dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie styk membrany z wełną - wybór grubości ocieplenia

    witam
    wiem, że temat często wałkowany, ale mam problem z podjęciem decyzji dot. grubości wełny między krokwiami, dlatego proszę o opinie.
    Krokwie mają grubość ok 19,5cm, dach pokryty folią wysokoparoprzepuszczalną (ivt aqua control xl).
    Wstępny plan był taki - między krokwie 20cm wełny i druga warstwa w poprzek 10cm (i ta grubość 10cm jest już zakupiona). Taką opcję zaleca kierownik i dekarz, czyli dopuszczają styk membrany z wełną (oczywiście o ile przy montażu nie będzie się pchać na siłę tej wełny, bo zacznie wypychać membranę), z kolei doradca techn. producenta wełny i doradca w hurtowni zalecają pozostawienie szczeliny wentylacyjnej między wełną, a membraną min 3cm.
    Problem polega na tym, że na miejscu mam opcję zakupu wełny o grubościach 20cm i 15cm - doradca ze strony producenta wełny potwierdził, że przy krokwiach 19,5cm jak dam wełnę 15cm to powstała szczelina jest jak najbardziej dopuszczalna i to samo mówią w hurtowni... pomijam różnicę finansową na korzyść 15cm, bo ten argument nie jest wiodący.
    Podsumowując: kierownik i dekarz (gr.20) vs producent i hurtownia (gr 15) mam remis: 2:2.
    Co byście polecili? 'upychać' te 20cm, czy zostawić szczelinę przy opcji 15cm, czy ostatecznie ściągać gdzieś z netu wełnę 18cm?
    z góry dzięki za odpowiedzi

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    dzięki za zainteresowanie;
    czyli gdyby udało mi się ściągnąć wełnę o gr. 18cm uniknąłbym nabijania listew, jedynie na całości grubości izolacji tracę te 2cm, ale sumarycznie 18+10 powinno wystarczyć (obie warstwy ze współcz. 0,039).
    ad. "od murlaty (odstep 2-3cm) do wysokosci jetek" - możesz potwierdzić czy chodzi tu o odstęp wełny od membrany?
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony