dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie fundament z płytą żelbetową i podłogówka

    właśnie rozpoczynam budowę

    W projekcie jest rozwiązanie fundamentu z płytą żelbetową na izolacji termicznej i ogrzewanie grzejnikowe.

    Chciałbym zastosować ogrzewanie podłogowe wodne.
    Czy na takiej płycie prawidłowe będzie ułożenie ogrzewania podłogowego w warstwie wylewki
    Chodzi mi o to czy wylewka + 10cm betonu nie będzie za dużym akumulatorem ciepła dla podłogówki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłoga2.jpg
Wyświetleń:	426
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	60674
    Ostatnio edytowane przez arozaur ; 12-06-2011 o 10:35

  2. #2
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Po pierwsze - nie masz płyty żelbetowej tylko płytę posadzki
    Po drugie... projekt nadaje się na śmietnik. Zaproś projektanta tego gniota na budowę, poproś aby pokazał jak ułożyć izolację pod płytę posadzki (ta leżąca na bloczkach fundamentowych) i dał gwarancję na to że ściana z bloczków obciążająca płytę posadzki nie spowoduje złamania płyty....
    Jest pewien sposób - tyle że na tym przekroju nie ma śladu żadnego opisu co tam "wsadzić" by było dobrze.
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 10-06-2011 o 21:47

  3. #3

    Domyślnie

    To nie jest płyta psadzki tylko płyta betonowa zbrojona drutem i siatką
    Ten rysunek jest tylko poglądowy i nie widać na nim wszystkich warstw izolacji przeciwwilgociowej
    Chodziło mi tylko o to czy jak zrobię wodne ogrzewanie podłogowe na tej płycie powiedzmy jakieś 7 cm wylewki co razem z płytą da 17 cm nie będzie to za dużym akumulatorem ciepła dla podłogówki.

  4. #4
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał arozaur Zobacz post
    To nie jest płyta psadzki tylko płyta betonowa zbrojona drutem i siatką
    A płytę posadzki zbrojoną drutem lub siatką robi się z czego ?? może z gipsu?

  5. #5

    Domyślnie

    dobrze niech będzie że jest to żelbetowa płyta posadzki ale nie o to pytałem.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak na ścianie fundamentowej jest Isomur a do ogrzewania planuję pompę ciepła

  7. #7

    Domyślnie

    Przy pompie ciepła może być problem moim zdaniem, ale co do jego wystąpienia na 100% pewny nie jestem. Po prostu część mocy pójdzie w aku.

  8. #8

    Domyślnie

    posadzka po peka kolega ma racje. gdzie oni teraz takie rysunki rysuja

  9. #9

    Domyślnie

    wlasciwie to wyglada jak extra strop wg rysunku. "posadzka" opiera sie na podoprach i w koncu popeka(100%). i jeszcze rurki z ogrzewaniem w srodku?

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bogd777

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wanker Zobacz post
    wlasciwie to wyglada jak extra strop wg rysunku. "posadzka" opiera sie na podoprach i w koncu popeka(100%). i jeszcze rurki z ogrzewaniem w srodku?
    a tak rysuja u Lipińskich,mam to samo rozwiazanie w kupionym niedadawno projekcie. nie przypuszczam zeby lipinscy domy we wszyskich swoich projektach stosowali bledne rozwiazanie konstrukcyjne.cos w tym musi byc,narazie rozgryzam projekt. tez mysle o podlogowce.

  11. #11

    Domyślnie

    Mnie tez nie wydaje się żeby to rozwiązanie było złe tylko mam wątpliwości czy będzie pasowało do podłogówki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony