dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Przepraszam zawiedzionych ale chodzi o kwestie zgoła budowlane a nie erotyczne. Ściany działowe lekkie (GK i BK) są raczej marnym izolatorem akutycznym ? Mam taką ścianę i ostatnio pytanie jak w temacie zadali mi znajomi ? Trochę mnie zamurowało...
    Czym się to wygłusza ?



  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    To znaczy żonę?

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    A może raczej męża ?

  4. #4

    Domyślnie

    Dziwna niechęć do wypowiadania się pod nickiem...

    Niczym kochani niczym. Czy wyobrażacie sobie skuteczne wygłuszanie? Jaki poziom "hałasu" mamy zagłuszać? Czy jest jakiś standard?

    Jak już się ma taki "problem" to ... dzieci wysyła sie do kina albo do babci i do dzieła.

  5. #5

    Domyślnie

    A jak dzieci za małe na samodzielne kino a do babci chodzą za rzadko w stosunku do chęci i potrzeb to co?
    Lepiej chyba myśleć zawczasu przy wyborze ścian...
    To może jest to jeden z argumentów przeciw BK? Ja mam jeszcze wybór...
    Słyszałam, że korek jest dobrym izolatorem akustycznym.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Proponuję ściany działowe Porotherm 44 + 12cm waty + 12 cm styropianu + 12 cm pustka powietrzna + beton komórkowy 42 cm, a z obydwu stron klinkier. Będzie można robić fikołki na całe gardło.

  7. #7

    Domyślnie

    Na ściany działowe między sypialniami zastosowałem BK6cm + wełna mineralna 5cm+ BK6cm. Działa

  8. #8

    Domyślnie

    obawiasz się dźwięków powietrznych(pokrzykiwania,och yeaa) czy dźwięków uderzeniowych(....).
    lekarstwo na oba rodzaje dźwięków to ściana typu sandwich.
    HEJ!
    Ps.
    fiu fiu

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Można jeszcze awaryjnie radzić sobie włączonym na full telewizorem lub innym samograjem. Zagłusza skutecznie.

  10. #10

    Domyślnie

    No nie wiem czy takie ryki samograja działają na zmysły????....

  11. #11

    Domyślnie

    może lepiej położyć matę dzwięko-tłumiącą lub takie jak pokazują czasami kabiny bezechowe.
    tam dopiero można poszaleć ) - np. położyć strypian Termolaks (taki z "cyckami" do prowadzenia rur podłogówki) stroną wystającą na zewnątrz. Może się trochę brudzić (od kurzu oczywiście) ale tłumi dobrze.

  12. #12

    Domyślnie

    to może być podniecające ...

  13. #13

    Domyślnie

    Można też wybudować akwarium w sypialni (takie jak mają w CIA) i do niego wstawić łóżko - nikt nie usłyszy.

  14. #14

    Domyślnie

    Może taniej jest dzieci uświadomić i dodać, że rodzice też mogą?

  15. #15

    Domyślnie

    Pamiętam kiedys na polu namiotowym, namiot przy namiocie, "ścianki działowe" minimalnej grubości, żadnego wytłumienia hałasu i wtedy ...
    hihihi - tylko miłe wspomnienia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony