dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 1588
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 31759
  1. #2001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak Pszczolka, troche tam przebija rudosci ale jest o niebo ciemniejszy niz ten 151.
    M tez cos mowi o tych czarnawych wlasnie wiec czekam az wroci i zdecydujemy na 100%. Tak, wiem ze koncowy efekt bedzie inny niz jakas fotka z netu ale tylko tak moge wybrac - znow na odleglosc . Nie chce samej malowac i sie bawic jak przyjedziemy, szkoda mi czasu na malowanie-schniecie itd.
    Slonce? Cos tam wpada ale niewiele i krotko bo mi sasiada dom zaslania, ale tam nie bedzie ciemno. Ciemne maja byc tylko schodki, czarne kanapy i podstawa kominka, no i lustro. Reszta jasna jak pisalam - podloga biala, meble biale, szare ale jasne szare sciany no i dlatego wtedy jak pamietasz wybralam jasne kafle na sciane a nie ciemne. Teraz mam ciemniej tutaj niz tam bedzie a tak prawde mowiac ja nie moge w jasnosciach i slonca w domu nie lubie.
    Mam pare schodkow poszukalam na necie, zaraz wkleje o co mi chodzi najbardziej.
    Aha…..to sa bejce, jak nalozy lakier bezbarwny to i tak sciemni kolor i sie z tym licze.

  2. #2002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    OK…poszukalam czarnawych schodkow jak M powiedzial ostatnie numerki…cos takiego:

    to jest zdaje sie deska barlinecka , nazywa sie Onyx, ale chodzi o kolor czerni:





    a tu juz ciemne schodki z daleka:



    beznadziejne do sprzatania no ale co zrobie ze mi sie podoba ! jak zwykle zawsze to mi sie podoba co niepraktyczne, w tym wypadku kolor:



    a tu przy betonie:



    no i co Pszczolka myslisz? bo tak to tylko tymi ostatnimi kolorkami wlasnie by wyszlo (mniej-wiecej)

  3. #2003
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pszczolka m

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    1.933
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    oj tak Mania. Jak o taki kolor chodzi. to ten 161 jest u mnie za brązowy. albo 163 albo 164. trudno jednak je ocenić bo na 163 struktura drewna jest poszarpana i nieregularna, a 164 ma proste, równoległe linie.

  4. #2004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pszczolka, wiec wybralismy…..przedostatni czarny diabel # 163

    M powiedzial ze duzo nie bede miala wycierania z kurzu (ze 2x na dzien??) - TYLKO 14 schodkow

    A jak zabudujemy pod spodem bialym to nie bedzie ciemno. najwyzej nie bede malowac na szaro pokoju, tylko zostawie bialy bo jedna sciana bedzie szara w kaflach i tak i najwyzej cos jeszcze szarego malne na kominek (betoniastego) i moze cos na zakrecie tych schodow. Mysle ze bedzie dobrze.
    mam wizje …zobaczymy czy sie nie spapra.
    M powiedzial ze jak pyta sie Pan Schodek o kolor znaczy ze chce je pomalowac i skladac, czyli pewno w trakcie roboty jest…czyli niedlugo je postawi

  5. #2005
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pszczolka m

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    1.933
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    No i super. Mam nadzieje że przekonasz Schodka żeby zdjęcie zrobił po postawieniu.

  6. #2006
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a ja właśnie miałam zapytać, czy nie udałoby się zrobić tak, żeby Schodek wysłał Ci zdjęcie próbnika na tle kominka - żebyś porównała do znanego Ci koloru... bo to może się mieć nijak do całości z uwagi na przekłamania aparatu...

  7. #2007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pszczolka jak mi Schodek nie pstryknie to pomecze wujka. Nie ma sily, nie wytrzymam az do przylotu i zamiast podziwiac Paryzewo bym myslala o schodkach, tak ze zdjecia napewno beda.
    Niemodna - to by bylo super, ale jest problem….Schodek mieszka (i robi schody) jakies 100-120 km od mojego kominka.
    Nie, nie bedzie jak podstawa kominka czy lustro, one sa bardziej rudawe cos jak venge, wybralismy czarna bejce bo doszlismy do wniosku ze jak kiedys cos nam odbije i bedziemy zmieniac kolory w salonie (wlacznie z podstawa kominka bo i to przewidujemy ze sie moze stac) to poprostu te czarne diabelki beda pasowac do kazdego koloru jaki bysmy tam nie wymysleli. A najwazniejsze zeby najbardziej sie zgraly z podloga biala. Reszta to pestka.
    Juz widze mine Schodka po naszym wyborze …a potem wujka jak je Schodek przywiezie
    Byc moze narazie nawet nie bede malowac framug okien z brazowych na biale….powiesze brazowe zaluzje? hmmm…musze pomyslec jak juz tam bede.

  8. #2008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam zdjecia... moich schodkow ….
    I powiem tyle…………sa piekne!
    Dla nas sa piekne! Na te mozliwosci ktore tam w domu mam sa zarabiste.
    Nie mam wystajacych stopni bo przez ten zakret by smiesznie to wygladalo ale mam……….schodki dywanowe. No prawie dywanowe, ale swietnie udaja dywanowe i jestesmy mega zadowoleni
    Nope, Pan Schodek NIC nie spapral, mowilam ze robi ladne schody.
    Poki co jest dolna czesc do zakretu.










    Jest tylko jeden maly dylemat.
    Pan Schodek odebral za szybko moj @ gdzie napisalam o kolorze 161 i odrazu pojechal po bejce. Ja 20 min pozniej napisalam zeby poczekal bo czekam na mojego M. Niestety tego @ wraz z decyzja co do ostatecznego koloru odebral dzis. Wiec zapylal jeszcze raz po czarna bejce.
    No i dylemat………zrobil dwie probki.
    OBIE SA LADNE!!!
    Z tym ze on sie martwi ze zielen wylazi po czarnym. Ale. Zapytalam czy jakby nalozyl druga warstwe bejcy plus lakier czy sie to nie zgubi.
    Braz tez sliczny - bo braz a nie wisnia, ale nam do serca ta czern przemawia.
    I jakby nie patrzac chcemy czarne diably.
    Zobaczymy co wyjdzie po dwoch wartwach i lakierze. Ale tak czy owak - ta zielen nawet jesliby wyszla lekko to sie zgubi przy calosci to raz, a dwa, jesli nie zostawie bialych scian a beda lekko siwe - zielen sie przy szarosci zgubi i nie bedzie problemu.
    No niestety, drewno roznie reaguje. Moze gdybym kazala mu wybrac nr. ostatni ten super black to by wyszlo bez? ale tez gwarancji nie ma.

    Tu sa zdjecia obu kolorow z jedna warstwa bejcy i bez lakieru.



    Wiem ze glosy bedda oddane na braz ale nam sie czarne podoba i koniec . Ale jeszcze czekam co wyjdzie na koncu i wtedy podejme ostateczna decyzje, tak ze w sumie dobrze ze on kupil oba kolorki.

  9. #2009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    trzy warstwy bejcy i lakier - NIESTETY na szybko robione i nie wyschniete.



    Braz wyszedl niesamowicie, znaczy idealnie pasujacy do kominka i lustra…ale…mamy identyczna lawe teraz i musze powiedziec ze nam sie ten kolor juz przejadl, a ze lubie inaczej wiec…decyzja zapadla - wybralismy na 100% czarne.

    Aha, Pan Schodek napisal ze zielen znika po 3 warstwach. Czyli git

    PS……….schody sie wydaja bardzo waskie na zdjeciach ale nie sa, maja 70cm plus ta wanga.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 23-06-2012 o 17:39

  10. #2010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a teraz jak juz zdecydowalismy na kolor……..czarne schody i biala zabudowa pod spodem:



    a tu nawet z jedna wanga na scianie i zabudowane pod spodem…




    wcale tak zle z ta wanga nie wyglada.
    I teraz sie moge zastanawiac nad poraczka…myslalam o metalowej ale widze ze czarna ladniej wyglada.

  11. #2011

    Domyślnie

    czytam czytam, nadrabiam zaległości i już mam pisać, że czarne ładniejsze a tu decyzja poza mną zapadła i dobrze - ślicznie będzie! A schody naprawdę świetnie wyszły!!! o niebo lepsze niż gotowe modułowe

  12. #2012
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    co jak co, ale poza tym, że będizesz latać na miotle, czarne jest piękne

  13. #2013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ciesze sie ze Wam sie podoba, myslalam ze pojdziecie bardziej za brazem

    Napisal dzi Pan Schodek znow do mnie. Powiedzial ze wychodza lekko grafitowe. Pewno by super black wyszly jakbym wybrala ostatnia czern, ale juz nie bede kombinowac. Jak wyjdzie mi "za jasno" to kiedys tam pociagniemy je jeszcze raz jakas czernia, ale zeby sloje bylo widac. Tak czy siak…czarne czy grafit bedzie idealnie pasowac do kafli, podlogi itd. A o to mi chodzi.
    wujkowi troche szczena opadla jak mu powiedzialam ze beda czarne …boi sie ze bedzie za ciemno w pokoju, ale jakbym zrobila te ciemne brazowe to jakas roznica bedzie? Tez ciemne bardzo. I tak samo bym musiala latac ze szczota.
    Niemodna….Mysle ze bedzie warto….z ta szczota latac

    No i schody maja byc gotowe w tym tygodniu. Uffff….to bylo szybko.
    Posle mi fotki jak juz zabejcuje, polakieruje i wyschna a i potem poprosze go jak juz je postawi zeby pstryknal. Chociaz sie licze ze w otoczeniu w jakim teraz sa wyjda beznadziejnie - podloga ruda, sciany nie oblozone, niebieskie rury na scianach…bedzie to fatalnie wygladac ha! No ale malymi kroczkami i w koncu kiedys skoncze ten moj mikroskopijny salonik.
    Tak Zosik, lepsze o niebo od gotowcow, sa ladniejsze, kanciaste i sie ciesze, tyle ze gotowce bylyby nie strome i zachodzilyby dalej za okno, ale wtedy nici z shutters. Teraz jak te sa bede mogla shutters powiesic. No za nic tam zaslon nie widze jakos…chociaz sprobuje jak bedziemy bo teraz wisza tam jakies w maziaje kolorowe.
    Pozatym…jestem zabarykadowana na balkon…ale ciiii…sciagamy barykade na weekendy jak ich nie ma bo jakos nie daje rady siedzic zamknieta w 4 scianach jak w wiezieniu.

  14. #2014
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pszczolka m

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    1.933
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Mi się podobają i brązowe i czarne. Fajnie mu wyszły, co prawda wąsko, ale to wiadomo musi tak być. A co następne po schodkach?

  15. #2015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mi tez Pszczolka sie oba podobaly, ale postanowilismy isc inna droga. Bardziej ekstrawagancke heheh.
    A co nastepne po schodkach? wlasciwie nic. A dokladnie nic na odleglosc bo przeciez w przyszlym miesiacu lecimy. Tam juz na miejscu mamy plan obnizyc sufit w tym pokoju, zalozyc ledy, przesunac drzwi z kuchni, oczywiscie co najwazniejsze - polozyc kafle na scianie. A na gorze w sypialni polozyc tapete, moze pomalowac ale nie wiem. No i ciocia mi uszyje zaslony i zalozymy karnisze. Co jednak i ile zrobimy okaze sie na miejscu. Bo planowac to se mozna…przyjedzie szwagier i sie okaze ze albo moich ledow zapomnial albo karniszy i dupa blada. Albo moj M sie bedzie dwa tyg zastanawial jak cos zrobic i tydzien mu nie starczy na wszystko ha! Juz ja wole myslec na zas.

    Nastepny duzy plan to bedzie wiekszy i chyba najdrozszy - robienie lazienki na gorze, przerobka rur w kuchni i te nieszczesne grzejniki w calym domu. I to jest plan na przyszly rok.
    przy okazji napisalam do pana Schodka czy by mi nie zrobil drzwi do sypialni (tych podwojnych) i do lazienki (bo tam miedzy tymi pokojami nigdy drzwi nie bylo) i szafe w sypialni. Jak bedzie zainteresowany to oblooka jak pojedzie schody zakladac. Zobaczymy ile mi zawola, szczegolnie mnie interesi szafa. I jesli sie podejmie (bo robi tez i ma to w ofercie) to bedzie to plan tez na przyszly rok. Bo chce drzwi drewniane i drzwi do szafy tez (boki i wneki nie musza. Gdyby mnie kiedys naszla ochota zmienic kolorystyke i przemalowac, musza byc drewniane.
    Z galkami oczywiscie….czarno chromowymi ale te to z UK musze sciagnac bo w Polszy nic nie znalazlam co bym lubiala, chyba ze teraz gdzies trafimy w sklepie. Bo na necie zip, null, nothing co bym chciala.

    Co do lazienki…nadal zdania nie zmielilam i nadal te same kafle i ten sam zlew. I taki sam plan jak byl na wizualkach. Ale to narazie a do przyszlego roku to kto wie co mi odbije
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 24-06-2012 o 23:01

  16. #2016
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pszczolka m

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    1.933
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Maniu to jak masz wybrane kafle to jedź sobie (jak będziecie w Polsce) wcześniej je obejrzeć, żebyś potem nie była rozczarowana tak jak ja w sobotę

  17. #2017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pszczolka…kafle juz sa kupione, to te na sciane z napisami, pamietasz? Je akurat widzialam bo rok temu kupilam male i obejrzalam na zywca a teraz kupilam duze, wiec wiem co i jak.
    Jesli chodzi o lazienke…a wlasciwie, skoro latasz teraz po sklepach - jesli trafisz, bo ciezko je znalezc, znalazlam na necie tylko w jednym sklepie i to jeszcze nie ma na stanie a na zamowienie, ale moze gdzies ma??? Gdybys trafila - pstryknij zdjecie.
    Tu sa te plytki:

    Vileroy & Boch New Glory, w 3 kolorach:

    czarne:



    takie same ale biale:



    i bez wzorkow w kwiatki:



    Kto wie, moze gdzies trafisz??

    A tu z tych co pokazywalas, jakby byly:

    Pierwsze to Ardesia New, te biale i czarne w prazki:

    http://www.polcolorit.pl/produkty.php?id=149

    A nastepne to siwulce. Przedewszystkim szukam na podloge do wejscia ale tak jak pisalam u Ciebie, jesli zrezygnujemy z plyt betonowych w kuchni to chce plytki zblizone kolorem badz wzorem do batonu/cementu:

    Nowa Gla Travertino:

    http://www.nowa-gala.com.pl/pl/index...677/TRAVERTINO


    Nowa Gala Magma:

    http://www.nowa-gala.com.pl/pl/index...ion:3724/MAGMA


    I Cerrol Cosmic:

    http://cer-rol.com.pl/pl/oferta/kole...nskich/cosmic/

    Znalazlam jeszcze plytki Vileroy & Boch, grafitowo-szare z maziajami lekko swiecacymi, myslalam na podloge przy wejsciu:






    Sie nazywaja Fire & Ice

    Moze trafisz gdzies?
    Albo zobacz na jakiekolwiek ktore bylyby w powyzszych stylach - szare, siwe itp udajace beton.
    Bo te pierwsze …napisalam do sklepu czy jest mozliwosc zakupu probek, ale licho wie. jak sie nie da to bede w ciemno kupowac.

  18. #2018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dostalam odpowiedz ze sklepu ze ten malutki przycisk do zabudowy z karton-gipsu jest nie od kupienia w Polsce…WHYYYYY????!!!!! A ten do meblowej zabudowy jest! Co za szajs Podali linka kazali napisac do geberita, wiec napisalam. I czekam co napisza.
    Sek w tym ze nie znam i nie mam nikogo w UK, zeby mi kupil i poslal, a do PL nie chcommmm slllaaccc
    Nie wiem, ale stane na glowie i musze to gowienko miec…juz od roku za mna chodzi.
    Pszczolka wiesz ktory, ten maciupki, na podwojna wode.





    jak sie nic nie uda…bedzie ten na pojedyncza, byle byl maly:



    i zbiornik wtedy jest tak…i dojscie z gory:




    tylko jeszcze musze sprawdzic czy moge ten kibelek pod to podlaczyc:



    albo ten sam ale wiszacy. A zlew bedzie ten co na zdjeciach z kafelkami tylko nie w platynowe kwiatki a takie same jak na bialych kafelkach matowe kwiatki.


    Aaaa…dzis sie moje schody maluja na czarno….nie ma odwrotu.
    Pan Schodek pewno pracuje ciezko przy brudzeniu sie i moich schodow bo nie odpisal na mojego @ wzgledem drzwi i szafy. Tak wiec czekam.
    Niecierpliwie.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 25-06-2012 o 18:23

  19. #2019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no i na koniec bateria do lazienki…jakby nie patrzac mi podchodzi ta do kompletu z tej samej firmy co plytki i kran:



    Wynalazlam jeszcze takie tez ich:













    ale ten pierwszy mi chyba najbardziej lezy do tego zlewu:




    I tak kazdy reke i noge kosztuje ale jak ma wygladac ladnie…M sie zgodzil

  20. #2020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zadzwonilam do geberita tutaj i w US…w sklepie sie facet smial i przyznal mi racje ze jestesmy do tylu, technika sie zatrzymala w latach 90-tych. I sam nie wiedzial dlaczego tu takie zacofanie.
    Moge se zapomniec ze kupie tutaj ten przycisk, malo tego nie sciagna mi go z UK ani w ogole z EU bo…tych kibelkow to tu malo, to jest NOWOSC….ze kibelek za scianka, nie mowiac o wieszanych. Sprzedaja tylko zwykle. No i sie kolko zamyka.
    Napisalam do dwoch sklepow w UK, zobaczymy co odpisz z Geberita w Pl a jutro sie jeszcze dowiem ze moze szwagier zna kogos tam?
    Najlepsze ze cysterny na te przyciski sa w Polsce a przyciskow NIET

Strona 101 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony