dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    w_a_p@interia.pl

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-118
    Posty
    78

    Domyślnie Wybór grubości warstw wełny i rodzaju wełny przy izolacji blacho-dachu 45deg

    Witam,
    oczytałem się tych postów o grubościach i rodzajach wełny i chyba już wiem co w mojej sytuacji zrobić:

    Ale od początku
    1. Budynek z ytonga (bedzie ocieplony) do pomieszkiwania 3-4 dni w tygodniu, góry.
    2. Wazniejsze zeby nie było gorąco w lecie, w zimie i tak bede tam tylko czasami bywał. Budynek w zimie bedzie sporadycznie uzywany i sporadycznie ogrzewany.
    2. Dach dwuspadowy, blachodachówka, 45 stopni, pod spodem membrana i krokwie 15,5cm, poddasze uzytkowe.

    Chyba pójdę tak:
    a. Knauf ecotec 15 w krokwie i 5 w poprzek, folia.
    b. Albo knauf ecotec 10 w krokiwie i 10 w poprzek, folia. Krokwie są 15,5

    I tu pytanie: wersja B lepiej izoluje mostki (krokwie), ale czy 5 cm luzu (wełna-membrana) nie będzie pokusą dla robali i myszy? Nie ma chyba sensu dawac 15+10 (przy tym przeznaczeniu budynku).

    I druga zagadka: czy zamiast folii paroizolacyjnej mozna od środka pod płyty rzucic membranę? oczywiście drugą stroną niż ta pod blachą.

    Chyba najważniejsze w tym wszystkim jest zeby wełna utrzymała grubość, nie wzięła wilgoci, nie zsunęła się i zeby się mi lokatorzy (robale/gryzonie) nie wprowadzili.

    Co myślicie? wersja A) czy B)?

    Pozdrowienia

    Budowlaniec - hobbit

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    w_a_p@interia.pl

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-118
    Posty
    78

    Domyślnie

    hm... zastanawiam sie dlaczego nikt nic nie dopisał...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    w_a_p@interia.pl

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-118
    Posty
    78

    Domyślnie

    Poszlo 15 miedzy krokwie, 10 pod spod.
    Dzieki za dyskusje

  4. #4

    Domyślnie

    hehe niezła dyskusja ! Mam pytanie jak montuje się grubsze warstwy wełny na stelażu pod krokwiami. Kiedyś dawali 5 cm. Czy teraz nie jest problemem położenie 25 cm pod krokwie ?

  5. #5

    Wink hm...

    15.5cm krokiew dałes 15 wate ???? i zostało 5cm luzu ????????? ciekawe --- chyba mam za mała szkołe na to liczenie --z drugiej strony jakbys nawet pomiedzy wiatroizolacja a wata dał sznurek zeby zrobic szczeline np5cm to wtedy wepchnołbys MOZE wate 15 tam ale to juz nie byłoby 15 a 10.5 --- ach ta matematyka -- kombinuje na wszystkie strony i nici --pozdrawiam

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    w_a_p@interia.pl

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-118
    Posty
    78

    Domyślnie

    Robi, dzieki za pozdrowienia. Jak krokwie są 15,5 i dałbym 10 cm wate to bedzie ile luzu?
    Tak czy inaczej poszło 15 miedzy krokwie i 10 w poprzek krokwi.
    ProMyst: nie ma problemu z zamontowaniem 10 cm pod stelażami. Są na tyle długie wieszaki ze wszystko ładnie się montuje no i w ten sposób izoluje się dobrze krokwie (mostki).
    Dałem wełne knauf ecose classic, nadaje się do dachów pochyłych (bo są też wełny ecose tylko do dachów poziomych).
    Co ciekawe musiałem sie sam zorientowac, chcieli mi w jednym miejscu sprzedac tą do dachow poziomych z tekstem "Panie to przecież wszystko jest to samo". Fachury znaczy...

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    w_a_p@interia.pl

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-118
    Posty
    78

    Domyślnie

    Flashback, musze powiedzec ze nie nadążam... na co narzekają i do się dobre konczy na 200?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    w_a_p@interia.pl

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-118
    Posty
    78

    Domyślnie

    Dzieki. zdaje sobie sprawe ze intelekt budowlanca to nie-byle-co
    To po co piszesz? Dla siebie?
    spoko

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony