dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar WEIDER
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Lezajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    8

    Domyślnie Fundamenty i ich izolacja.

    Witam.
    Czy kolejnosc robot i materialy do nich uzyte zostaly odpowiednio dobrane.
    Fundamenty pomieszczen piewnicznych,ktore stoja na lawie wkopane zostaly na glebokosc 135cm.Grunt srednio przepuszczalny.Po zrobieniu wykopu pod lawy,nie zaobserwowalem wody.Nawet po deszczu,woda natychmiast wsiakala.Co swiadczy o w miare dobrej przepuszczalnosci gruntu.
    Po zalaniu law fund. odczekalem dwa tygodnie zanim przystapilem do nakladania besperbitu.Po zagruntowaniu rozcienczonym besperbitem nalozylem 3 warstwy nierozcienczonego besperbitu.Przed murowaniem scian z bloczkow betonowych B30,zostala ulozona papa.Zwykla papa,po rozwinieciu rolki zlozona zostala w pol i ulozona na lawie z wystajaca czescia na zakladke do srodka sciany.I tutaj sie obawiam,czy ta zwykla papa polozona podwojnie,z trzema warstwami besperbitu jest odpowiednia izolacja pozioma.Powiedzcie mi czy zrobilem wielka glupote,nie nakladajac pod pape warstwy jakiegos lepiku.Bo to w koncu nie papa jest izolacja,tylko na przyklad-na goraco rozprowadzony lepik.
    Po wymurowaniu scian fundamentowych,i zalaniu pierwszego stropu przystapilem do murowania scian parter
    u.Ale zanim zaczeto murowanie kierownik nakazal polozenie,w podobny sposob zlozonej na pol zwyklej papy.Po czym sciany murowane byly z MAXA,na grubosc 30cm.Podczas kiedy murarze wznosili sciany,ja postanowilem polozyc na scianach fund. izolacje wodna i ja ocieplic.Tutaj rowniez mam obawy,co do uzytych materialow i kolejnosci robot.
    A wiec po wypelnieniu zaprawa cementowa wiekszych szczelin miedzy pustakami,przystapilem do nakladania besperbitu na wysokosc 135cm,do powiezchni gruntu.Lacznie z gruntowaniem,nalozylem 4warstwy besperbitu.Po czterech dniach,przystapilem do ocieplania scian fund.,na ktore przykleilem 10cm steropiany SP100 (twardy).Po przymocowaniu (na kolki) plyt,zostala zatopiona w kleju siatka.Kiedy klej ulegl calkowitemu wyschnieciu,przystapilem do ponownego izolowania scian besperbitem.I tutaj lacznie z gruntowaniem nalozylem 5 warstw.Po wyschnieciu besperbitu wykop zasypalem czystym zoltym piaskiem.
    Na koniec dodam,ze w piewnicach mam zamiar zrobic pomieszczenia mieszkalne,tj. silownia,sauna i lazienke.
    Z gory dziekuje za odpis.Pozdrawiam.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    chyba dysperbit,
    jak chcesz mieć tam siłownię i saunę to wentylacja.
    Izolacja tylko z papy jest nie dorbra jeśli planujesz piwnicę.
    Jak zrobiłeś izolację pionową na ścianach? Chodzi mi o styk ława - ściana, bo to jest punkt który jest słaby.
    Malowanie styropianu z siatka niema znaczenia, przy szczelnosci
    Robiąc izolację przeciwwodną jak ja sam okreslasz nie kołkuje sie styropianu , bo przebijasz izolacje, są do tego specjalistyczne pianki itp. (chyba kołki też są jakieś, ale na pewno nie zwykłe).
    Wykop zasypujesz gruntem o przepuszczalności nie mniejszej niż grunt rodzimy
    Całą piwnicę zabezpiecz od środka izolacją mineralną lub inną umożliwiającą wykonanie okładzin ściennych.
    Tynk renowacyjny (napowietrzony).

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale popełniłeś chyba błąd.
    Ocieplenia na ścianie fundamentowej się nie kołkuje. Po co w takim razie ta masa czy nawet lepik który ma zatrzymać wodę jak go przebijasz.
    Ciśnienie/parcie wody spowoduje, że woda zostanie wtłoczona w ta nieszczelność.
    Nie ma konieczności kołkowania bo przecież zasypujesz fundament z zewnątrz ziemią czy piaskiem i to wystarczająco dociska.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar WEIDER
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Lezajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    8

    Domyślnie

    Kolkowanie wykonalem ponad poziomem terenu.Sciany fundamentowe ponizej poziomu ziemi oblozone sa styropianem na kleju.Natomiast 30cm nad poziomem terenu,az do kondygnacji przymocowalem steropian klejem i dodatkowo go okolkowalem.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Do klejenia płyt najlepiej nadaje się pianka montazowa do fundamentów , jest kilka firm ceresit, tytan...albo bitumy 2-składnikowe (gorsze od pianki)
    Kołkowanie jest błedem, w warunkach normalnych nie jest to samobójstwo, ale błędem jest

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie

    [QUOTE=antech;4764885]
    Izolacja tylko z papy jest nie dorbra jeśli planujesz piwnicę.

    A co radzisz dać oprócz papy na izolację poziomą ław?

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    papę z lepikiem, lub termo, zwykła papa pozostawi nieszczelnosci, sam o tym pisałeś

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie

    A papa na osnowie z włókna szklanego będzie dobra?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewa&mariusz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam. Klej to już chyba niepotrzebnie smarowałeś dysperbitem i to aż 5 razy, no i zapomniałeś o foli kubełkowej. Kołkować też się nie powinno, ale jeśli ponad gruntem to niech już będzie i tak już nic z tym nie zrobisz.
    Antech, a dlaczego papa jako izolacja pozioma to zły pomysł?
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony