dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Najcieńsza izolacja z najcieplejszego materiału

    Witam.

    Budujemy się, mamy stan surowy otwarty.
    Mamy taki problem (jeśli to problem):
    wysokość od obecnej podłogi do stropu wynosi 273 cm, będzie ogrzewanie podłogowe, potrzebna izolacja na podłogę
    ile trzeba dać izolacji na podłogę i ile przyjdzie wylewki na podłogówkę.

    Zależy nam aby wysokość pomieszczeń była jak największa.

    Podobno minimum to jest 10 cm styropianu, i 8cm wylewki - czy są np styropiany bądź inne izolacje które mogą być cieńsze ale o tych samych parametrach izolacyjnych lub lepszych (mam świadomość że będą droższe)

    Krzyś

  2. #2

    Domyślnie

    Temat się na forum przewija więc może warto poszukać i poczytać ale w skrócie np aerogel cieplejszy od styro mniej wiecej x 3 ale cena za grubość 10 mm to ok 160 PLN za m2 netto, płyty pir lambda 0,023 cene można łatwo znaleść w necie ;p.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    laskim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-867
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Odgrzeje trochę kotleta.
    Co myslicie o tych płytach/ http://allegro.pl/plyta-poliuretanow...801356277.html
    lambda 0,026- 0,028 wytrzymałość 15t/m2 Dane dostałem na maila. cena nawet znośna a mam mało miejsca na izolację pod podłogówkę i sie zastanawiam nad takim rozwiązaniem.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Malo miejsca to znaczy ile cm?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    laskim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-867
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Okolo 13cm na izolaję.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pod wylewkę http://www.arbet.pl/styropian-arbet/126/hydropian nie że jakieś cudo na wodę .. tylko że jest gęsty i dobrze izoluje
    Lambda 0,035 W/mk przy 0,13 m da 3,71 m2K/W oporu cieplnego .. przeliczając na U 1/R czyli 1/3,71=0,26 W/m2K
    czyli strata ciepła to dwadzieścia sześć setnych wata na metr kwadratowy i różnicę jednego stopnia K lub oraz C.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia & Krzysiek Zobacz post
    Witam.

    Budujemy się, mamy stan surowy otwarty.
    Mamy taki problem (jeśli to problem):
    wysokość od obecnej podłogi do stropu wynosi 273 cm, będzie ogrzewanie podłogowe, potrzebna izolacja na podłogę
    ile trzeba dać izolacji na podłogę i ile przyjdzie wylewki na podłogówkę.

    Zależy nam aby wysokość pomieszczeń była jak największa.


    Krzyś
    Coś zostało zatem schrzanione w trakcie budowy ?
    273 cm to stanowczo za mało, aby zaizolować podłogę i jeszcze zainstalować ogrzewanie podłogowe.
    No chyba że nie przeszkadza Wam wysokość ok 250 cm ?
    Ja u siebie mam 265 cm i czuję się komfortowo.
    Syn w Krakowie ma w bloku mniej niż 260 cm i już jest jakoś dziwnie.
    U Ciebie ewidentnie jest za mało wysokości.
    Co do aerożelu, to nie jestem pewny, czy ten materiał będzie miał odpowiednią wytrzymałość na ściskanie, aby go użyć do izolacji podłogi ?
    A nawet jeśli, to i tak należałoby dać go z 5 cm. Potem warstwa wylewki i instalacja podłogowa, która też przecież musi być pokryta wylewką.
    Na koniec wykończenie podłogi to też z 1,5 - 2 cm...................mało wysokości.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Pod wylewkę http://www.arbet.pl/styropian-arbet/126/hydropian nie że jakieś cudo na wodę .. tylko że jest gęsty i dobrze izoluje
    Lambda 0,035 W/mk przy 0,13 m da 3,71 m2K/W oporu cieplnego .. przeliczając na U 1/R czyli 1/3,71=0,26 W/m2K
    czyli strata ciepła to dwadzieścia sześć setnych wata na metr kwadratowy i różnicę jednego stopnia K lub oraz C.
    Straty ciepła będą nieco mniejsze z tytułu oporu przejmowania ciepła przez grunt ok. 0,5m2K/W ,
    ponadto straty ciepła można zmniejszyć poprzez niższą temperaturę płyty grzewczej,
    a wynika to z mniejszego oporu cieplnego posadzki właściwej.
    Istnieje coś takiego jak Kooltherm o lambdzie ok. 0,02 w/mK,
    warto wziąć pod uwagę taki materiał izolacyjny. Pozdrawiam.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    laskim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-867
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ok dzieki tylko Kooltherm czy Rcticel są bardzo drogie. Dlatego pytam sie o takie rozwiązanie jak napisałem wyżej. Można to dostać za 250-270zł za m3. Założenie na ocieplenie są takie: Ściany styropian 20cm 0,031, skosy wełna 35cm 0,035. podłoga niestety. Podłoga niestety w tym wszystkim została trochę zapomniana.

  10. #10

    Domyślnie

    to zrób sobie izolację obwodową, za 3 lata temperatura pod domkiem się ustabilizuje i straty do gruntu bardzo spadną

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    to zrób sobie izolację obwodową, za 3 lata temperatura pod domkiem się ustabilizuje i straty do gruntu bardzo spadną
    Coś w tym jest.
    Ocieplenie podłogi bez izolacji obwodowej można porównać do obuwia z grubą, ciepłą podeszwą i cienką cholewką.
    Pozdrawiam.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    laskim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-867
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Izolacja obwodowa? Chodzi o ścianę fundamętową? Jesli tak to jest oczywiście ocieplona do ławy (120cm)

  13. #13

    Domyślnie

    NIE
    zamawiasz sobie darmowy proszek poliuretanowy od pigeona, i zasypujesz fundamenty ile wlezie, ile się tylko da, np: 1m szeroko, 1m głęboko tak żeby za 3 lata pod twoim domkiem było tak

  14. #14

    Domyślnie

    Mam pytanie do doradców od energooszczędzania, w sumie zgodne z tematem. Między ścianami szczytowymi a membraną mam ok 5 cm szczeliny. Chciałbym zachować ciągłość izolacji. Niby sam stryszek mam mieć nieogrzewany, ale nie chciałbym umyślnie robić z tego mostka. Jakim materiałem mógłbym uzupełnić przestrzeń ponad ściankami. Na zewnątrz planuję 20 cm styro grafitowego a od środka 20 cm wełny + 10 cm między legary czyli w zabudowie kartongips. Czytałem, że jest coś takiego jak aerożel, ale ponoć są też jakieś folie. Proszę o podpowiedź. Nie chciałbym za bardzo żeby ekipa teraz fleksem ścinała gdyż może się uszkodzić membrana. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony