dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wandrew

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław / Bogdaszowice
    Kod pocztowy
    53-151
    Posty
    93

    Domyślnie Studnie głębinowa - mała ilość wody przez zapchane filtry

    Witam,
    pod Wrocławiem w miejscowości Bogdaszowice - słynącej z bardzo dużej ilości wody głębinowej mam wykopaną dziurę w ziemi - zwaną przez partaczy która ją kopali studnią głębinową.
    oczywiście Panowie twierdzili że woda jest wszedzie rużdżkaża nie chcieli
    głębokość odwiertu 23 m metodą na płuczkę - średnica rury wewnatrz 100mm
    gdy podłączam wąż 3/4 cala wody leci okolo 80 litrow po jakiś 5 minutach można znowu pomowac tyle samo
    ostatnio włączyłem spryskiwacz na tzw mgiełkę i leciało i leciało może nawet około 1000litrów
    czy jest jakaś metoda aby to przepompować przedmuchać studnie - czy co polecacie - opłaca się to robić czy wywiercić gdzie indziej studnie o większej średnicy?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wandrew Zobacz post
    Panowie twierdzili że woda jest wszedzie rużdżkaża nie chcieli
    No i w zasadzie slusznie mowili. Woda akurat wszedzie nie jest, ale kto jak kto, ale rozdzkarz w jej znalezieniu to na pewno nie pomoze.


    Cytat Napisał wandrew Zobacz post
    czy jest jakaś metoda aby to przepompować przedmuchać studnie - czy co polecacie - opłaca się to robić czy wywiercić gdzie indziej studnie o większej średnicy?
    Skad wogole pomysl ze to przez zapchane filtr? Moze Panowie co to wiercili, zle rozpoznali warstwe, i skonczyli wiercic w warstwie o kiepskiej wydajnosci??

    marcin

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wandrew Zobacz post
    Witam,
    pod Wrocławiem w miejscowości Bogdaszowice - słynącej z bardzo dużej ilości wody głębinowej mam wykopaną dziurę w ziemi - zwaną przez partaczy która ją kopali studnią głębinową.
    A jakbys sie zdecydowal na wiercenie nowej studni to zrob najpierw badania. Ja przez brak badan geofizycznych tez sie ze studnia wozilem i mialem kupe klopotow. Gdybym je zrobil od razu to wiele bym sobie nerwow, czasu i pieniedzy oszczedzil. Takie badanie to koszt rzedu 500-600PLN pewnie. A dostajesz dosyc precyzyjny przekroj przez warstwy geologiczne jakie u siebie masz, oraz informacje na jakiej glebokosci, jakiej miazszosci sa warstwy perspektywiczne hydrogeologicznie.

    Na zyczenie na priv wysylam rezultat badan u mnie, ktory w wierceniu sie precyzyjnie sprawdzil.

    marcin

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony