś czas rekuperator wyciągał smrud spalnizny z kominka, problem był o tyle, że jest naprawdę mało ludzi którzy się naprawdę na rekuperatorach znają i nikt nam nie bardzo mógł pomóc, w końcu po przeczyszczeniu komina chyba ze trzy razy, sypaniu jakiś świństw do żaru w celu zniwelowaniu smrodu itp. itd. odkręciliśmy mocniej anemostaty nawiewowe, a przykręciliśmy wyciągowe w pobliżu salonu - pomogło, smrodu już nie ma; Jeśli mogę jeszcze coś poradzić to zwracajcie uwagę na to, że czy w projekcie macie w każdym powieszczeniu zaprojektowane anemostaty, my nie mieliśmy w wiatrołapie, a wierzcie mi jest naprawdę bardzo potrzebny, bo tearz mamy warażenie, że powietrze tam w ogóle się nie rusza i po prostu tęchnie, całe szczęście, że nie mamy stropu tylko sufit z płyt gips.-karton. z łatwym dostępem od strony poddasza i łatwo będzie nam to naprawić. Ale się rozpisałam , pytajcie jeśli was coś jeszcze interesuje.

  8. #8

    Domyślnie temperatury

    Halszka - mam prośbę : podaj jakie temperatury masz na nawiewach wewnątrz domu przy obecnych temperaturach na zewnątrz: czyli w nocy przy temperaturze około 0 (?? - o ile jeszcze tak spadnie) i w dzień. I napisz jaki jest to dokładnie model rekuperatora i czy ma grzałkę elektryczną i na jakich przewodach masz rozprowadzoną instalację (izolowane czy nieizolowane). Acha - no i czy masz GWC? Ja mam już zaprojektowanego MISTRALA 300 z GWC rurowym z www.rekuperatory.pl, ale montować będę w lipcu-sierpniu (na razie muszę zrobić dach....)

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Ja również mam pierwszą zimę z rekuperatorem za sobą. Zainstalowany rekuperator pochodzi z firmy AGAGt z Gdańska. Jest to rekuperator przeciwprądowy bez grzałki, wyposażony w nieco przewymiarowane ( na moje życzenie ) wentylatory. Powietrze pobierane jest z GWC żwirowego. Niestety nie zamontowałem jeszcze żadnej automatyki więc trudno mi powiedzieć na temat poszczególnych temperatur, ale subiektywnie rzecz biorąc straty ciepła są bardzo małe sądząc po spadku temperatury w domu ( szkielet drewniany ). Instalacja wykonana została przez firmę z Gdańska przy użyciu rur Lindaba o przekroju głównych kanałów 160, całość zaizolowałem wełną mineralną 15 cm. Do regulacji użyte zostały dwa osobne regulatory elektroniczne obrotów. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie bo umożliwia np. chwilowe zwiększenie wyciągu bez dodatkowego wentylowania innych pomieszczeń. Cała instalacja została umieszczona w przestrzeni nieużytkowej nad garażem, więc nie ma problemu z hałasem czy też wibracjami. Podczas normalnego użytkowania ( zakres 3-4 ) system jest praktycznie niesłyszalny ( nawet w nocy ) jedynie niewielki szum słychać przy anemostatach wyciągowych w łazienkach.

  10. #10

    Domyślnie

    Rekuperator Bartosza nie jest wyposażony w wentylatory (montuje sie je oddzielnie). U mnie leżały na podłodze na strychu i wtedy drgania się przenosiły, potem podwiesiłem je do krokwi i po kłopocie.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Nasz rekuperator (kanadyjski - nie pamiętam firmy) działa od grudnia zeszłego roku. Połączony jest z kominkiem i gruntowym wymiennikiem ciepła - jak na razie działa nieźle Pomiary robiliśmy w grudniu jak na zewnątrz było -6 stopni. Wprowadzane powietrze z GWC do rekuperatora miało temperaturę +3 stopnie, w rekuperatorze zostawało podgrzewane do 20 stopni. Wyprowadzane powietrze z pomieszczeń na wlocie do rekuperatora miało chyba tu się mogę mylić 19 stopni a na wylocie z rekuperatora już tylko 2 stopnie i takie jest wyrzucane na zewnątrz. A jak podłączamy kominek to powietrze przy anemostatach osiąga temperaturę ponad 30 stopni. W domu jest bardzo ciepło. To chyba tyle.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał halszka1938
    mam działający rekuperator od grudnia tamtego roku (mieszkam od lutego), firma valox, stoi na nieogrzewanym poddaszu, ale jest zastyropianowany
    witaj ,halszka, wiem ,że głupia prośba, ale czy mogłabyś jakoś opisać to zastyropianowanie?

    M@M,jak oceniasz firme AGAGt.Mam ich na oku, choc jestem z drugiego końca Polski

    A w ogóle to cieszę się, że tyle pozytywnych opinii piszecie.
    Pozdr.Aga

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, wprawdzie nie pytałem, ale temat śledzę.

  14. #14

    Domyślnie

    Piszcie, piszcie dzieki takim wypowiedziom latwiej mi bedzie podjac pewne decyzje .

  15. #15

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Ja się przwie zdecydowałem ale mam pewną zagadkę,

    jak dobrać potzrebne ilości wymiany powietrza
    i co z długościami rur ?

    każda podpowiedź jest wskazana.

    jeżeli dom z poddaszem użytkowym, to gdzie najlepiej umieścić reku ?

    pozdrawiam

    bodekku
    bodekku

    Never change a runnig system !

    Zdjęcia

  16. #16

    Domyślnie

    Ago z Krakowa, nie masz czym się przejmować, ja mieszkam w Szczecinie i z montażem nie było problemu. Chlopaki przywożą ze sobą nawet schabowe w słoikach, a potrzebują tylko na budowie trochę miejsca do spania. Montaż prowadzili ludzie Pana Rutkowskiego i nie było z tym większych problemów.

    Maluszku ! pochwal się w jaki sposób podłączyłeś kominek do instalacji.

    Jeżeli chodzi o wymianę powietrza, i przekroje oraz długości rur to musi to obliczyć projektant, dostosowując instalację do Twoich potrzeb. Firma Agagt robi to gratis. Jeżeli dysponujesz garażem lub pomieszczeniem gospodarczym, strychem, piwnicą w domu sądzę, że rekuperator może być tam umieszczony. Najlepiej aby było to miejsce najbardziej oddalone przede wszystkim od sypialni.

  17. #17

    Domyślnie

    Hej M@M!

    witam krajana
    jaki reku zamontowałeś i za ile?
    czy montaż był w cenie czy osobno,
    ile trwał

    pozdrawiam

    bodekku
    bodekku

    Never change a runnig system !

    Zdjęcia

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    M@M - wygląda to następująco (mam nadzieję, że nic nie pokręcę): do obudowy kominka wprowadzona jest rura (chyba 200 setka), przez którą wentylator zasysa powietrze do specjalnej komory, w której miesza się to gorące powietrze z chłodniejszym powietrzem z rekuperatora i dopiero tak ochłodzone, dwoma niezależnymi od siebie rurami biegnie na parter i na pięterko. Kominek może pracować niezależnie od rekuperatora i na odwrót. Rury u nas to w większości 200 ocieplone. Gdybyś chciał to mogę zrobić zdjęcia tego wszystkiego i podesłać.

    Rekuperator i reszta ustrojstwa zainstalowana jest w kotłowni (wszystko jest bardzo cichutkie - taki był warunek). Początkowo rekuperator miał wisieć na poddaszu ale pan, który nam to wszystko zrobił stwierdził, że lepiej mu będzie w kotłowni bo na poddaszu musielibyśmy go bardzo porządnie zaizolować i wszelkie czynności konserwacyjne łatwiej można zrobić w kotłowni niż na poddaszu.

  19. #19

    Domyślnie

    Maluszek, gdybyś faktycznie robił te zdjęcia, to myślę,że jest więcej chetnych do oglądania.Najlepiej opublikuj tutaj.
    Aga

  20. #20

    Domyślnie

    Maluszek, Bardzo interesują mnie rozmiary tej komory i szczegóły techniczne jej wykonania. Jaki wentylator zasysa z kominka, czy są zamontowane zawory zwrotne itp.[/b]

Strona 1 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony