dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Róża dziczeje. Pomocy!

    Mam pytanie do pana Choduna (ale jeśli ktoś inny zna odpowiedź, to bardzo o nią proszę )).
    Na wiosnę kupiłam 4 róże, z czego Marguerite Hilling pięknie mi kwitnie, natomiast Luise Odier dziczeje. Na końcach niektórych pędów wyrasta po siedem liści, a kwiaty są małe. Nadmieniam, że dziennie ma tylko 5 h słońca.
    Jaka może byc tego przyczyna, co robić?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Róże lubią słońce, a tym bardziej stare odmiany, są wręcz uzależnione od słońca.
    Poprostu ją przesadź - nie będzie drobniała.
    Cieplutko - hanka

  3. #3

    Domyślnie

    Pozdrawiam Cię Haniu. Wielkie dzięki - tak podejrzewałam. Tylko czy nie zdziczeje mi do jesieni?

  4. #4

    Domyślnie

    Witam

    Zobacz również czy poniżej miejsca szczepienia nie wychodzą łodygi. jeżeli tak to są to tz. dziczki, które trzeba koniecznie wycinać.
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Ale to chyba nie są dziczki podkładki, skoro mają drobne, ale pełne kwiaty Louise Odier ?
    Stąd typuję powód drobnienia, jako warunki stanowiskowe.
    Bo zdziczała, kwitłaby cechami podkładki , czyli pojedynczymi kwiatami canina, multiflora/ itp.
    Cieplutko - hanka

  6. #6

    Domyślnie Róża dziczeje. Pomocy!

    Myślisz Haniu, że jesienią uda się tę różę uratować? Ona tak cudownie pachnie,że byłaby wielka szkoda gdyby się zmarnowała. Pozdrawiam

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Nie wiem skąd jesteś działkowiczko.
    Ja, w górach przesadzam tylko wiosną, bo jesień tu krótka i sadzenie przed zimą , zwykle kończy się tu wypadnięciami .
    Dlatego proponuję przyszłoroczną wiosnę.
    Cieplutko - hanka

  8. #8

    Domyślnie

    Ja myslę, że skoro róża została posadzona w tym roku wiosną, to jesli pojawią się deszcze np.przez kilka dni- to można spróbowac przesadzic.Oczywiście trzeba wykopac z jak największą bryłą ziemi i codziennie podlewac. Może jeszcze nie wypuściła wielkich korzeni. Ja w tym roku jakieś trzy tygodnie temu przesadzałam różę(posadzona rok temu) - i chyba jak na razie nie widac, aby aby było coś nie tak-ma pączki,nie są zwiędnięte.Podlewam teraz ją codziennie i miałam szczęście- bo wtedy ponad tydzień u nas padało, co pomogło myślę jej się zaaklimatyzowac bez dużego stresu na nowym miejscu.

  9. #9

    Domyślnie

    ja 2 tygodnie temu przesadzałam róże posadzone 6 lat temu. Jak na razie nie widzę tragedii, szykują się do kwitnienia

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za słowa otuchy. Jak zacznie padać spróbuję ją przesadzić.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    moja 3 letnia róża szczepiona, która przez ost. 2 lata pięknie kwitła w tym roku wypuściła same dziczki? co zrobiłam nie tak?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przemarzła i wybiła poniżej szczepienia?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    faktycznie na początku wyglądała,że przemarzła....tak się cieszyłam, że wreszcie odbiła...
    poniżej to nie, bo dokładnie się jej przyglądałam i to z boku szczepienia....
    nie da się nic zrobić, skoro sama zaszczepiona przemarzła???
    Ostatnio edytowane przez aka z Ina ; 08-07-2011 o 22:44

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    skoro jesteś pewna, że to dziczka, to musi odbijac podkładka. Odmiana szlachetna nie dziczeje sama z siebie.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    dzięki za info!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony