dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1201 z 1588
Pokaż wyniki od 24.001 do 24.020 z 31759
  1. #24001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    watalam i chcialam sie zabrac za glosowanie
    to tez starosc - skleroza. A starzenie sie zobaczylam teraz jak robilam zdjecie do paszportu, bylo tylko cooooo???? to ja????????
    ostatni raz siebie na zdjeciu 7 lat temu widzialam szczegolnie z tak bliska.

    a pamietacie jak mialysmy po nascie lat? ludzie w naszym wieku byli starzy. Dla nas. Nie mowie juz o 40tjach ale nawet 30tki. Co teraz dla malolatow tez jest normalne, ale chodzi o to ze te 20-30 lat temu ludzie tez inaczej sie ubierali i zachowywali. 40tka to juz powinna spodniczke za kolana, raczki na podolku i grzecznie jak babcia siedziec. Teraz - to sa ryczace 40tki.


    wczoraj mialam oczuwalna tmp -35C. Dzis mam tylko -29. Rece do lopaty przymarzaja a ja juz po ciemaku odsniezalam. Wczoraj jak wpadlam zamarznieta to stalam przed kominkiem i rece i nogi odmrazalam.

  2. #24002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika lapka do naorawy dala a ja siedze i debatuje czy jechac po nowy. M mi chce kupic, ale teraz przez ta wycieczke i dopiero co aparat z obiektywem kupilam i po nastepny jade nie wiem czy chce znow wydawac.
    Pestka interesowalas sie mac'ami? podobno durne ladowanie wymysleli od spodu do myszy.
    Ale zmienic musze dziada bo moj juz ma prawie 8 lat i czas najwyzszy. Jakies smugi na ekranie zaczely mi wyskakiwac. Nie wiem czy kurz czy monitor siada.

  3. #24003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    My zatrzymaliśmy się na Mac mini (late 2012). mam dopakowane ramu i wymieniony dysk główny na szybszy. Wystarczy. Nie widzę potrzeby płacić ponad 5 tys. za coś co może jest nieco szybsze, ale dla mnie to nie ma znaczenia. Nie gram w gry komputerowe, a do oglądania filmów jest super. Mojego maczka mogę otworzyć. Te nowe, to już tylko do serwisu Appla. Najnowszego systemu też nie chcę. High Sierra is okey. O Mojave mówią różnie. Bywa, że po updatowaniu zamienia kolory i na ekranie i to co zielone robi się czerwone. Poza tym nic ciekawego dla mnie nie ma w nowościach systemowych, same duperele dla dzieciaków.
    Masz ochotę poczytać: https://www.spidersweb.pl/2018/09/ma...ve-opinie.html

    Monitory Appla mamy w naszym muzeum domowym jeszcze z 2-tys. roku i ciągle działają, choć nie używamy. A weź pod uwagę, że eksploatujemy nasze sprzęty nieźle, prawie non stop monitory są włączone. Tylko w nocy, pod warunkiem, że nie pracujemy, są wyłączone. Ja mam teraz 27" BenQ. 3-ci rok chodzi i pewnie niedługo trzeba będzie wymienić, bo zaczyna być kłopot z kalibrowaniem koloru. Za szybko traci ustawienia. Poprzedni miałam iiyamę. Też bardzo dobry.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #24004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kawalek poczytalam, co nieco mi sie sprzyda reszta nie.
    Nie robilam upgrade na moich, jade na sierra caly czas.
    Wiesz, u mnie nie tylko te smufi sie pokazaly ale i cienie po otwartych aplikacjach co mnie totalnie wkurza bo je widac na bialym. Naprawa monitoru wiazac sie bedzie ze zmiana monitoru i pewno kiedys to zrobie bo bebechy sa zdrowe i budowalam na zamowienie . Ale tak czy siak chce wiekszy monitor. Mam 21 chce 27.
    Mini zadnego nie zmieniam bo hulaja jak nowe, tez mam jakos te same roczniki. MacBook pro bede jescze zmieniac na wiekszy - slepne na starosc, mam 13 cali chce 15 kupic.
    Pestka odkad przy komputerach siedze (od '97) zmieniam je co kilka lat. Te apple mam najdluzej bez zmian, ale tez najstabilniejsze byly, najszybsze i nigdy sie nie popsuly. Zmieniam jednak bo technika idzie do przodu, co za tym idzie parametry tez.

    mam inne pytanie - uzywasz photosop. Ja nie. Nigdy go nie polubilam chociaz kilka razy probowalam. Ja nie pracuje z grafika jak Ty, obrobka zdjec tylko, uzywalam zawsze progamu z Nikona plus kilka innych. Niestety zeszly na psy i mi juz nie wystarczaja.
    Moje pytanie - czy uzywasz Lightroom z Adobe?czy masz tylko photoshopa. Bede musiala kupic na nowego compa, podobno na dwoch mozna zainstalowac.
    A co z przeniesieniem na trzeci komputer jesli jedbego compa sie pozbedziesz i wymienisz na nowy? Rozumiesz o co mi chodzi?

  5. #24005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    My z Applami od 91 roku. Uczyłam się Freehanda (potem wszedł Illustrator) jeszcze na Classicu z maleńkim czarno-białym ekranem i na dodatek po francusku. Z marszu zrobiłam projekt całej gazety.
    Pierwszy nasz komp przyjechał w walizkach z USA via Paryż. Monitor też, a wiesz jakie wtedy były monitory Cięgle mamy i te komputery i monitory. Działają, ale nie używamy. Niedaleko nas facet prowadzi muzeum Appla. Połowę domu na to przeznaczył. Dużo ma takich, których na oczy wcześniej nie widziałam, ale jednego z naszych nie ma. W każdym razie nie ma sprawnego. Byliśmy tam latem na świętowaniu pierwszej rocznicy. Zjechało się masę pasjonatów. Apple postawił szampana. Chyba te nasze stare kompy zawieziemy do tego muzeum.

    Lightrooma nie używam. Photoshop, Bridge, Illustrator, InDesign (wcześniej QuarkPress) wystarczą.

    Teraz masz programy w Chmurze i ważne jest ID. Zresztą żeby pracować w chmurze wykupujesz licencję na określony czas. Najkrócej na miesiąc i możesz mieć na jeden komp, albo na tyle ile w studio pracuje. Kwestia kasy. A jeśli masz CS6, to możesz na jednym odinstalować, a na drugim kompie zainstalować.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #24006
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mój lapek ma 10 lat, gniazdo ładowania już 2 raz rozwaliłam. Kiedyś chciałam kupić maca, kupiliśmy poleasingowy HP. Hula nam znakomicie, ale nie potrzebujemy do pracy. Malutka skrzyneczka, stoi na niej monitor.
    Joana jak Antek się czuje?

  7. #24007
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Przyszłam się przywitać po dłuższym czasie... znowu mam zaległości i jestem nie w temacie, ale może kiedyś nadrobię chociaż część...
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  8. #24008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    chmure mam i place miesiecznie. Lightroom tez bede placic miesiecznie - nie oplaca sie cd kupowac bo updates nie robia juz na nie. Oczywiscie nie jest to nic innego jak zarabianie kasy. Zaladujesz z cd mozesz lata siedziec i nie ruszac, a placac miesiecznie - no coz, trzeba bulic non stop. No ale cos za cos. A updates sa potrzebne. W pakiecie Lightroom z photoshopem jest za taka cene jak sam. Mozna placic miesiecznie badz za caly rok z gory.
    Pestka ja zmieniam komputery tak samo jak samochody i aparaty, ta sa jedyne zeczy ktore zmieniam, reszta - moge lata na tym jechac albo az do zdechu. Ale jak pisalam technika idzie naprzod i maja nowe rozwiazania - a ja nie lubie stac z tylu. Tak wiem, wiaze sie to z kasa.
    Ale tez nie lece do sklepu i nie koczuje jak inni zeby miec zaraz teraz, zawsze czekam. Czekanie sie oplaca bo zawsze jak cos - jest naprawione a i cena jedzie w dol.
    A co do OS Mojave. Nie wiem dlaczego sie odrazu jezyc. Kazde oprpgramowanie - a szczegolnie w powijakach ma swoje dziury. I na kazde robione sa update caly czas. Stare tez nie sa perfekt i teraz nie chodzi o to czy to Apple i jego OS czy jakikolwiek inny comp z Windowsem.
    Strona ktora podalas doczytalam ale bardzo malo tam info bylo, poszlam na nasze. Troche glebiej pogrzebalam.
    Ale co chcialam Ci napisac - nawet jakbys chciala moze nie bedziesz mogla - tak jak ja. Bo nie odbiera na kazdym roczniku. Jesli dany komputer nie ma Metal capable GPU - nici z tego.

    tu sa te co odbieraja to sprawdz jaki masz.


    MacBook Pro (mid 2012 and newer)
    MacBook Air (mid 2012 and newer)
    MacBook (early 2015 and later)
    iMac (late 2012 or newer)
    iMac Pro (2017 or newer)
    Mac Pro (late 2013 or newer, or mid 2010 and mid 2012 models with Metal capable GPU)
    Mac Mini (late 2012 or newer)


    iMac mi nie pojdzie bo staruszek z 2011, spoznilam sie o rok, znaczy za szybko kupilam.
    MacBook Pro jeszcze nie wiem, musze odpalic, jego pozniej kupilam, to samo sie Mini tyczy wszystkich musze posprawdzac.
    Nie ze bede ladowac bo nie musze - o ile moge. Moze, ale to moze na jednym, ale sie okaze, jak kupie nowego iMaca to juz bedzie mial w sobie - wtedy porownam.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 31-01-2019 o 20:34

  9. #24009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gosik - a dopiero co sie tu zastnawialam gdzie jestes. Jeszcze Doriko znikla.

  10. #24010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika mozesz mi powiedziec w jaki sposob rozwalilas??

  11. #24011
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mechaniczny Leżenie na kanapie z lapkiem na brzuchu i zmienianie pozycji ciała nie jest dla kabli dobre.Stolik na lapka mam, czasem z niego korzystałam, jednaj najczęściej z nim po kanapie jak bączek.
    Teraz pan w serwisie narzekał, że pewnie sama zmieniałam to gniazdo, bo jest źle zrobione. Cóż, zmieniałam jak byłam na wakacjach u siostry i tam oddałam do sklepu/serwisu komputerowego. Z reklamacją nie będę jechała pół Polski.
    Winne są też zamienniki a nie firmowe części. Kupiłam zasilacz nieoryginalny i zepsuł się szybko, do tego gniazdo wtyku nagrzewało się i plastik zmienił kształt. Sprzedawca wymienił mi na nowy i to samo się działo. W tzw. międzyczasie zmieniłam baterię w lapku, to na początku trzymała 3 godziny, niedługo po tym tylko godzinę. Oryginalna trzymała 7 godzin.Teraz pan w serwisie mi powiedział, że acer już tych moich baterii nie produkuje, tylko zamienniki pozostają.
    Staruszka mam, w 2010r go kupiłam. Odpukuję, ale mam nadzieję, że jeszcze kilka lat ze mną na kanapie się pokręci

    Na wasze "torpedy" nie mogę sobie pozwolić, ale nie pogardziłabym takim cudem.

  12. #24012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    serio Mika, a wiesz co, jakos nie potrafie lezec na kanapie z laptopem. Ani na kanapie ani w lozku musi stac na stole, na lawie mi nawet za nisko.
    A tak wejscie sobie M zalatwil w iphonie. Juz wymienial. Ale n ten swoj telefon po kieszeniach, po podogach, w torbie z narzedziami...pytanie brzmi - gdzie ten telefon juz nie lezal.
    Torpede mi przywiezie z Toronto w tym tyg albo po weekendzie. No chyba ze ja razem przywieziemy jak pojade zlozyc o paszport - akurat u mnie na wsi nie ma Apple sklepu a w innym kupowac nie bede. Moge ale nie chce, bo jak cos sie stanie dluzej trwa zanim pojdzie do naprawy.
    No wlasnie, paszportu nie mam jeszcze a dzis bilety kupilismy i samochod zarezerwowalismy - jedyne co za darmo - samochod. Z punktow. Bo M duzo truckow pozycza i mu punkty leca. Tak wiec jak sie nic nie "urodzi" to lecimy. Na wszelki wypadek wzielismy ubezpieczenie, juz raz stracilismy bilety - do Barcelony. Bo wpadla faja robota i zal bylo zeby kolo nosa przeszla.

    a ja siedze i aparat rozgryzam, duzo nowego musze sie nauczyc, guziki poprzestawiane, musze sie przyzwyczaic, ale powiem jedno - genialny. Lepsza torpeda od apple.

  13. #24013
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mania, wstyd się przyznać, ale jak czytam neta, to nie siedzę a leżę na krześle a nogi trzymam na biurku. Jak coś piszę, to siadam. Ta pozycja to przy stacjonarym, bo na kanapę go nie zaciągnę Jak jakiś przykurcz wyglądam
    To kiedy lecicie? Chyba nie podczas tej zimy?

  14. #24014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika przykurcz to na starosc bedziesz jak sobie plecy od siedzenia w palak zniszczysz
    Jak ogladam na necie filmy badz cos tam tez sie rozwalam, ale mam spory fotel (pamietasz) i mam od dtego podnozek. I powiem Ci ze nie raz wstaje polamana i ledwo chodze, ale lezec na kamapie to druga sprawa. Jakby nie patrzec - obie zle

    20 lutego, na 7 dni
    tam cieplej, ponad 20C bedzie pewno juz bo to koniec lutego - tutaj bedzie zimnica

  15. #24015
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Wyobraź sobie, kiedyś pracowałam z taką panią, która mówiła nam, że kładzie się spać wyprostowana jak w trumnie i tak rano wstaje. Żadne leżenie na boku, plecach czy brzuchu. Sztywna ona i sztywna pościel. Ja jak owsik się kręcę

    Włoski w nosie ci odmarzną

  16. #24016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hahah dzis to i w duuu mi zamarzly taki zimny wiatr byl

    a wiesz co, 90% nocy jak sie poloze tak wstaje w tej samej pozycji. Druga polowa lozka zawsze nienaruszona. Za to moj M wlasnie taki owsik no nie da rady z nim spac, ostatni raz jak zarobilam w nos to wylecial z lozka i odtad razem nie spimy. Plus jego chrapanie

  17. #24017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    tez sie krece w nocy, wiec rano łózko jak barłóg rozgrzebane i tez lapka jak mikka na kolanach na kanape, albo na oparciu. w sumie to ostatnio podłączam do niego hdmi tv i na telewizorze seriale z netu ogladamy. nie potrafilabym w domu siedziec przy biurku i lapka uzywac, wole na kolanach

  18. #24018
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG5250.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	103,3 KB
ID:	425919Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG5252.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	425920Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG5253.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	425921
    Był listonosz, dostaliśmy dyplom, bawełnianą torbę na zakupy, długopis i czarną smycz. Na fotce jest jeszcze poprzednia niebieska.

    Jeszcze raz dziękujemy za każdy głos

    Pierwszy kabel od lapka zniszczyłam przez nóżki w składanym stoliku. Nieraz chciałam go odłożyć i składając nóżki kabel miażdżyłam, bo mi się zaplątał.

  19. #24019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    w lozlu czytam wiec nigdy laptopa nie uzywam, a ze robie to na ipodzie to internet na nim mam. Laptopa tylko w lesie uzywam, ale zawsze mam cos do niego podlaczonego. Stoi na stole.
    TAR tak mam podlaczone mac mini do tv. Bo kablowki nie mamy. I do tego bezprzewodowa mysza i klawiatura.

  20. #24020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika szybko sie uwineli
    Supe ze juz dostaliscie....ale powiem jedno - wstydzili by sie Piekna strone maja, piekne tam zdjecia i artykuly i napewno sponsorowani tez sa - ale TAKIE nagrody?
    toz ja bym lepszy dyplom sama na compie zrobila, nie mowiac juz o Pestce

Strona 1201 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony