dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1353 z 1588
Pokaż wyniki od 27.041 do 27.060 z 31759
  1. #27041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ELFI masz racje ze duzo sie z aliexpress sciaga, ale watpie zeby u mnie ktos to robil - do zwyklego czesci sa tanie w sklepie, do morskiego - morskie kosztuje kupe kasy, nikt by z Ali nie kupil - chodzi o gwarancje. Z Ali nie ma gwarancji.
    Lamp ktore kupilam nie ma na Ali.
    M chcial mi wcisnac lampy z Amazonu - wysmialam go. Tanie, slabe, nie maja swiatel i funkcji ktore sa potrzebne, to moge od razu wsadzic plastykowe koralowce i udawac ze sa zywe. Swoja droga sa beznadziejne, chociaz pewno i lepsze robia, ale wcoraj widzialam w sklepie jedno i z dala krzyczlo "fake", nawet fotke cyklam wkleje.

    akwarium ktore kupilam i lampy macie w polsce, dzis sprawdzilam z ciekawosci - zalezy od sklepu ale cena albo prawie taka sama albo drozej niz u mnie. Gdzie cie "biora" to na dodatkowych czesciach, jak np. lampy - osobno haki trzeba kupic


    obejrzalam to i serio - cudo. szczegolnie ze wodospadziki sa w srodku. I super naturalne bo skalki z lasu mozna pozbierac, z rzek. Cala sciana taka by super wygladala.

  2. #27042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka z Oskarami mialam 260 litrow - nie bylo dnia zebym sie nie bala ze prasnie To juz koncowka byla i powinny byc przeniesione do wiekszego - bardzo duze mi urosly a jeszcze mialam glonojada na ponad 40 cm z nimi , mam nadzieje ze ten ktos kto je odemnie kupil zmienil akwarium - bo mu kazalam.

    wczoraj tez sie dowiedzialam - bo nie wiedzialam, ze trzeba uwazac jakie koralowce kupowac, sie okazalo ze niektore nie moga byc kolo siebie bo sa agresywne. Za dnia wygladaja jak roslinka, w nocy "lowy odprawiaja" i np potrawia wypuscic wielka igle i wbic i zabic drugiego koralowca.
    Dluga droga przedemna, duzo do nauki

    Peskta tu u nas tez duzo takich wielkich scian, tub, sufitow z rybami jest. Moglabym stac i sie gapic non stop.
    Akwarium bardzo uspakajajace jest, przy naszym tez spedzalismy duzo czasu, czlowiek jak zahipnotyzowany - sie gapi i gapi.

  3. #27043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a tu cyklam w sklepie

    3 fotki prawdziwe









    a tu sztuczne koralowce, ale rybki prawdziwe, ale takie neonowki ze tez jak sztuczne wygladaja











    jest bardzo zle zdjecie albo film zrobic przez te lampy , na zywo inaczej wyglada, musicie uwierzyc tylko ze fatalnie wyglada i krzyczy guma i plastyk - po oczach bily te "reflektory" i z konca sklepu widac bylo.

  4. #27044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to ze sztucznymi koralowcami to słodkowodne jest.
    Za coś takiego w Polsce zahejtowano by sklep i byłby protesty ekologów.
    Sztucznie barwione ryby są uznawane za kompletne dno i patologię.

  5. #27045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi, tak, wiec za mala cene mozna sobie zrobic udawane slone akwarium, sa ludzie ktorzzy wcale ryb nie trzymaja, ale same koralowce.
    Chodzilo mi o toze mozna sztuczne do slonowodnegotez wsadzic. Nie jest latwo miec zywe i czesto zdychaja, bez powodu - i kazdy rybiarz to wie.

    jesli chodzi o rybki to nie sa malowane tylko genetycznie zmienione i tak rozmnazane. Takie akwarium reczej dla dziecka .
    Ale daleko nie trzeba patrzec - wystarczy spojrzec na psy - sa tak pozmieniane ze juz nie wygladaja jak orginalni przodkowie, i nie trzeba daleko patrzec ale tylko na ostatnie 100 lat
    Pierwszy lepszy przyklad z brzegu - Owczarek Niemiecki, duzy ma byc z niska dupa - orginalnie tak nie wygladal. na poczatku lat 1900 byl duzo mniejszy i byl prosty.
    Takich ras jest kilkanascie - pozmieniane.
    Czlowie zawsze sie we wszystko musi wtracic

  6. #27046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na terenie UE obrót rybami zmienionymi genetycznie jest zakazany.

  7. #27047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Powinniście nurkować na rafach póki jeszcze są żywe w morzach. Mam gdzieś trochę zdjęć z Morza Czerwonego. Nie moje, bo ja nie pływam.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #27048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi - wiesz co, nawet nie wiem czy je mieli na sprzedaz, czy tylko wystwione i zrobione akwarium na pokaz. Nie rozgladalam sie za nimi. Wiem ze sa dozwolone chociaz dluga droga byla do zaakceptowania. Ale tez idziesz do takich sklepow i sa ryby ktorych ci nie sprzedadza mimo ze maja. Mozesz nawet sobie duzego rekina kupic jak masz akwarium wielkosci basenu.
    Tak z ciekawostek - w tych sklepach maja olbrzymie akwaria w ktorych sa olbrzymie ryby. Co sroda jest publiczne karminie rekina. Kazdy moze pryjsc i zobaczyc. Ale ryba jak to ryba rosnie - w koncu za duza sie robi do ich akwarium. Kilka lat temu prywaciak przejal rekina jednego od nich - chcialabym jego akwarium zobaczyc

    rybki jak tam rybki, lepiej by zakazali cyrkow gdzie sa zwierzeta i egzotycznych zwierzat w zoo. Tak serio to wszystkie zoo bym pozamykala To dopiero jest chore.


    Pestka tez nie plywam, wole przez szybke ogladac. Chociaz kto wie? Jakbym nie musiala z lodki wyskakiwac a mogla z brzegu powoli wejsc pewno bym weszla, z lodki na glebie - zawal gwarantowany
    dawaj fotki jak masz.

  9. #27049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W tej chwili zoo to placówka hodowlana zwierząt zagrożonych wygięciem lub nie mających już naturalnych środowisk do życia. Ekspozycja jest działalnością uboczną. W Poznaniu zwierzęta do reintrodukcji są trzymane w miejscach niedostępnych dla zwiedzających, aby się nie oswajały z człowiekiem.

    Z tym, że w UE jest osobne pojęcie zoo- jednostka naukowa, a osobno parki typu safari i prywatne zoo. I jeszcze są azyle - miejsca przetrzymywania zwierząt odebranych właścicielom, z przemytu, z cyrków - takich zwierząt nie da się wypuścić na wolność.

  10. #27050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie mowie o zagrozonych gatunkach (np. jak Panda) ani odebranych wlascicielom czy wylapanych na przemycie. Mowie ogolnie.
    Nikt tez nie mowi o wypuszczaniu takich zwierzat na wolnosc bo nie przezyja. Ani o chorych.

    Elfi - ja nie patrze na Polske i UE ale globalnie, bo niestety jest masa placowek i panstwowych i prywatnych w wielu krajach gdzie nadal lapia zwierzeta i zamykaja w klatkach.
    Efekt uboczny mowisz? zakazac wycieczek szkolnych - nikt tak nie stresuje zwierzat jak gowniarstwo ktore ma gdzies wszystko i stresuje zwierzaki glupimi pomyslami.
    "Bo trzeba pokazac dziecku" - jest najglupsza wymowka, jedzie potem taka halastra, a jak urosnie to nic nie pamieta. Wiem po sobie - bylam raz w Polsce w Zoo - pamietam ze bylam, nie pamietam ani zoo ani zwierzat, jedyne co pamietam to wate cukrowa na patyku Za to pamietam zoo tutaj w Toronto, jak pojechalismy z liceum, pamietam jakie pomysly glupie mieli z mojej nawet klasy i jaka wsciekla bylam.
    zrobic wirtualne ogladanie, szczegolnie zwierzat ktore mozna latwo wkurzyc.

    wiesz to na takiej samej zasadzie jak trzymanie kanarkow i innych ptakow w domu w klatce ohyda

    ale zoo jeszcze mozna przetrzymac najgorzej zwierzeta w cyrkach, to powinno byc karalne

  11. #27051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W poznańskim zoo wybiegi są tak duże, że jak zwierzę nie chce widzieć ludzi, to ma szanse się schować.

    Zoo, które są placówkami hodowlanymi, nie kupują zwierząt odławianych na wolności. W tej chwili zwierzęta pozyskuje się tylko z drodze wymiany z innymi placówkami.
    Poznańskie zoo na moment utrafiło prawa do swojego tytułu, bo przyjęło niedźwiedzia z wolności - małego misia, którego matka zginęła.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-09-2020 o 15:29

  12. #27052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    prawo prawem, a co jakis czas cos wyskakuje
    w EU macie ostrzejsze przewpisy, nie zebym sie zgadzala ze wszystkimi - bo niektore sa be sensu, ale inne napewno.

    pamietacie co pisalam o ochronie orlow tutaj i w US?? nie mozna nawet piora zabrac, a wodzowie ktory jezdza na zjazdy miedzy oba krajami musza miec specjalne zezwoplenie zabierac swoje pioropusze. Teraz o kazde pioro nawet walcza, a wybili je w US tak ze musieli od nowa zasiedlac orlami od nas. Tak teraz o kazda Pande walcza. A ile innych zwierzat wytluczone?
    szkoda ze czlowiek madry po szkodzie.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 29-09-2020 o 01:06

  13. #27053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czekam z nerwowka czy dostane czarne to akwarium. Moze akurat to jedno sie okaze ze bylo. Nie wiem jak bedzie wygladac biale, znaczy wiem ze biale ladne jest - ale jak sie mi to zegra z chalupa

    M dzisiaj mi luk zrobil, stal twardo w garazu i ciezko pracowal chcial sie chlopina udzielic na calego , no wiecie, na zasadzide - pokaze palcem - ja to zrobilem Musze tylko wziasc jak juz cement zastygnie klejem poprzyklejac male kawalki zeby zaslonic te scementowane, i skleic pare innych


    e zeszlym tygodniu musialam ogrzewanie wlaczyc - bylo tak zimno ze sie wytrzymac nie dalo - przymrozkow mielismy kilka nocy , w tym tygodniu musialam wlaczyc klime - upal i humid Normalnie mi sie slabo robilo i blisko zemdlenia bylam jak pojechalismy do sklepu.
    Magnolia, sumak - juz liscie zolcieja, hortensje - sie rozowe zropbily a czesc juz nawet zasuszyla sie - bedzie "hello sekatorek" , klon wielki juz na czubku czerwony, na ulicach klony tez juz czerwone - a za to moje Boguski kwitna w najlepsze
    nie wiem co im odwalilo, juz dawno powinny sie rozlozyc, szczegolnie ze byly przymrozki. Takie cwane???? to zobaczymy jak przezyja cala zime w domu

  14. #27054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    porąbany klimat macie..

  15. #27055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ano porabana - dzis rano znow musialam wlaczyc ogrzewanie

    M wstal o 5, ciemno bylo jeszcze, wyszedl na kawe, psy nawet sie z lozka nie ruszyly, mowi ze siedzial i cos mu na noge wlazlom - strzepnal, mowi ucieklo, duze bylo, myslal ze szczur sie przestraszyl no, byl, ale duzy myszor znow! widzialam ja (jego) i serio wielka jest, zapylala pewno do psiej miski - to juz wiem gdzie lapke zalozyc. Znow bede lapac cala zime je. Ale co ciekawe - ku mojemu szczesciu - mimo ze domek zostawiam czasami otwarty caly dzien - nie wlazly tam jeszcze, a ptasie jedzenie na wierzchu, oby w zimie gdzies wejscia nie znalazly. Bo poki co - znalazly swietne schronienie - pod tarasami

    Mloda dzis mi dzieciaki podzucila, pojechala do dentysty, zabiera dzis tez nasze wszystkie papiery - akty urodzenia, slubu, paszporty - jedzie do konsulatu potwierdic i je bo b edzie skladala o polskie obywatelstwo - sobie i dzieciom. I ona i jej dzieci tu urodzone to troche potrwa, z Polski to bedzie robic, ale to znaczy ze na dlugo tam chca jechac, bo na kanadyjskim paszporcie mozna tylko pol roku bez wizy.
    Mam nadzieje ze papierow mi nie zgubi, chodzi o akt urodzenia, bo jak pamietacie - ja go nie moge sama wyciagnac w Polsce - przez poronione prawo jakie macie

  16. #27056
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    O Panu Dyskotece pewnie czytałam, ale zapomniałam. Pamięć dziurawą mam Ale za to pamiętam jak Młodej szkołę zrobiłaś i w Pl zostawiłaś
    Pamiętam jak kiedyś u mamy w domu myszy w szafie nasikały na bieliznę pościelową, kuźwa, jaki to smród i nie doprało się. Podwójna złość, bo w sklepach też nie można było nowej kupić.
    Wczoraj też ogrzewanie włączyliśmy, niby pokazywało 19*C w domu, niestety nos już marzł.

  17. #27057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    19 w domu - dla mnie za zimno, w lecie tak, ale jesien - zima - odpada. Musze miec w chlodne i zimowe dni minimum 22 - wszystko przez moje pluco

    Mika no, zrobilam jej szkole, i caly czas sie jej marzylo pojechac tam, no to spelnia swoje marzenie jak widac Nie, nie cieszy mnie to, co innego jechac do kraju jakiegos na wizyte, co innego prowadzic normalne zycie, nie znajac tego zycia - ale zycze jej dobrze. I sie zastanawiam jak dlugo wytrzyma.

  18. #27058
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    To dom w Toronto zwalniają? Ciekawa jestem jak będzie im się tutaj żyło.
    U nas cały czas pada, na ulicy widzę wielkie kałuże. W sumie, to dobrze, że pada. Ziemia sucha była.

  19. #27059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika a teraz cos do posmiania bo pamietasz i sie pytasz - sprawa mojego Mlodego i brudasow co go okradli.
    Wczoraj byla bomba, Angela przyslala mi papiery (asystentka awokata, zdaje sie ze jest paralegal), potem z nia rozmawialam - Mlody w pracy byl.
    No wiec oni przyslali tzw "counter civil case" tzn ze odbili pileczke i chca zasadzis Mlodego ze to on ich okradl
    pare perelek - ze mu nigdy nie placili, robil za darmo, bral od nich pozyczki i NAWET mu pozyczyli 3000 na samochod
    Smialismy sie az nam lzy lecialy. Mysmy mu samochod kupili, ale nie mial prawka jeszcze wiec deal byl ze M samochod kupuje a on bedzie nim jezdzil jak zda, ale auto zostaje na mojego M. I tak bylo. Z naszych pieniedzy kupilismy, prezent dla Mlodego - on mial tylko placic za ubezpieczenie.
    A tu okazalo sie Mohhamed zaplacil myslelismy ze padniemy.
    Co jeszcze z takich perelek? ano.....przerobili kontrakt ktory mieli z Mlodym podpisany, dolozyli kartki - przyslali same kopie - bez numerw kartek , z dodatkowymi stronmi ktorych nie bylo w ogrinale - good luck im zycze pokazac orginaly w sadzie
    na tym kontrakcie dolozone kartki - ze dawali mu kase (pozyczki) i ze ich okradl z aparatu i obiektywow. I znow sie pieknie wkopali....kontrakt podpisany w marcu , a Mlody kupil swoj nowy aparat w listopadzie - ten sam sie nagle pokazal w kontrakcie - smieszne - bo obiektywow na niego nakladac sie nie da
    nie dosc ze mu ukradli aparat, to jeszcze kase za niego chca dobre !

    pracowal niby za darmo - alez Mlody ma piekne dowody wplat kasy - w necie nic nie ginie

    no i jeszcze bylo ze u nich nie mieszkal, spal czasem na kanapie, ze dojezdzal do nas codziennie (ciekawe jak?? autobusem?? czy samochodem ktorego nie mial a potem mial ale nie mogl bo prawka nie mial??), potem zmienili wersje po raz enty ze wszystko co mial w pokoju oni mu POZYCZYLI - super, pozyczyli mu nawet moj fotel ktory wlasnorecznie obilam nowym materialem Meble z moimi galkami Svarowskiego - tych raczek nie ma na rynku, sciaglam je z daleka i mam zdjecia z nimi jeszcze w bloku

    podrobienie kontraktu - ale sie wkopia. karalne oszustwo. Nie jest to jedyne ich oszustwo bo juz nawet wymysleli forme adwokacka i sie podali za adwokata (podajac swoj wlasny email a firma nie istnieje)

    Angela powiedziala zeby sie nie przejmowac, ze to normalne i ze w sumie sie dziwi ze tak pozno to zrobili, bo wszyscy na samym poczatku to robia. No coz, musieli miec czas na obranie planu i "co tu jeszcze wymyslec". Sama sie smiala i owiedziala ze to co oni przedstawiaja to sam bull shit.

    liczymy sie ze wyprodukuja falszywe dokumenty, rachunki, falszywych swiadkow - tylko sie rozjada bo my mamy prawdziwe. I caly ich plan pojdzie w pisss....

  20. #27060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika nie, dom wynajeli, dwie syialnie, z uzywalnoscia wszystkiego - ona sie nie przejmuje bo wszystkie meble bedzie zmieniac. Spkojne fajne kobitki, jedna skosnooka, druga afrykanka.

Strona 1353 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony